Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Gram.pl sp. z o.o.

426 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2008 o 22:03, Volvox napisał:

> trochę za dużo tu mówimy o reklamach. One dopiero się zaczną pojawiać.

Pssst --> One juz sa ;)


Tak tak wiem:) ale nie tak duzo jak tu piszemy o nich :P ale to kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odnośnie tej samodzielności. Jakoś bym tu nie dramatyzował/nie cieszył się* (niepotrzebne skreślić;). Spólka, to spólka - ma swoich właśicieli (tu udziałowców), którze de facto decydują o jej działalności. No a kto jest właścicielem gram.pl sp. z o.o.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ekhm...
Co do tego info:

"Ponadto, reklamy na stronach community (gramsajty, forum, irc) [...] "

Irc - ok, i tak korzystam z ChatZilli , a nawet jak reklamy będą wewnętrzne, to i tak mi to nie przeszkadza ;)
Forum - ok, to też da się znieść albo zablokować :P
Gramsjaty - czemu? Przecież taka reklama będzie rozwalać wystrój sajta od podstaw, u mnie pasek o szerkości kilku pikseli (np. belka o zaproszeniach do znajomych) już wszystko psuje ;/ Może by tak z reklam na sajtach zrezygnować? ...

Dux:

Proste, właścicielem spółki jest... *fanfary* CDProjekt! ... Jakie to proste, że też sam na to nie wpadłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolal zeby zostalo tak jak jest. Co prawda wplyw CDP mozna tu odczuc i to bardzo ;] jednak mi to juz nie przeszkadza, wole to niz reklamy ;]. Druga sprawa to to ze watpie zeby ta zmiana sie przyczynila do czegos dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 15:17, Mr.M napisał:

Proste, właścicielem spółki jest... *fanfary* CDProjekt! ... Jakie to proste, że też sam na
to nie wpadłem ;)


No i teraz prawie tak samo trudne pytanie. Czy gram.pl otworzy się znacznie (albo i w ogóle) na gry spoza zasięgu CDP? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 15:30, Dux napisał:


No i teraz prawie tak samo trudne pytanie. Czy gram.pl otworzy się znacznie (albo i w ogóle)
na gry spoza zasięgu CDP? :))


Tutaj widzę tylko jedną odpowiedź, po namyśle: Nie :P To byłoby nielogiczne i nierealne, żeby CDP robiło na korzyśc swoim konkurentom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2008 o 15:50, Mr.M napisał:

Tutaj widzę tylko jedną odpowiedź, po namyśle: Nie :P To byłoby nielogiczne i nierealne, żeby
CDP robiło na korzyśc swoim konkurentom ;)


I tu pies pogrzebany, skoro gram.pl stało się osobną spółką to powinni się stać uniwersalni, otwarci na innych wydawców itp. Ale skoro są sp. z.o.o to zapewne są pod władzą CD Projekt nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesująca sprawa, wreszcie wyjaśniło się, dlaczego nagle pojawiły się reklamy (w tej sytuacji nie mam już ich za coś złego).

Zastanawia mnie, jak wyglądać będzie skład ekipy gram.pl i CDP - czy rozejście się tych dwóch "organów" ma oznaczać rozdzielenie (wykluczenie) funkcji? Czy na Forum widzieć będziemy rozmaite "oficjalne tematy gry XXX" a Wiedźmin stanowić będzie w newsach osobą kategorię?

Generalnie - cieszę się z tej zmiany, i mam nadzieję, że Portal powoli ewoluować będzie w stronę czegoś na kształt Gamespota, i Imperium Gier czy Gry Online zyskają znaczącą konkurencję. Oraz że teraz, po zmianie, zauważalny będzie większy obiektywizm w stosunku do gier dystrybuowanych nie tylko przez CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy polityka gram.pl będzie dalej procedepowska... eee, czy dalej będzie tak strrrrasznie obiektywny jak dotychczas. Chętnie też zobaczyłbym jakieś gry Cenegi w sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 16:24, Łeber napisał:

I tu pies pogrzebany, skoro gram.pl stało się osobną spółką to powinni się stać uniwersalni,
otwarci na innych wydawców itp.


Ależ to nie ma nic do rzeczy! To jest tylko zmiana formy prawnej (a w zasadzie chyba jej powstanie:). Kwestia tematyki serwisu to kwestia odrębna, pozostająca w gestii właściciela. Faktycznie wpływ na to będą miały te same osoby lub podmioty, co w przypadku CDP.

Dnia 29.01.2008 o 16:24, Łeber napisał:

Ale skoro są sp. z.o.o to zapewne są pod władzą CD Projekt nadal.


Określenie "sp. z o.o." wskazuje na formę odpowiedzialności wobec wierzycieli spółki, zdolność do czynności prawnych, kwestie dot. reprezentacji i prowadzenia spraw spółki. Samo z siebie nie oznacza to, że za działania podmiotu odpowiada ktoś inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe. Czy wspólnikiem gram.pl sp. z o.o. jest CDP? Czy jest to jedyny wspólnik? Jaki macie kapitał zakładowy? :-)

P.S. Mam egzamin z KSH, wiec tak sie pytam z ciekawości. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 17:43, Orteos napisał:

Odłączenie się gramu od CDP oznacza, że w sklepie będą gry cenegi?


Cenega ma swoją stronę, swój program lojalnościowy i swój sklep.
To raczej wyklucza pojawienie się tutaj gier Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 18:05, HumanGhost napisał:

Jaki macie kapitał zakładowy? :-)


Nie mam pod ręką KSH, ale, czy tego nie powinno się przypadkiem umieszczać na oficjalnych pismach spółki? Wymyśl coś i przelej na papier, a będą musieli się wygadać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to mnie zastanawia, konkretnie zmiany na forum, sam pomysł wypowiedzi gości. Myślę, że to nietrafiony pomysł, jak na taką liczbę moderatorów. Moim zdaniem już teraz są ogromne problemy z trollami, a takie rozwiązanie przyciągnie tylko większą ich ilość. Może się mylę, ale moim zdaniem taka liczba moderatorów nie starczy na nową falę spamu. No chyba, że wybrano by nowych. Resztą zmian na forum może być niezła.
BTW nadal nie kumam o co chodzi z tą liczbą przy każdym kolejnym poście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 18:16, szerszeń45 napisał:

Nie no, to mnie zastanawia, konkretnie zmiany na forum, sam pomysł wypowiedzi gości. Myślę,
że to nietrafiony pomysł, jak na taką liczbę moderatorów. Moim zdaniem już teraz są ogromne
problemy z trollami, a takie rozwiązanie przyciągnie tylko większą ich ilość. Może się mylę,
ale moim zdaniem taka liczba moderatorów nie starczy na nową falę spamu. No chyba, że wybrano
by nowych. Resztą zmian na forum może być niezła.
BTW nadal nie kumam o co chodzi z tą liczbą przy każdym kolejnym poście. :)



Nieeee, nie Goście, jako nowi, niezalogowani Użytkownicy! Źle się wyraziłam. Goście to osoby specjalnie zaproszone na forum gram.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, ja pojęcie "gości" na innych forach znam inaczej, więc miałem oczywiste skojarzenia, że chcecie coś podobnego i tutaj wprowadzić. Niedomówienie w takim razie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować