Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Harry Potter i Zakon Feniksa - recenzja filmu

45 postów w tym temacie

Lucas the Great

Kontynuujemy nasz cykl artykułów poświęconych osobie nastoletniego czarodzieja, znanego na całym świecie. Wczoraj tematem był ostatni tom opowieści J.K. Rowling. Dziś zapraszamy Was do zapoznania się z recenzją piątej, najnowszej jak dotąd odsłony filmowego cyklu o Harrym Potterze.

Przeczytaj cały tekst "Harry Potter i Zakon Feniksa - recenzja filmu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo trochę to uogólniłem, ten film dla mnie jest koszmarny względem książki, oglądałem z bratem, a ten, mimo że lektury nie zna, też nie miał o filmie ciekawego zdania... Tzn. względem książki, jednak np. sekwencja od wejścia do Ministerstwa do walki Albus vs Tom (imo sknocona) oglądało się super :P
Nie wiem czemu, wy oceniacie film świetnie, ja nie, spodziewałem się czegoś lepszego, chyba ten nowy reżyser mi nie bardzo pasuje...
Jednak gra aktorów jest ok, np. Umbridge, główna "trójka" itp. , ale mimo tego jakoś film nie bardzo mi się podobał, książka była świetna, co do ekranizacji, to nie bardzo :P Całe nadzieje pokładam w Księciu, jak on zawali, to aż sie boję, żeby nie sknocili świetnych Insygniów ...
Pozostaje tylko czekać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film obejrzałem w kinie, ale może warto by było go sobie przypomnieć :) Co do minusu się zgadzam - za krótki, a chciałoby się więcej i więcej...
(na wszelki wypadek SPOILER ;) Co do zaklęć - młodzi czarodzieje po prostu nie znają jeszcze zaklęć niewerbalnych, innymi słowy wypowiadanymi w myślach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, młodzi jeszcze nie opanowali zaklęc niewerbalnych tak jak dorośli. Popieram rezenzanta, film jests świetny, a moim zdaniem chyab nawet najlepszy z dotychczasowych. Yates odbiega od ksiażki ale nie na tyle aby nie wiadomo było o co chodzi, stworzył po prostu film na PODSTAWIE ksiązki, a nie - że tak powiem - kalkujący ksiażkę. Wyszło mu to świetnie i nawet ja jako fan potterów(nie lubie określenia potteromaniak, kojarzy mi sie to z choroba umysłowa)nie jestem filmem zawiedziony,prawda wyobrazałem sobie co nie co inaczej, ale jestem zadowolony. Wspomnę jeszcze o roli Heleny Bohnam Carter, stworzyła, moim zdaniem, najlepsza kreację w całej serii filmów. Na zakończenie: tak... za krótki.

PS.Czekam na "Ksiecia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film był całkiem dobry, podobał mi się bardziej niż poprzednie części, efekty specjalne były naprawdę dobre i było więcej magii, nie to co w poprzednich częściach. Jedynym minusem jest dość krótki film i nie ogarnięcie wszystkich wątków co były w książce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie film bardzo mało spójny i osoba nie czytająca książki mogłaby sie pogubić. Osobiście odebrałem go jako niezbyt udany(nie tyczy się to wszystkiego) zlepek fragmentów z książki. Wszystko następuje po sobie bardzo szybko i czasem ciężko wyłapać z tego większy sens. Bardzo spodobała mi się za to gra aktorów postaci Luny(tak chyba miała na imię), oraz Umbridge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Film dostałem na gwiazdkę na DVD i po obejrzeniu powiem szczerze, że w porównaniu do książki część ta jest strasznie skrócona, powinni zrobić ją przynajmniej o godzinę dłuższą. Rozumiem, że film i książka zawsze powinny się od siebie różnić, ale nie takim kosztem. Mnóstwo wątków, które powinny znaleźć się w filmie albo uproszczono, albo totalnie wyrzucono (np. brak centaura Firenzo jako nauczyciela, opowieść Hagrida, zdrajca w Gwardii Dumbledore''a, znalezienie pokoju życzeń itd.). Jedyne co mi się podobało to walka Dumbledore vs. Riddle - była że tak powiem efekciarska. Dla tych co nie czytali książki film się powinien spodobać, ale dla mnie to stanowczo za mało szczególnie że film jest krótszy nawet od HP i Kamienia Filozoficznego! (ZF trwa 2h 10 min, zaś KF trwał koło 2h 30min)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo lubię książki o potterze, ale żadnego filmu przełknąć nie mogę :-/
znaczy, niby fajnie pooglądać jak wygląda Hogwart itd. ale ciągle myślę o tym że:
1. jest to czyjaś wizja, nie moja, więc nie musi mi się podobać i wiele rzeczy właśnie się nie podoba
2. pochlastali książki jak rzeźnik prosiaka :-/ i nie obchodzi mnei czy musieli, jeśli nie mogli tego dokładniej odwzorować, to trzeba było zostawić w spokoju albo pokroić na kilka części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łe, filmy są najczęściej zwykłym skrótem z książki i nie są warte oglądania.
Polecam lepiej wybrać się do księgarni po najnowszy tom Pottera i przeczytać, warto, chociaż po nim i tak zostają już tylko 3 filmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy w recenzji czytam, że aktor grający Pottera potrafi grać... to aż przykro się robi. Nie wiem jak w tej części, bo nie widziałem, ale w poprzednich byle chłopak z ulicy lepiej by zagrał. I oczywiście wiadomo, książka lepsza niż film, ale tak już jest zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmik był w miarę niezły, tylko trochę krótki jak na ekranizację książki, która ma ponad 900 stron - podobno film miał mieć na początku jakieś 3 godziny, ale skrócili go. Trochę szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się film nawet podobał, mimo kilku "buraczków". Zdecydowanie za mało było bliźniaków Weasley, w książce było ich jakby troszkę więcej. Pozatym film warto obejrzeć choćby dla wspaniale zagranej roli Dolores Umbrigde, moim zdaniem pani Imelda Staunton powinna dostać za tą role oskara :) . Świetnie gra też Evanna Lynch czyli Luna Lovegood . Podsumowując, film nie był zły, nie był dobry, ale podobać się może :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy o Harrym Potterze to średnie przeniesienia książki na duży ekran. Szczerze powiedziawszy można sobie film obejrzeć, ale przy pierwowzorze książkowym wypada na prawdę marnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jakiś taki dziwny się ten film wydaję.Wolę raczej 3 i 4 bo 1 i 2 mi się przejadły bo oglądam każdej nocy kiedy nie mogę zasnąć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować