Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Kto jest administratorem forum lub je modyfikuję?

Do tej osoby:
Trzeba coś zrobić w kwestii nowego sposobu wyświetlania grafik. Jest on bardzo niewygodny, bo obrazki się nie skalują i czasami nie mieszczą się na ekranie. Moglibyście wrzucić jakieś skalowanie, albo przywrócić poprzedni wygląd? To nie jest forum ze zdjęciami i galeriami. Taki sposób przeglądania nie jest potrzebny i przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też nowy system z galerią zupełnie się nie podoba. Zdjęcie otwiera się, a ja i tak muszę nacisnąć ppm, a później wybrać "Pokaż obrazek", aby zobaczyć całość. Strasznie to niewygodne. Na dodatek większy podgląd psuje wygląd forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal w niektórych tematach pojawia mi się błąd "error ''80020009'' /forum_post.asp, line 648" który nie pozwala na wyświetlenie całej strony tematu. Znaczy potrafi się za jakiś czas naprawić, ale jakiś czas później ponownie się blokuje. Czyściłem ciasteczka, historię, pamięć podręczną, wchodziłem z innej przeglądarki, nie bylem wulgarny, a i tak błąd nadal występuje utrudniając przeglądanie forum. Co warto zauważyć nie ma problemów w momencie gdy jestem wylogowany.
Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2013 o 22:28, Karharot napisał:

Jeśli w ustawieniach forum wyłączyłeś obrazki i awatary to włącz je z powrotem i zobacz
czy problem nie zniknął.

:o Obrazki winne wszystkiemu. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2013 o 08:41, Wipu napisał:

:o Obrazki winne wszystkiemu. Dziękuję :)

Podziękowania należą się Olamagato bo to on rozgryzł ten problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie, że w ciągu ostatnich dni/tygodni pojawiło się sporo użytkowników, którzy mocno zaniżają (mimo wszystko) poziom dyskusji? Czy po prostu zaczęło mi się to mocniej rzucać w oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze - nowych użytkowników serwisu czy danego topicu? I czy ja dobrze przeczuwam, że chodzi o newsy? Bo o ile podwieszonych wątków mam sporo - najróźniejszych - czytam albo staram się czytać aktualnie w miarę [ poza growymi / newsami, ''moich'' w tej tematyce jest garstka ] i czegoś takiego nie zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I zaczyna się ponownie sytuacja, która już kiedyś się wydarzyła - ktoś po raz kolejny zaczął mieszać w topce GSowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale biorąc pod uwagę wszelakie problemy jakie zdarzały i zdarzają się na tym forum jest to ten z gatunku mało ważnych ... Fajnie by było jakby to działało okej ale czy to, że te 50 stron jest losowe [?!] stanowi jakiś poważny problem? Nie wydaje mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że nie jest to losowe 50 zawsze łatwiej jest przeglądać wszystko jak jest poukładane, niż porozwalane, bo komuś się nudzi i lubi sobie napsocić. Swoja drogą - tak wiem, Ciebie sprawy GSów nie obchodzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 17:28, Muradin_07 napisał:

I zaczyna się ponownie sytuacja, która już kiedyś się wydarzyła - ktoś po raz kolejny
zaczął mieszać w topce GSowej.


Cóż, tego nie da się uniknąć przy sposobie funkcjonowania owego modułu. Zwyczajnie bardzo łatwo nim manipulować. Mam nadzieję, iż w momencie "reworku" GramSajtów system ten zostanie zastąpiony czymś innym (dajmy na to: każdy użytkownik ma 5 głosów tygodniowo, i na podstawie owych głosów, które rozdziela pomiędzy wpisy/strony, które przypadły mu do gustu generowane jest owe top50). Fajnie byłoby też, aby owa statystyka faworyzowała aktywnych użytkowników (obecnie w top50 permanentnie siedzi koło 30 nieaktywnych osób/ osób, które wcale nie prowadzą GramSajta- w efekcie już dawno przestałem korzystać z tego modułu, bo nie pomaga mi on w odnalezieniu wartych uwagi stron czy wpisów- gdyby nie Twoje podsumowania tygodnia, zdany byłbym na mozolne czytanie każdego nowego wpisu w poszukiwaniu czegoś interesującego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że powinno się zrobić po prostu czystkę w GSach, które nie są aktywne gdzieś od 3 lat. Jeżeli są takie to nie powinny być brane pod uwagę. Ja korzystam z niego głownie po to, aby sprawdzać też przy okazji komentarze. Bo często jeżeli ktoś pnie się szybko w górę to oznacza, że jest często odwiedzany (nie liczę magii głównej strony), a to się wiąże z komentarzami, które można przeczytać i też z nimi trochę podyskutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 18:25, Muradin_07 napisał:

Mi się wydaje, że powinno się zrobić po prostu czystkę w GSach, które nie są aktywne
gdzieś od 3 lat. Jeżeli są takie to nie powinny być brane pod uwagę. Ja korzystam z niego
głownie po to, aby sprawdzać też przy okazji komentarze. Bo często jeżeli ktoś pnie się
szybko w górę to oznacza, że jest często odwiedzany (nie liczę magii głównej strony),
a to się wiąże z komentarzami, które można przeczytać i też z nimi trochę podyskutować.


Cóż, nie uważam, aby czystka była dobrym rozwiązaniem- niektórzy używają gramsajta jako wizytówki, którą zobaczy osoba zainteresowana danym userem po tym, jak dyskutuje z nim na forum. Ale już to, że takie gramsajty są w topce większego sensu nie ma..

Jeżeli zaś chodzi o komentarze to wydaje mi się, że jest to złudne- wielokrotne odwiedzanie gramsajta przez jedną osobę nie zwiększa jego pozycji w topce (wejście nalicza się bodaj raz na 24h, o ile moje obserwacje są poprawne). Jeżeli trzech użytkowników zrobi w komentarzach bardzo dyskusję na 50 wiadomości, to i tak naliczą się tylko trzy wejśćia. Trochę to bez sensu... Całe szczęście, że takie aktywne wymiany komentarzy zwykle łączą się z wpisami popularnymi generalnie, dzięki czemu ta metoda zyskuje chociaż trochę na "trafności".

Ale już nowy moduł "aktywnie komentowane" byłby znakomitym pomysłem.

Moja propozycja (gdyby czytał to ktoś "uprawniony" i zainteresowany pomysłami użytkowników)- o pozycji w top50 powinny decydować jakieś głosy czy coś w ten deseń (rozdawane przez zarejestrowanych użytkowników; odwiedziny, które po części związane są z aktywnością forumową nie są pod tym względem najlepsze- dużo piszesz to dużo osób wchodzi "zobaczyć" + łatwo tym manipulować), a znaleźć mogłyby się tam tylko GramSajty, na których ostatni wpis (albo inny rodzaj "zmiany") pojawił się max miesiąc wcześniej. Cały czas funkcjonowałoby to na zasadzie topki tygodniowej (bo np. ktoś może dać dobry wpis, który potem przez miesiąc jest popularny i zbiera dużo glosów- wtedy jest wysoko przez cztery tygodnie), ale faworyzowałoby aktywnych bloggerów, a nie osoby popularne... Czasami nie wiadomo, czemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie: głosy - znowu wracamy do pomysłu czegoś na kształt "lajków" facebookowych. A wydaje mi się, że to byłoby dosyć średnie rozwiązanie, bo idziemy w kierunku tego, że jeżeli ktoś napisze naprawdę dobry tekst, a będzie on niezwykle długi (tutaj przykład Twojego wpisu na temat gram.pl jest idealny, przepraszam że go użyję) będzie po prostu coś w stylu - czytać mi się nie chce, lajka dam bo się napracował. Wolałbym żeby właśnie topka była związana z takim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>bo komuś się nudzi i lubi sobie napsocić.
Czyżby to jakaś teoria spiskowa na temat gramsajtów? Gieesgate? ;-D
>Swoja drogą

Dnia 13.07.2013 o 17:53, Muradin_07 napisał:

- tak wiem, Ciebie sprawy GSów nie obchodzą ;)

Owszem. To znaczy nie tyle nie obchodzą co są mi dosyć obce - czy to jako forma ogólnie pojętej działności tudzież ekspresji czy jako unikalny gramowy ''bajer''. Nie czytam [ bo zazwyczaj nie ma czego, duża część to same zdjęcia / linki / filmiki / pierdoły ogólnogrowe lub grafomaństwa wszelakie ;-) ] i jakoś mogę z tym żyć. I naprawdę rozumiem że owa forma możesz kogoś jarać przeokrutnie ale IMHO to cały ten zbiór 50 sajtów obrazuje tylko i wyłącznie popularność wyświetleń [ poprawcie mnie jeśli się mylę ] a nie to, który sajt zawiera ciekawe materiały. I zdaje sobie sprawę z tego, że te ''wartościowe'' również mogą się znaleźć w tym rankingu gdy będą znane i/lub userzy będą je częściej odwiedzać. Myślę jednak że jest to gra nie warta świeczki. Te ''dobre'' sajty są mniejszością, obstawiam, że mają stałą - raczej niewielką grupę czytelniczą i bycie lub nie bycie w tym top50 je tak samo grzeje jak mnie opcja bycia księdzem ... No i przede wszystkim - nie dajmy się zwariować - to tylko gram a nie blogger, wordpress czy coś podobnego. Tu raczej ciężko o jakiś normalny, akceptowalny poziom dyskusji / bloga / wpisów. I tej garstce wartościowych gramsajtów raczej nie potrzebna jest rzesza nastolatków, których szczytem możliwości jest wyzwanie kogoś, napisaniem ''koham JKM a każdy kto się nie zgadza to debil'' tudzież ''to super gra, ja tesz ją przeszłem''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 18:43, Tyler_D napisał:

Czyżby to jakaś teoria spiskowa na temat gramsajtów? Gieesgate? ;-D


Nie, po prostu po raz kolejny dzieje się to samo. Można powiedzieć raz na miesiąc. Przypadek? Nie sądzę...

Dnia 13.07.2013 o 18:43, Tyler_D napisał:

Owszem. To znaczy nie tyle nie obchodzą co są mi dosyć obce - czy to jako forma ogólnie
pojętej działności tudzież ekspresji czy jako unikalny gramowy ''bajer'' [...]


Wiesz - swego czasu w topce znajdowały się GSy naprawdę wartościowe w pierwszej dziesiątce. Wiem co mówię, bo dostanie się do niej było naprawdę ciężkie jeszcze jakiś rok temu, może półtora. Wtedy Mario bardzo długo był w piątce i nie ma co - zasłużenie. Ale to tylko przykład jednego z tych naprawdę ciekawych Gramsajtów. Teraz, gdy wiele osób mówi, iż GSy umarły czy nie ma sensu reanimować trupa po prostu pokazują, że można się nimi nieźle pobawić, a osoby które nadal z nich korzystają mogą sobie tam być. Może nie jest to tak jak powiedziałeś blogger czy wordpress, ale są jeszcze osoby, z którymi faktycznie można podyskutować na temat tego, co się napisze. Trolling zawsze był i zawsze będzie wszędzie, a tutaj bardziej nie chodzi o jakąś popularność, a po prostu to aby nie robić bałaganu, bo po co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam nadzieję, iż w momencie "reworku" GramSajtów
A to on był gdzieś zapowiedziany czy tylko to tylko teoretyzowanie?
>Fajnie byłoby też, aby owa statystyka faworyzowała aktywnych użytkowników
Aktywnych jak? Forumowo? Sajtowo? Bo jeśli to pierwsze to trochę nie halo pomysł bo są tacy co prowadzą sajty a na forum się nie udzielają ...

Jedno słowo - multikonta. + pierdołowate ''lajkujcie mnie na gramiku, plisss''. W erze fejsbuczka takie akcje nie są nierealne. Zwłaszcza że nawet na gramie nie raz były cyrki z powodu multikont [ jakieś głosowania, konkursy itp duperele ]. Więc wiesz, każdy pomysł ma jakieś wady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 18:49, Muradin_07 napisał:

Nie, po prostu po raz kolejny dzieje się to samo.

To samo czyli co? Syf w to50 ale dlaczego? Bo z tego co rozumiem to masz jakąś teorię ''złych ludków'', którzy nią manipulują. Jestem średnio kumaty po całym hardym tygodniu ale może mi to wyjaśnisz i powiesz prosto z mostu ocb.

Dnia 13.07.2013 o 18:49, Muradin_07 napisał:

Wiesz - swego czasu w topce znajdowały się GSy naprawdę wartościowe w pierwszej dziesiątce.

Ja to wszystko rozumiem ale nie widzę powodu by aż nadto tak sobie komplikować życie ...

To jest problem natury technicznej [?], który dobrze by było rozwiązać ale ... po pierwsze są ważniejsze problemy. Po drugie wychodzę z prostego założenia, że dobry sajt obroni się sam i znajdzie sobie swoich czytelników. Bez względu na to czy jest w pierdołowatym top50 czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 18:57, Tyler_D napisał:

To samo czyli co? Syf w to50 ale dlaczego? Bo z tego co rozumiem to masz jakąś teorię
''złych ludków'', którzy nią manipulują. Jestem średnio kumaty po całym hardym tygodniu
ale może mi to wyjaśnisz i powiesz prosto z mostu ocb.

Bo łatwiej jest trollować na GSie niż tutaj. Dlaczego? Bo tutaj modkowie wpadną, zrobią czyszczenie i jest spokój. Zdarzy się raz na jakiś czas atak zmasowany, ale to jest taki tam event forumowy. Na GSach ogólnie gdy miałem mały problem z jedną rzeczą moderator powiedział w sumie w skrócie - to Ty możesz coś na swoim GSie zrobić, jeżeli Ci to przeszkadza. No tego jakoś wyeliminować nie da.

Dnia 13.07.2013 o 18:57, Tyler_D napisał:

Ja to wszystko rozumiem ale nie widzę powodu by aż nadto tak sobie komplikować życie
...


To zależy. Ja nadal czekam na to, że gdy się już te nowe GSy pojawią pojawi się kilka dodatkowych rzeczy, może być nawet wyeliminowanie topki w ogóle, bo jeżeli będzie coś takiego jak "nowe wpisy" na głównej to ona będzie tutaj zbędna. Chyba że topka będzie przeliczana pod kątem napisanych wpisów czy stażu na GSach, komentarzy. Nie wiem, może to też jakieś rozwiązanie.

Dnia 13.07.2013 o 18:57, Tyler_D napisał:

To jest problem natury technicznej [?], który dobrze by było rozwiązać ale ... po pierwsze
są ważniejsze problemy. Po drugie wychodzę z prostego założenia, że dobry sajt obroni
się sam i znajdzie sobie swoich czytelników. Bez względu na to czy jest w pierdołowatym
top50 czy nie.


Oj uwierz mi - są GSy, które właśnie są wartościowe, nie są w topce i mało kto wie o ich istnieniu. Dlatego też staram się wyławiać i przedstawiać. Swoją drogą - ważniejsze problemy są zawsze i ja to rozumiem. Jednak to nie oznacza, że problemu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować