KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

Szukam nazwy pewnego filmu ale informacje mam niestety szczątkowe. Najważniejsze jest to że oglądałem początek tylko, ledwie kilka minut [ chyba to był początek, tego też nie jestem pewien ]. Film emitowany był na jakimś zagranicznym kanale w ciągu ostatnich powiedzmy 10-15 lat [ tak mi się wydaje ], rzecz na początku działa się w czymś co przypominało chłodnię czy coś takiego a tam pośród całego zwierzęcego miecha ktoś [ pracownik? ] znalazł zwłoki ludzki wiszące na rzeźnickim haku [ czy coś takiego ] - czy ktoś może kojarzy tytuł? Możliwe że to był kanał francuskojęzyczny lub sam film był produkcji francuskiej ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry

Kochani proszę Was o pomoc.

Szukam filmu który oglądałem ... z kilka lat temu na.. Polonii bądź RTL 7 , film ten był 3 częściowy i opowiadał historię Indyjskiej (?) Księżniczki z meżczyzną( jej wybrankiem) chyba ktoś ją ją porwał o on ją szukał.(trafił w filmie w którejś części do więzienia; chyba pod koniec któregoś z odcinka zobaczył jak odlatuje samolotem) To był film sensacyjny. Z tego co pamiętam film był zacny. Chciałbym jeszcze raz go obejrzeć. Jeśli ktoś wie, przeczuwa czy coś. Proszę... napiszcie. Czekam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

The Midnight Meat Train (2008) ?
Innocent Blood (1992) ?
House (2008) ?
The Cook (2008) ?
The Fog (1980) ?
Hellraiser (1987) ?
Campfire Tales (1991) ?
I Know What You Did Last Summer (1997) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wielu nieudanych próbach zgłaszam się do szanownej loży w sprawie filmu który bardzo mi się podobał i chciałbym kiedyś ponownie obejrzeć jeszcze raz a nie mogę sobie przypomnieć jego nazwy. Oto cechy które pamiętam:
- film francuski, kryminał
- akcja toczy się gdzieś w okresie napoleońskim w Paryżu
- pamiętam plakat filmu, jest to zakapturzona postać w złotej masce( jeśli dobrze pamiętam maska to wytwór alchemika, wysysa młodość osobom których twarze odbijały się w niej i przekazuje ją właścicielowi )
- głównymi bohaterkami są młody dziennikarz szukający owej postaci

Spoiler

(pod koniec on sam okazuje się być głównym złym)

, jakiś stary detektyw i jego dość porywczy przyjaciel/
- ostatnia scena filmu dzieje się na cmentarzu gdzie wszyscy myślą że główny zły już nie żyje ,pod koniec okazuje się jednak że we wnętrzu jednego z grobów (zalanego wodą w środku) zaczynają się odbijać złote refleksy na ścianie co sugeruje coś innego...
- nazwa zawsze kojarzyła mi się ze słowem "viqiu" czy coś podobnego ale nie mogę nic sobie więcej przypomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2011 o 22:47, kerkas napisał:

/.../

The Maharaja''s Daughter (TV mini-series 1994)



To chyba to, kurde nie myślałem że już dostanę odpowiedz : D Zupełnie nie pamiętam okładki filmu... hmm ale to chyba to. Dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I przyszedł czas na mnie :D tej kwestii jeśli chodzi o zapomniane tytuły i pojedyncze sceny :P.
Pamiętam pewien film... Oglądałem go u babci chyba na TVP1 albo TVP2 [jedno z dwóch]
miałem może z 11-12 lat [a nigdy później po drodze go nie spotkałem]. Pamiętam szczątkowe sceny: [wybaczcie za chaotyczne ich przedstawienie]
Facet przyjeżdża do pewnego miasta...... i nie może się z niego wydostać [W jaki sposób by tego nie robił. Coś jak w filmie "Truman Show"]. Mieszka tam jakieś ogólnie dziwne społeczeństwo... jakby pogodzone z czymś. Pamiętam, że jak chciał wybiec z tego miasta [nagle nieoczekiwanie biegnąc przed siebie] to z nieba zaczęło coś ciskać pociskami rodem ze "Star Wars" [jakby Bóg ?] Później dochodzi do rozmowy z kimś odpowiedzialnym za te pociski i coś mu tam tłumaczy. Ogólnie ostatnie sceny filmu/koniec pamiętam tak:

Spoiler

że pogodzony ze swoim losem iż stał się częścią społeczeństwa/miasta główny bohater siedzi w barze/knajpie. Nagle kolejny przyjezdny siada obok niego i coś zamawia. Rozmawiają przez chwile przez co główny bohater pisze mu na kartce by nie odbierał telefonu [chyba to była budka telefoniczna] jak zadzwoni i aby jak najszybciej wyjechał z miasta bo inaczej skończy tak jak on



Wiem, że zbyt dużo nie podałem ale może ktoś coś skojarzy.. Chciałbym jeszcze raz obejrzeć ten film

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Kłopotliwy człowiek / Brysomme mannen, Den

The Thirteenth Floor (1999)

Olha Para Mim... (2011)

The Twilight Zone (1985 serial telewizyjny) odcinek: Special Service

eXistenZ (1999)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2011 o 14:33, kerkas napisał:

Kłopotliwy człowiek / Brysomme mannen, Den

Witaj ... dzięki za tytuły... to raczej nic z tych filmów choć ten Kłopotliwy Człowiek nawet bardzo podobny jest do opisu... ale nie dość, że to w miarę świeży film to i nie anglojęzyczny...
Przeczuwam, że film pochodzi z lat 90 może 80.. i na bank był anglojęzyczny.
Kurde gdybym chociaż aktora pamiętał... i więcej scen. Zależy mi bardzo na tym filmie. Film z dzieciństwa, który jakoś zawsze w głowie mi był i nigdy nie dawał spokoju... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie od mojej mamy: film o miłości, akcja w czasach II wojny, dość stary, podobno oglądany zawzięcie przez Amerykanów w czasie walentynek. Kojarzy ktoś coś? Nic więcej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kerkas chyba znalazłeś :D
http://www.filmweb.pl/film/Miasteczko+Black+River-2001-100564
Coś mi ten opis filmu pasuje a i ta nazwa zaczęła świtać w pamięci... Nazwa konstruktora: Perykles... to chyba jest ten film.
Dam jak coś jeszcze znać.
Dzięki wielkie, że nie odpuściłeś. +5 do sympatii :P
Czuje, że na 70% to ten film
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc i mi może pomożecie;)

Szukam filmu który oglądałem dobre kilka lat temu. Mianowicie film był o wampirach które jeździły na motorach..gang? Nie pamiętam dawno było a bardzo mi zależy na tytule. Pamiętam, że nieźle bałem się przez kilka dni. Mam 22 lata, więc 10/11 lat spokojnie mogę dać na szukanie, może i jeszcze starszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2011 o 12:29, Tyler_D napisał:

Szukam nazwy pewnego filmu ale informacje mam niestety szczątkowe. Najważniejsze jest

/.../

Któryś z tytułów które podałem jest poszukiwanym filmem ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się