Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Nie tyle opcje deweloperskie, co po prostu gramowych informatyków, którzy czasem mogą kliknąć tu i tam.
Wszystko oczywiście w celu ważnych badań, riserczu i testów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie dobra inicjatywa, bo gify tak naprawdę drażnią, a poprzez większe avatary można tylko dodać sobie stylu. Poza tym nie oszukujmy się - niektóre rzeczy na obrazku w rozmiarze 64x64 mogą się po prostu nie zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z nudów często oglądam strony jak wyglądały kiedyś poprzez portal web.archive.org. Inne strony działają, jednak niestety nie gram.pl, ponieważ gdy wchodzę na jakiś GS lub do jakiegoś tematu na forum, to wyskakuje mi informacja, że jest pętla przekierowań i przenosi mnie do jakiś linków typu "gram.pl/api/login_check.asp" tak, jak widać na załączonym screenie (numerki na wszelki wypadek zamazałem). Czy da się z tym cokolwiek zrobić (np. dopisać coś do adresu), czy jest to problem techniczny samego gramu. Proszę o pomoc.

20140925192350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To forum jest tak zaniedbane, że aż szkoda słów... Kiedy napisałem maila do Ekipy w sprawie Kolektywu i innych niedoskonałości technicznych, od razu dostałem wiadomość, że "Od poniedziałku do piątku postaramy się odpowiedzieć tego samego dnia, a w weekendy odpowiedzi spodziewaj się w ciągu 48 godzin.". Tymczasem minęło już kilka tygodni, a odpowiedzi ni widu, ni słychu. Nie zamierzam owijać w bawełnę: takie podejście to lekceważenie innych i olewactwo. Tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w sprawie Kolektywu już nie raz było wspominane w czym leży problem. Przecież nie raz o tym pisałem ja i nie tylko dlaczego niektóre strony nie działają tak, jak powinny. Pisano o tym także w Konsulacie.

Co do Forum - jeśli coś nie powoduje tego, że traci ono mocno na funkcjonalności, coś się sypie czy też wywala cały serwis nie potrzebuje interwencji natychmiastowej. A z tego co widzę wiele problemów, które wskazujesz są tak poukrywane, że nawet 99% użytkowników nie wiedziała o ich istnieniu dopóki ich nie pokazałeś, bo po prostu nie przeszkadzają w korzystaniu z serwisu.

Oczywiście feedback zawsze się chwali, jest potrzebny... ale nie szukajmy problemów tylko po to, aby pokazać, że coś jest nie tak, wali się wszystko i wystarczy rzucić zapałkę i podpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wtrącę się w kwestii web.archive.org, bo aby to wyjaśnić, wystarczy tylko logicznie myśleć - jest to całkowicie zewnętrzna strona. To nie gram.pl nie działa z nią, tylko ona nie działa z gram.pl, bo... nie musi, bo to po prostu obcy serwis i nic nam do tego, że wyskakują mu takie czy inne problemy. Kwestia zabezpieczeń, rozbieżności w kodzie, nie mam pojęcia czego jeszcze, informatyczny bełkot - jak zwał, tak zwał. Po stronie samego gramu nie leży więc w tej kwestii żaden problem techniczny, bo żadnej współpracy z tamtym serwisem nie nawiązywaliśmy. I to chyba tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 10:58, Muradin_07 napisał:

/.../ ale nie szukajmy problemów tylko
po to, aby pokazać, że coś jest nie tak, wali się wszystko i wystarczy rzucić zapałkę
i podpalić.

Nieaktualny dział "Moderatorzy" to miejsce, które cały czas powinno być aktualne, a tak niestety nie jest. Tak więc nowi, niezorientowani jeszcze userzy są po prostu wprowadzani w błąd. Wielokrotnie kontaktowałem się w tej sprawie z gram.pl i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 12:40, Muradin_07 napisał:

Widocznie stoi coś na przeszkodzie, aby zostało to uaktualnione. Pamiętaj, że ten dział
stoi ciągle jedną nogą w "starym gramie"


Bez przesady. Średnio rozgarnięty programista ogarnie to w godzinkę, góra dwie (jak nie wie co i jak). To tylko statyczna stronka + kilka wpisów do bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 19:12, Volvox napisał:

Bez przesady. Średnio rozgarnięty programista ogarnie to w godzinkę, góra dwie (jak nie
wie co i jak). To tylko statyczna stronka + kilka wpisów do bazy.


To nie jest statyczna stronka. Pomijając ocenianie modów (które nie działa) jest jeszcze pomiar aktywności i sprawdzanie dostępności online. Do tego dochodzi konieczność zebrania wszystkich potrzebnych danych o nowych modach i ryzyko, że coś się po drodze zepsuje (co jest dość proste, jeśli pracuje się na starym systemie, którego nikt nie ogarnia).
Zresztą tu idealnie sprawdza się stara reguła, że wszystko jest proste tak długo, dopóki sami nie musimy tego zrobić. ;) Ja bym wolał aby gramowi programiści zrobili coś faktycznie przydatnego, a nie naprawiali pierdoły wyciągane przez Mikiego. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ilu programistów w gram.pl jest dokładnie, ale raczej nie jest to 20 osobowy sztab osób, które cały czas pracują nad wszystkim 24/7. Z jednej strony wszyscy chcą nowe Gramsajty, inni nowe Forum, jeszcze inni zmienić coś jeszcze innego. Do tego dochodzą inne zobowiązania, które trezba wykonać.

Oczywiście - powinny być niektóre rzeczy zrobione i tutaj nie mówię, że nie. Jeśli przyjdzie na nie czas to zapewne i aktualizacja działu moderatorskiego się pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muradin, ja byłbym w stanie to zrozumieć, gdyby to było forum rozwijające się, a tymczasem jest to ogromny portal, tak więc takie babole w ogóle nie powinny mieć tu miejsca. Też chciałbym, by nowe Gramsajty były w 100% dopracowane, ale przecież czasem trzeba przerwać pracę i naprawić inne rzeczy, które nie działają lub są nieaktualne, ale to jeszcze nie wszystko - czarę goryczy przelało to, że napisałem do gram.pl kilka maili w przeciągu ostatnich 3 tygodni i na żaden z nich nie dostałem odpowiedzi. Powiedz szczerze, co sądzisz o takim podejściu do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 19:57, Prince_Miki napisał:

Powiedz szczerze, co sądzisz o takim podejściu do rzeczy.


Ja od strony programistycznej powiem tylko, że to jest całkowicie normalne. Tacy ludzie jak ty szybko trafiają na blacklistę administracji, bo są zwyczajnie upierdliwi i zawracają głowę zupełnie nieistotnymi rzeczami. Może ktoś tam teraz rozkminia genialny system osadzania obrazków w nowych gramsajtach, a taki Miki mu truje o brakujących postach z komentarzy z 2007 roku, albo nieaktualnej stronie, na którą zaglądają 2 osoby w miesiącu (z czego jedną jest właśnie Miki ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Tak naprawdę rob mniej więcej napisał co bym pomyślał. Ale powiem to nieco inaczej...

Po prostu nie wiedziałbym za co dokładnie się zabrać i co jest w tej chwili najwazniejsze i wybrałbym to, co jest potrzebne na teraz i jest priorytetem - to ze strony programisty (choć ja się nie znam).

Ze strony Gramowicza? Tutaj nic się nie zmieniło. Zapewne napisałbym jeden, solidny feedback i liczył, że problemy zostaną wyeliminowane, gdzie zaznaczyłbym te najbardziej kluczowe, a przy okazji miałbym z tyłu głowy fakt, że programista też człowiek - potrzebuje czasu, aby coś doprowadzić do porządku. I nie - zielony kolor nie obliguje mnie do pisania w ten sposób. Po prostu taki jestem i zawsze staram się postawić po drugiej stronie co ktoś musi zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 19:57, Prince_Miki napisał:

Powiedz szczerze, co sądzisz o takim podejściu do rzeczy.


Mogę się szczerze wtrącić?
Mając na uwadze Twoje lustrowanie całego gramu wzdłuż i wszerz i na wylot + to, o czym wspomniał rob - nie dziwi mnie w tym wypadku takie podejście.

Co do podstrony moderatorskiej oraz podstrony konsulatu [która ma ten sam problem] - zgłosiłem dzisiaj "u góry" pewien pomysł, który jest trochę inny niż to, co zostało dotychczas zaproponowane... i co najważniejsze - jest dużo mniej skomplikowany. Mam nadzieję, że po weekendzie uda się to w ten sposób rozwiązać, a jeżeli nie, to przynajmniej dowiem się na czym stoimy w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 20:04, rob006 napisał:

Tacy ludzie
jak ty szybko trafiają na blacklistę administracji, bo są zwyczajnie upierdliwi i zawracają
głowę zupełnie nieistotnymi rzeczami.

To od czego jest ten temat? Bo zawsze mi się wydawało, że od dyskutowania na temat tego forum. :) Poza tym takie rzeczy powinny być aktualne, nie uważasz? Dla przykładu ktoś chce coś zgłosić Moderatorowi i w związku z tym wchodzi na stronę im poświęconą, aby zdobyć namiary któregoś z nich (bo chce spytać się o coś, coś wyjaśnić itp.), a tu nagle okazuje się, że... ta osoba nie jest "czerwonym" od 2 lat. ;) Według mnie taka sytuacja na tak dużym forum w ogóle nie powinna mieć miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 20:25, Prince_Miki napisał:

Poza tym takie rzeczy powinny być aktualne, nie uważasz?

Uważam. Podobnie jak nie powinno być głodu i wojen na świecie. Podejrzewam tylko, że wojny i głód na świecie mają wyższy priorytet niż strona o modach, więc pewnie trzeba będzie poczekać. ;)

Poza tym jak chcesz sobie zgłaszać błędy, to sobie zgłaszaj, ja ci przecież nie zabraniam. Po prostu są błędy, które są istotne, i są błędy, które są nieistotne. Jeśli jakaś osoba w kółko zawraca głowę błędami/sprawami nieistotnymi, sama staje się nieistotna i w efekcie ignorowana. Nie dziw się więc że nie dostajesz odpowiedzi, u mnie pewnie już dawno trafiłbyś na listę ignore. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 20:37, rob006 napisał:

Nie dziw się więc że nie dostajesz odpowiedzi, u mnie pewnie już dawno trafiłbyś
na listę ignore. ;)

Bez przesady, napisałem tylko dwa maile (z tymi kilkoma to przesadziłem) w ciągu trzech tygodni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2014 o 20:41, Prince_Miki napisał:

Bez przesady, napisałem tylko dwa maile (z tymi kilkoma to przesadziłem) w ciągu trzech
tygodni. ;)


Za same posty na forum ci się należało. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować