Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Duke Nukem Forever wciąż dopieszczany

116 postów w tym temacie

Heh... dopiero teraz zauważyłem ten filmik.

Gra wygląda trochę jak Doom III, ale od jego premiery minęło już trochę czasu i grafika poszła do przodu. No, ale twórcy jeszcze ją dopieszczają, więc narzekać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może po części odpowiem na niektóre z waszych{tzn komentatorów} pytań..,

tworzenie gry nie jest procesem który jest liniowy...
każdy kto myśli ze wygląda to tak :
Wpada szef-o do studia/biura/pracowni i mówi "robimy duke''a " i cała ekiupa robi duke''a.
myli się.
studio 3d realms chciało żeby gra była przełomem... ale jak miała to osiągnąć gdy na naszych biurkach stał sprzęt a''la p633 128 ram i Akcelerator[wow akcelerator]
poza tym jeśli logistycy oszacowali ze gra się nie przyjmie nie kalkulowało się im wydawanie gry.... narzekacie i narzekacie a zapominacie o jednym fakcie.... ze oczekiwanie wzmaga przyjemność doznania

teaser pokazał ze nie odstawią podstawowych atrybutów księciunia czyli jak powiedział Gucixo1

czekajmy i miejmy nadzieje ze cos im z tego wyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym mówisz. 3DRealms to chyba jedyne takie studio, gdzie naprawdę żaden szef nie wpada do biura, albo jak już wpada to nic o pracy nie mówi :P. Tam kupują zapas chipsów na rok, abonują dostawy świeżej pizzy i podłączają rurociągi w budynku do instalacji w pobliskim browarze. Bodaj dwa lata temu (chyba niecałe) podano oficjalnego newsa, że dodatek do pewnej gry, który miał wyjść w bodaj 1998 roku (albo i wcześniej), ale nie wyszedł, bo płyta z kodem źródłowym zaginęła, został odnaleziony gdzieś pomiedzy stertą pudełek po pizzy a papierkami od gum do żucia czy coś w tym stylu. Ostatecznie dodatek został ukończony i wydany, ale bodaj na przełomie 2006 i 2007 roku. Jednego im nie odbierzemy - mają chłopy styl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 16:25, Kamila12 napisał:

studio 3d realms chciało żeby gra była przełomem... ale jak miała to osiągnąć gdy na
naszych biurkach stał sprzęt a''la p633 128 ram i Akcelerator[wow akcelerator]


A jak wg ciebie wyglada to tworzenie gier? Dlaczego wtedy sprzet byl nie wystarczajacy, a teraz jest? To dzis mozesz sie posmiac z tamtejszego sprzetu, ale tak samo wtedy smiano sie z Pentiuma 100 Mhz i tak samo za 10 lat bedasie ludzie smiac z dziesiejszych procesorow i ich marnych mozliwosci.

A dlugie oczekiwanie nie jest takie dobre. Teraz Duke to legenda i ciezko bedzie zrobic gre ktora spelni oczekiwania ktore urosly do niebotycznych rozmiarow od tych 10 lat. Wiele rzeczy ktore mial DN3D i obiecywal DNF jest teraz standardem (fizyka, portale, interakcja).

-------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------------------------------
PS. Tak sie zastanawialem dlaczego ten news tak sobie wisi jako jakis wazny (bo przeciez newsow o Duke byluo juz pelno wiec czemu ten taki specjalny). Moze CDP bedzie wydawca i juz cos wie na temat daty premiery? No i jeszcze link: http://www.strategyinformer.com/news/256/3d-realms-confirms-duke-nukem-forever-relea se-for-end-of-2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:29, Volvox napisał:

PS. Tak sie zastanawialem dlaczego ten news tak sobie wisi jako jakis wazny (bo przeciez
newsow o Duke byluo juz pelno wiec czemu ten taki specjalny).

Hmmm. A jest coś ciekawszego w ostatnich tygodniach? Jakaś legendarna gra powstała (prawie) zza grobu? Nie przypominam sobie. A z tą dystrybucją - może coś w CDP piszczy, np. na przewodach telefonicznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 19:35, hallas napisał:

Hmmm. A jest coś ciekawszego w ostatnich tygodniach?


Zawsze cos ciekawego sie dzieje (chociazby zmiany na gramie ;)

Dnia 06.02.2008 o 19:35, hallas napisał:

Jakaś legendarna gra powstała (prawie) zza grobu?


To sie dzialo srednio co 2 lata przez ostatnie 10 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie mogę w to uwierzyć że legendarny DNF ma mieć jakąkolwiek premierę a zwłaszcza w tym roku, takie gadanie i obiecanki gracze słyszą już chyba od ponad dekady, silnik graficzny był zmieniany już kilka razy zresztą tak samo jak mechanika i założenia samej gry. STALKER i Prey po długich latach produkcji dali radę i zostały nawet hitami ale moim zdaniem nawet jeżeli DNF rzeczywiście kiedyś się ukarze podzieli los Dooma 3 czyli rozczarowanie i porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prey i STALKER odniosły dość umiarkowany sukces. Jakoś teraz zrobiło się o nich cicho... Niewykluczone, że DNF podzieli los Dooma 3 lub Quake 4, ale póki co trudno stwierdzić jak obecnie gra wygląda. Nie wiadomo nic na temat gameplaya. Być może część założeń zmieniono jak np. duża interaktywność otoczenia (pamiętajmy, że takiego STALKER''a też mocno "okrojono" z wielu elementów w późniejszej fazie produkcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jak EA ich wykupi to wyjdzie hehe ale mam nadzieję, że im się to uda. Cieszy mnie fakt, że DN3D wyjdzie niedługo na Xbox Live Arcade :P napewno zakupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, żeby DNF nigdy sie nie ukazał. Pamiętam jak dawno to było, tyle czasu już minęło. Prawie 30-tka na karku a DNF ciągle "soon". Niech tak zostanie, chyba byłaby to pierwsza gra legenda, która nigdy się nie ukazała. A jeśli się ukarze to jak napisał Czedwik podzieli losy D3 i Q4. Bo gra musiałaby być rewolucyją i przełomem pod względem graficznym. Stać się tym czym był DooM dla Wolfenstein`a a Quakw dla DooMa. Teoretycznie jest to możliwe jest DNF wykorzystywałby 99% mocy obliczeniowej PS3 i ukazał się właśnie tylko na HIGH END`ową konsole NOWEJ generacji. W każdym innym przypadku będzie rozczarowaniem bo nie będzie niczym niezwykłym... klimat? Tak klimat jest najważniejszy ale w przypadku DNF oczekiwania są zwrócone całkowicie w jego przełomowość, której w trailerze (bez urazy i obrazy) na 1szy rzut oka nie widać. Pozdrawiam wszystkich starych graczy, tych młodszych też. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - w nosie mam wszystkie rewolucję, unowocześnienia itepe. W praktyce, przynajmniej ja, nie wiem jak inni gracze, ale jak widzę w grze - super ekstra fajerwerk graficzny czy jakieś inne rewolucyjne rozwiązanie, to zerkam na to, po czym stwierdzam: "oooo super" i zapominam o tym. Owszem, jakbym pisał recenzje danej gry, to zaraz bym pewnie to sobie przypomniał, ale nomralnie w trakcie gry, nie myślę o tym. Dla mnie gra musi powalać grywalnością, sprawiać mi frajdę. Dobre gry pamiętam całe życie. DN3D nie był rewolucją. Grafika miał przyzwoitą, ale nie super-ekstra, miał kilka fajnych pukawek, główny bohater rzucał soczyste teksty, i było parę innych pierdółków które uatrakcyjniały rozgrywkę, ale nic co by było jakimś trzęsieniem ziemi. Mimo to jest to gra wciąż dobrze wspominania przez wiele osób, wydaje mi się nawet że częściej się ją wspomina niż takiego Q1 który był nazywany był "kamieniem milowym" w dziedzinie gier komputerowych - no fakt, ale w praktyce, dziś już się o nim nie słyszy.
Ja liczę tylko na to, że DNF wyjdzie i będzie cholernie dobrym i grywalnym FPS''em, z tym wszystkim, za co polubiłem DN3D plus ewentualnie parę nowych smaczków. Na cholerę mi jakaś rewolucja, która tak czy inaczej za rok będzie już standardem i guzik poza wspomniane "oooo super" będę z tego miał.
Tym bardziej niepokoi mnie, że w tym trailerze tak naprawdę NIC nie pokazano. Wkurzony alien, "świnka, mała świnka" i pakujący Duke. Równie dobrze mogli się dopiero zabrać za kolejne podejście, równie dobrze mogą kończyć pracę. No cóż, czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować