Zaloguj się, aby obserwować  
Stalker69

Dead Space - temat ogólny

1098 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2008 o 17:10, CDS_Baxian napisał:

Zadymek ---> Masz tu tłumaczenie :)

Przetłumaczyłem ten najbardziej czytelny, biorąc pod uwagę kąt pod jakim zrobiony jest
zrzut ekranowy.


http://img519.imageshack.us/my.php?image=tumaczenieop8.png

No, nieźle, dobra robota, zaczyna mi się podobać "kompletność" tej gry... ale sterowanie dalej uważam za zrąbane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 17:25, zadymek napisał:

> Zadymek ---> Masz tu tłumaczenie :)
>
> Przetłumaczyłem ten najbardziej czytelny, biorąc pod uwagę kąt pod jakim zrobiony
jest
> zrzut ekranowy.
>
>
> http://img519.imageshack.us/my.php?image=tumaczenieop8.png
No, nieźle, dobra robota, zaczyna mi się podobać "kompletność" tej gry... ale sterowanie
dalej uważam za zrąbane:(


Co ci się w sterowaniu nie podoba? Jest nietypowe, ale złe nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 17:27, tomoliop napisał:

Co ci się w sterowaniu nie podoba? Jest nietypowe, ale złe nie jest.

a nie podoba mi się niemożność dowolnej konfiguracji -pewien zestaw klawiszy został "zarezerwowany" dla jakichś nonsensownych czynności takich jak chodzenie w rybie RIG...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż przeszedłem grę 2 razy, teraz przechodzę 3 bawiąc się w lingwistę ;p I sterowanie jakoś specjalnie mi nie przeszkadzało. WSAD poruszanie się, LPM uderzenie, PPM celowanie, LPM + PPM strzał z broni, R - przeładowanie, pozostałe czynności też nie są jakieś specjalnie uciążliwe. PPM + C staza, PPM + F kineza, PPM + ctrl skok w 0 grawitacji. Co w tym takiego strasznego? Czynności są dość dobrze rozłożone na klawiaturze. szczerze gdybym mógł zmieniać konfiguracje klawiszy, to i tak niczego bym nie zmienił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 17:46, CDS_Baxian napisał:

No cóż przeszedłem grę 2 razy, teraz przechodzę 3 bawiąc się w lingwistę ;p I sterowanie
jakoś specjalnie mi nie przeszkadzało. WSAD poruszanie się, LPM uderzenie, PPM celowanie,
LPM + PPM strzał z broni, R - przeładowanie, pozostałe czynności też nie są jakieś specjalnie
uciążliwe. PPM + C staza, PPM + F kineza, PPM + ctrl skok w 0 grawitacji. Co w tym takiego
strasznego? Czynności są dość dobrze rozłożone na klawiaturze. szczerze gdybym mógł zmieniać
konfiguracje klawiszy, to i tak niczego bym nie zmienił :)

a ja uzywam strzałek i nie pasuje mi, że są zabukowane na chodzenie w trybie RIG, każdy lubi co innego, ja mam za duze palce by móc bezproblemowo używać WSAD''a no i już sie przyzwyczaiłem do strzałek więc nie zamierzam zmieniać przyzwyczajeń dla jednej gry, dałem sobie radę ze sterowaniem w Indiana Jones and the Emperrors Tomb, dam sobie rade i tutaj, ale obłożenie klawiszu musi mi pasować-zresztą dzieki pewnemu programikowi udało mi się uszukać Dead Space''a i ustawiłem obłozenie klawiszy tak jak mi się podoba:)

BTW A używa ktoś w ogóle chodzenia w trybie RIG? Mi strzałki wystarczą zarówno do chodzenia jak i obsługi Ekwipunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 18:33, Crew 900 napisał:

A co to jest to sterowanie RIG ?

Jak już coś to:
Sterowanie(akurat ja pisałem o chodzeniu) w trybie RIG ...zagraj to się dowiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 18:40, Crew 900 napisał:

Napisz jaka jest różnica pomiędzy tam a domyślnym sterowaniem :)


Raczej żadna skor owchodzi to w skład domyślnego sterowania i nawet nie można nic w nim zmienić(na czerwono wszstko jest). Ale może ci chodzi o różnicę pomiędzy sterowaniem zwykłym i tym w trybie RIG? W każdym razie jest to zestaw zwykłych akcji (chodzenie i takie tam) tylko wykonywanych w trybie RIG.
http://img201.imageshack.us/img201/8343/deads20081227185809ch3.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 22:20, Jacekmax napisał:

Fajna ta gra ale najfajniejsze jest rozwalanie zombiaków i inne stworzenia.


W tej grze nie ma zombiaków[tylko nekrofagi:D] czyli opanowani ludzie przez stworzenia z kosmosu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mam straszną chęć na kupienie i pogranie w Dead Space. Nie chcę jednak wyrzucić kasy w błoto, więc proszę o kilka odpowiedzi na poniższe pytania. Miło by było, gdybyście udzielili trochę obszerniejszych odpowiedzi niż jedno, króciutkie zdanie.

1. Chyba najważniejsza sprawa, czyli jak jest z fabułą w DS? Porządna i postawiona na wysokim poziomie epicka historia, czy zwykły pretekst do eliminacji hord nekromorfów? Tylko proszę, BEZ spoilerów!
2. Co z klimatem w grze?
3. Co ze strachem i jego wywoływaniem? Czy gracz czuje niepokój, osobliwe zaszczucie itp.? Straszenie gracza jest subtelne (szmery, dziwne odgłosy... a potem coś przemyka w cieniu), czy też zrobione "na chama" (biegniesz gdzieś, a zza rogu wyskakuje stwór i zaczyna zżerać postać... or something like this)?
4. Mniej więcej w jakim czasie można ukończyć tytuł? Warto go przechodzić kolejny raz, by odblokować nowe poziomy, inne zakończenie o ile coś takiego jest w grze?
5. Czy twórcy postarali się przy optymalizacji kodu DS-a? Czy mogę liczyć, że odpalę grę na wysokich, a najlepiej maksymalnych detalach, w przyzwoitej rozdzielczości? Konfig kompa w podpisie.
6. Ostatnie, bardzo krótkie pytanie. Warto kupić, jeżeli tak, to w jakiej cenie? :>

Nie pogniewam się, jeżeli swoją opinię wyrazi kilka niezależnych osób - do pism i portali branżowych nie mam już zaufania. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 23:05, Lex napisał:

Ostatnio mam straszną chęć na kupienie i pogranie w Dead Space. Nie chcę jednak wyrzucić
kasy w błoto, więc proszę o kilka odpowiedzi na poniższe pytania. Miło by było, gdybyście
udzielili trochę obszerniejszych odpowiedzi niż jedno, króciutkie zdanie.

1. Chyba najważniejsza sprawa, czyli jak jest z fabułą w DS? Porządna i postawiona na
wysokim poziomie epicka historia, czy zwykły pretekst do eliminacji hord nekromorfów?
Tylko proszę, BEZ spoilerów!

Jasne że porządna fabuła z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i kilkoma smaczkami:)

Dnia 27.12.2008 o 23:05, Lex napisał:

2. Co z klimatem w grze?

Absolutne rewelacyjny,dla mnie przebija on nawet Bioshocka a to już coś:)

Dnia 27.12.2008 o 23:05, Lex napisał:

3. Co ze strachem i jego wywoływaniem? Czy gracz czuje niepokój, osobliwe zaszczucie
itp.? Straszenie gracza jest subtelne (szmery, dziwne odgłosy... a potem coś przemyka
w cieniu), czy też zrobione "na chama" (biegniesz gdzieś, a zza rogu wyskakuje stwór
i zaczyna zżerać postać... or something like this)?

Tak nie pokój czuje się na każdym kroku,a straszenie to: dziwne odgłosy i potowry wyskakujące nagle

Dnia 27.12.2008 o 23:05, Lex napisał:

4. Mniej więcej w jakim czasie można ukończyć tytuł? Warto go przechodzić kolejny raz,
by odblokować nowe poziomy, inne zakończenie o ile coś takiego jest w grze?

Po ukończeniu gry,odblokowują się nowe elementy,a gra sie około 12 godzin:)

Dnia 27.12.2008 o 23:05, Lex napisał:

5. Czy twórcy postarali się przy optymalizacji kodu DS-a? Czy mogę liczyć, że odpalę
grę na wysokich, a najlepiej maksymalnych detalach, w przyzwoitej rozdzielczości? Konfig
kompa w podpisie. Spokojnie max. wyciągniesz,ja mam wszystko na max ustawione wiec ty tym bardziej:)
6. Ostatnie, bardzo krótkie pytanie. Warto kupić, jeżeli tak, to w jakiej cenie? :>

Warto kupić,w cenie MM 109 zł:_

Dnia 27.12.2008 o 23:05, Lex napisał:

Nie pogniewam się, jeżeli swoją opinię wyrazi kilka niezależnych osób - do pism i portali
branżowych nie mam już zaufania. Pozdrawiam.


Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to zapraszam na mój gs do mojej recenzji DS:_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 23:05, Lex napisał:

6. Ostatnie, bardzo krótkie pytanie. Warto kupić, jeżeli tak, to w jakiej cenie? :>


Na Wirtusie choćby jest po 79 zł, cena myślę nienajgorsza jak za grę, która zbiera dużo dobrych ocen (średnia na www.metacritic.com udowadnia, że gra nie przypadkowo zbiera dobre noty).

Sam trochę już miałem okazję trochę pograć i potwierdzam - gra robi wrażenie (od samego początku) i rokuje duże nadzieje co do klimatu (mamy tu taki misz-masz wielu filmów i gier), irytuje mnie tylko kamera ustawiona nieco z boku bohatera, a nie tradycyjnie za jego plecami (i jako, że gra mi wygląda na shooter, a nie platformer, to nie specjalnie widzę sens kamery TPP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 14:51, CDS_Baxian napisał:

misiakpitra --> Cieszę się że mogłem pomóc.

http://img176.imageshack.us/my.php?image=saveag9.jpg <--- screen z ekranu z zapisami,
widać że gra przeszła na wyższy poziom trudności.



niestety ale:

http://img213.imageshack.us/my.php?image=wtftx9.jpg][img= http://img213.imageshack.us/img213/7637/wtftx9.th.jpg

Łatwy Round 2

Dnia 27.12.2008 o 14:51, CDS_Baxian napisał:

ale gdy dałem kontynuuj dalej gram na tym samym poziomie trudności i tylko runda jest
kolejna. Pewnie trzeba toto zmienić w ustawieniach gry. W każdym razie ponowne przechodzenie
gry na poziomie średnim jest fajne tylko na początku


w opcjach nic takiego nie znalazłem niestety ;//

i co począć ? =[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez nockę nasunęło mi się jeszcze kilak pytań. :P Jak oceniacie polonizację? Zwykły shit, jak w Red Alercie 3, czy niezła, na poziomie? Co ze sterowaniem - gra się wygodnie na klawiaturze i myszce, a może lepiej "pykać" na padzie?
Save''uje się tylko w wyznaczonych obszarach czy w dowolnym momencie? No i oczywiście jak się mają walki z bossami? Trzeba wykombinować jak załatwić maszkarę (zrzucić coś na łeb, znaleźć słaby punkt itp.) czy strzelać gdzie popadnie ze wszystkiego pod ręką? Prosiłbym też o kilka słów o uzbrojeniu - jak dużo broni jest w DS-ie, czy jest zróżnicowana, ile sztuk można nosić ze sobą itp. :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 10:27, Lex napisał:

Przez nockę nasunęło mi się jeszcze kilak pytań. :P Jak oceniacie polonizację? Zwykły
shit, jak w Red Alercie 3, czy niezła, na poziomie?


Jest dobra

Co ze sterowaniem - gra się wygodnie

Dnia 28.12.2008 o 10:27, Lex napisał:

na klawiaturze i myszce, a może lepiej "pykać" na padzie?


Sterowanie jest bardzo wygodne

Dnia 28.12.2008 o 10:27, Lex napisał:

Save''uje się tylko w wyznaczonych obszarach czy w dowolnym momencie?


Tylko w wyznaczonych obszarach i po ukończeniu każdego rozdziału

No i oczywiście

Dnia 28.12.2008 o 10:27, Lex napisał:

jak się mają walki z bossami? Trzeba wykombinować jak załatwić maszkarę (zrzucić coś
na łeb, znaleźć słaby punkt itp.) czy strzelać gdzie popadnie ze wszystkiego pod ręką?


Trzeba kombinować

Dnia 28.12.2008 o 10:27, Lex napisał:

Prosiłbym też o kilka słów o uzbrojeniu - jak dużo broni jest w DS-ie, czy jest zróżnicowana,
ile sztuk można nosić ze sobą itp. :)
Pozdrawiam


Broni jest rodzajów..hmm...6-8. nie liczyłem, a przy sobie można mieć 4 bronie z czego ja tylko z 3 łaziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 10:27, Lex napisał:

Przez nockę nasunęło mi się jeszcze kilak pytań...


dorzucę jeszcze swoje 3grosze to wypowiedzi Ecko.
więc tak, save''a nie ma w dowolnym miejscu, jedynie w strategicznych punktach, ale są one rozmieszczone tak, że właściwie nigdy nie obawiasz się, że w przypadku niepowodzeń trzeba będzie ssssstrasznie dużo drogi powtarzać.
sterowanie myszą i klawą w zupełności wystarcza. dead space jest ukazany podobnie jak niektóre shootery tpp, a nie wyobrażam sobie, że, ot choćby w gta grało mi się lepiej na padzie. klawa + mysz = mistrz ;]
ilość broni jest niewielka, ale raz, że wymaga tego koncepcja. jest to ukłon w stronę realizmu, w sumie ciężko, żeby załoga statku akcji ratowniczej posiadała ogromne wyposażenie i 30rodzajów broni. niemniej, należy dodać, że na ikspudle jest aczik za przejście gry przy użyciu tylko i wyłączeni podstawowej broni... i ona serio, w zupełności wystarcza! :)
co do bossów... jako takich nie ma [tak jak na przykład w Lost Planet], ale każdy kolejny stworak to swojego rodzaju wyzywanie, bo nie wystarczy napieprzać tylko i wyłącznie w głowę... zrzucać na nie nie za bardzo jest co, ale w późniejszych etapach występuje całkiem sporo pojemników na wzór beczek z czymś wybuchowym. rozwalone w odpowiednim momencie dają wspaniały efekt ;]
mam nadzieje, że nieco bardziej Ci rozjaśniłem ;]
5!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rafekx 12, Sth`Devilish, Ecko09, pizmak666
Wielkie dzięki za rozwianie moich wątpliwości. :) Jestem prawie pewny, że kupię DS-a. Jeszcze tylko dwa pytania. :P Tym razem już ostatnie (naprawdę!). Czy EA zastosowało jakieś upierdliwe zabezpieczenia, typu limity instalacji? Zamawiał ktoś grę w Wirtusie? Nie jestem pewien, czy dostanę grę w polskim wydaniu (lokalizacja kinowa + polska instrukcja) po tych cyrkach z azjatycką wersją GTA IV. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować