Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DDR2 drożeje, DDR3 tanieje

60 postów w tym temacie

Dnia 27.01.2008 o 14:21, krl.krl napisał:

Ja mam jeszcze DDR1 :)



nie tylko Ty ;]


czuje,ze zanim zmienie kompa na nowy to beda juz na rynku DDR4 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2008 o 15:50, Semai2 napisał:

czuje,ze zanim zmienie kompa na nowy to beda juz na rynku DDR4 ;]

ATI w swoich kartach już montuje DDR4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:56, misioo napisał:


> czuje,ze zanim zmienie kompa na nowy to beda juz na rynku DDR4 ;]
ATI w swoich kartach już montuje DDR4


a jaka jest cena tych kart, skoro te z DDR3 sa za poziomie 1000 PLN (mowie o 512 MB)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 14:26, player000 napisał:

poczekamy zobaczymy, ja i tak przez najbliższe 2-3 lata przesiadki na ddr3 nie planuję.


a kto 3 lata temu planowal czterordzeniowe procesory? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 15:56, misioo napisał:

ATI w swoich kartach już montuje DDR4



hehehe... ATI możei montuje montuje ale GDDR4 a to różnica. bo już sa GDDR5 :P ale o DDR4 nie słyszałem...


swoją droga nie aż takiej różnicy w wydajności między DDR2 a DDR3.. polecam artykuł bodajże na pclabie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ddr2 czy ddr3 hmmm kupować nową płytę główną etc dla nowych pamięci no naprawdę tanio ;) ja poczekam na dd4 albo 5 i wtedy kupie dopóki mi windows (mam viste) i fotball manager będzie chodzić dopóty nie kupie nowego kompa ;) więc mam jeszcze mam nadzieję 5 lat przed sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 16:00, gogowitczak napisał:

>
> > czuje,ze zanim zmienie kompa na nowy to beda juz na rynku DDR4 ;]
> ATI w swoich kartach już montuje DDR4

a jaka jest cena tych kart, skoro te z DDR3 sa za poziomie 1000 PLN (mowie o 512 MB)?


Większość kart graficznych ma pamięć GDDR3 nawet tych tańszych. Typ pamięci nie wpływa tak bardzo na cenę. GF 8800 GT używa GDDR3, a jest droższy od Radka HD3870, który ma zamontowaną pamięć GDDR4 w takiej samej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 16:05, ligabb napisał:

> ATI w swoich kartach już montuje DDR4


hehehe... ATI możei montuje montuje ale GDDR4 a to różnica. bo już sa GDDR5 :P ale o DDR4 nie
słyszałem...

możliwe, nie znam się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kto to bedzie kupować (pomijając osoby kupujące nowego kompa), skoro wiązać będzie się to z wymiana płyty głównej na obsługującą moduły DDR3? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 16:29, FatB napisał:

ja tam mam DDR4 i jakos nie marudze :D

zastanów się co piszesz masz GDDR4 na karcie, czy DDR4 RAMu którego nie ma jeszcze w sprzedaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, ze "dostawy" nie beda w stanie sprostac? Ze co? Ze TIR-y nie dowioza produktu, bo strajkuja kierowcy, celnicy etc.? Kto redaguje te newsy?! Moze produkcja nie bedzie w stanie sprostac popytowi, panie redaktorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haha, no co za chwyt marketingowy... Po prostu miodzio. Nie sprostają, bo zwiększy się zapotrzebowanie ze strony... No właśnie, czyje zapotrzebowanie się zwiększy? Na rynek wchodzi DDR3, coś mi się zdaje, że to zagrywka, żeby wyciągnąć jeszcze więcej kasy z kieszeni biednych ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może po prostu linie do produkcji ddr3 staną na miejscu tych do ddr2 (modernizacja? no chyba że można na tych samych robić) i produkcja (podaż) będzie niższa niż ilość którą klienci by kupili po aktualnej cenie (popyt). A to oznacza wzrost cen, skoro tak czy siak wykupią wszystko to można zwiększyć marże.
edit właśnie doczytałem że jednak popyt ma wzrosnąć, post do usunięcia jak by jakiś moderator tu zajrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyżby zalegają im DDR2 i puszczają plotkę w świat o podwyżce, ja tam w to nie wierzę, bo jeśli miałby być to powód to dlaczego wcześniej cen nie podnieśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już w końcu zmienię komputer to przemyślę. Mam nadzieję, że do tego czasu ceny DDR3 spadną do zadowalającego poziomu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, trochę to dziwne.

Obecnie większość komputerów posiada DDR2, tak więc ruch w kierunku wzrostu ich ceny byłby trochę nie na miejscu. DDR3 jak na razie mało kto kupuje, ze względu na dość dużą cenę, a na dodatek nie wszystkie płyty główne go obsługują. Ja w swoim PieCyku mam DDR1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota, w końcu to postęp... Aż czekać, aż się przyjmą na dobre te wszystkie bajery, może da to branży growej możliwości, o jakich nam się nie śniło. Chciałbym zobaczyć choć jednego screena z gier, które wyjdą za kilka lat :) (nie mylić z DNF)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować