KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

Tak jak w temacie.
CHYBA gra w tym filmie Jennifer Aniston tyle, że byłem na jej filmografii, sprawdziłem prawie wszystkie filmy (niektórych nie znalazłem) i nie było nic podobnego do fabuły tego...
A fabuła tyle co pamiętam (bo nawet nie oglądałem od początku :-/) jest taka:
Jest sobie przeciętna dziewczyna, ma pracę, jakieś mieszkanie (chyba z kimś), wiedzie normalne życie, bez niespodzianek do czasu, ąz któregoś razu na ulicy spotyka dziwnie ubranego mężczyznę. Okazuje się potem, że ten facet pochodzi z epoki średniowiecza (nie pamiętam jak się przeniósł), no i ona postanawia się nim zaopiekować. W raz z rozwojem akcji okazuje się, że ten niepozorny pan jest bardzo kulturalny, Ma maniery rodem ze średniowiecznego dworu: Odsuwa jej krzesło przy stole przed posiłkiem, siada ostatni; rzuca swój płaszcz na kałużę, aby "dama" mogła bez przeszkód przejść, kiedy jakiś złodziej porywa jej torebkę, to on natychmiast dosiada konia (z dorożki obok) i ku wielkim zdziwieniu wszystkich, którzy go widzieli łapie rabusia. Wydaję mi się, że nastąpił tam również pomiędzy nimi wątek miłosny (anie nie jestem pewien).
Film oglądałem gdzieś ponad rok temu w TV (nawet nie wiem jaki kanał... chyba któryś TVP; 1 albo 2)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc (choćby aktorów lub rok produkcji, albo reżysera - wtedy będzie łatwiej ustalić tytuł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 20:27, Dard napisał:

Chyba "Kate i Leopold", ale nie jestem pewien:)


Tak to ten film, dzięki Dart! Ale się cieszę!! :-D

Temat uważam za zamknięty (chyba, że ktoś będzie miał podobny problem, to może tu pisać :-P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc zapytam się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:02, kitek0101 napisał:

Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc zapytam
się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa
animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca
się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?


Mnie się to kojarzy z "Gwiezdnymi Wrotami", ale komputerowo były tam zrobione tylko pewne elementy. Aktorzy z pewnością byli prawdziwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:02, kitek0101 napisał:

Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc zapytam
się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa
animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca
się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?


Popieram Paladynkę. Ale tam nie fruwało nic nad miastem a nad pustynią :) Grał Richard Dean Anderson.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety to na pewno nie to, Gwiezdne Wrota miały w Polsce premiere w 1995, a ja ten film widziałem z kilka lat temu, sądzę, że ok. roku 2000... I na pewno to było nad miastem, niewykluczone, że to był NY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:19, dawidos170 napisał:

Popieram Paladynkę. Ale tam nie fruwało nic nad miastem a nad pustynią :) Grał Richard
Dean Anderson.


W kinowej wersji grał Kurt Russell i James Spader. W tej wersji Bóg-Ra (kosmita) uciekał przed amerykańskimi wojakami, statkiem kosmicznym, który był właśnie piramidą.

@kitek0101 A może, to był "Dzień Niepodległości"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:19, dawidos170 napisał:

> Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc
zapytam
> się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa

> animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca

> się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?

Popieram Paladynkę. Ale tam nie fruwało nic nad miastem a nad pustynią :) Grał Richard
Dean Anderson.


Anderson grał w serialu, w filmie grał Kurt Russel :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:02, kitek0101 napisał:

Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc zapytam
się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa
animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca
się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?

Może o takiej: ''Immortal-Kobieta pułapka'' ? Tam se piramida nad miastem latała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:29, bartog123 napisał:

> Nie wiem czy jest jakiś inny temat o takiej tematyce, tzn. bardziej ogólny, więc
zapytam
> się tutaj. Kiedyś byłem w kinie na filmie S-F, o ile dobrze pamiętam była to komputerowa

> animacja, a w samej produkcji było dużo motywów starożytno-egipskich (piramida unosząca

> się nad miastem, egipskie bóstwa...). Kojarzycie może tytuł?
Może o takiej: ''Immortal-Kobieta pułapka'' ? Tam se piramida nad miastem latała :)


Hmm, a mógłyś coś więcej na temat tego filmu powiedzieć? Może sobie przypomnę...

@Paladynka hehe, nie na pewno nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:34, Dard napisał:

mnie się to skojarzyło z "Immortal - Kobieta pułapka", była w nim piramida nad miastem,
jak i bóstwa.


TAK! To to! Dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:40, kitek0101 napisał:

> mnie się to skojarzyło z "Immortal - Kobieta pułapka", była w nim piramida nad miastem,

> jak i bóstwa.

bartog123 póki co uciekł z forum, to może ty mógłbyś mi coś powiedzieć na temat tego
filmu, ale gadałem z tatą (też to oglądał) i mówi, że to może być to... "Immortal..."
jest z Francji?


Tak :) Oglądałam tylko kawałek tego filmu i przypomiałam sobie, że byli tam egipscy bogowie . Nie widziałam tego momentu z piramidą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 20:42, Dard napisał:

Zobacz na filmwebie, link post wyżej, od razu z recenzją i opiniami:]


Wiesz co jest dziwne? Od razu gdy pojawiła się nazwa "Immortal" wszedłem na wikipedię i filmweb, ale na filmwebie wyskoczyło mi, że nie ma nic o takim filmie... :) No, ale stosowny link się pojawił i pomoc otzrymałem :P więc dzięki raz jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się