Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2012 o 18:14, Olamagato napisał:

Właściwie nic Ci to nie da bo nawet ja nie pamiętam ile było na kolejne statusy.

Ja awansowałem na Sekretarza 15 postów temu (nie licząc tego), więc pewnie możesz u mnie sprawdzić, ile punktów trzeba do osiągnięcia tego statusu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 13:13, matiz123 napisał:


Twoje statystyki :

Ilość postów: 1 914

Średnia ilość postów na dzień: 0.80

Moje :

Ilość postów: 4 380

Średnia ilość postów na dzień: 1.97

Z tym, że pisałeś dłuższe wypowiedzi z tego co ja widzę :P . Nie mniej jednak GRATULUJE . Może ja też się kiedyś doczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długość postów nie ma tu znaczenia, po prostu pisałeś bardzo nieregularnie - w niektórych miesiącach pisałeś grubo ponad kilkaset postów (i tych kilka miesięcy nabiło ci statystyki), a w innych tylko kilka postów, albo wręcz wcale. Kiepskie warunki do awansów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, jak wyglądają moje statystyki, a awans średnio mnie interesuje, bo nie zależy mi tak bardzo na rangach, aczkolwiek za gratulacje dziękuję. :P Chodzi mi o to, że skoro dopiero co awansowałem, to Olamagato może pewnie zobaczyć, ile mam punktów, co zapewne przypomni mu, jaka ich ilość jest potrzebna do awansu na Sekretarza. A to wiadomośc pewnie Cię zainteresuje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 14:13, rob006 napisał:

Długość postów nie ma tu znaczenia, po prostu pisałeś bardzo nieregularnie - w niektórych
miesiącach pisałeś grubo ponad kilkaset postów (i tych kilka miesięcy nabiło ci statystyki),
a w innych tylko kilka postów, albo wręcz wcale. Kiepskie warunki do awansów :D

Kurde to mnie pocieszyłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 15:35, Flurry napisał:

Kurde to mnie pocieszyłeś :P

Brakuje Ci 230. W idealnym przypadku potrzeba zaledwie niemal równe 2 miesiące, żebyś mógł awansować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... ja to się zastanawiam czy to dobrze, że zdradzasz (choć w sumie to nie jest takie zdradzanie, jeżeli już ktoś to wie) takie rzeczy. Teraz dopiero zaczną się szachy i myślenie o statach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2012 o 14:13, rob006 napisał:

Długość postów nie ma tu znaczenia

Trochę ma - długimi postami nie można spamować. A spamowanie mimo iż pozornie coś daje nie daje na tym forum zupełnie nic. Można nabić 60 postów na godzinę i nie dostanie się z nich nic (jeżeli chodzi o status). A można zarobić degrada. :)

Dnia 15.12.2012 o 14:13, rob006 napisał:

w niektórych miesiącach pisałeś grubo ponad kilkaset postów (i tych kilka miesięcy nabiło ci statystyki),
a w innych tylko kilka postów

Paradoksalnie te okresy z dużą ilością postów nie przekładały się wcale na postęp w awansie. Natomiast te gdzie było tylko trochę - jak najbardziej.
Jak łatwo sprawdzić spamerzy wcale szybko nie nabijali WT.
A są osoby, u których liczba punktów jest niemal równa ilości postów. I te osoby dostawały WT po niemal równych 2 latach korzystania z forum (a to można sobie sprawdzić w statystykach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 14:09, Muradin_07 napisał:

Ech... ja to się zastanawiam czy to dobrze, że zdradzasz (choć w sumie to nie jest takie
zdradzanie, jeżeli już ktoś to wie) takie rzeczy. Teraz dopiero zaczną się szachy i myślenie
o statach ;)

Te informacje były jawne i dostępne już w pierwszych postach na forum.gram.pl. Poza tym to niczego nie zmienia. Osoby dla których liczą się tylko "awanse" są jak latarnie świecące głupotą. ;) Zwykle osoby takie robią jakieś głupie rzeczy po których i tak dostają degrady, co rozkłada im wszelkie kalkulacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale też w pewnym sensie okazało się jedno: że spamowanie tak naprawdę nie daje nic, co też w sumie się zastanawiałem jak to działa, że ludzie piszą po miliard postów i tak naprawdę mało im co daje :)

Z drugiej strony też jak ktoś dużo siedzi na forum, udziela się to też mało to mu daje. Ale w sumie to też nie pisze tego dla statów, a dla towarzystwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 14:20, Olamagato napisał:

Te informacje były jawne i dostępne już w pierwszych postach na forum.gram.pl.


Liczba punktów potrzebna na kolejne stopnie na gram.pl nigdy nie była jawna :P
Nie pamiętam też aby jakikolwiek moderator dzielił się publicznie tą wiedzą, przynajmniej za moich czasów...

Co do systemu zdobywania punktów to też nie należy zakładać, że jest dokładnie taki sam jak na starym forum, Destro kiedyś pisał, że do systemu naliczania punktów ze starego forum dodali kilka ulepszeń, ale nigdy nie powiedziano jakich :P
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=87&pid=496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 14:16, Olamagato napisał:

Trochę ma - długimi postami nie można spamować.


Można, i to jak najbardziej. Spamem tak naprawdę nie są krótkie wypowiedzi, tylko głupie i bezwartościowe. Sam jestem w stanie wymienić kilka osób, które piszą długie posty ale w najlepszym razie są one pozbawione merytorycznej treści, a przeważnie są po prostu głupie. Spamuje się wtedy trudniej, bo wymaga to więcej wysiłku, ale i na to są sposoby, jak wklejanie cytatów lub innej skopiowanej treści, albo najzwyklejsze wodolejstwo. :D
A co do systemu awansów, to ja również pamiętam to inaczej i daleko było mu do jawności. Może moderatorzy zawsze byli wtajemniczeni, ale zwykli użytkownicy mogli się co najwyżej domyślać, bo jedyną podpowiedzią było "ważniejsze od liczby postów jest regularność pisania i czas spędzony na forum". Pamiętam jaką rewolucją było, jak bodajże Budo napisał, że dziennie można zdobyć ograniczoną ilość punktów i za każdy następny post daje mniej punktów (wystarczyły chyba 4 posty). I że ważne są godzinne odstępy. Nawet nie wiem czy ten post nie został skasowany niedługo później. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 14:29, cinus2 napisał:

Liczba punktów potrzebna na kolejne stopnie na gram.pl nigdy nie była jawna :P

I nadal nie jest. Naliczanie też nie jest. :)

Dnia 16.12.2012 o 14:29, cinus2 napisał:

Nie pamiętam też aby jakikolwiek moderator dzielił się publicznie tą wiedzą, przynajmniej za moich czasów...

Święta za pasem, zwierzęta zaczynają mówić ludzkim głosem, ludzie dorastają, bany czasem zamieniają się w degrady itp.... ;)

Dnia 16.12.2012 o 14:29, cinus2 napisał:

Co do systemu zdobywania punktów to też nie należy zakładać, że jest dokładnie taki sam
jak na starym forum, Destro kiedyś pisał, że do systemu naliczania punktów ze starego
forum dodali kilka ulepszeń, ale nigdy nie powiedziano jakich :P

I dlatego nie ma się czym przejmować. Z drugiej strony uważny forumowicz wyciągnie ze statystyk wszystkie potrzebne informacje aby dowiedzieć się kiedy awansuje - nawet co do dnia - jeżeli będzie bardzo skrupulatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 15:06, rob006 napisał:

Można, i to jak najbardziej. Spamem tak naprawdę nie są krótkie wypowiedzi, tylko głupie i bezwartościowe.

Dla jednych jakiś post może być bezwartościowy, a dla innych wręcz odwrotnie. Żeby długi post był spamem, to trzeba się wysilić. Poza tym licząc wielkość, to forum jest bardzo grzeczne. Bywają dni kiedy prawie nic nie trzeba poprawiać, a użytkownicy niemal nic nie zgłaszają.

Dnia 16.12.2012 o 15:06, rob006 napisał:

Pamiętam jaką rewolucją było, jak bodajże Budo napisał, że
dziennie można zdobyć ograniczoną ilość punktów

Przecież Budo był jednym z największych spamerów forum.
Musiał się w końcu dowiedzieć dlaczego awansuje w tempie innych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2012 o 01:33, Olamagato napisał:

Dla jednych jakiś post może być bezwartościowy, a dla innych wręcz odwrotnie.

Ale ta sama zasada tyczy się też krótkich postów. :D

Dnia 17.12.2012 o 01:33, Olamagato napisał:

Przecież Budo był jednym z największych spamerów forum.

Był też modem, miał więc dostęp do Wiedzy Tajemnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie. Czy kiedyś na gram zostanie wprowadzony system reputacji? Taki system w którym inni użytkownicy mogli by ocenić post innych. fajnie by było gdyby coś takiego wprowadzono. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje - system punktowania użytkowników i ich wypowiedzi jest to dobry pomysł :) Pomyślimy o tym zabierając się za odświeżanie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by było ciekawe rozwiązanie... ale może być dosyć niefortunne w niektórych momentach. Podam przykład z życia:

Kiedyś pewna grupa dziewczyn z mojej klasy w gimnazjum bardzo mnie nie lubiła. Dlaczego? Ano jak można lubić osobę, która jest jedną z tych lepszych pod kątem nauki, ma 100% frekwencji i nie lubi "wsiowego plastiku". Tylko, że takich osób było z jakieś 15-16 sztuk na 30 osób. Potem się okazało, że w głosowaniu klasowym na ocenę zachowania mogłem dostać ocenę poprawną, choć zasługiwałem na wzorową (było kilka nagannych). Dlaczego? Ano bo dziewczyny też mnie nie lubiły, bo tak. Bez większego powodu, po prostu im się nie podobałem.

Wniosek? Nie zawsze to jest sprawiedliwe. Mogę komuś pojechać reputację tylko i wyłącznie dlatego, że nie zgadzam się z jego zdaniem albo "on zaatakował moją świętą grę, jak on mógł". Nie zawsze dany minusik do reputacji będzie dany ze względu na to, że ktoś gada głupoty. Co nie oznacza, że tak będzie tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2012 o 14:29, cinus2 napisał:

> Te informacje były jawne i dostępne już w pierwszych postach na forum.gram.pl.

Liczba punktów potrzebna na kolejne stopnie na gram.pl nigdy nie była jawna :P
Nie pamiętam też aby jakikolwiek moderator dzielił się publicznie tą wiedzą, przynajmniej
za moich czasów...

no właśnie mnie też się tak wydawało, ogólnie to chyba w tym temacie po raz pierwszy widzę oficjalną wiadomość, co do punktów :), ale na WT jest to dość okrągła liczba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować