KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

szukam filmu..bodajże z lat 80/90. Akcja działa się w Afryce prawdopodobnie, facet z dziewczyna lecieli samolotem i się rozbili na jakimś drzewie, następnie polowali na jajko strusia który następnie ich gonil.. skomplikowane ale więcej nie pamiętam a bardzo mi zależy...szczególnie po obejrzeniu ostatnio na TV4 Miłość Szmaragd i Krokodyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem to dawno temu więc nie jestem całkowicie pewien czy z czymś tego nie mylę ale wydaje mi się że chodzi o jedną z części filmu "Bogowie muszą być szaleni" ->
http://www.filmweb.pl/film/Bogowie+musz%C4%85+by%C4%87+szaleni-1980-31299#
http://www.filmweb.pl/film/Bogowie+musz%C4%85+by%C4%87+szaleni+II-1989-97593

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to "Szukam filmu podobnego do...", ale chyba ten temat nada się i na takie pytanie :).
Zatem - może mi ktoś polecić coś w stylu Despicable Me 1/2 (Jak ukraść księżyc/Minionki rozrabiają), Megamind (Megamocny) tudzież, może trochę mniej, Wreck-It Ralph (Ralph Demolka)? Czyli główny bohater raczej negatywny i film o zacięciu komediowym, niekoniecznie animacja 3D, może być z żywymi aktorami :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie pisać tak post pod postem, nawet jeśli mamy do czynienia z ponad miesięcznym odstępem :).
Cóż, moje poprzednie pytanie nie spotkało się z odzewem, więc mam nowe :).
Możecie polecić coś w stylu "W sieci zła" z Denzelem Washingtonem lub "Tożsamość" z 2003 http://www.imdb.com/title/tt0309698/ ? Czyli zamotana intryga (ale taka z sensem :)) trzymająca w napięciu i brak happy-endu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Z nowszych kojarzy mi sie "Labirynt" z Hugh Jackmanem, naprawde polecam. Nad kolejnymi musialbym chwile pomyslec, jak cos wpadnie mi do glowy to napewno napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2013 o 19:47, Blackhand napisał:

Możecie polecić coś w stylu "W sieci zła" z Denzelem Washingtonem lub "Tożsamość" z 2003
http://www.imdb.com/title/tt0309698/ ? Czyli zamotana intryga (ale taka z sensem :))
trzymająca w napięciu i brak happy-endu :).


Cóż, większość filmów noir spełnia ten warunek:
The Big Sleep (1946)
The Woman in the Window (1944)
Kiss Me Deadly (1955)
Murder, My Sweet (1944)
Lady in the Lake (1947)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość :
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&u=31972

Tu śmiało można takie pytania wrzucać, pojawiają się one w tym temacie na porządku dziennym a i użytkowników którzy chętnie walną ci swoją listę polecanych będzie więcej niż tu [bo tu siedzą głównie pasjonaci "łamigłówek" :)]

Od siebie dodam, ze z nowości "Labirynt" naprawdę jest godny obejrzenia. Natomiast z rzeczy starszych np "Mechanik" z 2004, "Łowcy Umysłów" też z 2004, "Infiltracja" 2006, "Zodiak" 2007 czy mój personalny faworyt "Wyspa Tajemnic" z 2010.

Ewentualnie ze staroci oprócz tego co wymienił kerkas - polecam "Imię Róży" 1986, "Serpico" 1973
Z filmów podobnych ale nie do końca w 100% takich jak wymienione przez ciebie np "Utalentowany pan Ripley" 1999, "Rozgrywka" 2001, "Zabić Irlandczyka" 2011, "Iluzja" 2013

Z filmu polskiego np "Drogówka" i "Dom Zły"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez moment przemknęło mi przez myśl żeby tam napisać, ale jakoś tak nie bardzo mi pasowało żeby takie pytanie tam zamieszczać :). Na przyszłość będę wiedział na kogo pomstować jak mnie stamtąd wykurzą (jk :)).

A poważnie - dzięki za propozycje całej waszej trójce, zapomniałem tylko uściślić, że interesują mnie realia w miarę współczesne (XX-XXI w. :)), inne ramy czasowe raczej nie za bardzo :). No ale mam już z czego wybierać :). Dzięki jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość tego co wymieniłem, oprócz Imienia róży to średnio właśnie lata 90 i wzwyż jeśli chodzi o czasowe ramy umiejscowienia fabuły, więc generalnie szeroko przyjęta "współczesność" :)
Najbardziej polecam na start Labirynt, Wyspę Tajemnic, Infiltrację i Mechanika. Potem można zakończyć Zodiakiem i Serpico ot tak na deser :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu które leciał parę lat temu na pewno na podstawowych kanalach
Pierwszy film był o miłości w czasie wojny czy jakiejś bitwie gdzie oni się w sobie zakochali ale
on musiał wyjechać czy coś ona zaszła w ciąże z nim ale poślubiła innego(chyba myślała że on
zginął nie była z nim szczęśliwa on nie był dla niej dobry tak mi się wydaje ) Pamiętam 2 sceny z
filmu jak ona szla w zawansowanej ciąży do takiego lasu czy coś w takiej kwiecistej sukience a
druga scena to jak on zobaczył tego chłopca i się go pytał ile ma lat i wg działo się to koło furtki
jej mąż już w tym czasie chyba nie żył ) Ona mieszkała pózniej w takiej spokojnej scenerii a on
był żołnierzem (chyba ) !Bohaterka była blondynka . Te 2 sceny na 100 % były w tym filmie :)

Nie jest to Pearl Harbor,Dear John,pamiętnik !
Proszę o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu, gdzie akcja toczyła się wokół ochrony prezydenta USA(nie jestem pewien czy to akurat prezydent był, czy inna ważna persona), ale wraz z zamachem na jego życie, historia była opowiedziana z kilku perspektyw(np. zamachowca). Całość kończyła się strzelaniną na austoradzie(czy drodze szybkiego ruchu :P). Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale chyba głównym bohaterem był D.Washington(albo ktoś czarny w każdym razie). Kojarzy ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam ten film, emitowany byl w sobote rano po programie 5-10-15, badz w niedziele rano po Teleranku. Skladal sie z kilku badz kilkunastu odcinkow. Przywodca tego gangu mial na imię VINI (tak przynajmniej slyszalem ogladajac ten serial, byc moze jest to imie troche przekrecone gdyz bylem wowczas malym chlopcem). Byl on szefem gangu rmlodych chlopakow jezdzacych na rowerach typu stare BMX-y. Ten głowny bohater- chlopiec, czesto zachodzil za skore owym chlopcom z gangu. Z tego co ja zapamietalem, aczkolwiek moge sie mylic to siostra glownego bohatera zakochala sie w tym przywodcy tego gangu. Pamietam tez taka scene z tego filmu kiedy ow glowny bohater powiazal lancuchami te BMX-y chlopcom z tego gangu, a ci nie swiadomi tego zobaczywszy go, chcieli go zlapac. Wsiedli na te rowery i sie powywracali. Wydaje mi sie ze w jednym z ostatnich odcinkow przywodca tej bandy mial klopoty z tego tytulu ze byl chlopakiem jego siostry i ze stanal w obronie tego glownego bohatera. Tytulu niestety nie pamietam, chociaz rowniez pisalem o tym filmie gdzues na jakims forum nostalgii ale bez zadnego odzewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje bodajze serialu. Pamietam tylko tyle, ze byl chyba o zarazie (zombie), krecony chyba w UK.
Kiedys obejrzalem przez przypadek jeden odcinek na TVP i tak teraz mi sie to przypomnialo...
Nie, to nie Walking dead ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu. Akcja działa się chyba w Iraku, niedawno. Banda najemników dostarczała ludzi ze sławnej talii kart. W pewnym momencie strzelali sobie z wielkokalibrowego karabinu snajperskiego. Dużo pustyni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, druga scena to Hurt Locker.

Co do drugiego filmu to nie wiem. Kojarzę tylko, że motyw kart był w nim dość mocno podkreślony. Może to jakaś mniejsza produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Element talii kart pojawiał się także w The Hurt Locker, w tej samej scenie co strzelanie ze snajperki. Sigu dobrze pamięta - najemnicy pod przywództwem postaci granej przez Ralpha Fiennesa polowali przywódców irackich, których oznaczali kryptonimami z talii kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się