Zaloguj się, aby obserwować  
Polish_RADA

Wiedźmin - będziesz w to grać?

421 postów w tym temacie

Dnia 14.01.2006 o 11:50, KannX napisał:

System walki w Sudeki był świetny, więc nie było potrzeby nieczego zmieniać :)


To pewnie sie zawiedziesz bo jak widziałem na E3 napewno nie był to system walki z Sudeki a to towoje zdanie ze był swietny ten system miał wiele niedociagniec i wad a wogule całe sudeki to troche przegieta gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 00:39, Himura napisał:

Jak gra będzie wyceniona na 70 zł to bedzie postrzegana jako "średniak" jakościowy ;-) Sugeruje
raczej spodziewac się kwoty 99 lub wyżej.


Chyba nie bierzesz tego pod uwagę, że CDP jest zarówno twórcą jak i dystrybutorem i nie musi płacić nikomu za grę, ani żądać kwot dużych jak na polskie warunki. 99zł będzie kosztował Gothic III (wg zapowiedzi) i połowę tego od każdej gry weżmie pewnie Jowood (który będzie się jeszcze dzielił z Piranhą), a drugą połowę dystrybutor i sklepy - w sytuacji jaką ma Wiedźmin optymalna cena to 60-70 zł. (to i tak będzie sporo jak na polską grę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 12:27, Raylin napisał:

> Jak gra będzie wyceniona na 70 zł to bedzie postrzegana jako "średniak" jakościowy ;-)
Sugeruje
> raczej spodziewac się kwoty 99 lub wyżej.

Chyba nie bierzesz tego pod uwagę, że CDP jest zarówno twórcą jak i dystrybutorem i nie musi
płacić nikomu za grę, ani żądać kwot dużych jak na polskie warunki. 99zł będzie kosztował Gothic
III (wg zapowiedzi) i połowę tego od każdej gry weżmie pewnie Jowood (który będzie się jeszcze
dzielił z Piranhą), a drugą połowę dystrybutor i sklepy - w sytuacji jaką ma Wiedźmin optymalna
cena to 60-70 zł. (to i tak będzie sporo jak na polską grę).


Wiedźmin prawdopodobnie będzie kosztować 99zł - tyle kosztuje większość gier wydawanych przez CDP w edycji premierowej. I to nie jest chyba zbyt wygórowana cena.
Ta gra jest obecnie tak ceniona jak Gothic III i Oblivion, które będą miały podobne ceny (wersje polskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 12:39, com5 napisał:

Wiedźmin prawdopodobnie będzie kosztować 99zł - tyle kosztuje większość gier wydawanych przez
CDP w edycji premierowej. I to nie jest chyba zbyt wygórowana cena.


CDP w ich przypadku jest tylko dystrybutorem i nie bierze tych 99zł dla siebie, a w przypadku Wiedźmina weźmie podwójnie (jako twórca i dystrybutor) - ta gra może kosztować zagranicą tyle samo ile tam kosztuje np. Gothic, ale u nas powinna być sporo tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 12:50, Raylin napisał:

CDP w ich przypadku jest tylko dystrybutorem i nie bierze tych 99zł dla siebie, a w przypadku
Wiedźmina weźmie podwójnie (jako twórca i dystrybutor) - ta gra może kosztować zagranicą tyle
samo ile tam kosztuje np. Gothic, ale u nas powinna być sporo tańsza.


Poczekamy, zobaczymy. Na razie CDP i CDP Red milczy w kwestiach ceny i wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 12:27, Raylin napisał:

Chyba nie bierzesz tego pod uwagę, że CDP jest zarówno twórcą jak i dystrybutorem i nie musi
płacić nikomu za grę, ani żądać kwot dużych jak na polskie warunki. 99zł będzie kosztował Gothic
III (wg zapowiedzi) i połowę tego od każdej gry weżmie pewnie Jowood (który będzie się jeszcze
dzielił z Piranhą), a drugą połowę dystrybutor i sklepy - w sytuacji jaką ma Wiedźmin optymalna
cena to 60-70 zł. (to i tak będzie sporo jak na polską grę).


Biore, bo wiem, że oni sa twórcą :)
Do sklepów może trafi z ceną 99 zł, dla użytkowników gram.pl pewnie zafundują wiekszą zniżkę w wPLNach. Pamietaj tylko, że niewiadomo jak gra będzie się sprzedawała za granicą (i w jakich krajach będzie), a koszty tworzenia (długiego:-) ) gdzieś się muszą zwrócic + zarobek.
Gry takie jak Gothic sprzedawane są w wielu krajach, więc producent nie martwi się aż tak bardzo o brak zainteresowania tytułem i zarobkiem.
Zresztą nawiązałem do pewnych obserwacji cenowych gier - wiele osób (nie wszyscy) jak patrzy na tytuł z niższą ceną to myśli: "o, niższa cena, coś jest nie tak, czemu nie kosztuje >=99 zł? hmm, może by gniot". Pamiętaj, pisze wiele osób, nie wszyscy i nawiązuje do znanych mi przypadków :-P
To tylko spekulacje, wszystko okaże się przed wydaniem, miejmy nadzieję, że nastąpi w ludzkim czasie, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jeszcze raz przeczytać Sagę "Wiedźmina" przed premierą gry. czytałem to po raz pierwszy rok temu. Obecnie nadal wciaga mnie bez reszty! Mam nadzieję, że gra tak samo mnie pochłonie. Jeśli chodzi o ilość pozytywnych postów jest duża. moim zdaniem cena pewnie wyniesie 99 złoty. Ale może CDP zrobi dla Polaków niespodziankę i cena będzie niższa niż w innych krajach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będę, bo po pierwsze to może być pierwszy znany na świecie i tak promowany hit jeśli chodzi o polskie gry. Po drugie jestem fanem prozy Sapkowskiego i chętnie chciałbym się wcielić w postać wiedźmina i poznać fabułę gry.
Jestem pewien, że tą grę to zamówie w pre-orderze. Możliwe nawet, że skusze się na wersje kolekcjonerską. Chociaż uważam, że ta gra nie potrzebuje tego rodzaju promocji. Aczkolwiek jednak cieszyłbym się jakąś fajną koszulką lub medalionem gdyby tylko dobrze był zrobiony. Jednak w sumie wybrałbym chętnie T-shirt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2007 o 17:16, master matrox napisał:

http://www.gram.pl/prod_8gzeGO1_Wiedzmin.html

Wiedźmin został już dodany do planu wydawniczego CD Projekt :)


No i fajnie, coś się można dowiedzieć ;) Ciekawe kto podkłada głosy ;) O profesjonalne flmiki nie ma się co martwić, Platige Imae dało czadu w teasrze. Interesuje mnie to "Niepowtarzalne, bogate i ekskluzywne polskie wydanie". No i oczywiście kiedy w końcu wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niezagram w wiedźmina, niestety...
...na moim kompie wątpie żeby ta gra mi poszła, ale jak będe miał lepszego kompa to kupie/ zagram w wiedźmina:D

To chyba będzie pierwsza polska gra która wzbudziła tyle zainteresowania za granicą.
A nie wiecie na kiedy jest planowane wydanie Wiedżmina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować