KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

kilka lat temu oglądałem kawałek filmu i nie mogę go znaleźć :/
Tyle ile pamiętam:
Gdzieś w Iraku, czy Afganistanie oddział Amerykańskich żołnierzy dostał rozkaz ostrzelania wioski, bo w niej mieli być bojownicy. Ostrzelali, wchodzą do wioski, a tam zmasakrowani cywile: dzieci, kobiety - a po bojownikach ani śladu.
Potem żołnierze próbują pomóc, "zreperować to co zniszczyli" tzn pomóc rannym i umierającym sami będąc w szoku
W tej samej chwili cała wioska została otoczona przez bojowników i zaczęła się wymiana ognia..

Ktoś zna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu, który przedstawiał historię grupy motocyklistów, którzy uczyli wojskowych jazdy na bojowych motocyklach, akcja prawdopodobnie toczyła się w USA po II WŚ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 19:48, Tyler_D napisał:

Udało mi się odkopać z odmętów pamięci pewien film ostatnio, to nie jest to przypadkiem
http://www.filmweb.pl/film/Regulamin+zabijania-2000-1080 ? Bo dawno to oglądałem i coś
nieco się chyba zgadza, nie pamiętam a musiałbym sobie go odświeżyć.


Ten film właśnie leci na ale kino+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

9 kompanię oglądałem już jakiś czas temu i nie do końca wszystko pamiętam ale opis tak średnio z tego co sobie przypominam pasuje. Spróbuj może coś jeszcze sobie przypomnieć, jakiś motyw, aktora, muzykę, scenerię, cokolwiek. To może wtedy coś uda się jeszcze wykombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie trochę ciężko. Widziałem dosłownie tę jedną scenę, bo oglądałem to kiedyś na lekcji...

Akcja rozgrywała się na pustyni. W takiej małej dolince była wioska. Żołnierze (umundurowanie mieli takie jak dzisiaj; amerykańskie,pustynne) ostrzelali ją z moździerzy. Potem w tej wiosce próbowali na siłę pomóc tym zmasakrowanym ludziom. I wtedy zaatakowali ich (otoczyli całą wioskę) talibowie...

Niestety mało pamiętam :/ ale wydaje się to być dość ważną sceną we filmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Amerykanie, to na bank nie 9 Kompania. Ten film jest o interwencji radzieckiej.

Na pewno Afganistan? Może Irak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jeśli bardzo Ci zależy, to na Filmwebie możesz sobie przefiltrować filmy wojenne, amerykańskie i po 2001 roku. Zostaje kilkadziesiąt stron, z czego lwia część to filmy o II wojnie i inne, które można odrzucić rzucając okiem tylko na tytuł/okładkę. Jeśli będziesz w stanie skojarzyć po screenach, to w 20-30 minut pewnie znalazłbyś, myślę że nie ma szans, żeby nie było go w ich bazie danych.

Plan desperacki, ale plan :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio widziałem w kinie trailer do jakiegoś filmu, tytułu nie pamięta. Ogólny zarys to że jakiś zły człek chce kogoś zabić, chronią go Ci dobrzy (w tym chyba jeden czarnoskóry aktor jako główny bohater, ale nie jestem pewien). Jedną scenę pamiętam bo była charakterystyczna. koleś przedostał się do strzeżonego budynku "kanalizacją". Ktoś wie co to za tytuł ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się