Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polacy lubią Firefoksa

131 postów w tym temacie

Rozwaliłeś mnie:),,Czy chcesz aby Firefox stał się Twoją domyślną przeglądarką?''''A pod spodem kwadracik do zaznaczenia/odznaczenia - sprawdzaj przy każdym uruchomieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam uraz do Firefoxa, odkąd jego twórcy promują idee, zerżnięte żywcem z Opery, jako swoje własne pomysły.

I tego urazu chyba już nic nie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę jednak Operę, dla tego, że w niej już po instalacji jest już wszystko to co potrzebne. Dla tego też nigdy nie korzystałem z Firefoksa dłużej niż godzinę. Ale cała rodzinka korzysta z jego pochodnej - Flock. Ja jednak pozostanę wierny Operze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zwiększanie udziałów w rynku nie jest jedynym celem Mozilli. Naszym faktycznym zadaniem jest promowanie wolności wyboru i innowacji w internecie, zwiększanie udziałów rynkoych Firefoxa jest zaś jednym ze sposobów realizacji tej misji. Firefox odnosi sukcesy w starciu z Internet Explrerem - jesteśmy z tego niezwykle dumni, dzięki zaś presji wywieranej przez Firefoxa Microsoft znów zaczął inwestować w swoją przeglądarkę. To oznacza, że ludzie pozostający przy Internet Explorerze i tak korzystają ze wzrostu popuarności"

To powiedział John Lilly, szef firmy Mozilla Corporation.
Ja się z nim w pełni zgadzam. Dzięki zwiększonej popularności Firefoxa Microsoft poprawił swoją przeglądarkę a hakerzy znaleźli więcej luk w FF (Google -> dziury w firefox). To spowodowało, że atak na internautę nie jest teraz tylko atakiem na IE :-) Teraz hakerzy skupiają się na FF ;)

Ja korzystam z IE7 i jestem zadowolony - mam wolność wyboru - wybrałem i nie narzekam. Nie jest to nieświadomy wybór, wiem co robię i jeszcze się nie zawiodłem - może dlatego, że niewiele mam do stracenia :)

Wedłóg mnie, na popularności Firefoxa korzystają wszyscy: urzytkownicy IE; urzytkownicy FF; urzytkownicy Opery; hakerzy;...

A jeśli ktoś używa Internet Explorera w wersji 6 lub starszej, to już jego wina... najlepszą przeglądarką jest aktualna przeglądarka, bez względu na markę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 23:37, lunat napisał:

Wedłóg mnie, na popularności Firefoxa korzystają wszyscy: urzytkownicy IE; urzytkownicy FF;
urzytkownicy Opery; hakerzy;...


Szkoda tylko, że w IE nie ma sprawdzania pisowni, nie? ;>
______________

Ciekawe jaki odsetek Amerykanów używa IE... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 19:39, loytartoreto napisał:

Mówisz? Często userzy w temacie ,,Problemy techniczne z gramsajtami'''' piszą, np.
Nie mogę dodać obrazka na moim wpisie. Co jest?
Jaką masz przeglądarke?
Mozilla Firefox.
Użyj Opery.
O! Dzięki działa.

I analogicznie ludziom na Operze coś nie działa, a po zmianie na FF niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 23:50, rob006 napisał:

Szkoda tylko, że w IE nie ma sprawdzania pisowni, nie? ;>


Zamiast używać słownika, lepiej się nauczyć pisać...
Chyba nie powiesz, że wszystkie błędy pochodzą do użytkowników [ :-) ] Internet Explorera. Czy może według [ ;) ] Ciebie od nauki lepsza jest instalacja programu, który myśli za nas.
Podejrzewam, że bez FF też zauważyłbyś moje błędy, więc pewnie wybrałeś FF z innego powodu :-)

A te błędy to moja wina, a nie IE ;)

Dnia 31.01.2008 o 23:50, rob006 napisał:

I analogicznie ludziom na Operze coś nie działa, a po zmianie na FF niespodzianka :)


Taka sytuacja jest ze wszystkimi przeglądarkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 00:16, lunat napisał:

> Szkoda tylko, że w IE nie ma sprawdzania pisowni, nie? ;>
Zamiast używać słownika, lepiej się nauczyć pisać...

No właśnie, weź sobie to do serca. :)

Dnia 01.02.2008 o 00:16, lunat napisał:

Chyba nie powiesz, że wszystkie błędy pochodzą do użytkowników [ :-) ] Internet Explorera.
Czy może według [ ;) ] Ciebie od nauki lepsza jest instalacja programu, który myśli za nas.

Myśle, że FF pomaga w nauce ortografii - podkreśla większość błędów, widzisz je i musisz poprawić, w jakimś-tam stopniu zapamiętujesz poprawną formę i problemy po jakimś czasie problemy znikają (lub przynajmniej zmniejszają się). Lepsze to niż machanie zaświadczeniem o dysortografii...

Dnia 01.02.2008 o 00:16, lunat napisał:

Podejrzewam, że bez FF też zauważyłbyś moje błędy, więc pewnie wybrałeś FF z innego powodu :-)

Zauważyłem bez FF. :)

Dnia 01.02.2008 o 00:16, lunat napisał:

> I analogicznie ludziom na Operze coś nie działa, a po zmianie na FF niespodzianka :)
Taka sytuacja jest ze wszystkimi przeglądarkami.

Więc nie ma sensu podawać takich argumentów. Ja operę rzuciłem właśnie dlatego, bo niektóre strony mi się sypały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hyh uzywalem FF przez okolo 1,5roku (od kiedy podlyczylem neta), ale jakies 3/4 miechy temu przezucilem sie na Opere bo z FF mialem straszne problemy :/ przy sciaganiu okienko nie wyskakiwalo ale plik sie sciagal :P obrazki (prawy i zapisz jako) nie zapisywaly sie i jeszcze kilka mniejszych problemow. Wiec przezucilem sie na opere i jestem zadowolony. Choc nie ma jednej funkji (ctr+f dziala inaczej - tzn duzo "prymitywniej), ulubione (zakładki) gorzej sie obsluguje niz we FF i nie ma do niej tylu rozszerzen to mimo wszystko jest lepsza - szczegolnie cieszy mozliwosc wrzucenia przegladararek do gory, zakladka szybkiego wybierania, latwiejsze otwieranie nowych kart i pobieranie styli w opcjach (szczegolnie ciekawe). Ogolnie polecam Opere choc FF zakladac ze nic sie nie bedzie chrzanic jest rownie dobry. Na dzis dzien mam zainstalowane obydwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że lubią bo to dobra przeglądarka jest .... Ja jej uzywam już hmmm niech pomyśle ponad 2 lata
i nie narzekam .... na nią stronki chodzą szybciej niż w tym *()_(*&+ Internet Explorerze ... i będe korzystał z Firefoxa dopóki , doputy nie będzie lepsza od niej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwsze miejsce ma Opera, a używam jej już dobre 5 lat. FF mam na dysku i czasem korzystam, a badzIEwia nie tykam (A tfu, a kto tyka? dziur więcej niz w serze xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno się dziwić, FF ma znaczną przewagę nad np. IE pod względem prędkości przeglądania stron, ładowania obrazków, nie ma wylogowywań co chwilę, albo zapominania haseł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Explorer, który wprowadza do przeglądania stron nutkę ryzyka, bo nie wiadomo kiedy się wywali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POlacy lubią Firefoxa, a ja lubię Operę, mam zainstalowane 3 przeglądarki IE 7, Operę 9.25 i Mozillę Firefox 2.0.10, i jak narazie IE 7 wykorzystuje tylko do Windows Update, Mozillę zainstalowałem z ciekawości, i jest dla mnie dziwna, a OPera jest w sam raz, żeby w Operze wszystko działało, trzeba zainstalować programy, Java, Flash Player itp., poza tym bardzo mi się podoba system Kart, moża sobie kilka stron otworzyć bez zaśmiecania Paska zadań, czego w Firefoxie nie widzę, no chyba że się otworzy 2-gim klawiszem myszy to i karta się pojawi tak to nie widzę tej opcji (nowa) co jest w Operze, i ogólnie OPera mi się podoba, a IE 7 jest nawet fajny z wyglądu, taki Vistowy. POzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 08:36, DArkon1990 napisał:

bardzo mi
się podoba system Kart, moża sobie kilka stron otworzyć bez zaśmiecania Paska zadań, czego
w Firefoxie nie widzę, no chyba że się otworzy 2-gim klawiszem myszy to i karta się pojawi
tak to nie widzę tej opcji (nowa)


Nie chcę się przekrzykiwać, kto pierwszy wprowadził zakładki (bo osobiście pierwszy raz natknęłam się na nie w Avant Browserze - nakładce na IE), ale oczywiście FF ma opcję otwierania w zakładkach i tym bardziej denerwuje mnie IE, który wymagany jest do kilku firmowych stron w pracy i mam kilka bezsensownie namnożonych okien.

20080201084939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować