Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2014 o 19:48, rob006 napisał:

To nie jest statyczna stronka. Pomijając ocenianie modów (które nie działa) jest jeszcze
pomiar aktywności i sprawdzanie dostępności online.


Tylko że jest już gotowa. Nawet układ HTMLowy się nie zmienia. Wystarczy Kopiuj/Wklej jednego moderatora, zmiana nicku i id. Na koniec pewnie wpis do tabeli zliczającej punkty / aktywność.

Dnia 31.10.2014 o 19:48, rob006 napisał:

Do tego dochodzi konieczność zebrania wszystkich potrzebnych danych o nowych modach


Napisanie maila - 2 minuty. Skopiowanie treści z maila - 1 minuta/mail.

Nie chodzi jednak tylko o taką jedną stronę. Chodzi o ogólne podejście do spraw - zbyt wiele rzeczy się olewa.
Nie odpisywanie na maile to brak szacunku dla użytkowników. Jeśli czegoś nie wiadomo, albo nie ma czasu na naprawienie to i tak trzeba odpisać, chociażby "Dziękujemy za uwagę, w tej chwili jednak nie mamy możliwości naprawienia, ale postaram się zrobić to tak szybko jak się da." (i najlepiej jeszcze zrobić to w jakimś skończonym czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 11:04, Volvox napisał:

Tylko że jest już gotowa. Nawet układ HTMLowy się nie zmienia. Wystarczy Kopiuj/Wklej
jednego moderatora, zmiana nicku i id. Na koniec pewnie wpis do tabeli zliczającej punkty
/ aktywność.
/.../
Napisanie maila - 2 minuty. Skopiowanie treści z maila - 1 minuta/mail.


Powinieneś się zatrudnić w gramie jako programista, na pewno będą zadowoleni z tak wydajnego pracownika. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 12:35, rob006 napisał:

Powinieneś się zatrudnić w gramie jako programista, na pewno będą zadowoleni z tak wydajnego
pracownika. ;)

Ale to właśnie obecni programiści gram.pl powinni być tak wydajnymi pracownikami, ponieważ to jest ich praca. :P

BTW: Przerwanie pracy nad nowymi GS''ami na kilka minut raczej by nie wpłynęło na ich jakość, prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 12:42, Prince_Miki napisał:

BTW: Przerwanie pracy nad nowymi GS''ami na kilka minut raczej by nie wpłynęło na ich
jakość, prawda? ;)


A skąd ty to możesz wiedzieć? Nie wiesz jakim wrzodem na tyłku jest przestarzały magiczny kod, którego nikt nie zna - takich rzeczy się nie tyka tak długo, aż nie jest to absolutnie konieczne, i podstawowe ku temu powody są 2:
* takie zmiany mogą zepsuć coś co już działa,
* takie zmiany mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie psychiczne programistów. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie mogą zwyczajnie odpowiedzieć na maila? Tak jak napisał Volvox - nieodpisywanie na maile to nic innego jak lekceważenie. Przecież spokojnie mogą mi odpisać, że są jakieś trudności, albo że nie mają na to czasu, a nie ignorować. Nie oszukujmy się - oni są w pewnym sensie wizytówką serwisu, a to już do czegoś zobowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 14:37, Wipu napisał:

Przy twojej liczbie pytań o wszystko też bym wolał zignorować niżeli napędzać koło nowych
pytań.

Pytań było dokładnie 2 i dotyczyły rzeczy, które już dawno powinny zostać naprawione. Nie obsypuję ich pytaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty powiesz że powinny być naprawione a drugi rabin powie że nie bo są ważniejsze rzeczy. Ja wiem że jesteś rycerzem społeczności, strażnikiem gramowego ogniska a swą świetlaną zbroją i duszą chcesz naświetlać nowy kierunek gramu ale może daj ludziom za to odpowiedzialnym robić swoje. Skupią się później na niepotrzebnych pierdołach i wtedy wejdziesz na ścieżkę "dlaczego nie robicie czegoś nowego tylko naprawiacie stare, niepotrzebne rzeczy które nikogo nie interesują".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej: gdzieś (niestety, nie pamiętam gdzie) na forum ktoś napisał (chyba jakiś konsul), że po zakończeniu naboru na Moderatorów, który miał miejsce 2 miesiące temu zostanie odświeżony dział o nich. Obietnica to obietnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czasem myślę że powinieneś zluzować trochę poślady bo napięcie może prowadzić do różnych zaburzeń organizmu i dalszych problemów. Serio jest to dla ciebie aż tak ważne?
Nie chce osądzać bo wiadomo że "only god can jude me" ale życie poza gramem i monitorem też jest fajne. I jak zaczniesz się o nie troszczyć jak o gram to możesz osiągnąć więcej niż myślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2014 o 15:11, Wipu napisał:

/.../
ale życie poza gramem i monitorem
też jest fajne. I jak zaczniesz się o nie troszczyć jak o gram to możesz osiągnąć więcej
niż myślisz.

O to się nie martw, mam swoje zainteresowania i często jestem poza domem, tylko po prostu zawsze mam przy sobie telefon i najnormalniej w świecie lubię tu zajrzeć. A tak poza tym, to mi te niedziałające rzeczy wbrew pozorom wiszą, ale teraz spójrz na to z innej perspektywy - gram.pl to duży serwis serwis z wieloletnią tradycją i takie rzeczy zwyczajnie nie powinny mieć tu miejsca, nie mówiąc już o niesłowności i ignorowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak zapowiadałem - są zmiany pod guzikami "Moderatorzy" i "Konsulat". Zmiany, które zapewne zostaną aż do czasu, gdy całe forum będzie odświeżane i projektowane na nową modłę, wraz ze wszystkimi podstronami, itd.

Na chwilę obecną przycisk "Moderatorzy" linkuje do przypiętego w temacie "MODERATORZY: jacy są naprawdę?" posta - zawiera on wszelkie przydatne informacje, które znajdowały się wcześniej na podstronie, a w razie niezbędnych aktualizacji sami modkowie mogą zadbać o dodanie/zmienienie tego i owego. Jedyne czego brakuje, to wesołe i smutne mordki do oceniania, ale swoje żale możecie przecież i tak na bieżąco wylewać we wspomnianym wyżej temacie. ;)

Co zaś się tyczy przycisku "Konsulat" - teraz prowadzi on na podforum z tematami konsulowymi. Jest to raczej jedyne przydatne, jeżeli nie jedyne w ogóle info dot. konsulatu, jakie pod tym guzikiem może się teraz znajdować. Zapewne wieloletnim Gramowiczom takie rozwiązanie i tak na niewiele się przyda... No, ale w razie czego jest na wierzchu i nie trzeba scrollować, by móc spróbować skontaktować się z ekipą w którymś z tych tematów.

I to by było na tyle newsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2014 o 13:54, rob006 napisał:

Szkoda, że przy okazji nikt nie pokusił się o wywalenie przycisku do niedziałającego
od dawna Grasza...


A wiesz, że nawet nie pomyślałem o tym. -_-
Popytam, może da się coś z tym szybko zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już planujecie odświeżanie całego forum (czekam cierpliwie :) to wrzucę tutaj swoje zdanie dotyczące jednej ciekawej funkcji która ostatnio zyskuje na popularności - byłbym bardzo szczęśliwy gdybyście nie dodali minusowania komentarzy. Plusowanie nie jest najgorsze (chociaż też ma swoje wady) ale minusowanie postów to rak który karze wszystkich którzy ośmielili się iść pod prąd i mieć inne zdanie. Na gramie nigdy nie musiałem się tym przejmować (a mógłbym - wystarczy rzucić okiem na komentarze pod newsem o upadku Secret Service) i byłoby super gdyby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie musisz się obawiać, bo ktoś z zielonych wypowiadał się, że jeżeli powstanie system oceniania komentarzy, to będzie można jedynie poprzeć komentarz przez plusa czy polubienia. Tyle że to chyba był Laid_back kilka lat temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2014 o 18:23, Gumisiek2 napisał:

Tyle że to chyba był Laid_back kilka lat temu...


Możliwe, ale później pomysł był wspominany wielokrotnie, także w związku z updatem gramsajtów, gdy ustalane były początkowe rozwiązania, itp. i raczej byliśmy zgodni co do tego, że jak ktoś czegoś nie lubi, to po prostu niech sobie tym nie zaprząta głowy... A jak lubi, to oczywiście daje tego plusa, łapkę, lajka, cokolwiek. Tak więc idea nie została zagubiona razem z Laid_backiem. ;]

Pomysł oceniania postów [głównie tych szkodliwych] przewinął się też chyba w kwestii wspomagania moderacji przez zwykłych userów forum i było to względnie niedawno... Ale to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie odnośnie działania forum. Zastanawia mnie czy tylko ja tak mam, że z dnia na dzień tabela forum się tak znacznie wydłużyła? A może jakieś zmiany ostatnio zaszły w layout''cie strony?

Dotychczas do oglądania pełnej strony głównej forum wystarczało mi okno przeglądaki szerokości 2/3 ekranu, teraz zajmuje niemal cały- a jeśli zeskaluję to znowu czcionka jest drobnym maczkiem (gram.pl nie reaguje na ustawienia czcinek w FireFox''ie). W samych tematach jest jeszcze gorzej: sekcja z treścią posta ciągnie się i ciągnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano też zauważyłem, że tło się nie chce wczytywać. Spróbuję jutro czegoś się w tej sprawie dowiedzieć i dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować