KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

Dnia 21.08.2012 o 22:27, Tyler_D napisał:

To tym razem ja o coś zapytam - kiedyś, co najmniej dobrych parę lat temu był pewien
hm ... chyba serial ale głowy nie dam, produkcji chyba polskiej. Zapamiętałem niewiele
ale może ktoś coś skojarzy - prawie na pewno jestem pewien że grała tam M. Foremniak,
grała bodajże żonę jakiegoś wieśniaka / rolnika [ akcja toczyła się z tego co pamiętam
podczas II WŚ lub coś koło tego na wsi ]. Kojarzę niewiele - była na pewno scena gdzie
żona była ''przymuszana'' do seksu a pojękiwania słyszały dzieci [ ich? nie jestem tego
pewien, prawdopodobnie dwóch lub trzech chłopców ], była też scena z myciem w typowej
metalowej balii i chyba był też jakiś motyw że któryś z tych chłopców chciał ten teges
z pewną dziewczyną i w jakiś sposób zgwałcił ją gdy była nieprzytomna [ chyba ją ogłuszył
kamieniem czy coś w tym stylu ]. Ktoś wie co to może być za film / serial? Wydaje mi
się że nie ma tego w filmografii Foremniak na filmwebie ale mogę się mylić.


Chyba chodzi o ten film
http://www.filmweb.pl/film/Bo%C5%BCe+skrawki-2001-4321
ale pewnosci nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" miasto, bardzo wczesnym rankiem, kiedy większość mieszkańców śpi jeszcze zapewne...Rzut na panoramę budynków... Lekkie zbliżenie na jeden z nich, na balkonie (tarasie) którego pojawia się chłopak z gitarą, podłączoną do takich głośników.....i zaczyna grać jakąś bardzo klimatyczną melodię, która rozchodzi się po tej całej, sennej przestrzeni i przenika w ludzkie sny."


Kojarzy ktoś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kumpel w robocie puscil mi bardzo fajny serial, niestety nie pamietam zbyt duzo szczegolow. Serial byl prawdopodobnie produkcji amerykanskiej, tak mi sie wydaje, opowiadal o zwariowanej rodzince, ojciec rodziny wlasnie wyszedl z wiezienia, albo mial dopiero wyjsc, wiem ze ktos od nich produkowal albo sprzedawal narkotyki, o ile dobrze pamietam byl tam strasznie swariowany dziadek, albo babcia. Niestety wiecej nie pamietam, gdyby ktos skojarzyl co to za serial bylbym wdzieczny za tytul. Ostrzegam ze nie do konca wszystko musialo byc tak jak to opisalem, cos moglo mi sie popieprzyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagadka na dziś.
Chodzi o serial, a nie film.
Wiem, że był na pewno jeden sezon składający się z kilku odcinków.
Akcja toczyła się w... banku. Grupa weteranów z Iraku, którzy walczyli pod miastem Faluja napada na bank. Mają charyzmatycznego przywódcę, ale coś idzie nie tak. Kojarzy ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2012 o 21:33, Sigu napisał:

Zagadka na dziś.
Chodzi o serial, a nie film.
Wiem, że był na pewno jeden sezon składający się z kilku odcinków.
Akcja toczyła się w... banku. Grupa weteranów z Iraku, którzy walczyli pod miastem Faluja
napada na bank. Mają charyzmatycznego przywódcę, ale coś idzie nie tak. Kojarzy ktoś?

http://www.filmweb.pl/serial/Punkt+krytyczny-2007-435555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam od jakiegos czasu sen z powiek spedza mi film ktory ogladalam w dziecinstwie pamietam taka scene ze lezy ktos na stole operacyjnym chyba i wchodzi czlowiek lub smierc w jesli stanie w nogach ta osoba umrze jesli stanie przy glowie bedzie zyc ( mozliwe ze na odwrot ) film jest stary i czarno-bialy. Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, prawdopodobnie więcej niż raz widziałem w telewizji przez chwilę film, w którym pewien żołnierz znajduje się prawdopodobnie w Afryce w swego rodzaju jaskini, rozpadlinie czy tego typu miejscu i zaprzyjaźnia się z dzikim kotem. Lampartem, gepardem lub tego rodzaju. Żołnierz nie współczesny, raczej z początku XX wieku. Możliwe, że film jest na podstawie książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2012 o 21:40, Renka74 napisał:

witam od jakiegos czasu sen z powiek spedza mi film ktory ogladalam w dziecinstwie pamietam
taka scene ze lezy ktos na stole operacyjnym chyba i wchodzi czlowiek lub smierc w jesli
stanie w nogach ta osoba umrze jesli stanie przy glowie bedzie zyc ( mozliwe ze na odwrot
) film jest stary i czarno-bialy. Dzieki za pomoc


O.k. to jest baśń rosyjska tyle tylko, że ja widziałem wersję kolorową i współczesną otóż... Treści dokładnie nie pamiętam, ale chłop rosyjski akcja osadzona jest w carskiej chyba XIV - XV wiecznej Rosji wskutek różnych perturbacji uzyskuje worek, z którego może wyciągnąć dowolną rzecz jak i dowolną rzecz schować oraz podarunek od samego diabła szklankę, którą kiedy napełni się ją wodą i popatrzy przez nią jak przez szkło powiększające to zobaczy się śmierć, jeśli śmierć stoi przy nogach to wystarczy pokropić chorego wodą z owej szklanki a chory ozdrowieje, jeśli stoi przy głowie chory umrze.
W ostatniej scenie, kiedy chłop zostaje wezwany do cara, stwierdza, że śmierć stoi przy głowie cara, aby ocalić cara zawiera pakt ze śmiercią, że zamiast cara ma umrzeć on.
Film był albo rosyjski lub radziecki albo brytyjski aha i był kolorowy.
Za cholerę jednak nie pamiętam tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2012 o 22:02, kerkas napisał:

głowie cara, aby ocalić cara zawiera pakt ze śmiercią, że zamiast cara ma umrzeć on.

A mnie chodzi po głowie taka wersja, że on obraca łoże i śmierć znajduje się w nogach zamiast przy głowie i w ten sposób ją oszukuje.
Tyle że też nie pamiętam, czy to była baśń, czy film :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemano, a więc do rzeczy. Oglądałem kiedyś taki film była trójka czy czwórka przyjaciół, (chłopców) (nieudaczników) skończyli szkołę i chcieli dostać się na jakąś wyższą uczelnię.. Żaden z nich się nie dostał nigdzie. .Wmawiali rodzicom, że dostali sie do jakiejś szkoły.Następnie ich rodzice chcieli spotkać sie z dyrektorem. I stworzyli własną szkołę z jakiegoś opuszczonego budynku. Gdzie dyrektorem był chyba woźny z poprzedniej szkoły. Następnie w tej szkole zrobili skatepark, baseny itp. Do tej szkoły chodziło dużo uczniów (nieudaczników). Gdy wszystko wychodzi najaw, stają przed sądem za nielegalne prowadzenie szkoły. Było tam coś jeszcze o Wyższej szkole(hogwart) taki gruby chciał sie tam dostać i lizał dupę takim kujonom. Z góry dzięki za tytul filmu ;) pozdrawiam. Proszę o szybkąopowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się