Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Dnia 13.07.2013 o 18:50, Tyler_D napisał:

>Mam nadzieję, iż w momencie "reworku" GramSajtów
A to on był gdzieś zapowiedziany czy tylko to tylko teoretyzowanie?


Tu i ówdzie pojawiały się jakieś poszlaki i nieśmiałe zapowiedzi, że będą zmiany, na gramsajcie MartivaRa też jakieś info się pojawiło ze dwa tygodnie temu... Nic oficjalnego na poziomie newsa "idą zmiany", ale też nie jest to takie tam gadanie zupełnie bez powodu.

Dnia 13.07.2013 o 18:50, Tyler_D napisał:

>Fajnie byłoby też, aby owa statystyka faworyzowała aktywnych użytkowników
Aktywnych jak? Forumowo? Sajtowo? Bo jeśli to pierwsze to trochę nie halo pomysł bo są
tacy co prowadzą sajty a na forum się nie udzielają ...


Drugi post toto precyzuje. Nie forumowiczów czy osoby popularne z innego powodu, tylko bloggerów.

Dnia 13.07.2013 o 18:50, Tyler_D napisał:

Jedno słowo - multikonta. + pierdołowate ''lajkujcie mnie na gramiku, plisss''. W erze
fejsbuczka takie akcje nie są nierealne. Zwłaszcza że nawet na gramie nie raz były cyrki
z powodu multikont [ jakieś głosowania, konkursy itp duperele ]. Więc wiesz, każdy pomysł
ma jakieś wady ...


Zaś obecnie nabijanie sobie top50 to kwestia jednego bota/ programu/nowych sesji w przeglądarce (kiedy jesteś wylogowany, wielokrotne "nabijanie" w ten sposób zwiększa licznik odwiedzin). Wydaje mi się, że zabezpieczenie typu "chcesz manipulować licznikiem i być w topce- musisz poświęcić od groma czasu na nowe konta" jest lepsze, bo wymaga jednak trochę wysiłku na robienie multikont, podczas gdy głupie resetowanie przeglądarki to sekundy. Co do lajkowania- zgoda. Tu trafiłeś, jest takie ryzyko. Ale cóż... Od czegoś jest opcja "Zgłoś" i możliwość zamknięcia gramsajta przez moderatora...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 20:07, Thrandir napisał:

Zaś obecnie nabijanie sobie top50 to kwestia jednego bota/ programu/nowych sesji w przeglądarce
(kiedy jesteś wylogowany, wielokrotne "nabijanie" w ten sposób zwiększa licznik odwiedzin).
Wydaje mi się, że zabezpieczenie typu "chcesz manipulować licznikiem i być w topce- musisz
poświęcić od groma czasu na nowe konta" jest lepsze, bo wymaga jednak trochę wysiłku
na robienie multikont, podczas gdy głupie resetowanie przeglądarki to sekundy. Co do
lajkowania- zgoda. Tu trafiłeś, jest takie ryzyko. Ale cóż... Od czegoś jest opcja "Zgłoś"
i możliwość zamknięcia gramsajta przez moderatora...


Aż się boję, co twój poradnik może spowodować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 20:49, Eskel95 napisał:

Aż się boję, co twój poradnik może spowodować :D



Ojeju, bez żartów. Dwa lata mnie aktywnie na gramie nie było, a o tym wszyscy wiedzieli jeszcze przed moim okresem nieaktywności. Teraz zaś i świadomość internautów, i możliwości są większe. Jeżeli ktokolwiek by chciał coś takiego robić, to nie byłoby to dla niego żadnym problemem. Tylko po co?

No właśnie, po co. A jednak obecna topka wygląda jak wygląda, i to chyba właśnie efekt takich działań (stawiałbym na bota z bazą userów, którym nabija wejścia- ot tak, dla żartu, bo innego wytłumaczenia nie widzę w tak doszczętnym jej przeroganizowaniu i usadowieniu na czele stron osób często nieaktywnych)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Może być, to śmieszne, ale ja o tym nie miałem pojęcia, bo i tym się nie interesowałem, ani też przypadkiem nie trafiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście zastanawia co was tak naprawdę trzyma przy gramowej platformie blogowej. Gdybym miał prowadzić bloga, to na pewno przeniósłbym się gdzieś indziej, gramsajty są obecnie po prostu archaiczne w porównaniu do rozwiązań istniejących na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 21:10, rob006 napisał:

Mnie osobiście zastanawia co was tak naprawdę trzyma przy gramowej platformie blogowej.
Gdybym miał prowadzić bloga, to na pewno przeniósłbym się gdzieś indziej, gramsajty są
obecnie po prostu archaiczne w porównaniu do rozwiązań istniejących na rynku.


Nie czuję jakiejś gigantycznej potrzeby uzewnętrzniania się w Internecie. Forum gramowe jest bodaj jedynym, na które nadal zaglądam- głównie czytam, mało piszę. Te najlepsze platformy blogowe są ogromne. Każdy jest tam malutki, anonimowy, ciężko się przebić, mało kogo interesuje, co się pisze. A gram.pl ma fajną atmosferę. Można napisać coś od czasu do czasu, i zawsze spotyka się to z pozytywnym odzewem, czasami prowadząc do interesującej dyskusji. Tu nie chodzi o możliwości techniczne- rzeczywiście, gramsajty pod tym względem w pierwszej lidze na pewno się nie znajdują. Tu chodzi o fajną atmosferę i to, że wkładany wysiłek jest doceniany. Przez te same osoby, które się czyta, a nie losowych użytkowników, którzy wchodzą przeczytać jeden wpis i jeszcze oczekują w zamian, że my zrobimy to samo, a potem już nigdy nie ujrzymy ich nicku.
Może to głupi sentymentalizm. Ale tak już jest. Śmieszne, ale gdybym ja miał użyć przymiotnika aby określić, co trzyma mnie przy GS''ach, to pewnie nazwałbym je "przytulnymi". Również przez to, że twórcy to społeczność mała, a same strony są zacofane. Człowiek się przywiązuje, a gramsajta prowadzi się fajnie, bo... bo to już weszło w krew, i tyle. Po co mam próbować na nowym gruncie, nawet, gdyby dawało mi to "szansę"? Nie mam jakiegokolwiek parcia na popularność w Internecie. Tu jest wystarczająco fajnie, ze względu na atmosferę. A że może być fajniej, to czasami po prostu warto "ponarzekać", bo może ktoś przemysli uwagi, które się tu pojawiają i coś z tego wyniknie...

I warto nadmienić, że proponowane zmiany m.in topki nie mają na celu umożliwienia komukolwiek zdobycia jakiegokolwiek "fejmu". Nic z tych rzecz, mają one faworyzować dobre blogi i dobre wpisy. Bo zwyczajnie lubię je czytać :) I po prostu żal mi tych wszystkich niezłych publikacji, które mi umknęły dlatego, że topka funkcjonuje tak, jak funkcjonuje, i jej używanie w celu szukania wartych odwiedzenia stron zwyczajnie mija się z celem. Gdyby działało to w inny sposób, dawałoby to większe możliwości.

@Muradin_07: Jasne, mój nick można chyba traktować jako synonim słowa "obszernie" : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 21:10, rob006 napisał:

Mnie osobiście zastanawia co was tak naprawdę trzyma przy gramowej platformie blogowej.
Gdybym miał prowadzić bloga, to na pewno przeniósłbym się gdzieś indziej, gramsajty są
obecnie po prostu archaiczne w porównaniu do rozwiązań istniejących na rynku.


Wiesz, wiele osób o to pytało, wiele osób odpowiadało na to pisząc czy to na GSach czy to tutaj. Mnie tutaj trzyma między innymi to, że mam tutaj osoby, z którymi często rozmawiam o różnych rzeczach. Poza tym to jest chyba jedyne forum (tutaj mówię co mnie trzyma bardziej przy gram.pl, ale powiedzmy że to jest połączone), na którym wypowiadam się dosyć regularnie. Tak więc po prostu przyzwyczajenie do tego miejsca. Podobnie z GSami.

Jeżeli chodzi o inne platformy blogowe to mam i ja swojego bloga, nawet go pół roku prowadziłem tak regularnie, a GS był mała tablicą ogłoszeniową z zajawkami do innego miejsca. Jednak czegoś mi brakowało w tym wszystkim, nie wiem czego. Więc wróciłem tutaj na stałe, a bloga używam do wrzucania większych opowiadań czy jakiś swoich fanaberii.

[edit]: O widzę, że kolega Thrandir trochę obszerniej napisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z Sesją forum... Chyba trwa od dobrych kilku lat..

Nie ma tam w gram jakiegoś hardkora który by przysiadł 5dni po 20h i załatwił sprawę :) ?

//Trochę jest to irytujące gdy na SG -> Gramu jestem log in, a na forum, trzeba coś kliknąć bym cudownie stał się zalogowany. (Np. dodaj temat itp)

//W sumie tak z ciekawości, bardzo długo idzie integracja z tym nowym szablonem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 21:23, Thrandir napisał:

@Muradin_07: Jasne, mój nick można chyba traktować jako synonim słowa "obszernie"
: D


I chyba zacznę tak robić, w sumie to nic złego że ktoś napisze coś więcej. Ale to też przychodzi w pewnym momencie ze stażem na forum czy GSie - ja też na początku pisałem góra dwa albo trzy zdania ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Zastanawiałem się nad kupnem aplikacji tapatalk na androida, ale nie wiem czy będę mógł przez nią obsługiwać to forum.

? Znak zapytania daję tutaj, bo jednak nie wyszło mi pytanie, ale wiadomo o co (nie) pytam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 21:33, ThimGrim napisał:

Głupie pytanie. Zastanawiałem się nad kupnem aplikacji tapatalk na androida, ale nie
wiem czy będę mógł przez nią obsługiwać to forum.


Nie będziesz mógł. Forum musi mieć zainstalowaną odpowiednią wtyczkę, aby tapatalk na nim działał. A ponieważ tutaj mamy dedykowany silnik, prawdopodobnie taka wtyczka nie istnieje, a raczej nikt się nie porwie na jej pisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś sposób na niedziałającą funkcję odpowiedź?
Prawidłowo powinno byc zaznaczone na szaro poprednie wypowiedzi, lecz u mnie znika opis- to jest odp. na...,
da się również w jednym poście tworzyć jakoś łatwo odp. na kilka postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 12:31, Boguslav4 napisał:

Prawidłowo powinno byc zaznaczone na szaro poprednie wypowiedzi, lecz u mnie znika opis-
to jest odp. na...,


Dzieje się tak za każdym razem, czy tylko jak odpowiadasz komuś z poziomu newsa (klikając na żółty button "Odpowiedz"), a nie z poziomu forum?

Dnia 20.08.2013 o 12:31, Boguslav4 napisał:

da się również w jednym poście tworzyć jakoś łatwo odp. na kilka postów?


Poza postawieniem znaku ">" i skopiowaniem wypowiedzi innego użytkownika, nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2013 o 13:01, Gumisiek2 napisał:

Poza postawieniem znaku ">" i skopiowaniem wypowiedzi innego użytkownika, nic innego
nie przychodzi mi do głowy.


Ciekawe jak trudna była by opcja "połącz" która pozwoliła by połączyć nasz ostatni post do poprzedniego, o ile też jest nasz.
Forum gram.pl jest jednym z lepszych, ale wszystko można ulepszyć (chyba).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o problemie odpowiedzi do kilku osób naraz i wpadłem na pomysł (a właściwie to sięgnąłem po pomysł), który z powodzeniem stosowany jest na przykład na Wykopie, czyli "przywołanie" danej osoby poprzez napisanie jej nicku poprzedzonego małpą. Wtedy dany temat byłby oznaczany dla tej osoby wykrzyknikiem, tak jak przy normalnej odpowiedzi. Pytanie brzmi: czy takie coś jest technicznie możliwe i kiedy można się tego spodziewać, jeśli w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł... I ciekawe, czy gram.pl ma przy wiadomościach takie samo coś, jak studia gier wideo - "Nasz prawnik powiedział nam, że nie możemy korzystać z waszych pomysłów na gry, dlatego takie wiadomości nie będą czytane i od razu zostaną skasowane".

Dobry pomysł, ale daje pewne pole do nadużyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dość powszechny znacznik wykorzystywany wszędzie w Web 2.0, na facebooku, twitterze, instagramie, wykopie i innych nowszych forach. Pomysł byłby rewelacyjny, szczególnie że czasami, gdy ktoś poradzi mi 2 tygodnie wcześniej - załóżmy - zakup gry, i gdy ją kupię to muszę drętwo szukać jego posta, by mu odpowiedzieć. A tak, samo przywołanie jego nicku ułatwiło by sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy to nastąpiło ale wygląda na to że ktoś poprawił pisanie długich postów tym że post nie wraca już na samą górę za każdym razem jak kliknie się na jeden z przycisków odpowiedzialnych za pogrubienie/podkreślenie/itp wybranego tekstu, niby mała rzecz ale jednak cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaak? Aż muszę przy okazji sprawdzić ... opcja sympatyczna a w przypadku pisania długich postów często bardzo przydatna mówiąc najdelikatniej. Bo im więcej się chciało zacytować czy zboldować tym człowieka bardziej szlag trafiał ... Niemniej dobrze że ktoś za takie coś się zabrał. Pytanie tylko co się stało z graszem? Kiedy powróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2013 o 15:32, Tyler_D napisał:

Pytanie tylko co się stało z graszem? Kiedy powróci?

Nie mam zielonego pojęcia co się z nim stało :( I też chciałbym wiedzieć kiedy wróci bo jak to nastąpi to chyba sobie przekopiuję co lepsze wpisy do pliku tekstowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować