Zaloguj się, aby obserwować  
Stalker69

Dead Space - temat ogólny

1098 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2008 o 23:00, tomoliop napisał:

> Jakie są zalecane wymagania Dead Space?
Google. Dual-core CPU, 2GB RAM, GeForce 9800GT/Radeon 4850


O kurde, ale wysokie, szczególnie karta graficzna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 00:23, Ecko09 napisał:

> > Jakie są zalecane wymagania Dead Space?
> Google. Dual-core CPU, 2GB RAM, GeForce 9800GT/Radeon 4850

O kurde, ale wysokie, szczególnie karta graficzna :o


Trochę się zdziwiłem jak je zobaczyłem, bo na moim kompie (8800GT, 2GB RAM, 5200+Athlon X2) działa domyślnie na najwyższych detalach w rozdzielczości 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zaczynam dopiero grę i mam pyatnie co do zapisów... w pierwszym miejscu zapisu nie mogłam tego zrobić bo brakowało mi jakiejś karty pamięci. Gdzieś te karty można znaleźć?
...I głupie pytanie: do czegoś służą te pudła z migającą diodą porozrzucane po planszy? bo nie mogłam ich otworzyć ani nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 19:02, seles napisał:

zaczynam dopiero grę i mam pyatnie co do zapisów... w pierwszym miejscu zapisu
nie mogłam tego zrobić bo brakowało mi jakiejś karty pamięci. Gdzieś te karty można znaleźć?

...I głupie pytanie: do czegoś służą te pudła z migającą diodą porozrzucane po planszy?
bo nie mogłam ich otworzyć ani nic :(

zapisy robisz w takim miejscu na ścianie gdzie jest wyświetlany hologram aparatu, a te pudła to możesz z nogi pociągnąć (tupnąć) przy nich lub strzelić do nich, zawierają amunicje lub kasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2008 o 19:09, siara82 napisał:

zapisy robisz w takim miejscu na ścianie gdzie jest wyświetlany hologram aparatu, a te

no ale żeby tam zapisać woła o jakąś kartę pamięci :((

Dnia 10.11.2008 o 19:09, siara82 napisał:

pudła to możesz z nogi pociągnąć (tupnąć) przy nich lub strzelić do nich, zawierają amunicje
lub kasę

aha, dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 19:02, seles napisał:

zaczynam dopiero grę i mam pyatnie co do zapisów... w pierwszym miejscu zapisu
nie mogłam tego zrobić bo brakowało mi jakiejś karty pamięci. Gdzieś te karty można znaleźć?

...I głupie pytanie: do czegoś służą te pudła z migającą diodą porozrzucane po planszy?
bo nie mogłam ich otworzyć ani nic :(


Dodam też od siebie że zapisy robia się automatycznie przed ważniejsza bitwą:) Taki małe wtrącenie z mojej strony,mam nadzieje że okaże się pomocne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2008 o 19:11, rafekx 12 napisał:

Dodam też od siebie że zapisy robia się automatycznie przed ważniejsza bitwą:) Taki małe
wtrącenie z mojej strony,mam nadzieje że okaże się pomocne:)

nie wiem , mi bo po wyjsciu z gry mi sie nie zapisało nic... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 19:13, seles napisał:


> Dodam też od siebie że zapisy robia się automatycznie przed ważniejsza bitwą:) Taki
małe
> wtrącenie z mojej strony,mam nadzieje że okaże się pomocne:)
nie wiem , mi bo po wyjsciu z gry mi sie nie zapisało nic... :(


Bo wiesz to był początek gry,później juz sie samo zapisuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie zapisało się jak wyszedłem , a jak miałem broń i podszedłem do tego okienka gdzie się zapisuję to też nic :( ja wyszedłem i nic ale mówicie że potem samo się zapisuję to trzeba dojść dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 21:31, T.Boczek napisał:

Mi też nie zapisało się jak wyszedłem , a jak miałem broń i podszedłem do tego okienka
gdzie się zapisuję to też nic :( ja wyszedłem i nic ale mówicie że potem samo się zapisuję
to trzeba dojść dalej


i nacisnąć E :) Ewentualnie klawisz akcji:) zależy od ustawień może to być ENTER...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gra dla mnie jest mocno przereklamowana. Gdybym sie o niej tyle nie nasluchal, moze inaczej by mi sie w to gralo, oczekiwania mialem na bardzo dobra i bardzo straszna gre, tym czasem jest to ''tylko'' dobra gra. Ogladalem wywiady z tworcami gry, obiecali ze bac sie bedziemy od poczatku do konca gry, a potwory beda tak zroznicowane ze nigdy nie powieje nuda, tymczasem wiekszosc gry tlucze sie ciagle to samo, nie wiem czy dolicze sie nawet 10 roznych typow poczwar, po 4 etapie gry, kompletnie przestalo cokolwiek straszyc mnie w tej grze, wrecz z usmiechem na twarzy cwiartowalem kolejnych obcych, a to glowke, a to raczki etc ;) Grafika tez nie zachwyca, nie pamietam momentu zebym sie zatrzymal w grze i cokolwiek podziwial, do tego dochodza glupkowate zagadki przynajmniej dla mnie, ja nie lubie rzeczy typu pierdnij, zawin w papierek to Ci asteroida odpali, takie cos w przygodowkach a nie w Survival Horror. Dodam rowniez ze gre przeszedlem cala uzywajac jedynie broni ktora dostajemy na samym poczatku gry, raz kupilem pile ale okazala sie beznadziejna, dlatego wiecej kupna innych broni nie ryzykowalem, cale ulepszenia dodalem w armor a jak tam juz nie moglem to ulepszalem pierwsza bron. Jesli chodzi o fabule to tez mnie jakos specjalnie nie porwala, do takiego chocby Bioshocka do piet nie dorasta, ciagle tylko biganie i naprawianie czegos po calym statku, na dodatek osoby z ktorymi ''wspolpracujemy'' wnerwialy mnie tesktami wejdz i zabij to, jakby to miala byc wycieczka po bulki do sklepu a nie walka z potworem wielkosci wierzowca, poczym kiedy sie namordujesz zeby ujsc calo z zyciem slyszysz tekst z kolejnym glupim zadaniem i na koniec laska mowi ze ona ma juz tego wszystkie dosc i ledwo daje rade, Ty narazasz sie caly czas, ona siedzi przed monitorami i nic nie robi i jeszcze Ci wali tekstem ze sie juz zmeczyla ;) (lol). Dodam rowniez ze pewien moment fabuly mnie rozbroil totalnie, bo jest poprostu bez sensu, kto nie chce wiedziec niech nie czyta dalej, chodzi mi o to ze Ty jako prosty inzynier, gosciu od napraw, wycinasz w pien setki obcych, a jeden maly zablakany w kapsule obcy, ktorego odstrzeliwuje sie w sekunde, opanowuje caly statek wojskowy i wybija cala watache uzbrojonych po zemby marines ktorzy szli nam z pomoca! No ludzie! Jak dla mnie bez skladu i ladu. Postac w lewej strony ekranu tez nie byla dobrym pomyslem, oczywiscie z czasem sie mozna przyzwyczaic, ale wierzcie mi kiedy wyskakuje z kazdej strony po kilka potworow, poprstu nic nie widac, postac przyslania za duzo, nie ma jakiegos dobre obeznania w sytuacji, najczesciej wialem na oslep do jakiegos konta z ktorego widzialem cale pomieszczenie. Gra jest poprostu na raz, generalnie dla mnie tworcy nie osiagneli tego co obiecali, no i jeszcze ta cena charakterystyczna dla EA ;). Plusy to takie ze jest dobra rzes, ze sie dzieje w kosmosie, dobry dzwiek, ogolnie mozna pograc, ale nie jest to tak super produkcja jak zapowiadano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gre opłaca się kupic ?
Jakie ma wady i zalety ?
Co wciąga do ekranu ?
Czy jest to prawdziwy surriaval horror jaki zapowiadali ?
Jak gra wygląda od strony graficznej ?
I jeszcze jedno:
Jakie ma wymagnia ?
Na co będę mógł sobie pozwolić na tej konfiguracji ?
Intel Core 2 Duo 6400 2,13ghz
2GB ram
9600GT Evga / 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę opłaca się kupić ze względu na fabułę i wszystko co w niej jest
Zalety : dosyć straszna , dobrze rozłożona , dobra grafa dobre momenty , dużo urozmaicenia jest
Wady : Jeszcze ich nie dostrzegłem
Nie rozumiem tego :co wciąga do ekranu; ale ogólnie gra jest dobrze zrobiona myślisz że coś wyskoczy coś cię zaatakuję a tu nic i nagle nie spodziewając się że coś wyskoczy trach :P
Gra straszna ale grałem początek dużo nie przeszedłem ale na może nie na łatwym poziomie ale już na wyższym można nie bać
Grafa dosyć dobra potwory coś w stylu Quake ale nawet dobrze dopasowane elementy graficzne też dobre
Wymagania sprzętowe :
Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 7 GB HDD, Windows XP/Vista.
Przy twoum Sprzęcie Qbasmok007 to wszystko wysokie detale itp. ja mam procek Core 2 Duo 2.4ghz
1GB ram i GF 7600 GS 256 mb i śmiga jak nie wiem naprawdę dobra gra według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 10:51, T.Boczek napisał:

Grę opłaca się kupić ze względu na fabułę i wszystko co w niej jest
Zalety : dosyć straszna , dobrze rozłożona , dobra grafa dobre momenty , dużo urozmaicenia
jest
Wady : Jeszcze ich nie dostrzegłem
Nie rozumiem tego :co wciąga do ekranu; ale ogólnie gra jest dobrze zrobiona myślisz
że coś wyskoczy coś cię zaatakuję a tu nic i nagle nie spodziewając się że coś wyskoczy
trach :P
Gra straszna ale grałem początek dużo nie przeszedłem ale na może nie na łatwym poziomie
ale już na wyższym można nie bać
Grafa dosyć dobra potwory coś w stylu Quake ale nawet dobrze dopasowane elementy graficzne
też dobre


Nie wiem, ja przeszedlem gre i jakos mam odmienne zdanie. Fabula jest taka sobie, plus ta kompletna bzdura o ktorej pisalem 3 posty wyzej, grafika rowniez nie zachwyca, to nawet nie jest d10, a straszna to moze i ona jest przez pierwsze 3 etapy, pozniej juz monotonia, przynajmniej jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeden z najlepszych survival horror''ów. Fabuła ujdzie..są nagłe zwroty akcji co jest fajne. Wkurzało tylko to, że niby główny bohater pragnął zobaczyć się z dziewczyną a przez bardzo długi czas gry w ogóle się nią nie interesował. Grafika jest super, zróżnicowanie lokacji jest pierwszej klasy. Kilka poziomów zapamiętam na długo, takie jak centrum medyczne..czy też poziom (ten z tą roślinnością...nie pamiętam nazwy:P ). Potwory są przyzwoite..straszą(nie zawsze) a to jest najważniejsze. Walki z bossami są naprawde emocjonujące. Polecam ten tytuł wszystkim, bo jest wart swojej ceny. Dawno nie grałem w tak dobrą gre. jak dla mnie 9+/10 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 18:11, Długi18 napisał:

Według mnie jeden z najlepszych survival horror''ów. Fabuła ujdzie..są nagłe zwroty akcji
co jest fajne. Wkurzało tylko to, że niby główny bohater pragnął zobaczyć się z dziewczyną
a przez bardzo długi czas gry w ogóle się nią nie interesował. Grafika jest super...ciach


Ja nie wiem gdzie wszyscy widza super grafike, przeciez to jest zwykle d9, wyglada to gorzej od Gears of war, bioshocka a o crysisie nie wspomne, grafika jest poprostu normalna, nic nadzwyczajnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:48, Gosu napisał:

> Według mnie jeden z najlepszych survival horror''ów. Fabuła ujdzie..są nagłe zwroty
akcji
> co jest fajne. Wkurzało tylko to, że niby główny bohater pragnął zobaczyć się z
dziewczyną
> a przez bardzo długi czas gry w ogóle się nią nie interesował. Grafika jest super...ciach

Ja nie wiem gdzie wszyscy widza super grafike, przeciez to jest zwykle d9, wyglada to
gorzej od Gears of war, bioshocka a o crysisie nie wspomne, grafika jest poprostu normalna,
nic nadzwyczajnego.


Popieram. Co prawda widziałem jak na razie gre jedynie na screenach i filmikach, ale grafika mnie nie zachwyciła. Do pięt nie dorasta grafice z takich gier jak Crysis czy BioShock.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Dead Space faktycznie straszy czy po prostu ma taki mroczny klimat?? Zainteresowałem się grą ale fanem horrorów nie jestem (technicznie to się tchórzostwo nazywa ;P) i nie wiem czy gra może mi sie spodobać a jeszcze trafniej czy wytrzymam do końca??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdajesz sobie sprawę że aby oceniać grafikę trzeba zobaczyć grę na żywo?? Bo z tymi materiałami jest różnie, czasem grafika wygląda lepiej czasem gorzej niż w rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika w tej grze na maksie wygląda naprawdę ładnie, nie ma tu otwartych przestrzeni to fakt, ale wystarczy popatrzeć na efekty świetlne, cienie itp.. Po drugie grafika to ważna sprawa, ale nie najważniejsza. Bo taki Crysis mnie nie zachwycił, fabuła niczym, oprócz grafy(choć uważam iż są gry ładniejsze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować