Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

>

Dnia 12.06.2010 o 17:13, Validus napisał:

Trochę powagi.

>

No właśnie Val - trochę powagi... Widzę, że przywdziałeś zbroję i kruszysz kopie o coś, co powoduje u mnie odruchy facepalmowe... (jednak to nie moje odruchy są tu istotne, więc na tym poprzestanę)

Historia jest naturalnym dziedzictwem narodu, swego rodzaju "dobrem", z którego wypada się uczyć, o którym należy pamiętać, i z którego można czerpać. Z historią trzeba też się oswoić, a to, że jako naród jesteśmy w stanie bezboleśnie (nie do końca, jak widać...) zaczerpnąć z kart naszych dziejów podle kojarzącej się treści i potraktować ją z przymrużeniem oka, świadczy o tym, że demony w większości są już w klatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ luzac

Dnia 12.06.2010 o 17:13, Validus napisał:

Eee, a że tak zapytam, skoro od dobrych kilku lat nikt(chyba) na to nie zwracał uwagi, to po co robić problemy?


Przeczytaj kilka/naście postów wstecz swojego, a zobaczysz, że jednak zwracano uwagę i to niejednokrotnie. Wobec tego dalsza część pytania traci chyba sens.

Niezmiennie polecam bardzo ciekawy dokument: http://www.youtube.com/watch?v=vJExxhBWHeg

@ Daimon_Frey

Dnia 12.06.2010 o 17:13, Validus napisał:

A ja się zastanawiam dlaczego będąc na forum od tak długiego czasu, podnosi on ten "problem" dopiero teraz.


A ja się zastanawiam czy Daimon_Frey zwrócił uwagę na kilkukrotnie zawarte w postach Validusa słowa brzmiące w sensie: "Od 8 czerwca 2010 r..."? Zastanawiam się też czy jakimś "problemem" byłyby dla niego statusy w stylistyce np. Volk, Bewerber, Sturmmann, czy Fuhrer i hasła w rodzaju "Rzesza Graczy" oraz logo gram.pl w postaci czarnej litery g na białym kole w czerwonym kwadracie?

Niezmiennie polecam bardzo ciekawy dokument: http://www.youtube.com/watch?v=vJExxhBWHeg

@ rob006

Dnia 12.06.2010 o 17:13, Validus napisał:

Nie oszukujmy się że ktoś zmieni stylistykę przeszło 4-letniego portalu, bo kilka osób zacznie na nią narzekać...


Taki powód rzeczywiście mógłby mieć niewielką siłę przebicia. Ale powód związany ze zmianą w przepisach prawa uderzałby już chyba trochę mocniej? A tak się składa, że od 8 czerwca taki powód mógłby zaistnieć. Osobiście nie znam się na prawie i nie potrafię w jego ramach oceniać takich spraw.

Powstają jednak w związku z tym ciekawe akcje http://www.nacjonalista.pl/2010/06/09/projekt-redhunters-mlot-na-czerwonych.html i podejrzewam, że ludzie z takich środowisk chętnie zbadaliby przypadek gram.pl i podjęli ewentualne kroki :D A przypomnijmy, że do takich ewentualnych działań nie potrzeba żadnych środków, dlatego że w grę wchodzi ściganie z urzędu, o ile się nie mylę.

@ Lord_Avatar

Dnia 12.06.2010 o 17:13, Validus napisał:

Widzę, że przywdziałeś zbroję i kruszysz kopie o coś, co powoduje u mnie odruchy facepalmowe...


To "coś", co powoduje u ciebie odruchy facepalmowe to jak się domyślam...

"Inaczej mówiąc, nie podoba mi się "oswajanie" użytkowników z elementami [bezpośrednio nawiązującymi do socjalizmu/komunizmu] i tworzenie wokół nich miłej atmosfery korzystania z portalu, wobec faktu, ze są to systemy odpowiedzialne bezpośrednio za śmierć, według różnych szacunków, 100-170 milionów ludzi na całym świecie i kolejnych milionów, którym zrujnowano życie, w tym także w Polsce."

Ale co się dziwić skoro popierasz osobistości o takim oto podejściu:

"Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od narodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło- ponuro- śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność- takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzmię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka z Polski - tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem". Donald Tusk "ZNAK" nr.11-12, 1987r.

Dnia 12.06.2010 o 17:13, Validus napisał:

Historia jest naturalnym dziedzictwem narodu, swego rodzaju "dobrem", z którego wypada się uczyć, o którym należy pamiętać, i z którego można czerpać.
Z historią trzeba też się oswoić, a to, że jako naród jesteśmy w stanie bezboleśnie (nie do końca, jak widać...) zaczerpnąć z kart naszych dziejów
podle kojarzącej się treści i potraktować ją z przymrużeniem oka, świadczy o tym, że demony w większości są już w klatkach.


Nie wiem czy to tylko moje wrażenie (pewnie już mi się rzuciło na mózg), ale z pewnego punktu widzenia podobieństwo obu wypowiedzi zdaje się być zauważalne :D

Z historią tą oswajaliśmy się wystarczająco długo i nie wydaje mi się żeby dalsze oswajanie z nią ludzi było potrzebne w takim miejscu, tym bardziej, jeśli to oswajanie nie niesie ze sobą żadnych elementów edukacyjnych ani nawiązujących do prawdy historycznej o jakich piszesz, a jedynie tworzy wokół tych elementów przyjazną atmosferę społeczności. "Przymrużanie oka" może być z pewnych powodów akceptowalne, ale raczej wśród grupy wiekowej, która odczuła prawdę na własnej skórze, czyli niekoniecznie w miejscu takim jak to. Osobiście nie widzę żadnego pozytywnego aspektu takiej stylistyki i nie widzę żadnego argumentu przemawiającego za tym żeby człowiekowi świadomemu historii taka stylistyka mogła odpowiadać, choć nie wątpię że znaleźli by się i tacy, dla których nie jest to "problem". W razie wątpliwości co do siły i zasadności argumentacji niezmiennie polecam chociażby ten bardzo ciekawy dokument: http://www.youtube.com/watch?v=vJExxhBWHeg Polecam zwłaszcza osobom mającym swój udział w stworzeniu takiej stylistyki.

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Powstają jednak w związku z tym ciekawe akcje http://www.nacjonalista.pl/2010/06/09/projekt-redhunters-mlot-na-czerwonych.html
i podejrzewam, że ludzie z takich środowisk chętnie zbadaliby przypadek gram.pl i podjęli
ewentualne kroki :D A przypomnijmy, że do takich ewentualnych działań nie potrzeba żadnych
środków, dlatego że w grę wchodzi ściganie z urzędu, o ile się nie mylę.


No więc proszę bardzo - zgłoś to gdzie trzeba zamiast biadolić na forum, ja chętnie popatrzę. :D

A ze swojej strony kompletnie nie rozumiem czemu tak lubimy z elementów naszej historii robić tematy tabu i urządzać sobie takie krucjaty jak ta twoja. Ale pewnie za młody jestem żeby to pojąć... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Niezmiennie polecam bardzo ciekawy dokument: http://www.youtube.com/watch?v=vJExxhBWHeg


Dziękuję, nie skorzystam, bo to, że komunizm był fuj, to ja wiem. Podobnie jak wyżej ujął to rob006, nie widzę sensu w czepianiu się takich, a nie innych statusów. Jest naprawdę wile innych problemów którymi można by się zająć, aniżeli wiecznie rozliczać się z przeszłością, która tak naprawdę, powoli przestaje nas dotyczyć. Nie mówię, że mamy się od niej całkowicie odciąć, ani, że mamy przestać walczyć z panującymi do dziś jej wpływami. Ale nie róbmy z tego szopki, wystarczy mi to, co widzę w wiadomościach, gdy z kapeluszy ciągle wyskakują jacyś agenci czy tajni współpracownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Zastanawiam się też czy jakimś

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

"problemem" byłyby dla niego statusy w stylistyce np. Volk, Bewerber, Sturmmann, czy
Fuhrer


Masz jakieś uprzedzenia do języka niemieckiego, że przeszkadzają ci wyrazy w stylu pospólstwo, przewodnik czy kandydat/konkurent? Gdyby to było forum niemieckojęzyczne to w żadnym wypadku by mi to nie przeszkadzało.

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

i hasła w rodzaju "Rzesza Graczy"


Co w tym złego? Zwykłe zestaw wyrazów określających dużą grupę ludzi. Chcesz już zakazywać używania konkretnych wyrazów?

>oraz logo gram.pl w postaci czarnej litery g

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

na białym kole w czerwonym kwadracie?


Uważaj byś nie wpadł w paranoję. Bo szczerze mówiąc zdecydowanie przesadzasz. Co z tego, że na forum są statusy w formie przodownik, sekretarz itp.? Jeśli tak bardzo Cię to razi, to przecież nikt nie karze ci tu przebywać. A jeśli uważasz, że ktoś tu popełnia przestępstwo to L33T już ci sugerował co powinieneś zrobić. Serio, radze wyluzować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz enty. Zgłoś sprawę do prokuratury jeśli widzisz przestępstwo. Jeśli odstawiasz tylko trolling albo chcesz się pokazać to gz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 16:54, Validus napisał:

Chciałbym powiedzieć, że obecny projekt portalu gram.pl budzi moje wątpliwości co do
swojej formy, opartej w pewnym stopniu na elementach zapożyczonych bądź nasuwających
skojarzenia z systemem socjalistycznym/komunistycznym, co w kraju o takiej historii jak
Polska może być uznane za godzące w dobre obyczaje.


Jak rozumiem najlepiej wogole jest nie wspominac, ze istnialo cos takiego jak komunizm, a z kart podrecznikow wyciac inforacje o takich postaciach jak Lenin, Stalin czy Gomułka, bo ich obecnośc to "propagowanie ustroju komunistycznego". No bez przesady. Nikt nikogo do przebywania na tym forum na sile nie zmusza. Nie podoba sie - trudno, dziekujemy za wizyte.

Dnia 11.06.2010 o 16:54, Validus napisał:

Mam na uwadze zwłaszcza to, że serwis
kierowany jest przede wszystkim do ludzi młodych, w tym takich, którzy pewnych wydarzeń
związanych z historią mogą jeszcze nie znać lub nie pamiętać.


Wiec moga sie chocby z ciekawosci zapoznac z takimi pojeciami jak brygadzista (które to pojęcie jest swoją drogą używane do dnia dzisiejszego, poszukaj sobie w encyklopedii..), kolektyw czy Moderator. :)

Dnia 11.06.2010 o 16:54, Validus napisał:

Inaczej mówiąc, nie podoba mi się "oswajanie" użytkowników z elementami
budzącymi bezpośrednie skojarzenia z socjalizmem/komunizmem i tworzenia wokół nich miłej
atmosfery korzystania z portalu, wobec faktu, ze są to systemy odpowiedzialne bezpośrednio
za śmierć, według różnych szacunków, 100-170 milionów ludzi na całym świecie i kolejnych
milionów, którym zrujnowano życie, w tym także w Polsce.


Jesli wezmiemy tytuly rycerskie to ktos sie oburzy, ze w 1410 zginelo wielu Polakow, Litwinow czy Krzyzakow, jesli wezmiemy hierarhie koscielna (biskup, kardynal etc.)to ktos sie oburzy, ze nie mamy szacunku do religii katolickiej, jesli wezmiemy jakis elfow czy krasnoludy to bedzie propagowanie satanizmu etc. Czego by sie nie zrobilo i tak zawsze sie znajdzie ktos, komu to bedzie przeszkadzac.

Dnia 11.06.2010 o 16:54, Validus napisał:

Poza wspomnianym systemem przyznawanych tytułów, zauważyłem w portalu również inne elementy
mogących mieć powiązanie z poruszaną kwestią. Mowa o obrazku z hasłem "Gramowicze łączcie
się" (lub podobnym) stylizowanym na komunistyczne plakaty propagandowe, na jaki swego
czasu można było natrafić.


Od dzis zaczniemy uzywac innego hasla. Co powiesz na "Gramowicze dzielcie sie"? :)

Dnia 11.06.2010 o 16:54, Validus napisał:

Zgodnie z treścią ustawy [i tu ta ustawa]


Zgodnie z zasada jeszcze wyniesiona ze starozytnego Rzymu - prawo nie dziala wstecz, a portal powstal duzo wczesniej niz aktualizacja KK. Co wiecej w moim przekonaniu nikt tutaj komunizmu nie wychwala. Komus sie podoba serwis - niech sie dobrze bawi.

Dnia 11.06.2010 o 16:54, Validus napisał:

Życzyłbym sobie również, aby w Regulaminie serwisu znalazł się odpowiedni
zapis bezpośrednio dotyczący zakazu propagowania treści faszystowskich, komunistycznych
i innych totalitarnych, a także, by moderatorzy portalu podejmowali stosowne interwencje
w treści zawierane na gramsajtach, gdyż nawet w obecnej chwili można znaleźć tam zawartość
łamiącą art. 256 K.k.


Przeciez w regulaminie w punkcie "Co jest zabronione" jest napisane co jest zabronione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 08:05, Wojman napisał:

Jak rozumiem najlepiej wogole jest nie wspominac, ze istnialo cos takiego jak komunizm,
a z kart podrecznikow wyciac inforacje o takich postaciach jak Lenin, Stalin czy Gomułka,
bo ich obecnośc to "propagowanie ustroju komunistycznego". No bez przesady. Nikt nikogo
do przebywania na tym forum na sile nie zmusza. Nie podoba sie - trudno, dziekujemy za
wizyte.


Zapomniałeś o tych wszystkich złych grach w których kierować możesz sowietami. Ostatnio pograłem trochę w Red Alert, zaczynając od pacyfikacji rebelii w Toruniu. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ rob006

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

A ze swojej strony kompletnie nie rozumiem czemu tak lubimy z elementów naszej historii robić tematy tabu
i urządzać sobie takie krucjaty jak ta twoja. Ale pewnie za młody jestem żeby to pojąć... :P


Co tu jest do rozumienia? Ze zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości wynika sprzeciw wobec rzeczy, które były ewidentnie sku*wysyńskie (to dobre określenie) i które nigdy nie powinny być sprowadzane do tak spłycających uproszczeń jak tutaj, które w efekcie spłycają i spowszedniają ich rzeczywisty charakter.

Nikt nie mówi o robieniu tabu, bo dostęp do prawdy historycznej powinien być jak najbardziej nieskrępowany. Mowa jest o wykorzystywaniu czegoś, co nie powinno być wykorzystane w prymitywny sposób, w jaki zostało w tym konkretnym przypadku użyte. Nie ma tu żadnej filozofii.

Przykre w tym wszystkim może być, że jawny sprzeciw wobec tak oczywistych kwestii może budzić czyjeś zdziwienie, niezrozumienie i tym podobne. A z drugiej strony - nie może to specjalnie dziwić w miejscu, gdzie średnia wieku nie przekracza pewnie nawet 20 lat. Ktoś nie do końca zorientowany w prawdzie historycznej widząc najpierw stylizowane na komunistyczną propagandę reklamy gram.pl, a następnie widząc "oryginały" może oceniać je w kategoriach "nic takiego, skoro na gram.pl takie są, to nic złego chyba się za tym nie kryje", a kryje się sku*wysyństwo największe w dziejach świata. Może przesadzam? Ale o tym się nie myśli, bo "wszyscy chodzili przecież do szkoły, wszyscy wiedzą jaka jest prawda".


@ luzac

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Dziękuję, nie skorzystam, bo to, że komunizm był fuj, to ja wiem.


Ależ obejrzyj, ciekawy jest nie tylko z "antykomunistycznych" względów.

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Podobnie jak wyżej ujął to rob006, nie widzę sensu w czepianiu się takich, a nie innych statusów.


A ja nie widzę sensu w czepianiu się takiego, a nie innego dołu strony forum, co w tym temacie robiłeś (jeśli moją uargumentowaną opinię wyrażoną w tym konkretnym temacie służącym do wyrażania takich opinii można nazwać "czepianiem się" to dlaczego nie Twoją?). Chciałbym zauważyć, że jedynie broniłem/bronię własnego punktu widzenia, a nie atakowałem kogokolwiek poprzez dyskusję. Nikogo poza przedstawicielami gram.pl przecież do niej nie zapraszałem. Masochistą nie jestem - wątpię żeby średnia wieku przekraczała tu 20 lat. Są i byli tu zapewne ludzie mający do tego podejście takie jak moje, czy muskularny Budo, bo poprzednie protesty nie wzięły się przecież z powietrza.

Nie chodzi przecież o kwestię statusów samych w sobie, tylko o samą kwestię oparcia stylistyki forum na komunizmie.

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Jest naprawdę wile innych problemów którymi można by się zająć...


Jak np. problem pomocy bezdomnym albo powodzianom. Dlaczego jeszcze siedzisz przed komputerem?

Żeby się powtórzyć: uznałem, że pojawiła się kwestia z pewnych względów warta omówienia, więc jedynie poruszyłem temat i wyraziłem swoją opinię na temat portalu, w temacie, który właśnie temu ma służyć. A to, że wywiązała się z tego dyskusja i jedynie odpowiadałem w niej na elementy, z którymi niekoniecznie się zgadzałem broniąc własnego punktu widzenia (forum dyskusyjne skądś chyba wzięło swoją nazwę) automatycznie zalicza mnie do takich, "co to czepiają się o byle co", jak mniemam?

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

...aniżeli wiecznie rozliczać się z przeszłością, która tak naprawdę, powoli przestaje nas dotyczyć.
Nie mówię, że mamy się od niej całkowicie odciąć, ani, że mamy przestać walczyć z panującymi do dziś jej wpływami.


"...z przeszłością która tak naprawdę, powoli przestaje nas dotyczyć" - A kawałek dalej pisze o ciągłych aferach z agentami :D Chociaż racja, jakby nie patrzeć, to komuna "upadła" już te zamierzchłe 20 lat temu. Kto może to jeszcze pamiętać? Ciekawe jakie emocje 20 lat po zakończeniu drugiej wojny światowej budziłaby stylistyka o której pisałem do Daimona_Frey [mniej lub bardziej udolny nazistowski odpowiednik obecnej komunistycznej stylistki, gdyby ktoś nie do końca zaskoczył]?

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Ale nie róbmy z tego szopki, wystarczy mi to, co widzę w wiadomościach, gdy z kapeluszy ciągle wyskakują jacyś agenci czy tajni współpracownicy.


Domyślam się, że z podobnym podejściem "szopką" już niedługo będzie jeżeli ktoś np. otwarcie zaprotestuje wobec obejmowania jakichś ważnych funkcji przez współpracownika byłego ustroju. Pogratulować podejścia. Ważne żeby być "postępowym" i iść z duchem czasów. Co tam będziemy się przejmowali sprawami które już nas prawie nie dotyczą, chociaż tak naprawdę nigdy nie zostało umożliwione ich rozliczenie tak, aby naprawdę można było zostawić je już za sobą.

To, że oni ciągle tam są o czymś chyba świadczy. I należałoby zadać sobie w tym miejscu pytanie: czy lepiej jest żeby systematycznie ich demaskować, czy żeby wciąż tam byli? Twierdzisz, że nie powinno się przestać walczyć z panującymi do dziś ich wpływami, a jednocześnie przeszkadza Ci kiedy w telewizji widzisz efekty tej walki. Trochę dziwna to logika. Tobie już może i "wystarczy" ciągłego drążenia w starych SBkach czy UBolach, ale np. internowanym po kilka/naście lat wcale nie musi.

Ale nic to... odbiega się już za bardzo od meritum.


Tego wszelkiego "przymrużania oka" jest przecież w otoczeniu całkiem niemało i co jakiś czas pojawia się na nowo. Można chyba nawet powiedzieć, że obecnie PRL postrzega się (zwłaszcza wśród ludzi młodych) głównie jako okres historii, w którym różnie to bywało, ale który może też rozbudzać wesołość, albo wręcz na który zawsze należy patrzeć jak na życie w krzywym zwierciadle.

Należy zwrócić uwagę na to, że PRL = komuna, a na komunę, tak jak na nazizm powinno się mrużyć oko w różnego rodzaju przeróbkach satyrycznych, a nie neutralnie wykorzystywać ich elementy do budowy otoczki miejsc publicznych zgromadzeń. Mniejsza o to jakie ktoś miał intencje, ale z całego oceanu możliwości wybierać do takiego celu akurat tę, która na pierwszym planie ma przede wszystkim zbrodniczy wobec ludzkości charakter, nie świadczy najlepiej "o czymś u kogoś".

Jestem zwolennikiem równego traktowania nazizmu i komunizmu, przy czym równe traktowanie ma oznaczać równe tępienie, choć z obiektywnego punktu widzenia historii to komunizm zdecydowanie powinien być zawsze i wszędzie wrogiem nr 1. Bez wątpienia.

A meritum było i pozostaje to, że na forum wykorzystano coś, co niewątpliwie nie niesie za sobą żadnych pozytywnych treści - a wręcz przeciwnie, powinno zawsze kojarzyć się jak najbardziej negatywnie - i wykorzystano to spłycając rzeczywisty charakter. Mowa od początku o komunizmie, a nie PRL i polskiej historii będących jego elementami.


@ Daimon_Frey

Krótko mówiąc - Twój post dostarczył mi tyle radości, jak chyba żaden inny. Jeżeli nie zauważyłeś do jakiej stylistyki miały nawiązywać wszystkie tamte przykładowe elementy i czemu miało służyć takie porównanie, to jak można wymagać żebyś zauważał nawiązania w obecnej :D

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Jeśli tak bardzo Cię to razi, to przecież nikt nie karze ci tu przebywać.


+1 Dzięki, na to właśnie czekałem :D (I całe szczęście, że nikt mnie nie karze:D )


@ Wojman

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Jak rozumiem najlepiej wogole jest nie wspominac, ze istnialo cos takiego jak komunizm...


Źle rozumiesz, nawet bardzo źle, a wręcz w najgorszy możliwy sposób. Może zrozumiesz jeżeli doczytasz resztę moich postów do końca. A jeżeli nie, to proponowałbym powtarzać tę czynność aż do osiągnięcia właściwego efektu.

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

No bez przesady. Nikt nikogo do przebywania na tym forum na sile nie zmusza. Nie podoba sie - trudno, dziekujemy za wizyte.


+1

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Wiec moga sie chocby z ciekawosci zapoznac z takimi pojeciami jak brygadzista (które to pojęcie jest swoją drogą używane do dnia dzisiejszego,
poszukaj sobie w encyklopedii..), kolektyw czy Moderator. :)


Tak? No co Ty? Nie wiedziałem! :D Gram.pl z uwagi na dobro swoich użytkowników i rozwijanie ich zainteresowań związanych z historią pełni także funkcję edukacyjną? Na to nigdy bym nie wpadł! Czekamy na felietony opisujące życie codzienne budujących świetlaną przyszłość obywateli kierujących się szczytnymi celami oraz barwne życiorysy najbardziej znanych postaci zasłużonych dla systemu!

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Jesli wezmiemy tytuly rycerskie to ktos sie oburzy, ze w 1410 zginelo wielu Polakow, Litwinow czy Krzyzakow...


Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego również uważam, że najlepiej czerpać z totalitarnego systemu terroryzującego, zniewalającego i mordującego na masową skalę swoich obywateli. Bez porównania najgorszego w historii wypadałoby dodać. Istnieje większa szansa, że będzie to przeszkadzać ludziom w mniejszym stopniu.

O czymś takim jak kreatywność słyszał?

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Od dzis zaczniemy uzywac innego hasla. Co powiesz na "Gramowicze dzielcie sie"? :)


W komunistycznej propagandzie podobnych haseł nie widziałem. Raczej te, które były/są tu obecnie.

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Zgodnie z zasada jeszcze wyniesiona ze starozytnego Rzymu - prawo nie dziala wstecz, a portal powstal duzo wczesniej niz aktualizacja KK.


Czyli rozumiem, że według kolegi Wojmana wszystkie ewentualne miejsca w sieci, także ewidentnie wykraczające przeciwko znowelizowanym przepisom, a powstałe przed ich wejściem w życie, mogą sobie bez obaw istnieć dalej? A także jeśli wcześniej kupiłem i chodziłem w koszulce "Viva la revolution!" z Leninem, to mogę w niej bez przeszkód chodzić nadal? Nie mam więcej pytań.

Przed przytaczaniem jakichś zasad przydałoby się sprawdzić, co tak naprawdę znaczą.

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Co wiecej w moim przekonaniu nikt tutaj komunizmu nie wychwala. Komus sie podoba serwis - niech sie dobrze bawi.


Pewnie! Bawmy się! Niech żyje komuna! Łączmy się we wspólnym dziele towarzysze! :D

Dnia 13.06.2010 o 20:08, Validus napisał:

Przeciez w regulaminie w punkcie "Co jest zabronione" jest napisane co jest zabronione...


O kur... i dopiero teraz mi to mówisz? :D Szkoda, bo widziałem tam wyszczególnienia dotyczące pornografii, narkomanii i innych, więc tylko tak naiwnie sobie pomyślałem, że przydałoby się wyszczególnić wprost jeszcze jedną kwestię.

---

Podkreślam jeszcze raz - to nie ja sieję tu oszołomizm. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33281&pid=1 Miałem opinię i opisałem ją kierując ją w odpowiednią stronę. Nikomu nic nie narzucałem, z nikim nie walczyłem - jedynie broniłem swojej opinii jaką zgłosiłem na początku. Przydałoby się to rozróżnić. W międzyczasie chyba wystarczająco jasno i wyczerpująco się określiłem. Nie wiem czemu miałoby służyć dalsze "czepianie się" mojej opinii, z mojej strony prawdopodobnie i tak nic nowego się już raczej nie pojawi. Ja tu z nikim nie walczę, nikomu nic nie udowadniam. Po prostu zgłosiłem opinię.

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Innymi słowy statusy są do bani. Gram.pl propaguje komunizm. Ty jesteś bojownikiem o dobro. My jesteśmy idiotami bo mamy to gdzieś. A Ty zamiast zgłosić łamanie prawa uczysz jaki to zły portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyrażasz swoje prawdziwe poglądy i chcesz coś sensownego osiągnąć a nie zależy Ci jedynie na tym aby sobie poprotestować dla zabawy to zgodnie z sugestią Hellmut''a skontaktuj się z ekipą gram.pl (link do formularza jest na dole forum) lub też skorzystaj z rady udzielanej Ci już kilkakrotnie przez L33T.
Jeśli nie wiesz czemu miałbyś to zrobić to powiem Ci po prostu że wątpię abyś cokolwiek zmienił dyskutując w tym temacie z osobami które mają na zasady funkcjonowania portalu wpływ równie ograniczony co Ty sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:29, Karharot napisał:

Jeśli nie wiesz czemu miałbyś to zrobić to powiem Ci po prostu że wątpię abyś cokolwiek
zmienił dyskutując w tym temacie z osobami które mają na zasady funkcjonowania portalu
wpływ równie ograniczony co Ty sam.


No nie zapominaj, ze my akurat jakis tam wplyw na dzialanie portalu mamy. Ot czasem komus damy ostrzezenie, czasem kogos wywalimy z Komitetu Centralnego (dajac BANa), czasem prowadzimy przesluchania i dochodzenia. :) Jak widzisz troche tego jest. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:36, Wojman napisał:

No nie zapominaj, ze my akurat jakis tam wplyw na dzialanie portalu mamy. Od czasem komus damy ostrzezenie, czasem kogos wywalimy z Komitetu Centralnego (dajac BANa), czasem prowadzimy przesluchania i dochodzenia. :) Jak widzisz troche tego jest. :)

Innymi słowy my tu robimy za Służbę Bezpieczeństwa wykonującą brudną robotę ku chwale systemu, nie w naszej mocy jest wprowadzanie do niego zmian XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale Twoją aluzję zrozumiałem dokładnie. Ale nie samo zastosowanie danych symboli czy po prostu zwykłych wyrazów jest istotne, a intencje za tym stojące. Nie wydaje mi się, by CDP Projekt, który w momencie zakładania gram.pl był poważną firmą, od długiego czasu zajmującą się dystrybucją gier i odnoszącą sukcesy, w zamiarze miał propagowanie komunizmu. Jeśli Ty myślisz inaczej to gratuluję poglądów spiskowych.

PS. Prymitywnego sposobu czepiania się błędów komentować nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Masochistą nie jestem - wątpię żeby średnia wieku przekraczała tu 20 lat. Są i
byli tu zapewne ludzie mający do tego podejście takie jak moje, czy muskularny Budo,
bo poprzednie protesty nie wzięły się przecież z powietrza.


Mam prawie 21, więc trochę tą średnią wieku zawyżam. :P

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Nie chodzi przecież o kwestię statusów samych w sobie, tylko o samą kwestię oparcia stylistyki
forum na komunizmie.


W telewizji co rusz jest jakiś program nawiązujący do "starych dobrych czasów komunizmu" pokroju "300% Normy" czy tego ostatniego z Dańcem. One też są zue, bo opierają się na stylistyce komunistycznej?

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Jak np. problem pomocy bezdomnym albo powodzianom. Dlaczego jeszcze siedzisz przed komputerem?


Równie dobrze mógłbym się o to Ciebie zapytać. :P

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Żeby się powtórzyć: /ciach/


Ja też bronię swojego puntu widzenia, dla mnie ten "problem", to nie problem.

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

"...z przeszłością która tak naprawdę, powoli przestaje nas dotyczyć" - A kawałek dalej
pisze o ciągłych aferach z agentami :D


Nie moja wina, że chłopakom w rządzie wiecznie się nudzi.

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Domyślam się, że z podobnym podejściem "szopką" już niedługo będzie jeżeli ktoś np. otwarcie
zaprotestuje wobec obejmowania jakichś ważnych funkcji przez współpracownika byłego ustroju.
Pogratulować podejścia. /ciach/


Nie ja robię z tego rozliczenia polityczną szopkę. Po tylu latach patrzenia jak to rozliczenie się powoli ciągnie i jak wykorzystywane jest przez pewnych osobników, naprawdę ma się tego dosyć. A sloganowych przedszkoli nadal brakuje. :P Ale poglądy to temat na zupełnie inną dyskusję.

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

A meritum było i pozostaje to, że na forum wykorzystano coś, co niewątpliwie nie niesie
za sobą żadnych pozytywnych treści - a wręcz przeciwnie, powinno zawsze kojarzyć się
jak najbardziej negatywnie - i wykorzystano to spłycając rzeczywisty charakter. Mowa
od początku o komunizmie, a nie PRL i polskiej historii będących jego elementami.


Ale nie zmienisz podejścia sporej rzeszy ludzi do komunizmu, ten temat był wałkowany nie raz a i tak pojawi się ktoś z Che na koszulce. Będziesz do każdego podbiegał i tłumaczył mu, że to jest fuj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie chwilę poczytałem posty w tym wątku, to i swój dodam. Na początek dwie "mądrości ludowe", które już niemal stały się przysłowiami:
1. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
2. Wszelka przesada powoduje skutki odwrotne od zamierzonych.
Dla mnie nadgorliwością jest unikanie słowa rzesza (albo Rzesza) tylko dlatego, ze istniała kiedyś III Rzesza. To, że była państwem zbrodniczym, uczyniło też zbrodniczym i zakazanym samo słowo rzesza (czy Rzesza)? Przecież to absurd. Wizerunek czerwonej, pięcioramiennej gwiazdy miałby być wyklętym dlatego, że za symbol przyjęli go komuniści? Też absurd, co gwiazda temu winna? Albo sierp, czy młot? Zabronimy pokazywać rysunków i zdjęć młotka, bo kojarzy się z komunizmem? A nawet zdjęcie Stalina wyrzucimy z encyklopedii? Też absurd! Jeśli bym się do czegoś przyczepił, to do wizerunku Che Guevary noszonego na koszulkach - bo to jawne identyfikowanie się ze zbrodniarzem. Właśnie: ze zbrodniarzem, znanym konkretnie z imienia i nazwiska.
Zresztą... przecież cały socjalizm to nic innego jak łagodniejsza wersja komunizmu, a Unia Europejska to złagodzona wersja Związku Radzieckiego, tyle, że najważniejszym państwem w Unii są Niemcy.
Ludzie, nie dajcie się zwariować!
To, że paru posłom odbija i uchwalają, w swojej nadgorliwości kretyńskie prawa (coraz bardziej kretyńskie - zaczynam domniemywać, ze w tym szaleństwie jest metoda!) dla "naszego dobra", to jeszcze nie powód, żeby się tym wszystkim przejmować. A na pewno, zeby aż tak się przejmować.
Bywajcie zdrowi!
P.S.
---> luzac
Jeśli ktoś tu zawyża średnią wieku, to ja. Pamiętam jeszcze "Słoneczko Ludzkości" generalissimusa Stalina, jak był żywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ Daimon_Frey

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Wybacz, ale Twoją aluzję zrozumiałem dokładnie. Ale nie samo zastosowanie danych symboli
czy po prostu zwykłych wyrazów jest istotne, a intencje za tym stojące.


Jeżeli zrozumiałeś, to w jakim celu rozbijasz ją na poszczególne elementy pozbawiając je zamierzonego kontekstu i w taki sposób analizujesz? Gdybyś nie zauważył lub nie doczytał, to w tym konkretnym forumowym przypadku mamy do czynienia z całą stylistyką, a nie z jakimiś oderwanymi od siebie elementami tylko przypadkowo nawiązującymi do komuny. Wobec tego taka Twoja "analityczna" próba argumentacji niekoniecznie jest przejawem zrozumienia istoty rzeczy. Ale nic to :)

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Nie wydaje mi się, by CDP Projekt, który w momencie zakładania gram.pl był poważną firmą,
od długiego czasu zajmującą się dystrybucją gier i odnoszącą sukcesy, w zamiarze miał propagowanie komunizmu.
Jeśli Ty myślisz inaczej to gratuluję poglądów spiskowych.


Między innymi do tych pogrubionych elementów z Twojej wypowiedzi będą się odnosiły słowa w końcowej części posta.

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

PS. Prymitywnego sposobu czepiania się błędów komentować nie będę.


Z rozbawienia i dobrego skojarzenia to wynikło ;)


@ luzac

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Mam prawie 21, więc trochę tą średnią wieku zawyżam. :P


Co w dalszym ciągu nie zmienia faktu, że pewne wydarzenia mogące kształtować konkretne nastawienie do tych spraw, nie musiały Cię dotyczyć?

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

W telewizji co rusz jest jakiś program nawiązujący do "starych dobrych czasów komunizmu" pokroju "300% Normy"
czy tego ostatniego z Dańcem. One też są zue, bo opierają się na stylistyce komunistycznej?


Obrazisz się jeśli powiem, że czytanie ze zrozumieniem może u Ciebie szwankować?

"Tego wszelkiego "przymrużania oka" jest przecież w otoczeniu całkiem niemało i co jakiś czas pojawia się na nowo. Można chyba nawet powiedzieć, że obecnie PRL postrzega się (zwłaszcza wśród ludzi młodych) głównie jako okres historii, w którym różnie to bywało, ale który może też rozbudzać wesołość, albo wręcz na który zawsze należy patrzeć jak na życie w krzywym zwierciadle.

Należy zwrócić uwagę na to, że PRL = komuna, a na komunę, tak jak na nazizm powinno się mrużyć oko w różnego rodzaju przeróbkach satyrycznych, a nie neutralnie wykorzystywać ich elementy do budowy otoczki miejsc publicznych zgromadzeń. Mniejsza o to jakie ktoś miał intencje, ale z całego oceanu możliwości wybierać do takiego celu akurat tę, która na pierwszym planie ma przede wszystkim zbrodniczy wobec ludzkości charakter, nie świadczy najlepiej "o czymś u kogoś"."

I chyba jeszcze trochę by się znalazło.

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Nie ja robię z tego rozliczenia polityczną szopkę. Po tylu latach patrzenia jak to rozliczenie się powoli ciągnie
i jak wykorzystywane jest przez pewnych osobników, naprawdę ma się tego dosyć.


Gdyby pewni osobnicy, którym jest to bardzo nie na rękę, nie robili wszystkiego żeby w tym przeszkadzać i przekonywać opinię publiczną, że nie jest to potrzebne, to pewnie nikt nie miałby pretensji do tych, którzy chcą raz na zawsze to rozliczyć i zamknąć temat. Ale masz rację, że to temat na inną dyskusję.

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Ale nie zmienisz podejścia sporej rzeszy ludzi do komunizmu, ten temat był wałkowany nie raz
a i tak pojawi się ktoś z Che na koszulce. Będziesz do każdego podbiegał i tłumaczył mu, że to jest fuj?


Nie chcę zmieniać, bo uważam się za realistę. Ale jak każdemu, nie podobają mi się czasami różnego rodzaju kwestie i wykorzystuję wówczas możliwość wyrażenia opinii na ich temat. W tym przypadku nie podobała mi się uprzywilejowana (do niedawna) pozycja komunizmu względem nazizmu i chciałem dać temu jakiś upust.

Co się tyczy koszulki, to niewykluczone że podbiegnę, ale niekoniecznie żeby tłumaczyć.


KrzysztofMarek

O, mowa do rzeczy!

Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Dla mnie nadgorliwością jest unikanie słowa rzesza (albo Rzesza) tylko dlatego, ze istniała kiedyś III Rzesza.
To, że była państwem zbrodniczym, uczyniło też zbrodniczym i zakazanym samo słowo rzesza (czy Rzesza)?
Przecież to absurd. Wizerunek czerwonej, pięcioramiennej gwiazdy miałby być wyklętym dlatego, że za symbol przyjęli go komuniści?
Też absurd, co gwiazda temu winna? Albo sierp, czy młot? Zabronimy pokazywać rysunków i zdjęć młotka, bo kojarzy się z komunizmem?
A nawet zdjęcie Stalina wyrzucimy z encyklopedii? Też absurd!...


Być może akurat nie doczytałeś, a być może trudno jest to uchwycić w moich wypowiedziach, ale generalnie mam bardzo podobny pogląd na tę sprawę jeżeli chodzi o konkretne formy wykorzystania. Gdyby nazizm był w Polsce traktowany tak samo jak komunizm, to nie miałbym zapewne żadnych obiekcji. Ale niestety do tej pory jeden z nich był wyraźnie gorszy, a tak się składa, że akurat nie ten, który powinien. Zmieniono to niedawno, nie w sposób łagodzący dla nazizmu, tylko zaostrzający dla komunizmu, ale na to raczej już nie mamy wpływu.

Jednak nad tym, czy należałoby przyczepić się tylko do przykładowych konkretnych jednostek związanych ze złem systemu, to bym się zastanowił. Bo nie jest przecież wiedzą tajemną, że to systemy te, same w sobie mają już zbrodniczy i totalitarny charakter, a ci ludzie są w nim wykonawcami jego założeń.

---

Tak na marginesie, zauważyłem ciekawą rzecz:

Niektóre osoby mają tendencję do wybiórczego traktowania haseł padających w moich wypowiedziach. Dotyczy to chyba zwłaszcza kwestii "propagowania" (też chyba "symboli"). Mimo, iż wyraźnie i to chyba na samym początku określiłem swój stosunek do tego (osobiście nie mówię w żadnym miejscu wprost o propagowaniu przez gram.pl komunizmu), to pewne osoby nadal używają tego hasła w swojej argumentacji pomijając oczywiście, że kwestia wątpliwości opierała się na przepisach znowelizowanych mówiących m.in. o:

"utrwalaniu", "posiadaniu", "prezentacji", "treściach" ZWIĄZANYCH z ustrojem komunistycznym.

Ale pewnie i tak pojawi się znowu ktoś, kto "nie widzi tu propagowania komunizmu" i będzie to dla niego okazją do kpin, że ktoś jednak "widzi tu propagowanie komunizmu" :D A tego, że ma problem z czytaniem ze zrozumieniem już nie zauważy :D

Do tego, według pewnych osób, chciałbym zapewne, aby słowo "komunizm" można było wypowiadać tylko w ciemnym zaułku kiedy nikt nie patrzy, a i wtedy tylko szeptem. Nie ma tu zapewne znaczenia iż odpowiednie fragmenty moich wypowiedzi jednoznacznie zadają kłam takim sugestiom.

Podobnie ma się sprawa z pisaniem rzeczy w rodzaju "dlaczego dopiero teraz?" i odnoszących się do tego, że ta stylistyka powstała już przecież jakiś czas temu. Pojawia się dziwna tendencja do ignorowania kilkukrotnie pojawiających się informacji, że nowelizacja i to co ze sobą niesie, weszła w życie kilka dni temu. Wobec tego ktoś, kto jakiś czas temu kierował się czymkolwiek tworząc taką stylistykę, miał zapewne na uwadze obowiązujące wówczas przepisy.

I chociaż wyraźnie zaznaczałem, że kilka dni temu weszły w życie przepisy nakazujące na pewne rzeczy spojrzeć inaczej i że wobec brzmienia tych nowych przepisów może być podstawa do zweryfikowania kwestii związanej ze stylistyką forum, to i tak pojawiły się osoby ignorujące taką treść moich wypowiedzi i przypisujące mi jakieś rzekome skierowane wobec gram.pl zarzuty o propagowanie komunizmu i złe intencje :D Czasami mam autentyczne wątpliwości co do tego, czy niektórzy czytają wypowiedzi zanim na nie odpowiedzą :D

Ale to tak na marginesie.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli forum to dla Ciebie tylko wyłącznie statusy to gz.
Jeśli oglądasz reklamy na gram.pl to współczuje.

Wiesz czemu te statusy zostały ? Bo większość ludzi ma je gdzieś, z wyjątkiem powiększających sobie pewną część ciała spamujących idiotów. Jeśli traktujesz forum internetowe tak poważnie to polecam zacząć się leczyć.

"I chociaż wyraźnie zaznaczałem, że kilka dni temu weszły w życie przepisy nakazujące na pewne rzeczy spojrzeć inaczej i że wobec brzmienia tych nowych przepisów może być podstawa do zweryfikowania kwestii związanej ze stylistyką forum, to i tak pojawiły się osoby ignorujące taką treść moich wypowiedzi i przypisujące mi jakieś rzekome skierowane wobec gram.pl zarzuty o propagowanie komunizmu i złe intencje :D Czasami mam autentyczne wątpliwości co do tego, czy niektórzy czytają wypowiedzi zanim na nie odpowiedzą :D"

"Zgodnie z treścią ustawy z dnia 5 listopada 2009 r. o zmianie Kodeksu karnego (Dz. U. z 2009 r. Nr 206, poz. 1589) dotyczącą art. 256 K.k., grzywnie, karze ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do lat 2 podlega, kto "w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść (...) albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej."

"Dla uzupełnienia, sam art. 256 K.k. stanowi: "Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

"A słowami pewnej interpretacji: "od 8 czerwca br. kara do 2 lat więzienia grozi nie tylko za propagowanie treści totalitarnych, ale i za utrwalanie lub prezentowanie treści będących nośnikiem symboliki komunistycznej (art. 256 k.k.)."

I tak na marginesie: get a life.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2010 o 11:06, Validus napisał:

Co tu jest do rozumienia?


No ja np nie rozumiem co zmieni milczenie na temat komunizmu i unikanie tego tematu. Historii się nie cofnie, twoje krucjaty tego nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować