Zaloguj się, aby obserwować  
Stalker69

Dead Space - temat ogólny

1098 postów w tym temacie

Dnia 26.12.2008 o 16:55, misiakpitra napisał:

mam problem
jestem w trzecim rozdziale "korekta kursu" teraz musze wykonac zadanie Napełnij silniki
czy jakoś tak wsiadłem na windę która mnie przewozi w linii pionowej trochę dalej tam
były jakies stwory wiec je zabilem ale nie wiem co teraz zrobic ta winda nie dziala wiec
nie moge wrócić a ta linia na podłodze która pokazuje mi gdzie mam isc pokazuje kierunek
z którego właśnie przyjechałem winda co mam zrobić


Spoiler

Tą windą narazie nie wrócisz. Przejdź w lewo, aż dojdziesz do takiego jak by gniazda, tam będzie konsola a obok niej mechanizm na którym musisz użyć kinezy i zamknąć go ściągając go na dół, po tym uruchamiasz konsole, i winda którą przyjechałeś będzie działać a Ty będziesz mógł wrócić i zrobić to samo w gnieździe po drugiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 23:19, CDS_Baxian napisał:

> mam problem
> jestem w trzecim rozdziale "korekta kursu" teraz musze wykonac zadanie Napełnij
silniki
> czy jakoś tak wsiadłem na windę która mnie przewozi w linii pionowej trochę dalej
tam
> były jakies stwory wiec je zabilem ale nie wiem co teraz zrobic ta winda nie dziala
wiec
> nie moge wrócić a ta linia na podłodze która pokazuje mi gdzie mam isc pokazuje
kierunek
> z którego właśnie przyjechałem winda co mam zrobić

Spoiler

Tą windą narazie nie wrócisz. Przejdź w lewo, aż dojdziesz do takiego jak by gniazda,
tam będzie konsola a obok niej mechanizm na którym musisz użyć kinezy i zamknąć go ściągając
go na dół, po tym uruchamiasz konsole, i winda którą przyjechałeś będzie działać a Ty
będziesz mógł wrócić i zrobić to samo w gnieździe po drugiej stronie.



Jeśli dobrze rozumiem to ten moment gdzie uruchamiasz konsolę proces dekontaminacji, wytłukujesz wszystkie stwory i po krótkiej chwili możesz przejść przez nowo aktywowane drzwi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 00:12, Hraboll napisał:

> > mam problem
> > jestem w trzecim rozdziale "korekta kursu" teraz musze wykonac zadanie Napełnij

> silniki
> > czy jakoś tak wsiadłem na windę która mnie przewozi w linii pionowej trochę
dalej
> tam
> > były jakies stwory wiec je zabilem ale nie wiem co teraz zrobic ta winda nie
dziala
> wiec
> > nie moge wrócić a ta linia na podłodze która pokazuje mi gdzie mam isc pokazuje

> kierunek
> > z którego właśnie przyjechałem winda co mam zrobić
>
>

Spoiler

Tą windą narazie nie wrócisz. Przejdź w lewo, aż dojdziesz do takiego jak by
gniazda,
> tam będzie konsola a obok niej mechanizm na którym musisz użyć kinezy i zamknąć
go ściągając
> go na dół, po tym uruchamiasz konsole, i winda którą przyjechałeś będzie działać
a Ty
> będziesz mógł wrócić i zrobić to samo w gnieździe po drugiej stronie.



Jeśli dobrze rozumiem to ten moment gdzie uruchamiasz konsolę proces dekontaminacji,
wytłukujesz wszystkie stwory i po krótkiej chwili możesz przejść przez nowo aktywowane
drzwi :).


Nie, chodzi o moment w którym trzeba przywrócić dopływ paliwa do silników Ishimury. Jest tam taka winda/podest poruszająca się w poziomie, trzeba ją do siebie przyciągnąć za pomocą kinezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 00:35, Hraboll napisał:

Po walce z tym potworkie udajesz sie do windy i potem jak wyżej napisałem :)

Super , Tylko że hmm ja starałem się pomóc koledze ;p .. Sam przeszedłem grę już 2 razy ;p;p;p BTW za 2 podejściem można kupić fajny pancerzyk XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 00:43, CDS_Baxian napisał:

> Po walce z tym potworkie udajesz sie do windy i potem jak wyżej napisałem :)
>
Super , Tylko że hmm ja starałem się pomóc koledze ;p .. Sam przeszedłem grę już 2 razy
;p;p;p BTW za 2 podejściem można kupić fajny pancerzyk XD


Cieszę się, że mogłem pomóc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś błąd na gram.pl i nie mogę dodać obrazka, ale czy ktoś z was próbował tłumaczyć język unitów którym po bazgrane są ściany Ishimury??

Jeden z napisów to po przetłumaczeniu : Do you believe? deadspace.ea.com/ibelieve

Heh ja wracam do gry po raz 3 z ołówkiem i kartką papieru w ręce XD

Ahh po skończeniu gry pokazuje się "chapter 12" "Dead space" i "Completed" w języku Unitów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 01:36, CDS_Baxian napisał:

Jest jakiś błąd na gram.pl i nie mogę dodać obrazka, ale czy ktoś z was próbował tłumaczyć
język unitów którym po bazgrane są ściany Ishimury??

Jeden z napisów to po przetłumaczeniu : Do you believe? deadspace.ea.com/ibelieve


A jak, jeśli można wiedzieć, przetłumaczyłeś te bazgroły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 02:07, zadymek napisał:

A jak, jeśli można wiedzieć, przetłumaczyłeś te bazgroły?


W pieszym bodajże rozdziale masz alfabet Unitów i arabskie litery do nich przypisane, a wszystko to namazgrane krwią na ścianie z tego co pamiętam.

Polecam stronę ale tylko dla tych co grę już przeszli:

(zakryłem żeby nie kusiło tych co jeszcze nie przeszli :D)

m.in. można znaleźć przetłumaczone bazgroły Unitologów.

A co do gry przeszedłem ja 1 raz parę dni temu i mam pytanie:
Grałem na Łatwy i w menu po skończeniu gry nacisnąłem kontynuuj i przechodzę teraz drugi raz znowu nie wiedzieć czemu na Łatwy a u kolegi na Średni przeskoczyło (przynajmniej on tak twierdzi). Czy da sie jakoś przełączyć na Średni(czy wogóle to jest możliwe po pierwsze) ale tak żeby ekwipunek (
Spoiler

Kombinezon 6 ftw!

) pozostał? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadymek --> metodą "koła fortuny" :D

Na zakończenie gry pokazuje nam się info tak jak wspomniałem , dzięki temu że wiadomo co tam jest napisane, można sobie podstawić litery pod konkretne znaki, a potem już z górki. W dodatku w 6 rozdziale można znaleźć kamień na którym są wszystkie znaki alfabetu unitów wraz z podstawionymi literami i cyframi. Ale żeby nie było zbyt łatwo, niektóre z nich są zamazane :)

pinoyz --> hmmm no ja użyłem po prostu continue game. I po spojrzeniu na poziom trudności który się pokazuje przy zapisach, ewidentnie jest wyższy.

http://img376.imageshack.us/my.php?image=konieczi1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2008 o 04:49, pinoyz napisał:


A co do gry przeszedłem ja 1 raz parę dni temu i mam pytanie:
Grałem na Łatwy i w menu po skończeniu gry nacisnąłem kontynuuj i przechodzę teraz drugi
raz znowu nie wiedzieć czemu na Łatwy a u kolegi na Średni przeskoczyło (przynajmniej
on tak twierdzi). Czy da sie jakoś przełączyć na Średni(czy wogóle to jest możliwe po
pierwsze) ale tak żeby ekwipunek (

Spoiler

Kombinezon 6 ftw!

) pozostał? ;[


No właśnie niestety nie jest to możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 23:19, CDS_Baxian napisał:

> mam problem
> jestem w trzecim rozdziale "korekta kursu" teraz musze wykonac zadanie Napełnij
silniki
> czy jakoś tak wsiadłem na windę która mnie przewozi w linii pionowej trochę dalej
tam
> były jakies stwory wiec je zabilem ale nie wiem co teraz zrobic ta winda nie dziala
wiec
> nie moge wrócić a ta linia na podłodze która pokazuje mi gdzie mam isc pokazuje
kierunek
> z którego właśnie przyjechałem winda co mam zrobić

Spoiler

Tą windą narazie nie wrócisz. Przejdź w lewo, aż dojdziesz do takiego jak by gniazda,
tam będzie konsola a obok niej mechanizm na którym musisz użyć kinezy i zamknąć go ściągając
go na dół, po tym uruchamiasz konsole, i winda którą przyjechałeś będzie działać a Ty
będziesz mógł wrócić i zrobić to samo w gnieździe po drugiej stronie.



dzieki za rade zrobilem tak jak napisales i sie udalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 10:17, CDS_Baxian napisał:

pinoyz --> hmmm no ja użyłem po prostu continue game. I po spojrzeniu na poziom trudności
który się pokazuje przy zapisach, ewidentnie jest wyższy.

http://img376.imageshack.us/my.php?image=konieczi1.jpg

ja dla przykładu grałem na średnim i po zakończeniu gry odblokowało mi się to i owo,

Spoiler

ale gdy dałem kontynuuj dalej gram na tym samym poziomie trudności i tylko runda jest kolejna. Pewnie trzeba toto zmienić w ustawieniach gry. W każdym razie ponowne przechodzenie gry na poziomie średnim jest fajne tylko na początku
Spoiler

tj dopóki nie zakupię bonusowego kombinezonu
http://img339.imageshack.us/img339/8660/deads200812210470we3.png


bo potem jest zwyczajnie za łatwo -w końcu zachowałem cały zabójczy sprzęt i upgrede''owany RIG.

PS Ciekawe czy komuś się będzie chciało przetłumaczyć bazgroły rozmazane na ścianach i te na markerze:)
http://img120.imageshack.us/img120/623/deads200812210418rz0.png
http://img72.imageshack.us/img72/1861/deads200812210428zl8.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 15:21, rafekx 12 napisał:

#
A co daje ten kombinezon?:) Czy to tylko taki trik aby gre drugi raz przechodzić...?:)

Wiadomo, jak grę przechodzisz po raz drugi i to jeszcze na wyzszym poziomie, to stary kombinezon:
1. Nudzi
2. Trochę za słaby już jest(ten wojskowy ma lepszy pancerz)
Więc chyba do tego. No i nagroda za ukończenie gry też jakaś konkretna musi być, nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować