Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin's Creed - wyrób Crysisopodobny

258 postów w tym temacie

Uwaga, bo to moze byc dosc szokujace jak ktos nie jest tego swiadom ale przedstawie FAKTY, ktore jak wiadomo nie podlegaja dyskusji.

PC jako platforma do grania jest w odwrocie, odchodzi. Nie bedzie sie liczyl w takim ksztalcie jak obecnie. Juz malo sie liczy.

przykladowa argumentacja: kosztujacy ok 20 mln euro Crysis majacy byc gwiazdą "games for windows" sprzedal sie w przeciagu miesiaca od premiery w USA w 90 tys kopii, na swiecie ok 250-300 tys.- kleska. (tak wiem bedzie sie sprzedawal dlugo bo ludzie beda miec lepsze kompy bla bla bla, ale to wyniki z okresu swiatecznego a w nim sprzedaz jest najwyzsza).
myslalby kto stricte PCtowe UT3 sprzedazo sie w ZALOSNYCH 33tys kopii a wersja na PS3 TRZYKROTNIE lepiej.
co do przyszlosci wystarczy zobaczyc na zapowiedzi i premiery na 2008: PC nie ma startu do konsol.

WNIOSKI: konsole przejely paleczke takze w kwestii FPSów, PC trzyma sie mocno tylko w RTSach (oczywiste) i MMORPGach (tymczasowe).

Opisywana sytuacja nie dotyczy Polski jako PCtowego bastionu i growego zaścianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 20:44, Wstrętny napisał:

WNIOSKI: konsole przejely paleczke takze w kwestii FPSów, PC trzyma sie mocno tylko w RTSach
(oczywiste) i MMORPGach (tymczasowe).


Wybacz ale UT3 to nie wszystko. Jak na razie na konsolach nie ma cRPG w takiej formie jakiej bym sobie życzył, zwiastunem może być Mass Effect ale skoro ma wyjść również na PC to nie ma dla mnie sensu się przesiadać, spieszyć też mi się nigdzie nie śpieszy. Shootery póki co również.

Poza tym ileż to już było wróżek, wieszczy i przepowiedni rychłego końca gier na PC? Chyba tyle samo co końca świata. Zresztą aby do 2012 było w co grać na PC, później się zobaczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry na PC beda (producenci kart graficznych musza z czegos zyc) tylko ze nie beda odgrywac wiekszej roli, nie bede wyznaczac nowych trendow ani rozdawac kart. Zreszta juz tak jest.

UT3 to byl tylko przyklad - po prostu FPSy na dobre rozgoscily sie na konsolach, a ten gatunek kiedys byl jednym z ulubionych argumentow PCciarzy. Zapowiadany line''up FPSów na konsole w 2008 powinien sklonic PCtowych strzelaczy do zastanowienia sie nad przesiadką:)

Co do RPGów to kwestia gustu kto jakie gry woli. Jeden lubi jRPGi a drugi obliviona itp. (choc pewnie wszystkich pogodzi FF XIII :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, te wymagania to raczej z winy programistów, bo nie chciało im się optymalizować kodu.Te wymagania to po prostu przegięcie.Ani gra nie ma jakiejś nadzwyczajnej grafiki, ani nie posiada jakiegoś nadzwyczajnego silnika fizycznego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie co takiego "wspaniałego" jest w padzie MSu, że jest "zalecany". Po prostu żenua.
A wymagania jakoś tam spełnię. RAM na styk, E2160 i 8800GT 512. Jak co to kupię sobie jakiegoś Scythe i wykręcę proca. RAM raczej nie urośnie, a karta raczej da radę. Poza tym zawsze mozna olać AA, to jest bezużyteczny bajer pochłaniający zbyt duzo mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstrętny nie ograniczał bym rynku do jedynie kart graficznych. Na co komu nowe procesory n-rdzeniowe, więcej ramu, nowe płyty główne i nowsze karty graficzne, o których wspomniałeś jeśli nie do gier. Poza tym MS ma również kupę kasy włożoną w Windowsy. Gdyby gry przestały się ukazywać na PC lub stały się zupełnym marginesem na tą platformę wszystkie te firmy straciłyby masę pieniędzy. Owszem producenci podzespołów mają przecież jeszcze innych odbiorców (grafików, muzyków, firmy trzecie) ale ile mogą sprzedać im najnowszego sprzętu. W biurach i tak często są mniej wymagające komputery niż te graczy, tam nie potrzeba super podzespołów, a gdyby nie gracze na co również w domach super maszyny i najnowsze windowsy? Do przeglądania zdjęć, internetu i napisania jakiegoś dokumentu czy obejrzenia filmu wystarczy byle średniak, nawet Windowsa i Worda nie potrzeba bo są darmowe rozwiązania, mniej popularne głównie z powodu właśnie braku gier i części softwaru (to drugie jednak powoli się zmienia). MS nie odpuści raczej "Games for Windows" i nie pozwoli by inne systemy przejęły jego rynek, chyba, że skupiłby się całkowicie na swojej konsoli. Jednakże z tego co mówili i faktu, że łatwo jest podobno "przenosić" gry pomiędzy X360 i PC mogę przynajmniej wnioskować, że gry z X''ów będą się ukazywały (pewnie z poślizgiem) również na PC. Z PS3 i starszych konsol Sony nie ma nic co by mnie interesowało. Seria FF nie przypadła mi w ogóle do gustu (grałem w kilka tytułów, plus jeszcze Chrono Cross i mniej znane jRPGi) . O 13 czasem czytuję i również nie zapowiada się abym miał co w niej szukać, a Oblivion to nudny średniak (podstawka, dodatek ratuje w miarę sytuację).

PS. Ostro schodzimy z tematu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam ze caly czas pisze o sytuacji PC tylko jako o platformie do grania:)

To co piszesz to w sumie racja i wcale nie ''gryzie sie'' z tym co pisalem wczesniej.

Co do Microsoftu: owszem port gry z Xklocka na PC i na odwrot to male piwo, a w interesie Microsoftu jest konsolidacja obu platform i rownolegly ich rozwoj - ja wcale nie twierdze ze granie na PC wymrze.
O co mi chodzi to to ze rynek gier PC nie dyktuje warunkow, nie rozdaje kart, jest mniej dochodowy, jest w odwrocie na swiecie. PC to inne podejscie do grania w dzisiejszych warunkach przegrywajace. Games for windows cienko przędzie z winy samej tej koncepcji i charakteru PC a nie gier.
Ja wiem ze konsole i PCty wiele nauczyly sie od siebie nawzajem i nie neguje tego.

Co do gier: o gustach sie nie dyskutuje-co kto lubi. Ja nie wiem w co Ty Marco Polo grywasz?:) moze dla Ciebie lepszy line-up gier ma PC z jakiegos zagadkowego powodu:P

Wiem jedno: siedze sobie w fotelu z padem śmigajac w burnouta, tekkena czy innego uncharted w 60 FPSach i liczy sie dla mnie fun, w zyciu tego nie zamienilbym tego na slęczenie przed monitorem i martwienie sie o wymagania, klatkowanie, ustawienia itp.

Ale kurna nie chce nikomu nic udowadniac. Jeden bedzie katował zrecznnosciowk na konsoli a drugi rozkminial tabelki w monitorze. Nie jestem faszysta - te roznice czynia swiat pieknym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie tylko odpowiedzieć w co grywam: głównie cRPG pokroju BG czy PT, strategie (Warcraft 3 i Warhammer 40k) lub shootery takie jak STALKER czy HL2, UT (przy czym przygoda z tą serią skończyła się na UT2004, UT3 w ogóle mi nie podchodzi). Nie grywam ani w "ścigałki" ani w bijatyki i praktycznie wcale w gry pokroju Tomb Raider czy Uncharted. Podobnie jak dla Ciebie dla mnie liczy się przyjemność z grania dlatego póki co jestem w obozie PC, co wcale nie oznacza, że go nigdy nie zmienię. Kiedy jakaś konsola zaoferuje mi więcej niż jeden tytuł, który nie ukaże się również na PC wtedy zacznę myśleć nad przesiadką, poza tym średnio toleruję pada ;-)

"Ale kurna nie chce nikomu nic udowadniac" Mi niczego nie udowadniasz, to przecież tylko wymiana zdań i poglądów. Mogę się mylić, Ty możesz mieć rację. Czas pokaże.

PS. Poza tym i tak pewnie kiedyś PC i konsola się zasymilują jako platforma do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszczę sie w minimalnych ale nie satysfakcjonuje mnie granie na minimalnych ustawieniach ....
Zwłaszcza że kompa kupiłem w te wakacje ...
Ale i tak będę ciupał w assasyna bo wydaje się być bardzo dobrą grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie gra wygląda bardzo dobrze. A jeśli chodzi o optymalizację, to nikt nigdy nie przykładał do tego większej uwagi w grach na PC - gdyby gra muliła na konsoli uznano by ją za złą grę i byłaby to wina dewelopera - gdy gra muli na PC - uznaje się go za zły sprzęt, i jest to wina użytkownika.

Abstrahując od wymagań w stosunku do jakości grafiki i fizyki, wymagania te wcale nie są kosmiczne w stosunku do dzisiejszego sprzętu. Przykład? 2,5 roku temu za 2500zł można było kupić coś takiego: 1x 3.2 GHz 512MB ram GeForce 6600 , zaś gry wymagały mniej więcej takiego sprzętu: 1x 1.4 GHz 256MB ram i GeForce 3 32MB.
Teraz z mniejszymi, lub większymi problemami można za tą samą kasie kupić taki oto sprzęt - AMD phenom 4x 2,4GHz 4GB ram GeForce 8600GTX. - jak widać proporcje są zachowane - nadal te gry wymagają połowy mocy obliczeniowej przyzwoitego, nowego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 21:29, dren311 napisał:

1x 1.4 GHz 256MB ram i GeForce 3 32MB.


:))
Wypij coś zimnego.
265 ram... g3 _-_
Haha ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To oficjalne wymagania, podane na stronie Ubisoft''u. Więc wątpię aby mogły się zmienić. Swoją drogą, po tej grze, można było się takich spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jak mnie to wkurza-wolałbym żeby jeszcze z pół roku nad kodem popracowali, a nie wydają grę jakby całkowicie olewali PC. Mój komp by to jakoś na minimalnych uniósł gdyby nie RAM:(((((((((.
Mam 1 GB chociaż możliwe że to będzię jak z Crysisem, mój kolega ma 512 Ramu i jakoś mu gra chodzi to może i AC też pójdzie u mnie:) oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować