Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z grą Guitar Hero III: Legends of Rock - riff otwierający

17 postów w tym temacie

Hakken

Cóż jest takiego w małych, plastikowych gitarach, że rokrocznie zdobywają nowych fanów? Mówiąc najogólniej - nie musisz mieć nawet słuchu muzycznego, aby dzięki nim stać się gwiazdą rocka, i to w zaciszu domowych pieleszy. Zapraszamy do weekendu z Guitar Hero III: Legends of Rock, cykl zaczniemy od historii serii.

Przeczytaj cały tekst "Weekend z grą Guitar Hero III: Legends of Rock - riff otwierający" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna, ale cena i wymagania na pc mnie odstraszyły. Przynajmniej tyle wynikało z opinii, że trzeba mieć mocny komp. Na razie wystarczy mi Frets on Fire, zabawa też jest dobra. :]

PS. Więcej artykułów Weekendu z Burnout Paradise <- gry Wam się nie pomyliły? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 17:13, Adham napisał:

PS. Więcej artykułów Weekendu z Burnout Paradise <- gry Wam się nie pomyliły? ;)

Przepraszam za zamieszanie, już usunęliśmy hańbiącą nas niedoróbkę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki detal jeden, "whammy bar" w przeciwieństwie do tego co mastermind pisze nie daje dodatkowych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchałem cały soundtrack z gry na Youtube.com... Przyznam, że znałem 1/3 całego. Wnioski - REWELACJA! Chyba naprawdę kupię to w wersji na PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie na co potrzebny byłby ci sam kontrolel, i nasuwają mi się same brzydkie rzeczy :P.
Ale bez insynuacji, odpowiadając na twoje pytanie. Nie widziałem jeszcze żeby się dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No świetny tekścik. Przeczytane i obejrzane... Szkoda, że na razie przeczytam tylko jeden teks z tego weekendu. Wyjeżdżam sobie na ferie i nie będzie mnie przez tydzień. Ale obiecuje, że jak wrócę to wszystko nadrobię...
A co do samej gry to naprawdę mam okropną ochotę zagrać. No, ale na razie nie będzie mi to dane.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo profesjonalny oraz rzetelny tekst. Gratuluję panom (oraz ewentualnym paniom :P) umiejętności. Mam nadzieję, że reszta weekendu będzie równie ciekawa, jak ten pierwszy fragment :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 19:22, Alinoe7 napisał:

Zastanawia mnie na co potrzebny byłby ci sam kontroler, i nasuwają mi się same brzydkie
rzeczy :P.
Ale bez insynuacji, odpowiadając na twoje pytanie. Nie widziałem jeszcze żeby się dało.


1) Do FoF :P
2) Do sprawdzenia go w innych grach/programach.
3) Customowe by się przydały (wzorowaną na Flying V poproszę :P)
Na GH III odkładam sobie powoli. Niestety, to powoli -> infinity.

Jeszcze takie pytanko - czy w serii GH te wszystkie star-powery i inne dźwięko-graficzne bajery da się wyłączyć. Pytam dlatego, że widziałem filmik z GH II: początek Freebirda, a tu jakaś błyskawica i "sruuu" z głośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, a ja myślałem, że GH to jakiś syf. Skoro sam gram na prawdziwej gitarze, po co mam grać w symulację? Myliłem się. ;] Niedługo nowy komp i będę wymiatał na plastikowej gitarce jak Slash albo Tom Morello.

Jedyną wadą są straszne wymagania.. Jeżeli macie kompa, który to udźwignie - kupujcie w ciemno! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dekoral3: nie, nie da sie tych wszystkich dodatkowych dźwięków wyłaczyć. Ale uwierz mi, po pewnym czasie przestaniesz je nawet zauważać :) Poza tym te bajery usłyszysz tylko gdy zaliczysz sekwencję punktów, które cie nagradzaja Star Powerem. Kiedy indziej to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem toto w sklepie, i gdyby nie to, że na dniach kupuję prawdziwe wiosełko, to bym się
jak najbardziej skusił, mimo dość niezłej ceny.
Niemniej fajnie, że giera w której jest naprawdę kawał dobrego łupania staje
się tak popularna. Bądź co bądź, kolejna broń do walki z dziećmi techno;)
Ładna sprawa co do tego złamania praw autorskich. Ale myślę, że developerzy się po prostu
jakoś między sobą dogadali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pewną ciekawostką jest natomiast fakt, że w listopadzie 2007 kapela The Romantics złożyła w sądzie pozew sądowy przeciwko Activision, RedOctane, Harmonix i Wavegroup Sound, a więc wszystkim firmom, które stały za produkcją gry. Chodziło o bezprawne wykorzystanie utworu What I Like About You".

Słowo wyjaśnienia, bo z tego krótkiego fragmentu można odnieść błędne wrażenie. W grze Guitar Hero Encore: Rocks the 80s znalazł się cover utworu What I Like About You, a firma Harmonix miała pełne prawo do jego wykorzystania - nie ono było przyczyną sporu. Przyczyną sporu było przekonanie grupy Romantics, że utwór zbyt mocno przypomina oryginał - czyli że cover jest za dobry, a gracz może odnieść wrażenie, że ma do czynienia z autentycznym wykonaniem (a - jeszcze raz - Harmonix miało prawo tylko do nagrania "własnej wersji", nie do wykorzystania oryginału).

Cały ten proces sądowy to oczywiście jedna wielka bzdura i "skok na kasę" zespołu The Romantics, który zwęszył po prostu potencjalne pieniądze (zresztą nawet się z tym specjalnie nie kryli, fragment pozwu brzmiał mniej więcej tak: "Nie mamy oczywiście nic przeciwko dobremu biznesowi, ale chcemy mieć w nim swój udział"). Ostatecznie zespół proces przegrał, a sędzia uznał, że Harmonix miało pełne prawo do użycia w grze covera utwory What I Like About You, z którego skorzystało i nie ma o czym mówić. Całkiem słusznie zresztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować