Zaloguj się, aby obserwować  
Witcher1990

Najlepsi gitarzyści, perkusiści, basiści i nieziemskie solówki [M]

188 postów w tym temacie


W ogóle kurde- jestem fanem hip hopu, ale ten wątek zainspirował mnie do wpisu na sajcie, który niedługo się pojawi o najlepszych gitarzystach. To co niektórzy potrafią wyczyniać z tym instrumentem przechodzi pojęcie ;]

Clapton w formie, rozkręca się solidnie od 1 minuty, koło 3 ostra solówka ;]
http://www.youtube.com/watch?v=qYS732zyYfU&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2009 o 22:53, Budo napisał:


No i najlepsza solówka na świecie
http://www.youtube.com/watch?v=4ZSTFRKIjbs

No nie powiem całkiem do rzeczy choć nie wiem czy to najlepsza na świecie to już zależy kto co lubi bo jak dla mnie jest za smutna i wolna:)
O Claptonie i Hendrixie już wspominali może niezbyt dużo bo temat nie jest zbyt popularny;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jednym z najlepszych perkusistów jest Kjetil Vidar Haraldstad czyli Frost. Znany przede wszystkim z zespołu Satyricon, ale także z 1349, Zykoon-B, Keep of Kalessin, Gorgoroth czy Gehenna.
tutaj jego próbka możliwości - z pewnością nie jest to jego szczyt możliwości.
http://www.youtube.com/watch?v=vLrGK-08L2Q

Jan Axel Blomberg - Hellhammer. Jego chyba nie trzeba przedstawiać. Klasa sama w sobie. Co prawda obecnie ma cholernie zbajerowaną perkusją reagującą na byle drgnięcie, ale umiejętności jego biją na głowę. Gdzie grał? Chyba wiadomo: Mayhem, Dimmu Borgir, The Kovenant, Emperor.Shining i wielu innych kapelach.
http://www.youtube.com/watch?v=l16TnxtyiI8

Martin Škaroupka - Mathus. Bębniarz z Czech znany przede wszystkim z Cradle of Filth, który zastąpił tam innego dobrego perkusistę Adriana Erlandssona.
http://www.youtube.com/watch?v=0Iic4mPndLI

Z Polski, to zdecydowanie najbardziej cenię Stormblasta z Infernal War. W Częstochowie ma swój sklep muzyczny i można go tam zobaczyć na żywo trenującego. Także widziałem go na koncercie on-live, jest naprawdę świetny. Niestety nie znalazłem żadnej jego solówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 10:57, THE WITCHER1990 napisał:

No nie powiem całkiem do rzeczy choć nie wiem czy to najlepsza na świecie to już zależy
kto co lubi bo jak dla mnie jest za smutna i wolna:)


No taka, jest, bo taki numer- ballada. Ale jest to oficjalnie najlepsze solo świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy gitarzysta. Hmmm. Ja podziwiam bardzo Slash''a :) Jego solo do November Rain kopie zada.

Fakt jestem fanem Metallici, ale Kirk''a Hammett''a nie wymienię ;/ Powiedzmy se szczerze taki zajebisty to on nie jest, a większość riffów James mu daje pod nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2009 o 14:51, Budo napisał:

> No nie powiem całkiem do rzeczy choć nie wiem czy to najlepsza na świecie to już
zależy
> kto co lubi bo jak dla mnie jest za smutna i wolna:)

No taka, jest, bo taki numer- ballada. Ale jest to oficjalnie najlepsze solo świata :)

Tak jak mówię- najlepsze dla kogo? Gdzieś indziej słyszałem, że najlepsza solówka pochodzi z kawałka Stairway do Heaven. A dla mnie najlepsza jest w One Mety. Ile gustów tyle zdań:) Nie da się tego ocenić czy jest ona najlepsza czy nie. Wiadomo, że napewno nie będzie to solo mojego kolegi, który myśli, że jak zagra dwa chwyty na krzyż to jest bogiem gitary:)
mateuszencja
Kirk jest solowy więc na jego głowie są solówki, a riffami martwi się James. Owszem pewnie mu podsuwa bo to wkońcu zespół jeden robi to drugi tamto. A Kirk ma grać solówki i robi to. I jest zajebisty to fakt a nie opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja też zrobię krótką listę:

Gitarzyści:
- Criss Oliva (Savatage) - nikt już tak więcej nie zagra...
- Dave Murray,Adrian Smith, Janick Gers (Iron Maiden)
- Chuck Schuldiner (Death, Control Denied)
- Jon Schaffer (Iced Earth)
- Al Pitrelli (m.in. Savatage, Asia, Megadeth)

Basiści:
- Joey DeMaio (Manowar) - polecam jego solówki na basie, często interpretacje klasycznych utworów
- Steve Harris (Iron Maiden)
- Lemmy Kilmister (Motörhead)
- Johnny Lee Middleton (Savatage) - to, co zagrał razem z Crissem na "Ghost in the Ruins" jest nie do opisania
- Steve DiGiorgio (np. Death, Iced Earth, Control Denied)

Perkusiści:
- Brann Dailor (Mastodon)
- Des Kensel (High on Fire)
- Bill Ward (Black Sabbath)
- Carl Palmer (m.in. Emerson, Lake & Palmer, Asia)

Klawiszowcy:
- Keith Emerson (Nice, ELP)
- Rick Wakeman (najlepiej znany z Yes)
- Jon Oliva (m.in. Savatage, Jon Oliva''s Pain, Trans-Siberian Orchestra)

Na pewno kogoś pominąłem, z listami zawsze tak jest. Co do najlepszych (imo) solówek, to może zrobię kiedyś osobną listę (jak mi się zechce :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pałkarze - Daniel Erlandsson i Kenneth Olsson
parapeciarze - Rene Berthiaume, Einar Moen
gitara prowadząca - Alexi Laiho (mówcie sobie co chcecie i tak na gitarze mu nikt nie podskoczy)
bas - Steve Harris (mało jest basistów, którzy naprawdę są słyszalni tak jak on)
wokal męski - Bruce Dickinson (choć Maidney mi się dawno temu znudziły to jednak tenor Dickinsona piętnuje do końca życia) no i jak dla mnie Maurizio Iacono
wokal damski - Vibeke Stene, Martina Astner Hornbacher (uwielbiam wysokie loty :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko 3 typy:
perkusista - Keith Moon (co z tego, że nie żyje, to, co odwalał na zawsze zostanie w pamięci)
gitarzysta - Pete Townshend (też jest nawet dobry) i Slash (tu chyba nie trzeba komentować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to może znowu wypowiem się na temat gitary , a raczej gitarzystów, a więc, moim skromnym zdaniem najlepsza trójka, to
Dave Murray z Iron Maiden, mimo wszystko jego styl gry jest naprawdę ponad przeciętny, a i jeszcze ten strat sygnowany jego nazwiskiem na którym grał już w 78 :) http://www.youtube.com/watch?v=SlY_9t398O4
Glenn Tipton z Judas Priest, mimo wszystkie jego solówki są naprawdę super i grane inaczej, niż gdzie indziej mają swoją głębię, a i był nauczycielem "tego w czapeczce " z AC/DC wystarczy zobaczyc http://www.youtube.com/watch?v=F2i1dinm3UE
john Petrucci,(dream, Theater, solo) co tu mówić uznawany za najlepszego gitarzystę w historii, nawet lepszy od Hendrixa :), wystarczy zobaczyć cover albumy z jego wykonaniem. http://www.youtube.com/watch?v=3O4HOMPD-1E

Perkusja,
HM,
Scott Travis (judas priest), i oczywiście
Nicko McBrian(Iron Maiden)

BAS,
tutaj bez polemizowania, Steve Harris, jego gra an basie jest po prostu nieziemska i nie używa kostek, w sumie to on jest głównym pisarzem utworów w IM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, tematu dawno nie odwiedziałem, a nastąpiło pewne przetasowanie w rankingu.
Obecnie (a właściwie już od dłuższego czasu) jeśli chodzi o solówki same w sobie, to wygląda to w moim przypadku następująco:

1.Maideny:

- Caught Somewhere In Time
- Lord Of Light
- Stranger In A Strange Land
- The Thin Line Between Love & Hate
- BNW
- The Clairvoyant

2. Reszta


Children Of Bodom:
- Follow The Reaper
- Downfall

Thin Lizzy:
- Waiting For An Alibi

Paradise Lost:
- Eternal

The Darkness:
- Love Is Only A Feeling (Tak, tak! Można się śmiać z ich image''u, ale muzycznie - pierwsza klasa)

Moonspell:
- Everything Invaded

Megadeth:
- Hangar 18

Amorphis:
- Black Winter Day
- Two Moons

Entombed :
- Left Hand Path

Death:
- Voice Of The Soul

Trochę przybyło, trochę ubyło. :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre z moich ulubionych solówek (kolejność przypadkowa, numeracja tylko dla porządku):

Solówki gitarowe:

1. Iron Maiden
- Powerslave
- The Rime of the Ancient Mariner
- Phantom of the Opera
- Seventh Son of the Seventh Son
- Aces High i wiele innych

2. Savatage:
- Edge of Thorns
- Ghost in the Ruins
- Jesus Saves
- Dead Winter Dead
- The Storm

3. Mastodon - Hearts Alive

4. Iced Earth - Burnt Offerings

5. Megadeth - Hangar 18

6. Death:
- Low Life
- Spiritual Healing
- A Moment of Clarity

7. King Diamond - Black Horsemen

8. Emerson, Lake & Palmer - Tarkus (Battlefield)

9. Cirith Gorgor - Shadows Over Isengard

10. Mayhem - Freezing Moon


Solówki na basie:

1. Manowar:
- Sting of the Bumblebee
- Guyana (Cult of the Damned)
- Achilles, Agony and Ecstasy in Eight Parts

2. Iron Maiden - Only The Good Die Young


Solówki na perkusji:

1. Iron Butterfly - In-A-Gadda-Da-Vida

2. Manowar - Achilles, Agony and Ecstasy in Eight Parts

3. High On Fire - Headhunter

4. Emerson, Lake & Palmer - Tank

5. Grave Digger - Culloden Muir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2009 o 08:59, Budo napisał:

Hah, nie widziałem, że Phill Collins tak daje na garach xD


Phil Collins jest jednym z najlepszych perkusistów na świecie. Zauważyłem ostatnio, iż mało kto wie, że Collins wcale nie założył Genesis, ani też nie wstąpił do zespołu jako wokalista. Collins zastąpił Johna Mayhew na perkusji już po opublikowaniu przez nich 2 albumów (From genesis to revelation, który był dość słaby i Trespass, który z kolei jest zadziwiająco (jak na czas wydania) dobry). W zasadzie dzięki jego wybitnym umiejętnościom (i Steve''a Hacketta, gitarzysty który dołączył w tym samym czasie) Genesis zmieniło nastawienie na rocka progresywnego, a nie ówczesny pop. Dopiero po odejściu z grupy Petera Gabriela i Hacketta Collins przejął wokal i nadał inny tor muzyce tego zespołu...

Niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No proszę, ciekawe. Ale wg mnie lepiej radzi sobie ze śpiewaniem niż z perkusją... rly. Wolę jego wokal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 21:09, Budo napisał:

No proszę, ciekawe. Ale wg mnie lepiej radzi sobie ze śpiewaniem niż z perkusją...


Powiedzmy sobie szczerze.
Collins jest wirtuozem, jeśli chodzi o perkusję, natomiast jeśli chodzi o wokal - od początku starał się naśladować Gabriela ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może i się starał, ale głos ma swój własny- imo bardzo oryginalny i niespotykany.
Wirtuoz perkusji? Nie zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować