• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Ashley41

Problemy z internetem

Pytanie

Siema
Mam problem z Internetem.Gdy włączam komputer to net działa normalnie,ale po około godzince przestaje działać(dzieje się to na różnych przeglądarkach).Pytam się dlatego,że np. Gadu Gadu działa mi normalnie.Miałam wcześniej podobny problem,ale kuzyn mi tam coś zmienił w Norton Internet Security,bo mi się jakieś okienka blokowały(mam nadzieje że to nie wirus).A tak pozatym to mi się automatycznie Firewall wyłącza.To może mieć coś z tym wspólnego?Bardzo prosiłabym o szybką odpowiedź,bo net przestanie działać :]
Z góry dzięki i pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

46 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 30.01.2008 o 22:22, pretorianie napisał:

A jakiego masz "dostarczyciela" usługi? TP, Orange czy radiowy?


Przecież to nie ma znaczenia, bo de facto sieć działa, tylko IE zawodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja stawiam że koleżanka ma iPlusa na USB - u mnie też tak się dzieje. Wystarczy wyłączyć kompa a parę sek. i net działa ponownie. Tak wiem, denerwujące, ale mi nie przeszkadza. BTW - ja mam Kasperskiego i też się tak dzieje więc to raczej nie wina antywirusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2008 o 22:29, Hern napisał:

> A jakiego masz "dostarczyciela" usługi? TP, Orange czy radiowy?

Przecież to nie ma znaczenia, bo de facto sieć działa, tylko IE zawodzi.

No co ty opowiadasz, że nie ma to znaczenia? Przecież koleżanka napisała, że po godzinie się tak dzieje bez względu na przeglądarkę. A więc wyklucza to błędy IE, jeśli to byłyby błędy tego rodzaju to wywalałoby natychmiast a na pewno nie po tak długim okresie.
Jeśli wywala po jakimś czasie (czyli na początku działa) to sprawę trzeba skierować do usługodawcy i koniec. Tak jak Gufs napisał może to być iPlus (też o tym słyszałem) ale również może to być TP, która również miała tego rodzaju problemy ze swoimi usługami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może być i robal. Pamiętam parę lat temu jak windows xp miał wielki problem z internetem. Rozłączało bo jakiś chłopaczek z Niemiec (albo Danii) napisał trojana, który wywalał z internetu po paru minutach a nawet i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2008 o 22:37, pretorianie napisał:

> > A jakiego masz "dostarczyciela" usługi? TP, Orange czy radiowy?
>
> Przecież to nie ma znaczenia, bo de facto sieć działa, tylko IE zawodzi.
>
No co ty opowiadasz, że nie ma to znaczenia? Przecież koleżanka napisała, że po godzinie
się tak dzieje bez względu na przeglądarkę. A więc wyklucza to błędy IE, jeśli to byłyby
błędy tego rodzaju to wywalałoby natychmiast a na pewno nie po tak długim okresie.
Jeśli wywala po jakimś czasie (czyli na początku działa) to sprawę trzeba skierować do
usługodawcy i koniec. Tak jak Gufs napisał może to być iPlus (też o tym słyszałem) ale
również może to być TP, która również miała tego rodzaju problemy ze swoimi usługami.


Tylko jednocześnie pisze, że GG działa.
To błąd związany z przeglądarkami, protokołem http, stawiam na okolice proxy i działanie jakiegoś bobala.
Prowider nie ma tu nic do rzeczy, on dostarcz sieć jako taką, a ta działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2008 o 19:12, Homo sum napisał:

Hmmm format dysku i reinstalacja windowsa nigdy nie zawadzi


Powinni dawać degrady za takie wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dlaczego? Miałem kiedyś ten sam problem. Sformatowałem dysk i śmiga... Był to prawdopodobnie jakiś wirus "czy cuś" nie wykryty przez mojego antywirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.01.2008 o 19:05, Ashley41 napisał:

Siema
Mam problem z Internetem.Gdy włączam komputer to net działa normalnie,ale po około godzince
przestaje działać(dzieje się to na różnych przeglądarkach).Pytam się dlatego,że np. Gadu
Gadu działa mi normalnie.Miałam wcześniej podobny problem,ale kuzyn mi tam coś zmienił
w Norton Internet Security,bo mi się jakieś okienka blokowały(mam nadzieje że to nie
wirus).A tak pozatym to mi się automatycznie Firewall wyłącza.To może mieć coś z tym
wspólnego?Bardzo prosiłabym o szybką odpowiedź,bo net przestanie działać :]
Z góry dzięki i pozdro ;)


zainstaluj sobie inną przeglądarke np Mozille,skoro mowisz ze gg dziala to oznacza ze net sie nie odloczyl,tylko IE ma jakis problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No kurde, przecież napisał, że dzieje mu się tak z każdą przeglądarką, nie? Ludzie! Przeczytajcie najpierw całego posta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ustaw proxy w przeglądarkach i zobacz czy problem się powtarza, a jeśli masz ustawione jakieś proxy to wyłącz i napisz jak działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hm gg działa? a próbowałeś wejść na stronę poprzez jej ip a nie nazwę? może problem tkwi w obsłudze dns-ów, gg z takowych nie korzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mój brat ma radiowy net i też się tak czasem dzieje. Np gdy jest dużo osób korzystających z neta maleje transfer i to drastycznie z 90kb/s do 10kb/s albo i mniej, a czasem wręcz wcale nie działa.GG nie potrzebuje dużego transferu (w domu mam bezprzewodowe orange i śmiga) ale za to strony tak, więc po pewnym czasie mogą sie nie ładować. Podobnie mam z Cs''em czasem można fajnie pograć ale później jest problem z pakietami i już się nie da. Podobno są jakieś sterowniki normujące prędkość internetu radiowego co pomaga w grach sieciowych, gdzie musi być stała prędkość, ale już przy ściąganiu plików jest gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2008 o 11:57, Woko11 napisał:

Dlaczego? Miałem kiedyś ten sam problem. Sformatowałem dysk i śmiga... Był to prawdopodobnie
jakiś wirus "czy cuś" nie wykryty przez mojego antywirusa.


To tak, jakbyś ty zapytał, czemu ci tak wiatraczek od grafiki brzęczy od jakiegoś czasu, a gość polecił ci oddać komputer do serwisu... Uniwersalna odpowiedź i wcale nie najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2008 o 11:57, Woko11 napisał:

Dlaczego? Miałem kiedyś ten sam problem. Sformatowałem dysk i śmiga... Był to prawdopodobnie
jakiś wirus "czy cuś" nie wykryty przez mojego antywirusa.


Proste - jak ktoś ma problem o prosi o jego rozwiązanie, to z góry można założyć że chce uniknąć formatowania, długiej reinstalacji i uciążliwego instalowania wszystkich programów od nowa, przywracania w nich swoich ustawień itd... To tak jakby przyszedł do warsztatu gość z autem, które wydaje się być w porządku, ale nie chce odpalić, a mechanik nawet nie patrzy pod maskę tylko od razu mówi "trzeba wymienić cały silnik". Pomyśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

nie wiem czy odpowiedni temat, ale spróbuje:

GramIRC nie chce mi działąć na Operze a na Explorerze wszystko działa, ma ktoś może taki sam problem, albo wie jak go rozwiązać. może w ustawieniach trzeba pogrzebać czy coś? proszę o odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.02.2008 o 17:31, Vesania666 napisał:

nie wiem czy odpowiedni temat, ale spróbuje:

GramIRC nie chce mi działąć na Operze a na Explorerze wszystko działa, ma ktoś może taki
sam problem, albo wie jak go rozwiązać. może w ustawieniach trzeba pogrzebać czy coś?
proszę o odp:)

nie wiem co jest grane, ale powiem ci, że mi na FireFoxie poszczególne tematy ładują się z dwie minuty podczasy gdy na IE zajmuje to kilka sekund :/ i grzebałem w opcjach i się nie dogrzebałem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować