Zaloguj się, aby obserwować  
morze

Quiz StarGate

213 postów w tym temacie

Pierwszym z Goa''uld zabitych przez personel SGC był Ra (w filmie), ale w trakcie trwania serialu lista się znacznie wydłużyła. Którzy z Goa''uld się na niej znaleźli i w jakiej kolejności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2010 o 17:57, Corvin0451 napisał:

Pierwszym z Goa''uld zabitych przez personel SGC był Ra (w filmie), ale w trakcie trwania
serialu lista się znacznie wydłużyła. Którzy z Goa''uld się na niej znaleźli i w jakiej
kolejności?


Hator
Sokar
Klorel
Apophis (polowali na niego ale nie oni go zabili)
Nirrti
Tanith i Lord Zipacna
Ashrak (?)
Ozyrys
Anubis
Baal i jego klony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości dobrze, ale nie całkiem.

Ashraka nie zamierzam się czepiać, bo nie był postacią znaną nam z imienia (ashrak to nazwa funkcji), tak samo jak ten Goa''uld, który przejął ciało Adriana Conrada. Wystarczą mi ci, którzy mieli swoje własne imiona. Zipacna chyba w końcu nie został zabity (ostatni raz widzimy go jak przeprowadza atak na bazę Tok''ra i tyle).

Jest jeden problem z kolejnością osób na tej liście, ale powiedzmy że już nie będę się czepiał, jeśli zobaczę jeszcze jedno imię którego brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem powyżej to nie jest cała prawda, bo kilku kwestii już nie zdążyłem wyedytować, więc postanowiłem zostawić w razie gdyby ktoś z was sam znalazł, ale skoro mam teraz wolną chwilę, to może sprostuję i uzupełnię. Klorel też nie został zabity precyzyjnie mówiąc, tylko wyjęty z ciała swojego nosiciela (bo Tollanie zapewne go wyeksmitowali na którąś z planet Goa''uldów tak jak obiecali). A brakujących imion jest tak naprawdę więcej niż jedno (tak mi się napisało i już nie zdążyłem poprawić, przepraszam za wprowadzanie w błąd). Dla ułatwienia, chodzi o postacie, które mają normalne uczciwe kwestie mówione, pojawiają się w co najmniej kilku scenach i czasem nawet wzbudzają dosyć silne emocje w głównych bohaterach.

Niekompletna lista wygląda zatem tak:

Hathor
Sokar
Tanith
Nirrti
Ozyrys
Anubis (formalnie rzecz biorąc nie ginie a jego ostateczny los nie jest dziełem personelu SGC, ale mieli oni niewątpliwie znaczący udział)
Baal i spółka

Proszę uzupełnić braki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2010 o 15:41, Corvin0451 napisał:

Hathor

Seth

Dnia 26.05.2010 o 15:41, Corvin0451 napisał:

Sokar
Tanith
Nirrti

Imhopet (Kytano)
Thot
Moloc
Marduc

Dnia 26.05.2010 o 15:41, Corvin0451 napisał:

Ozyrys

Dnia 26.05.2010 o 15:41, Corvin0451 napisał:

Anubis (formalnie rzecz biorąc nie ginie a jego ostateczny los nie jest dziełem personelu
SGC, ale mieli oni niewątpliwie znaczący udział)
Baal i spółka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to mnie brakuje jeszcze dwóch osób, jednej bardzo istotnej dla Daniela, drugiej dla Teal''ca.

Hathor
Seth
Sokar
Tanith
Imhotep
Nirrti
Thoth
Ozyrys
Moloc
Anubis
Ba''al

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 00:39, Corvin0451 napisał:

No dobrze, to mnie brakuje jeszcze dwóch osób, jednej bardzo istotnej dla Daniela, drugiej
dla Teal''ca.

Amonet i ...nie wiem... chodzi o tego, którego nosiła Shau''nac, to był Tanith (już go wymieniłam) czy o Teroka mistrza tortur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"For our father." ...nie kumam podpowiedzi... Goauld u którego służył ojciec Teal''ca był wrogiem Apophisa i ten chyba go zabił (z tego co pamietam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To słowa wypowiedziane tuż po śmierci tego Goa''ulda, o którego chodzi. Tak, to była zemsta za ojca Teal''ca (nie zabił go Apophis - Teal''c wstąpił na służbę do Apophisa po to aby walczyć przeciwko zabójcy swojego ojca). Bonusem był ha''tak (którego martwy Goa''uld już ewidentnie nie potrzebował ;) ), którym SG-1 poleciało z wizytą do Tok''ra a potem była ta cała akcja ze spowodowaniem supernowej. Ponieważ już trochę nam zeszło na tym pytaniu a nie widzę żeby ktoś inny brał udział, to decyzja należy do Ciebie: jeśli sobie przypomnisz kto to był to fajnie, a jak nie to możemy zaliczyć pytanie i tak, jeśli już się znudziłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 20:44, Corvin0451 napisał:

To słowa wypowiedziane tuż po śmierci tego Goa''ulda, o którego chodzi. Tak, to była
zemsta za ojca Teal''ca (nie zabił go Apophis - Teal''c wstąpił na służbę do Apophisa
po to aby walczyć przeciwko zabójcy swojego ojca). Bonusem był ha''tak (którego martwy
Goa''uld już ewidentnie nie potrzebował ;) ), którym SG-1 poleciało z wizytą do Tok''ra
a potem była ta cała akcja ze spowodowaniem supernowej.


kompletnie tego nie pamietam i nie chce mi się szukać po internecie. Skoro 99 % jest dobrze to teraz wymyslę Ci jakie zakręcone pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 11:52, MagdalenaMM napisał:

kompletnie tego nie pamietam i nie chce mi się szukać po internecie.

w takim razie dopowiem ;-). chodzilo o Kronosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 11:56, Luk4s napisał:

> kompletnie tego nie pamietam i nie chce mi się szukać po internecie.
w takim razie dopowiem ;-). chodzilo o Kronosa.

w takim razie zaliczasz? bo nie wiem czy moge zadawać pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 22:18, MagdalenaMM napisał:

Na czym polegał rytuał ognia (ceremonia ognia)?

Moloc uważał dzieci płci żeńskiej wśród swoich Jaffa za nieprzydatne i kazał je natychmiast po urodzeniu palić żywcem w "ceremonii ognia". (Co doprowadziło do buntu kobiet i ostatecznie do śmierci Moloca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować