Zaloguj się, aby obserwować  
Stalker69

Dead Space - temat ogólny

1098 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 23:02, PSAT Darth Stan napisał:

Grafika w tej grze na maksie wygląda naprawdę ładnie, nie ma tu otwartych przestrzeni
to fakt, ale wystarczy popatrzeć na efekty świetlne, cienie itp.. Po drugie grafika to
ważna sprawa, ale nie najważniejsza. Bo taki Crysis mnie nie zachwycił, fabuła niczym,
oprócz grafy(choć uważam iż są gry ładniejsze).


ja przeszedlem dead space na maksymalnych detalach i nadal podtrzymuje ze grafika jest ''poprawna'', zreszta jak cala reszta gry. Co do Crysisa to mi sie tam fabula podobala i rozwoj akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 22:57, player000 napisał:

Czy Dead Space faktycznie straszy czy po prostu ma taki mroczny klimat?? Zainteresowałem
się grą ale fanem horrorów nie jestem (technicznie to się tchórzostwo nazywa ;P) i nie
wiem czy gra może mi sie spodobać a jeszcze trafniej czy wytrzymam do końca??:D


Zdecydowanie wytrzymasz do końca, bo gra ma tylko mroczy klimat. Straszna nie jest. A z resztą, możesz przeczytać moją recenzję kilka postów wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2008 o 21:48, Gosu napisał:

Ja nie wiem gdzie wszyscy widza super grafike, przeciez to jest zwykle d9, wyglada to
gorzej od Gears of war, bioshocka a o crysisie nie wspomne, grafika jest poprostu normalna,
nic nadzwyczajnego.


Ja nie powiedziałem, że grafika jest lepsza niż w takim Gears of War ( gre mam jakby co;P ), poprostu napisałem, że jest super i tyle. Bardziej mi chodzi o lokacje, że każda wygląda inaczej, dbałość o szczególy, cienie itd. A o Crysisie sie nie wypowiem, bo może graficznie jest najlepszy itd itd ale z grywalnością jest różnie i mi w ogóle nie przypadł do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ja Crysisa uważam za grę słabą, raczej za benchmarka z opcja strzelania.
Po drugie popatrz sobie na wypowiedź Długiego18, ja tam sie z nim zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 09:01, PSAT Darth Stan napisał:

No a ja Crysisa uważam za grę słabą, raczej za benchmarka z opcja strzelania.
Po drugie popatrz sobie na wypowiedź Długiego18, ja tam sie z nim zgadzam.


W porzadku. Kazdy ma prawo do swojego zdania :) Ja nie zauwazylem dbalosci o szczegoly, dla mnie lokacje byly zywcem zerzniete z Dooma 3 niektore, nawet fabula byla podobna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 13:30, Gosu napisał:

W porzadku. Kazdy ma prawo do swojego zdania :)


prawda;p

Dnia 12.11.2008 o 13:30, Gosu napisał:

Ja nie zauwazylem dbalosci o szczegoly, dla mnie lokacje byly zywcem zerzniete z Dooma 3 niektore, nawet fabula byla podobna :)


To, że lokacje były podobne nie znaczy, że są zerżnięte. Co do fabuły Dooma 3 sie nie wypowiem, bo mi zupełnie nie przypadł do gustu i po kilku godzinach przestałem grać. Dla mnie gra musi mieć to coś..nawet (jak to Ty twierdzisz) jeśli lokacje są zerżnięte(w co nie wierze) to gra dla mnie jest lepsza, bo nie umiem się od niej oderwać...a taki Doom3 oprócz grafiki nie oferował nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 13:36, Długi18 napisał:

> W porzadku. Kazdy ma prawo do swojego zdania :)

prawda;p

> Ja nie zauwazylem dbalosci o szczegoly, dla mnie lokacje byly zywcem zerzniete
z Dooma 3 niektore, nawet fabula byla podobna :)

To, że lokacje były podobne nie znaczy, że są zerżnięte. Co do fabuły Dooma 3 sie nie
wypowiem, bo mi zupełnie nie przypadł do gustu i po kilku godzinach przestałem grać.
Dla mnie gra musi mieć to coś..nawet (jak to Ty twierdzisz) jeśli lokacje są zerżnięte(w
co nie wierze) to gra dla mnie jest lepsza, bo nie umiem się od niej oderwać...a taki
Doom3 oprócz grafiki nie oferował nic.


Crysis nie oferuje nic, Doom 3 nie oferuje nic, to ja nie wiem co Ty widzisz w Dead space. Sorry ale obca planeta na ktorej znaleziono artefakt ktory obudzil zlo jest z dooma 3, pokoje z pentagramami, stacja kosmiczna, wszystko doom 3 jak nic. Tyle ze w doomie przynajmniej kazdy Boss wygladal inaczej, a w Dead space nawet ostatni jest prawie taki sam jak ten co zabijamy w polowie gry, tylko nieco wiekszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 15:15, Gosu napisał:

Crysis nie oferuje nic, Doom 3 nie oferuje nic, to ja nie wiem co Ty widzisz w Dead space.
Sorry ale obca planeta na ktorej znaleziono artefakt ktory obudzil zlo jest z dooma 3,
pokoje z pentagramami, stacja kosmiczna, wszystko doom 3 jak nic. Tyle ze w doomie przynajmniej
kazdy Boss wygladal inaczej, a w Dead space nawet ostatni jest prawie taki sam jak ten
co zabijamy w polowie gry, tylko nieco wiekszy.


heh..sam powiedziałeś, że każdy ma prawo do swojego zdania. Dla mnie ta gra jest lepsza i tyle..pokoje z pentagramami? stacja kośmiczna? w Dead Space jest statek kosmiczny jak już coś. Ale to chyba logiczne, że jesli tam doszło do najazdu obcych czy tym podobnych to logiczne, że jak jest ciemno i w ogóle to jest podobnie. A Ty myslałeś, że zobaczysz ściany wyłozone marmurem, inne w kwiatki itd? Sorry ale dla mnie to jest dziwne...Skoro Dead Space zerżął pomieszczenia z Dooma3 to w takim razie Doom3 zerżął lokacje z Aliens versus Predator 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie Doom-a 3 z Dead Space to zbrodnia.Doom 3 to gniot , który nie był horrorem, tylko zwykłym fps-em , Dead Space przebija go oprawą audio/video, klimatem, oryginalnym uzbrojeniem, bohater nie był jakimś komandosem (jak to bywa w większości gier) tylko zwykłym inżynierem.

Proponuję juz nie dyskutować o Doomie 3, tylko o Dead Space

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:28, siara82 napisał:

Porównywanie Doom-a 3 z Dead Space to zbrodnia.Doom 3 to gniot , który nie był horrorem,
tylko zwykłym fps-em , Dead Space przebija go oprawą audio/video, klimatem, oryginalnym
uzbrojeniem, bohater nie był jakimś komandosem (jak to bywa w większości gier) tylko
zwykłym inżynierem.

To akurat dobrze wiem, próbowałem koledze Gosu wytłumaczyć to;p

Dnia 12.11.2008 o 17:28, siara82 napisał:

Proponuję juz nie dyskutować o Doomie 3, tylko o Dead Space


CAły czas dyskutujemy o DEad Space przecież, Gosu tylko twierdził, że gra od EA zerżneła lokacje od gry Pana Cormacka;p Dla mnie osobiście DEAD SPACE jest jedną z najlepszych gier survival horror, a na pewno jedną z najbardziej klimatycznych.

for all

Najlepszy etap z gry według was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 16:36, Długi18 napisał:

heh..sam powiedziałeś, że każdy ma prawo do swojego zdania. Dla mnie ta gra jest lepsza
i tyle..pokoje z pentagramami? stacja kośmiczna? w Dead Space jest statek kosmiczny jak
już coś. Ale to chyba logiczne, że jesli tam doszło do najazdu obcych czy tym podobnych
to logiczne, że jak jest ciemno i w ogóle to jest podobnie. A Ty myslałeś, że zobaczysz
ściany wyłozone marmurem, inne w kwiatki itd? Sorry ale dla mnie to jest dziwne...Skoro
Dead Space zerżął pomieszczenia z Dooma3 to w takim razie Doom3 zerżął lokacje z Aliens
versus Predator 2...


Pozniej sie idzie na planete do stacji, jak skonczysz gre i bedziesz mial o niej jakies wieksze pojecie to dopiero mnie poprawiaj, zreszta bez znaczenia. Co oczekiwalem? to co obiecali tworcy gry, pogladaj sobie wywiady z nimi, oni wogole najpierw tworzyli fabule a dopiero pozniej gre, a to co oni opowiadaja o tej grze wogole to chyba w ich wyobrazni tylko istnieje, dla mnie to zadna innowacyjna gra czy horror roku, jest taka sama jak Doom 3 a o wiele gorsza od takiego Bioshocka. Zdania nie zmienie. Nawet bajka zrobiona na podstawie Dead Space jest mroczniejsza od tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 17:28, siara82 napisał:

Porównywanie Doom-a 3 z Dead Space to zbrodnia.Doom 3 to gniot , który nie był horrorem,
tylko zwykłym fps-em , Dead Space przebija go oprawą audio/video, klimatem, oryginalnym
uzbrojeniem, bohater nie był jakimś komandosem (jak to bywa w większości gier) tylko
zwykłym inżynierem.

Proponuję juz nie dyskutować o Doomie 3, tylko o Dead Space


Dead Space przebija go oprawa bo jest nowsza produkcja, a do innych gier tego samego rocznika grafike ma kiepska. Co do klimatu to trzyma przez pierwsze 4-5 etapow, pozniej jest juz monotonia. Co do oryginalnego uzbrojenia to moze i sie zgodze, choc ja przeszedlem cala gre uzywajac pierwszej broni, jedyna inna jaka kupilem byla pila, ktora okazala sie bezuzyteczna i ja sprzedalem, nie ryzykowalem kupna innych juz. No tak byl zwyklym inzynierem ktory wycial w pien setki obcyh, a jak cherlawy jeden obcy trafil przypadkowo na statek pelen komandosow w pozniejszej fazie gry to wymordowal ich wszystkich, to swiadczy o bezsensownosci fabuly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2008 o 19:05, Gosu napisał:

Dead Space przebija go oprawa bo jest nowsza produkcja, a do innych gier tego samego
rocznika grafike ma kiepska. Co do klimatu to trzyma przez pierwsze 4-5 etapow, pozniej
jest juz monotonia. Co do oryginalnego uzbrojenia to moze i sie zgodze, choc ja przeszedlem
cala gre uzywajac pierwszej broni, jedyna inna jaka kupilem byla pila, ktora okazala
sie bezuzyteczna i ja sprzedalem, nie ryzykowalem kupna innych juz. No tak byl zwyklym
inzynierem ktory wycial w pien setki obcyh, a jak cherlawy jeden obcy trafil przypadkowo
na statek pelen komandosow w pozniejszej fazie gry to wymordowal ich wszystkich, to swiadczy
o bezsensownosci fabuly.


Fakt, o stacji nie wiedziałem, bo gry jeszcze nie ukończyłem, ale jestem przy końcówce i jakie takie zdanie moge sobie wyrobić. Uważam, że Dead Space ma dobrą fabułe, nie porywa ale zła nie jest. Twierdzisz, że Doom3 jest lepszy fabularnie? I co Ty ciągle tak o tej grafice? nie ona jest najważniejsza..mnie nie obchodzi czy jest najlepsza czy najgorsza ważne, że buduje klimat i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 19:20, Długi18 napisał:

Fakt, o stacji nie wiedziałem, bo gry jeszcze nie ukończyłem, ale jestem przy końcówce
i jakie takie zdanie moge sobie wyrobić. Uważam, że Dead Space ma dobrą fabułe, nie porywa
ale zła nie jest. Twierdzisz, że Doom3 jest lepszy fabularnie? I co Ty ciągle tak o tej
grafice? nie ona jest najważniejsza..mnie nie obchodzi czy jest najlepsza czy najgorsza
ważne, że buduje klimat i tyle.


Nie, twierdze dokladnie tak jak napisales, ze fabula nie porywa, a o tym czy doom jest lepszy nie napisalem nawet slowa, bo nie jest, pisalem tylko o podobienstwach w pomysle i lokacjach :) konczac temat ja poprostu spodziewalem sie wiecej po tej grze, glownie z powodu tego co mowili sami tworcy, gra jest poprostu dobra, nie sadze jednak bym w nia zagral drugi raz kiedykolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2008 o 20:44, Gosu napisał:

Nie, twierdze dokladnie tak jak napisales, ze fabula nie porywa, a o tym czy doom jest
lepszy nie napisalem nawet slowa, bo nie jest, pisalem tylko o podobienstwach w pomysle
i lokacjach :) konczac temat ja poprostu spodziewalem sie wiecej po tej grze, glownie
z powodu tego co mowili sami tworcy, gra jest poprostu dobra, nie sadze jednak bym w
nia zagral drugi raz kiedykolwiek.


Sam pisałeś, że jest na równi, taka sama jak Doom3 i że ma zerżnięte lokacje. Gdybyś na początku napisał, że są między nimi podobieństwia (co o wiele lepiej brzmi i zmienia troche sposób odebrania tego co napisałeś). Bo wyszło tak, że twórcy gry skopiowali i podobnie "ułożyli" i zaprojektowali lokacje. EA wzorowało się na takich filmach np jak Obcy itp.Ja też nie napisałem, że gra jest super mega wypas itd. JEdna z najlepszych dla mnie jest, bo za dużo na pecka ich nie wyszło...i po Silent Hillu 2 żaden survival horror mnie nie wciągnął. i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja jeszcze nie grałem w dead space , bo mam 12 lat ale oglądałem gameplay i gameplay dooma 3 i w dead spacie nie było nic podobnego z dooma 3 a tym bardziej przy oglądaniu gameplaya dead space się bałem i skakałem na fotelu ze strachu a doom 3 to jest straszne inaczej czyli mało strasne normalna strzelanina z potworami i nie wygląda mi na to ,że egipskie ciemności i brak możliwości używania latarki i broni naraz mogą wystraszyć i jak ktoś tak myśli to jest w wielkim błędzie to jest w błędzie DEAD SPACE umie wystraszyć dosłownie no może dobra jest wątek , że kradną artefakt ale to było na marsie a dead rozgrywa się na statku jak byś chciał wiedzieć a tym bardziej jak oglądałem (a naprawdę mam dobre oko) to nie zauważyłem na ścianie żadnych pentagramów i następnym razem lepiej przypatrz się grze i w nią zagraj i aha jeszcze jedno jak mówi przysłowie nie oceniaj książki po okładce tak samo jest z grami a ty wychodzi na to że oceniłeś tą grę po okładce więc najpierw zagraj potem ocieniaj


p.s:powiem krótko dead space jest wyczesany w kosmos jeszcze nigdy nie miałem takiego zastrzyku adrenaliny (a oglądałem gameplay)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 21:29, iwan san napisał:

powiem tak ja jeszcze nie grałem w dead space , bo mam 12 lat ale oglądałem gameplay
i gameplay dooma 3 i w dead spacie nie było nic podobnego z dooma 3 a tym bardziej przy
oglądaniu gameplaya dead space się bałem i skakałem na fotelu ze strachu a doom 3 to
jest straszne inaczej czyli mało strasne normalna strzelanina z potworami i nie wygląda
mi na to ,że egipskie ciemności i brak możliwości używania latarki i broni naraz mogą
wystraszyć i jak ktoś tak myśli to jest w wielkim błędzie to jest w błędzie DEAD SPACE
umie wystraszyć dosłownie no może dobra jest wątek , że kradną artefakt ale to było na
marsie a dead rozgrywa się na statku jak byś chciał wiedzieć a tym bardziej jak oglądałem
(a naprawdę mam dobre oko) to nie zauważyłem na ścianie żadnych pentagramów i następnym
razem lepiej przypatrz się grze i w nią zagraj i aha jeszcze jedno jak mówi przysłowie
nie oceniaj książki po okładce tak samo jest z grami a ty wychodzi na to że oceniłeś
tą grę po okładce więc najpierw zagraj potem ocieniaj


p.s:powiem krótko dead space jest wyczesany w kosmos jeszcze nigdy nie miałem takiego
zastrzyku adrenaliny (a oglądałem gameplay)


heh, sam właśnie się wkopałeś pisząc nie oceniaj książki po okładce. Więc to co napisałeś nie ma w sumie sensu, bo w gre nie grałeś. Chcesz się włączyć do dyskusji? to zagraj najpierw, bo ocenianie gry na podstawie gameplaya jest bezcelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować