Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin's Creed - wyrób Crysisopodobny

258 postów w tym temacie

Dnia 22.01.2008 o 22:21, scyzor napisał:

Czy ja wiem, czy takie kosmiczne? Komp za 2 patyki bez problemu sobie poradzi i to lepiej niż
konsole. Nie zapominajmy że konsole biorą to na rozdziałce 720 niektóre gry są pod 1080, a
na takim kompie za 2 tysiaczki 1600x1050 będzie śmigało. Pozatym czemu mają być tworzone gry
na jednordzeniowce, od ładnych paru lat już mamy dwurdzeniowce.

1600x1050 to mniejsza rozdziala niz 1080 p ^^ aaa....i moze masz przy kompie monitor 40 calowy o takiej rozdzialce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:22, Jcdx napisał:

> Podobnie jak Orange Box, AC na PS3 jest portem wersji X-owej. Co poradzić - developerzy
skupiają
> się na tym systemie, który ma większe grono odbiorców (czyt. wiecej sprzedanych konsol),
a
> że X panoszy się na rynku od ponad dwóch lat, to siłą rzeczy on jest na świeczniku.

mnie jako posiadaczowi X to nie przeszkadza, jednakze takie podejscie developerow fanow im
nie przysporzy - niewazne z czego konwertuja - jesli robia to niechlujnie, to nie szanuja klienta
i tyle.

No mnie też nie przeszkadza, bo tak jak Ciebie, to mnie na szczęście nie dotyczy (X0) :) Sęk w tym, że czasami konwersji nie da się lepiej zrobić, bez okrajania gry. PS3 to zupełnie inna architektura - Cell jest nastawiony a wykonywanie wielu prostych obliczeń na raz, gdy tym czasem procki X-a robią bardziej skomplikowane obliczenia, ale za to jest ich mniej w tym samy przedziale czasu. To tak jak z emulacją gier z PS2 na kompie - niby można, ale potrzeba do tego nie lada sprzętu, gdzie używane PS2 można kupić na allegro (circa 450 zł) za cenę RAMU wymaganego do takiej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jakie komputery panowie z Ubisoftu mieli pół roku temu, gdy gra nie była jeszcze ,,zoptymalizowana''''. Wolę nie wiedzieć. Myślałem, że chociaż Ubi nie podda się ostatnio modnemu trendowi ,,bliskiej współpracy z producentami sprzetu''''...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:26, Land napisał:

Wydalem na kompa 5k w wakacje jak mi nie pujdzie na fullu to sie wkurze niezle

wow - za to można mieć PS3 z grami i całkiem znośnym TV albo X-a z grami i wypasionym TV... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby tak konwersje popsuć. Ale coś mi się wydaje że przed premierą te wymagania się trochę zmniejszą. Może naprawią to. W końcu przesunęli premierę o kolejny miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już parę dni temu dowiedziałem się jakie będą wymagania dla Assassin''s Creed i to mną wstrząsnęło, przeraziłem się bardziej niż po podaniu wymagać Crysisa, ostatecznie ta gra chodziła u mnie na wysokich wymaganiach, więc mam nadzieję, że i produkcja Ubisoftu też jakoś tak będzie chodzić. Jak dobrze, że na ostatnie wakacje kupiłem nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ziew, znowu lament `olaboga ale wymagania`.
Przecież to było oczywiste już po pierwszym gameplay z AC.
Nie rozumiem udawanego zaskoczenia i jakiś nadziei czy pójdzie /na ge2mx bo strony www chodzą nawet OK./
Świat gra na konsolach, kto tego nie rozumie - robi z siebie pośmiewisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2008 o 22:38, Selv napisał:

Ziew, znowu lament `olaboga ale wymagania`.
Przecież to było oczywiste już po pierwszym gameplay z AC.


Czy ja wiem? Grafika nie jest aż tak rewelacyjna, jak choćby Crysis, do którego AC porównano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 22:39, Dark Demon napisał:

Czy ja wiem? Grafika nie jest aż tak rewelacyjna, jak choćby Crysis, do którego AC porównano.

Ale za przyjemnosc grania w gry konsolowe na PC placi sie wysoka cene ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muahahaha, padam ze śmiechu.... Jak ja się cisze że nie zupowałem kompa i zdecydowałem się kupic X''a :P Ale co oni kurczę nie znają czegoś takiego jak "optymalizacja"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO WHAT???!!! Jakby to wyraził Peanut, kumpel Jeff''a xP. Czytam i jestem zdziwiony. Albo jest to jakaś marna prowokacja w stylu: "Nie kupujcie PeCetów tylko X360, bo nie ma takiego kompa, który udźwignie naszą grę", albo panowie z Ubi nie potrafią dobrze zoptymalizować kodu gry, mało nie potrafią się przyznać, że nie wiedzą jak to zrobić o_O? Podchodzę do tego z lekkim żartem, ale patrząc na wymagania Crysis''a ludzie z Ubi wstydzili by się mówić, że to jest już wszystko co się dało zrobić w optymalizacji. Pewnie ekipa Ubisoftu czuje się na mocna, że im zaczyna sodówka do głowy uderzać? Proponował bym zejść na ziemię i zająć się pracą bo w końcu to JaśnieSzanowniPanowie starają się o nasze (klientów) względy, a nie odwrotnie. Być może problem tkwi w tym, że brakuje u nich świeżej krwi? Bo w życiu pojawia się taki moment, że "wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajduje się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi" czy jakoś tak mówił Einstein. Także jak to mówi mój znajomy "wszystko się da, a nie da to się tylko w d***e parasola otworzyć". Tym optymistycznym (a jakże by inaczej xP) akcentem kończę bo, czytam nie wierzę, własnym oczom i... powiem to... ŻAL.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwarte miasto, zabudowane w cholerę (w górę też) wypełnione nawet tępymi ludziami potrzebuje ogrom wymagań więcej niż Koreańczycy z ładnymi teksturami.
Bolączką PC jest zawsze otwartość a jakoś grafiki już dawno przestała być wyznacznikiem wymagań.

Zresztą, wynika to z samej metody działania algorytmów na których cała informatyka jest oparta. Mając np: 10 elementów i dodając 11 możemy spowolnić wszystko o tysiąc razy a nie o jedną dziesiątą ;)
Dlatego wymagania rosną coraz szybciej a grafika zmienia się coraz wolniej ;)

Poza tym, chyba lepiej jak podają zawyżone wymagania niż zaniżone, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie wielkie zamieszanie, a i tak mi pójdzie :D a jak zmienię kartę w okolicach wakacji, to już w ogóle będzie hulać ^^
mimo to, coś wydaje mi się, że przesadzone nieco są te wymagania... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja będę na X2 64 3800+, 1Gb Ramu i 7600GS zagrywał. Taa... Jasne. Chyba, że zdążę zrobić upgrade sprzętu na 2Gb i 9600GT. Taa... Żeby przesunęli premierę z miesiąc :D CO jak co, ale nie spodziewałem się, że to będą AŻ takie wymagania. W końcu grafa nie jest lepsza od Crysisa (wiem wiem, nie powinienem porównywać, to są 2 różne gierki i gatunki), a wymagania ma większe. Apokalypsa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2008 o 22:29, Zaitsev napisał:

No mnie też nie przeszkadza, bo tak jak Ciebie, to mnie na szczęście nie dotyczy (X0) :) Sęk
w tym, że czasami konwersji nie da się lepiej zrobić, bez okrajania gry. PS3 to zupełnie inna
architektura - Cell jest nastawiony a wykonywanie wielu prostych obliczeń na raz, gdy tym czasem
procki X-a robią bardziej skomplikowane obliczenia, ale za to jest ich mniej w tym samy przedziale
czasu. To tak jak z emulacją gier z PS2 na kompie - niby można, ale potrzeba do tego nie lada
sprzętu, gdzie używane PS2 można kupić na allegro (circa 450 zł) za cenę RAMU wymaganego do
takiej maszyny.


W porzadku, jednakze firma z taka reputacja jak Ubi nie powinna robic takich rzeczy. Albo robimy konwersje porzadnie, albo wcale - jesli sie nie da, to po co tworzyc bubel... Na DS pomysleli i robia prequel. W przypadku PS3 tez mogl by to byc produkt w jakims stopniu inny. No ale to juz mrzonki, bo koszty produkcji na obu platformach sa nieporownywalne i podejrzewam, ze osobny development dla PS3 by sie po prostu nie zwrocil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego uważasz, że konwersja nie jest zrobiona porządnie?
Ponieważ ma takie a nie inne wymagania? A jakie ma mieć wymagania skoro ta gra była robiona na sprzęt idealnie dostosowany pod właśnie gry jak ich przetwarzanie? Porównywalne z konsolą? Śmiech na sali, tak to nie działa.
No chyba, że silnik jest pisany pod wszystkie platformy i do wszystkich dostosowany (jak U3).
Zastanów się nad tym co smarujesz bo gra grze nie jest równa jeśli chcesz porównywać grafikę, jakość tekstur jak i wiele elementów których nie widać a są..
UBI nie robi nikomu krzywdy, jeśli produkt będzie zazwyczaj słaby to gra się nie sprzeda, to będzie ich strata a nie graczy którzy mają WŁASNĄ WOLĘ - chyba, że zaślepieni PCtowcy którzy /zawsze mają najciekawsze gry po 20zł/ rzucą się na AC jak na ciepłe bułeczki.

A kiedyś się nabijano, że to konsolowcy nie mają oleju w głowie i kupują wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System operacyjny: Windows XP / Vista
Procesor: dwurdzeniowy 2.6 GHz Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2 3800+ (zalecane Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+ bądź lepsze)
RAM: 2 GB (zalecane 3 GB)
Karta grafiki: 256 MB kompatybilna z DirectX 10.0 lub DirectX 9.0 z Shader Model 3.0 lub lepszymi (karta z pamięcią 512 MB jest zalecana)*
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9.0 lub 10.0
DirectX: biblioteki DirectX 10.0 (będą na dysku z grą)
DVD-ROM: napęd DVD-ROM dual-layer
Dysk twardy: 12 GB wolnego miejsca
Obsługiwane peryferia: klawiatura, mysz, ewentualnie pad (zaleca się Xbox 360 Controller for Windows)

Eee... zaraz, czy to się wzajemnie nie wyklucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować