Zaloguj się, aby obserwować  
Witcher1990

Najlepsi gitarzyści, perkusiści, basiści i nieziemskie solówki [M]

188 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o perkusistów, to lubię przede wszystkim wspominanego już Lombardo (za pracę z Fantomasem), Terry''ego Bozzio i Dolmayana z SOAD. Dwaj pierwsi są wpływowi, jeśli chodzi o grę na perkusji, natomiast Johnny jest jeszcze niedoceniany, ale szczerze, gra na perce idzie mu bardzo dobrze, pod tym względem bardzo podoba mi się pierwsza płytka SOAD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2009 o 23:42, Budo napisał:

Może i się starał, ale głos ma swój własny- imo bardzo oryginalny i niespotykany.
Wirtuoz perkusji? Nie zauważyłem...


Na obie powyższe linijki mam jedną odpowiedź - nie znasz Genesis z czasów Petera Gabriela :P.
Przesłuchaj sobie np Firth of Fifth (swoją drogą jest tam cudowny wstęp Banksa, którego już od dawna nie grał na koncertach :( ), albo The Battle of Epping Forest (nie wspominając o choćby The Knife w wersji live z ''73).
A o wirtuozerii niech świadczy np zapis nutowy fragmentu jego gry w Supper''s Ready :).

20090329001133

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mojej liście najlepszych perkusistów znaleźć się muszą także Tony Williams i Sunny Murray, perkusiści jazzowi. Ten pierwszy wymyślił blast beaty, technikę perkusyjną, którą przypisuje się teraz ekstremalnym gatunkom metalu i grindcore, a ten drugi to jeden z pionierów gry na perkusji we free jazzie. Ot i wsio :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie naprawdę świetnym gitarzystą jest Steve Vai. "The audience is listening" to według mnie poezja w czystym wydaniu tak samo cała płyta Aliens love secrets. Również za świetnych uważam Kirka Hammeta z Metallici i Cliffa Burtona dawnego basistę Metallici, który niestety zginął w 1986 roku, jednak grę Metallici z jego okresu wielu uważa za najlepszą. To za jego "kadencji" powstało Master of Puppets czy Ride The Lightning. Szczerze mówiąc uważam że Metallica już nigdy później nie grała tak jak z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2009 o 11:27, Dark_Sebat napisał:


> Funkadelic- Maggot Brain
>
> http://www.youtube.com/watch?v=dh3bleXWaC

''''Adres URL zawierał nieprawidłowy identyfikator filmu wideo''''.

Z tym linkiem jest coś nie tak, czy tylko ja mam takiego pecha ?


Ten link jest OK: http://www.youtube.com/watch?v=dh3bleXWaCk. W tamtym końcowe "k" się zjadło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gitarzyści:

Timo Tolkki (Stratovarius)
Darrell Lance Abbott (Pantera)
Dave Mustaine (Megadeth)
Luca Turilli (Rhapsody of Fire)
Robert Flynn (Machine Head)

Perkusja:
Fredrik Andersson (Amon Amarth)
Lars Ulrich (Metallica)
Jaska Raatikainen (Children of Bodom)
Krzysztof "Docent" Raczkowski (*) (Vader)


Solówki:
Ozzy Osbourne - Bark at the Moon
Machine Head - Aesthetics of Hate, Halo
Metallica - Fight fire with Fire, Battery


Jest "tego" dużo więcej ale nie chce mi się teraz pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2009 o 11:48, Erton napisał:

O, ja też :)
Tu jest "lepsiejsza" wersja

http://www.youtube.com/watch?v=12pywl9zNIE

Wersję z obu linków przesłuchałem. Muszę przyznać, że brzmi to wręcz bosko, istna gitarowa poezja dla moich uszu. Nic mnie tak nie relaksuje jak genialne gitarowe brzmienia, no po prostu odpłynąłem w trakcie słuchania. Wielkie dzięki za te linki. :)

@Paladynka
Dzięki. Z ''''k'''' na końcu link działa prawidłowo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 12:05, Transylvanian_Hunger napisał:

Przypadkiem wpadłem na YouTube na solówkę Vyl''a - perkusisty Keep of Kallessin.
Piorunująca szybkości, rytmika i w ogóle. Luknijcie sobie, bo na prawdę fajna solówka
http://www.youtube.com/watch?v=2hYZC93_k1I
Aż nabrałem ochoty, by posłuchać sobie Keep of Kalessin :)

Fiu fiu ostre ja nawet tego nie ogarniam;] Ogólnie w muzyce nie bardzo mi pasi taka perka (choć to solo to kosmos) dlatego lubię Lombardo- koleś potrafi grać szybko ale jednocześnie nie robi przy tym sieczki.
Krótka pogadanka z Davem i kultowy kawałek http://www.youtube.com/watch?v=rpQxE0plAzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 22:45, kitek0101 napisał:

Wow!
Świetny jest! Ciekawe z czego ma pałeczki ;)


Nie wiem, w zasadzie to nawet nie wiem z czego ma perkusję xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 18:42, Budo napisał:



Kolo daje czadu...nie powiem gra na perkusji [i na garnkach :D)(pozornie nie trudna) na pewno jest trudna. Można się przy tym nabawić niemałych kontuzji - zwłaszcza nadgarstka, który przy takich solówkach jak ta /\ aż puchnie ;) Fajnie by było tak wymiatać... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2009 o 22:49, Budo napisał:

> Wow!
> Świetny jest! Ciekawe z czego ma pałeczki ;)

Nie wiem, w zasadzie to nawet nie wiem z czego ma perkusję xD

Haha drugi Terry Bozzio i black page xD Nawet pasje bo koleś jest czarny;] Jak go zobaczyłem w przy tych garach t myślałem, że zacznie bezmyślne w nie walić, a tu okazało się, że koleś na prawdę ogarnia. Musiał grać na perce:)
Skoro gra na takich sprzętach to pałeczki pewnie zrobił z drewnianych łyżek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2009 o 20:00, Budo napisał:

ooo koleś jest niesamowity! Normalnie zajebioza! Sprzęt też musi mieć niezły skoro nagrał to w takiej jakości. Czyżby jakiś nieznany światu syn Kirka? Kopie dupsko i ryje mózg równo. Tylko szkoda, że się uśmiecha- nie czuje szatana "Stan inside" xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować