Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Radeon HD 3870 X2 przetestowany

61 postów w tym temacie

Jak widać ATI wzięło się mocno w garść! :)

Nowa karta obecnie jest bezkonkurencyjna, co widać zresztą po testach. Świetne wyniki w 3Dmarku, świetne wyniki w grach - jak widać producent postarał się i wiedział, że musi wypuścić coś naprawdę mocnego, by mieć przewagę nad Nvidią. Szkoda tylko, że cena tego produktu jest kosmiczna i bardzo mało osób go kupi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, jestem dumny z Ati. wierzylem ze firma stanie na wysokosci zadania i tak sie stalo! te ponad 300W energii to wcale nie tak duzo a i wielkosc jak na jakosc nie jest jakas kosmiczna. smiem tez przypuszczac iz karta nvidii dwu-chipowa bedzie gorsza od tegoz radka! radziu, nawet za taka cene - a w segmencie jakosc/cena bedzie ocena wywalona w kosmos, bo nigdzie nie znajdzie sie drugiej tak zaczepistej karty za taka cene - kupuje cie;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nVidia ma twardy orzech do zgryzienia... na razie. Ciekawe, co wykombinują... bo w kwestii ceny nowy GeForce zapowiada się koszmarnie, jeśli wierzyć plotkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Produkt ATI imponuje, do czasu gdy wyjdzie GF 9800 GX2. Ale stosunek wydajności do ceny będzie korzystniejszy dla konsumenta ze strony produktu ATI zapewne.
Po przejściu do strony, gdzie znajduje sie pełen artykuł, zobaczyłem tylko same znaki zapytania. W sumie gdybym dograł język chiński to bym i tak nie zaczaił. A ponoć prosty to język...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż przez jakiś czas mogą się pochwalić najszybsza kartą. GeForce 9800 GX2 będzie prawie jak karta 2 chipowa...z tą różnicą, że Radeon 3870 X2 ma dwa chipy na jednej płytce PTC (czy jakoś tak) a GeForce 9800 GX2 po jednym chipe na jednej płytce. Dla mnie najbardziej oczekiwana kartą nadal jest następca GeForca 9800 GX2...tylko jeden chipset i większa wydajność niż 9800 GX2....ale się zapowiada !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak jest tylko karta - można by rzec do pokazywania w salonach i dla kilkuset wariatów lub kolesi o ego jak amatorscy kierowcy wózków 4x4. ;)
Wyścigi te są tak tak samo ekscytujące dla niektórych jak Le Mans, ale i taki sam wpływ mają na ich życie. Czyli żaden. :)
Karty jakie się będą sprzedawać powszechnie zwykle nadal nie będą przekraczały poboru mocy ok. 150W. Szczególnie w dobie procesorów, które powoli wracają do poboru poniżej 70-80W.

Granie w dzisiejszy mocno wypasiony sprzęt, który zżera na dzień dobry kilowatogodzinę prądu, to tak jakby mieć non-stop włączony czajnik elektryczny, albo farelkę. A to już może oznaczać, że pogranie w domu w nowe gierki będzie prawie tak kosztowne jak pójście na automaty, do pięknej kabinki w HD i wrzucanie monet. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do diaska, nadążyć nie można z tymi zmianami :)

Dobrze, że AMD choć przez chwilę będzie mogła się chwalić "Najszybszą kartą na świecie" ...dobrze dla marketingowców, oczywiście.

A serio- to jest rynek dla "entuzjastów", czyli maniaków, którzy zwyczajnie musza mieć wszystko najlepsze i najszybsze. Zarabia się i tak na low-endzie, bo tego najwięcej schodzi. Nawet nie mainstream, low-end.

Nie wspominając już o zintegrowanych, ale to działka Intela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem ostatnio GeForce 8800 GT hala jak szalony ale na Crysis moge ustawic
tylko na wysokim poziomie detale nie na bardzo wysokim ,czy to wina DX10 bo mam
XP i DX9 ???
prosze o pomoc ; /)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziewin - Co do zasady nie możesz na XP włączyć maksymalnych detali, bo WinXp nie obsługuje DX10 w ogóle (dlatego producenci powinni przejść na OpenGL 2.1, z którym tego problemu nie ma). Można przerobić pliki knfiguracyjne, i wymusić ''very high'', ale i tak wszstkie efekty się nie pokażą, póki nie będziesz miał Visty. Nuff said.

radek9 - poczytaj uważnie informacje o 9800 GX2 - ona również ma mieć dwa chipy na jednym PCB - nVidia odchodzi od ''kanapek'', i bardzo dobrze, bo miały fatalne właściwości termiczne, że tak to ujmę... A co do następcy 9800 GX2 - do tego czasu ATI pokaże RV700, więc nie bądź taki pewien, kto na szczycie zostanie... ;)

Olamagato - nie siej defetyzmu, a poza tym jednak te wyścigi, o których wspominasz, na życie fanów wpływ mają, i to dość spory. Pozwalają oderwać się od codzienności, dostarczają wrażeń i podnoszą ogólne samopoczucie - to samo jest ze sprzętem dla entuzjastów... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2008 o 09:06, Kifa napisał:

radek9 - poczytaj uważnie informacje o 9800 GX2 - ona również ma mieć dwa chipy na jednym
PCB - nVidia odchodzi od ''kanapek'', i bardzo dobrze, bo miały fatalne właściwości termiczne,
że tak to ujmę... A co do następcy 9800 GX2 - do tego czasu ATI pokaże RV700, więc nie bądź
taki pewien, kto na szczycie zostanie... ;)

Co do specyfikacji 9800 GX2 to pisałem z pamięci. Widocznie nie do końca wszystko pamiętam ;) A co do następny 9800GX2...jestem pewny że będzie miał lepszą wydajność niż ten Radeon RV700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za bezsensowny test - powinni połączyć 2x GF 8800ULTRA w SLI i dopiero porównać...przecież HD 3870x2 to trochę podręcone 2 HD 3870 w Crossfire...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 00:31, Olamagato napisał:

To i tak jest tylko karta - można by rzec do pokazywania w salonach i dla kilkuset wariatów
lub kolesi o ego jak amatorscy kierowcy wózków 4x4. ;)
Wyścigi te są tak tak samo ekscytujące dla niektórych jak Le Mans, ale i taki sam wpływ mają
na ich życie. Czyli żaden. :)
Karty jakie się będą sprzedawać powszechnie zwykle nadal nie będą przekraczały poboru mocy
ok. 150W. Szczególnie w dobie procesorów, które powoli wracają do poboru poniżej 70-80W.

Granie w dzisiejszy mocno wypasiony sprzęt, który zżera na dzień dobry kilowatogodzinę prądu,
to tak jakby mieć non-stop włączony czajnik elektryczny, albo farelkę. A to już może oznaczać,
że pogranie w domu w nowe gierki będzie prawie tak kosztowne jak pójście na automaty, do pięknej
kabinki w HD i wrzucanie monet. ;)


Większej głupoty w życiu nie czytałem, choć jeśli się zastanowić, to i może coś tam było...
Podobne karty dla graczy będą standardem za 2 lata, a za 3 - 4 pewnie minimum, taki wpływ na życie mają te ekscytujące wyścigi. PC staje się bardziej zróżnicowany pod względem konfiguracji - proste pecty dla prostej pracy, oraz potężne demony, jako maszyny do gier i stacje robocze. W przyszłości ta granica może być szokująca. Nie trzeba zgadywać po której stronie barykady Ty będziesz. Kto przy zdrowych zmysłach kupuje karty za 2 tyś i nie stać tego kogoś, by zapłacił za prąd? ;) Technologia rozwija się w takim tempie, że wszystko, co obecnie wydaje się być kosmosem cenowym, wkrótce spadnie do normalnego poziomu, bo zostanie zastąpiona. Hardware i OC tak jak granie w nowości to kosztowna pasja i przyjemność. Ludzie wydają miliony na głupie rzeczy i nikt im złego słowa nie powie, a tu nagle ktoś zamówił sobie kartę X2 i wielkie ho ho ho burżuj!!! :D Pewnie chciałbyś, aby tylko jeden rodzaj zestawu komputerowego stał na półkach sklepowych, może jeszcze przydział na kartki? Dawniej shockiem był zasilacz 400W, dziś 1200W nikogo nie dziwi. Automaty służą głownie casualom i hard casualom do grania w jakieś arcadówki, tak mniej więcej wygląda granie nałogowców w Japonii i Chinach z tym, że w Chinach konkurencją są kawiarenki, gry MMO. Polska to zupełnie inne realia, dzicz w środku Europy, ogromne salony z automatami nie mają szans. Część graczy, zagubionych jak małe dzieci w tłumie, przejdzie pewnie na konsole z powodu braku orientacji w komputerowym hardware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 11:39, Nekromantik napisał:

Podobne karty dla graczy będą standardem za 2 lata, a za 3 - 4 pewnie minimum

Tak, ale testerami będzie nieliczna grupa ludzi. Ale chodzi o co innego - w pewnym momencie ludzie zaczną patrzeć częściej na rachunki za prąd i powiedzą "dosyć". Nie mówię o tej niedużej grupie entuzjastów, którzy kupują najszybsze maszynki i nowe elektrownie zamiast zasilaczy. Mówię o przeciętnym np. Angliku, który zacznie się zastanawiać dlaczego jego PC razem z monitorem pobiera 1200 W podczas gdy konsola razem z jego panoramicznym 40" LCD zaledwie 250 W, a obraz i dźwięk mają na oko i ucho takie same.

Dnia 23.01.2008 o 11:39, Nekromantik napisał:

W przyszłości ta granica może być szokująca. Nie trzeba zgadywać po której stronie barykady Ty będziesz.

Z pewnością nawet nie stałeś przy tylu kartach High-End jakie ja kupowałem jakiś czas temu do swoich maszynek. Jednak w pewnym momencie pomyślałem i powiedziałem - dosyć.
Za jakiś czas czeka mnie zapewne kolejna zmiana, kilku kompów. A wtedy będzie Ci łyso?
Bo maszynki jakie sobie sprawię będą miały na pewno 16 GB ramu, 4 lub 8 rdzeni, jakaś drobna grafika za 2k itp... :P
I tak na marginesie - na pewno nie będę się jej przyglądał, tylko pójdzie do kieratu.

Dnia 23.01.2008 o 11:39, Nekromantik napisał:

Kto przy zdrowych zmysłach kupuje karty za 2 tyś i nie stać tego kogoś, by zapłacił za prąd? ;)

Koszt rocznego używania kompa o poborze rzeczywistym 400 W (zasilacz 520 W) non-stop przekracza cenę naprawdę najbardziej wypasionej karty graficznej. Przy realnej cenie 1 KWh na poziomie 4 zł (u mnie w domu elektrownia goli 4,5 zł), wynosi on 3504 zł. A zapomnieliśmy o monitorze.
Nawet tylko 8-godzinne używanie takiego kompa + monitor przez rok(ok. 500W łącznie), to koszt 1460 zł. Mało? :P
A jak kupisz smoka, którzy bierze łącznie z monitorem głośnikami, chłodzeniem wodnym jakieś 1200 W i będziesz go używał 8 godzin dziennie, to również zapłacisz 3504 zł. Cena połowy wypasionego kompa.

Dnia 23.01.2008 o 11:39, Nekromantik napisał:

Dawniej shockiem był zasilacz 400W, dziś 1200W nikogo nie dziwi.

Chyba, że przyjdzie mu rachunek z elektrowni. :)
Jeżeli włączysz taki komputer na 24h i zostawisz na rok, to rachuneczek będzie opiewał na więcej niż, uwaga: 10 000 zł. A przecież musi zostać jeszcze na abonament do WoWa... ;D

Dnia 23.01.2008 o 11:39, Nekromantik napisał:

Część graczy, zagubionych jak małe dzieci w tłumie, przejdzie pewnie na konsole z powodu braku orientacji w komputerowym hardware.

Jest dokładnie odwrotnie. U nas jest znacznie więcej osób, które samodzielnie potrafią zamówić części, złożyć z tego kompa, zainstalować system, ztuningować konfigurację i jeszcze go używać. Ogromna większość użytkowników w tzw. "bogatych" krajach potrafi tylko tę ostatnią czynność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 23:08, Olamagato napisał:

Jeżeli włączysz taki komputer na 24h i zostawisz na rok,

Dla precyzji: samo odpalenie i zostawienie go nie da takiego rachunku, bo dzisiaj płyty główne i procesory potrafią przełaczać sie w tryby obniżonego poboru energii, w których komputer pracuje znacznie wolniej. Żeby przyszeł taki rachunek trzeba go jeszcze nonstoper obciążać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2008 o 23:19, hans olo napisał:

Żeby przyszeł taki rachunek trzeba go jeszcze nonstoper obciążać.

Oczywiście. Na przykład mieć włączonego 3dmarka w pętli... ;D
Albo mieć na nim stale działający serwerek sieci WEB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciętnego anglika guzik obchodzi rachunek za prąd, przy jego zarobkach, on myśli nad spłatą rat za dom i jak na warunki nasze, luksusowy samochód. Ci którzy używają komputera dla rozrywki, a jest ich malutko, raczej nagle nie zrezygnują dla PS3 z podpiętą klawiaturą i atrapą myszy. Łyso mi nie jest i nie będzie z powodu Twojego szarpnięcia na hardware :D Masz chęci do ścigania, więc ja się cieszę, jaki jest sens wykręcania high endu na ultra, gdy nie ma z kim rywalizować? Powinieneś udzielać rad, jak zmniejszyć rachunki emerytom i rencistom, to nie jest normalna sytuacja w której przeciętna rodzina musi zaciskać pasa, jednak każdy wie w czym tkwi problem, dlatego dyskusja na ten temat jest zbędna. Musisz uważać, by nie popaść w skrajności. Teraz zaczynasz uświadamiać młodych ludzi, jak oszczędzać energię, a może skończysz dając przepis na zupę z trawy... U nas jest tak, jak napisałeś, jednak przytłaczające większość to ludzie wyznający zasadę: tanio kup, zamontuj, zamknij obudowę, zapomnij na kilka lat. Ja myślę i mówię o przyszłości, Ty zaś o teraźniejszości, a domowi składacze są już dziadkami. Młodzi gracze raczej hardware traktują jako coś złego, to im komplikuje zabawę. Przy obecnym bumie na konsole, część graczy może odejść od PC. Ich wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pff też mi nowość... to że ATI było zawsze lepsze to już wiedziałem mając pierwszego jak dla mnie radeona 7xxx
potem był 9000,9700pro,9800xt a teraz x1900 i zamiatam jak chcę i gdzie chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować