Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2014 o 21:10, theZoSo napisał:

Czy to jest temat o gramsajtach? ;]

Nie aczkolwiek nie widzę powodu by o to pytać w temacie o problemach z gramsajtami tak samo jak nie widzę powodu by nie zapytać o to tutaj co imho jest lepszym miejscem o akurat taką kwestię. A poza tym - tutaj piszę z pamięci więc mogę się mylić - wtedy też chyba zapowiadano jakieś zmiany także w samym forum, rajt?

Dnia 24.06.2014 o 21:10, theZoSo napisał:

Z tego co pamiętam ostatnie info nie zapowiadało oficjalnej premiery GSów w połowie roku.

Nie wiem jakie było ostatnie info bo tego nie śledzę a tym bardziej nie wiem gdzie. ;-D Pamiętam tylko że gdzieś na forum ktoś wlepił link do sajta Martivara [?] gdzie niby było coś zapowiedziane na ten temat ale to było prawdopodobnie na początku roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luzik, tak tylko pomarudziłem. :)

Testy GSów miałyby się zacząć w wakacje - tak, to było zapowiedziane, ale nie wiemy jak z tym będzie, bo to nie tak hop siup.
Co zaś się tyczy forum, miałoby ono przejść zmiany, gdy światło dzienne ujrzą nowe gramsajty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowy post - tak to wygląda o.O

A dokładniej nie wygląda. Wpisałem w tym polu "Fable Legends" i wybrałem "Xbox One". Nic nie widać. Czyli możliwe że są jakieś testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 09:36, Muradin_07 napisał:

A dokładniej nie wygląda. Wpisałem w tym polu "Fable Legends" i wybrałem "Xbox One".
Nic nie widać. Czyli możliwe że są jakieś testy

Ja tym razem wpisałem Test Drive Unlimited PC. Też myślę, że coś eksperymentują. Pewnie pracują nad jakąś nową funkcją, jednak miejmy nadzieje, że nie zmieniają skórki forum tak, jak stało się to ze sklepem, bo już słyszałem gdzieś takie pogłoski. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gramsajty są priorytetem, mówili.
Potem weźmiemy się za forum, mówili.
A w regulaminie dalej widnieją informacje o GRAMIRCu i moderatorskie paradoksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardziej przygotował na to, że i tak to kiedyś nastąpi. Bo jednak forum i gramsajty to jedyne miejsca, które wyglądają jak stary gram. Pytanie jak forum będzie wyglądać od strony technicznej i tego jak będzie zorganizowane, bo jeszcze na razie nic na ten temat nie wiadomo i raczej dopóki nowe gramsajty nie ruszą to nie ma sensu tego tematu podejmować. Dopiero jak kolejna rzecz będzie zrobiona będzie można zbierać pomysły nad Forum 3.0, bo to już będzie trzecia wersja forum chyba.

@luzac: z tego co się dowiedziałem nowy regulamin "poszedł dalej", a było to może z miesiąc temu. Akurat w przypadku regulaminu to sprawa jest nieco trudniejsza, bo zmienić oczywiście wszystko można, ale to już dział prawny musi się zająć tym czy jest to wszystko dobrze ogarnięte.

Poza tym nie raz już mówiłem - dla jednego paradoks moderatorski istnieje, drugi go nie widzi. Ale fakt - informacjie o IRCu i innych rzeczach, które już nie mają tutaj miejsca bytu raczej będą wyrzucone, bo ich nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 09:51, luzac napisał:

Gramsajty są priorytetem, mówili.
Potem weźmiemy się za forum, mówili.
A w regulaminie dalej widnieją informacje o GRAMIRCu i moderatorskie paradoksy.


Zmiana regulaminu to nie tylko poprawienie kilku paragrafów i wrzucenie ich na stronę. Taki nowy regulamin musi być przez użytkownika zaakceptowany, trzeba więc zaspamować wszystkich userów powiadomieniem o konieczności zaakceptowania nowego regulaminu. Tego nie robi się, bo kilku marudów narzeka, że regulamin jest taki, a może być inny. Musi być poważny impuls do takiej akcji.

A do do nowych ficzerów, to mi się oczywiście formularz dodawania posta rozjechał. Radzę programistom zajrzeć do źródła strony, są tam nieprawidłowo zagnieżdżone znaczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 09:54, Muradin_07 napisał:

Dopiero jak kolejna rzecz będzie zrobiona będzie można zbierać pomysły
nad Forum 3.0, bo to już będzie trzecia wersja forum chyba.

A pierwsza wersja forum, czyli 1.0 to jakoś inaczej wyglądała? Bo jestem na tym forum od maja 2009 r. i nie znam starych dziejów tego forum, choć i tak w ciągu mojego pobytu tutaj sporo się zmieniło.

Dnia 27.06.2014 o 09:54, Muradin_07 napisał:

Ale fakt - informacjie o IRCu i innych rzeczach, które już nie mają tutaj miejsca
bytu raczej będą wyrzucone, bo ich nie ma.

No właśnie, to jest bolączka gramu - rzadkie aktualizacje. Wojman przez jakiś czas nie był Moderatorem, ale wkrótce wrócił do funkcji i... do teraz jest w dziale "Zasłużeni dla systemu", czyli dział "Moderatorzy" nie został aktualizowany przez prawie rok. To samo tyczy się regulaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 11:13, Prince_Miki napisał:

A pierwsza wersja forum, czyli 1.0 to jakoś inaczej wyglądała? Bo jestem na tym forum
od maja 2009 r. i nie znam starych dziejów tego forum, choć i tak w ciągu mojego pobytu
tutaj sporo się zmieniło.

Ja bym po prostu powiedział, że pierwsze forum to było forum cdp-u

Dnia 27.06.2014 o 11:13, Prince_Miki napisał:

No właśnie, to jest bolączka gramu - rzadkie aktualizacje. Wojman przez jakiś czas nie
był Moderatorem, ale wkrótce wrócił do funkcji i... do teraz jest w dziale "Zasłużeni
dla systemu", czyli dział "Moderatorzy" nie został aktualizowany przez prawie rok. To
samo tyczy się regulaminu.

Powiedziałbym, że to związane jest z tym "starym gramem". Po prostu ciężko jest aktualizować coś i zmieniać coś starego jak świat. Zapewne gdy wejdzie coś nowego to i wejdą także w związku z tym aktualizacje na bieżąco.

I od razu: ktoś może powiedzieć "ta, jasne". Trzeba po prostu dać "zielonym" szansę na naprawienie wielu rzeczy, które nie stykają. Widać, nawet po tym co się dzieje w sprawie gramsajtów, że coś się dzieje. Wbrew wszelkim pozorom gram.pl to nie jest wielka redakcja, w której mają do każdego działu sztab specjalistów i kilkanaście oddzielnych komórek. Dlatego też to wszystko idzie nieco wolniej, krok po kroku i wiele rzeczy po prostu trzeba zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kolektyw to pies, hau.

@rob006
Doskonale wiem jak wygląda proces zmiany regulaminu. Ale dopiero dzisiaj dotarła do mnie informacja, że z "pomyślimy" przeszło na "poszło dalej", hue.

@Prince_Miki
Chyba 1.0 należy interpretować jako stare forum CDP jak jeszcze gramu nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Ogólnie to nie chciałbym, aby mi jako Gramowiczowi Ty zrobił z kolektywu pokój z kucykami czy jednorożcami. No ale jak na razie chyba jedyny problem z kolektywem jako taki to jest ten mail do DOKu, który z jednej strony mówią, że działa, a z drugiej inni że nie. No ale to może być też taki sam problem jak było ze zgłoszeniami do Moderatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2014 o 11:23, Muradin_07 napisał:

Kolektyw działa.

Mniej niż połowa stron działa i była aktywna w tym roku, a "Najnowsze informacje" są zepsute.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej jeśli już gram wszystko robi w tym stylu i w nim będą i inne części serwisu. Ale po kolei ;)

@Dared: Aaaa... dobra, sorry - źle zrozumiałem. Zrozumiałem "konsulat" -_-

No to fakt to już inny problem, ale z tego co tam widziałem w konsulacie (teraz dobrze napiszę) tam chodziło o jakieś nowe rzeczy. Nie wnikam w to, bo się po prostu na tym nie znam. W tym przypadku to już prędzej mógłby wyjaśnić sytuację ktoś z IT.

Edit do luzaca: jakby nas interesowały tylko gramsajty to bym się nie interesował też forum. Po prostu z tego co wyczytałem problemy w kolektywie związane są z problemami natury programistycznej. A na tym to się już nie znam, choć chciałbym się znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować