Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DDR2 drożeje, DDR3 tanieje

60 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2008 o 14:23, whisper1 napisał:

Ja już wczoraj zdążyłem doświadczyć wzrostu cen ddr2... 2 kości 1gb za 199zł... cena wzrosła
o jakieś 15% w ciągu ostatniego tygodnia.


no tak, a ile kosztuje DDR 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie w tym tygodniu planuje kupic kosteczke 2gb ddr2
moze i moglbym poczekac na te ddr3 az stanieja, ale co z tego jak plyta glowna ich zapewne nie obsluguje :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ocenia się, że w drugiej połowie tego roku cenowa pomiędzy pamięciami DDR2 a DDR3..."

Chyba gdzieś wcięło słowo "różnica" ;).

DDR3 IMHO jeszcze za drogie. Dopóki ludzie nie rzucą się na płyty główne z nowymi chipsetami Intela chyba nie ma co liczyć na rozpowszechnienie się tej pamięci i ewentualną obniżkę cen.
Martwi mnie to, że AMD narazie nie spieszy się z wdrożeniem nowego kontrolera wspierającego te pamięci co może sprawić, że rosnące ceny DDR2 wpłyną na zwiększenie kosztów budowy całego kompa opartego o procek tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na następny rok DX11, teraz pamięci szaleją, później jeszcze nowy Windows, jeszcze nowe karty i osoba składająca nowego kompa będzie miała nie lada problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 14:45, WIELKus napisał:

ja kupiłem bardzo tanio 2 GB ram raczej dwie kostki po 1 giga za 140 zł xD


Kupiłem za tyle samo, a nawet te kostki to były DDR2 SODIMM (czyli te laptopowe)
Całe szczęście że już nie musze kupować, a może stare teraz drożej sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To lepiej się nie wachać i teraz kupić porządne DDR2 za porządne pieniądze niż później wypłacać się na ten sam towar lub gorzej o wiele więcej za DDR3 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja od miesiąca próbuje kupić sobie dodatkowe 2GB RAMu (w tej chwili mam 2), tylko że nigdzie nie mogę znaleźć identycznych jak moje (OCZ SLI Ready 1066MHz), a nie chce kupować innych... Muszę w takim razie przyspieszyć swoje poszukiwania, w przeciwnym razie wydam na RAM majątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować