Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram.pl niezależną spółką!

215 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2008 o 22:25, lurynowicz napisał:

Teraz nareszcie będziesz szanowanym red-aktorem i paparazzi zarazem. :P


Co masz na myśli pisząc "będziesz szanowanym? :>
A tak poza tym to redaktorem nie jestem już od jakiś 15 miesięcy, chociaż mam ambitny plan w końcu napisać jakiś składny tekst. Recenzję czy coś w ten deseń. Ot, żeby pióro całkowicie nie zaschło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 22:25, Laska-z-Polski napisał:

Na czyje konto idzie dochód ze sprzedanych gier w sklepie gram.pl? Nadal jest to oficjalny
sklep CD Projekt, czy stał się teraz bardziej niezależny?


Ach, o to pytasz. Nowo powstała spółka w całości finansuje się sama. Sprzedaż powierzchni reklamowej, dochody sklepu - te i inne działania zasilają konto jednostki organizacyjnej znanej jako gram.pl sp. z o.o..

Blizzard Beast > Nie żebym się czepiał, ale na takim na przykład GameSpocie albo w prasie branżowej (nie żebym chciał jakiś konkretny przykład rzucać) też są reklamy.

Rzezim > Omerta, mówisz? Skoro tak, to okej, nic już nie powiem ;p

Sephirath > Drogą dedukcji powinieneś do tego dojść :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie kwestionuję samego założenia oddzielnej spółki, bo to zapewne ma podłoże finansowe.
> W zasadzie można było wypisać dwukrotnie mniej nazwisk.
> Ile jeszcze bzdur wypiszecie, by powiększyć sprzedaż? Pewnie dużo, bo temu przecież ma
> służyć propagandowy wortal. I byłoby mi to całkiem obojętne. Ale dobija mnie myśl, że
> z pomocą takich właśnie serwisów pomaga się rozwinąć skrzydła dzieciom neostrady i kreuje
> się pokolenie idiotów. Przy okazji wyciskając z tychże dzieci grube pieniądze.

Nie do końca masz racje. To, że w zarządzie zasiadają te same osoby nie sprawia, że obie spółki to mają te same cele. CD Projekt zajmuje się wydawaniem gier. A gram.pl narazie musi kombinować jak przetrwać. Przyczyn odłączenia upatrywał był jak to zauważyłeś w kwestiach finansowych. W poprzednim roku gram.pl/CDP zaliczyło wpadkę jeśli chodzi o EK Wiedźmina, z racji tego, że gram.pl było częscią CDP to koszt tej wpadki poniósł CDP (bony na zakup w sklepie 100zł x ilość EK), towar i utracone przychody to jedno, nadszarpnięta reputacja to drugie. Lojalność buduje się latami a można ją stracić w pare sekund.
Nie doszukiwałbym się takich negatywnych aspektów oddzielenie. Ja widze to bardziej w pozytywnym świetle. Wydaje mi się, że poprawi się jakość oferowanych usług przez sklep gram.pl (już są pewne rozwiązania typu odbiór osobisty - moim zdaniem dobry pomysł - który kosztowo jest tańszy niż poczta/kurier a na dodatek też niejednokrotnie szybszy)
Dwa "konsulowie" będą bardziej widoczni na forum (z prostego względu - skoro to portal społecznościowy to muszą w tej społeczności uczestniczyć, a tylko pojawiać się w godzinach od 9-17).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta :) Poczekajmy jeszcze jakiś tydzień niech juz to wszystko okrzepnie - bo jakoś dziwnie zostac nagle "brygadzistą" i nie wyróżniać się z tłumu - jak ja mam wam "oficjalnie" odpisywać :)
Ale wiem, że trwają pracę nad tym i nad czymś jeszcze - ale tego już mi nie ujawniono, jako pracownikowi zewnętrznej spółki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 09:20, Anim napisał:

Ta :) Poczekajmy jeszcze jakiś tydzień niech juz to wszystko okrzepnie - bo jakoś dziwnie
zostac nagle "brygadzistą" i nie wyróżniać się z tłumu - jak ja mam wam "oficjalnie"
odpisywać :)


Ale zobacz za to jaka swoboda teraz- hulaj dusza, piekła nie ma ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra... fajnie. Ja też życzę gram.pl wszystkiego dobrego. Ale co z wPLN? Czy:
1. będzie można używać ich na stronie gram.pl?
2. gram.pl nie będzie ich obsługiwał ?
3. aby uzyskać zniżki wPLN trzeba będzie skorzystać z jakieś nowej strony CD Projekt?
4. I ogólnie kilka pytań o wPLN i zasadę współpracy serwisu gram.pl z wirtualną kasą CD Projektu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja :P Tego się nie spodziewałem ;)

W takim razie powodzenia i tak dalej, tylko mnie również martwi kwestia dożywotniej gwarancji oraz wPLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 20:35, Spaykus napisał:

Pytasz czy odbierają od nas maile albo telefony? :)


Ech... Chodziło mi o taki kontakt, że współpracujecie ze sobą, czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten sam zarząd w kontekście "niezależnej spółki" to faktycznie śmiech na sali, bardziej jednak istotny jest rozkład udziałów w tejże spółce ;) czy np. 30%, 50%, 70% czy może nawet 100% udziałów w gram posiada cdp? no chyba że mamy zewnętrznego niezależnego inwestora z sensownym udziałem, to wtedy jest nadzieja, że jednak nie będzie tak czarno jak prorokujesz ;)

co poza tym mnie ciekawi to kapitał gram.pl sp. z o.o., który o ile dobrze kojarzę, zgodnie z obowiązującym prawem powinien gdzieś tu być podany, a jakoś jeszcze nie zauważyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 09:14, Rzezim napisał:

Dwa "konsulowie" będą bardziej widoczni na forum (z prostego względu - skoro to portal
społecznościowy to muszą w tej społeczności uczestniczyć, a tylko pojawiać się w godzinach
od 9-17).


Niepoprawny z ciebie optymista ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 12:50, xRaphaelx napisał:

To teraz może jeszcze na giełdę? ;]


Nie znam sie na tym, ale chyba aby wejsc na gielde trzeba miec dobre wyniki finansowe, spory kapital i takie tam. Dla gramu to jeszcze za wczesnie.
Jesli chodzi o CDP, to chodzily plotki o wejsciu na gielde. Jesli mialbym zgadywac, to szukano tak pieniedzy na Wiedzmina. No ale skoro pieniadze znaleziono inaczej i do tego Wiedzmin sprzedal sie dobrze, to nie jest konieczne wchodzenie na gielde ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować