KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

Dawno dawno temu oglądałem w telewizji następujący film i teraz z ciekawości dociekam jego tytułu.
W filmie był chłopak, który pisał książkę. Miał notatnik w którym wszystko notował. Pewnego razu zeszycik dorwał nauczyciel(?) i od tej pory pomagał mu pisać.
Pamiętam scenę w której główny bohater siedział w domu tego kolesia i pisał na maszynie a nauczyciel krzyczał aby mocniej uderzał w klawisze.
Ktoś kojarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Szukam filmu który leciał w TVP gdzieś koło 1995 r. i nigdy nie był powtarzany jak inne filmy po 100 razy.
Opowiadał o małżeństwie, które postanowiło udawać, że dopiero się poznają, idą na pierwszą randkę, kochają się jak po raz pierwszy, poznają się, przysięgają nigdy nie kłamać... jest cudownie dopóki jedno z nich nie przyznaje się do zdrady małżonka dawno temu. Było to coś na kształt dramatu psychologicznego, produkcja raczej USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ogladajac najnowszy odcinek HIMYM zaczela mnie straszliwie meczyc jedna kwestia. Mianowicie jaki byl tytul kreskowki/anime/serialu animowanego, ktory dzial sie (CHYBA) w czasach postapokaliptycznych a w scenie otwierajacej (w openingu) byl wielki pociag, leciala wlasnie O Fortuna (a tak przynajmniej mi sie zdaje...) i wszystko bylo szaro-bure... i kompletnie nie pamietam co to moglo byc :P moze ktos pomoze ;) google niestety za bardzo mi nie pomoglo jak na razie

dzieki z gory!

EDIT: pociag z openingu kojarzy mi sie z tym: http://boingboing.net/filesroot/fromInside_6.jpg . Tylko byl duzo wyzszy... moze to nie jest posapo a o wygranej III Rzeszy... juz mi sie miesza :P ale sprawdze sam wszystkie mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2014 o 00:07, kindziukxxx napisał:

film w którym gościu pracuje jako woźny na uniwersytecie i rozwiązał na tablicy jakieś
bardzo trudne działanie. kojarzycie?

"Buntownik z wyboru" z Mattem Damonem i Robinem Williamsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sluchajcie poszukuje tytulu filmu (serialu?) dla mlodziezy o ktorym tutaj wczesniej byla juz chyba mowa (Pisal o nim gosc o nicku CHIPS11)- wydaje mi sie ze chodzi nam o ten sam film. Juz pisalem na wielu forach m.in Nostalgii o tym filmie ale bez odzewu, byc moze tutaj komus sie cos przypomni.
Tak wiec kilkuodcinkowy film byl emitowany albo w soboty, badz co jest bardziej prawdopodobne w niedziele w godzinach przedpoludniowych. Mialo to miejsce zapewne pod koniec lat 80 badz na poczatku lat 90. Wydaje mi sie ze za niego "weszla" "Niebezpieczna Zatoka". Glownym bohaterem byl mlody chlopiec (13 moze 14 lat). Wiem ze w owym filmie byl tez gang chuliganow w podobnym wieku. Ich przywodca mial na imie VINI (tak przynajmniej słyszałem), wiec mogl miec na imie Vinnie. Mial przydlugawe wlosy, krecone wlosy, takie jakie byly modne w tamtych latach (podobne jak Tyler Benchfield w filmie "Dzien za dniem") i zapewne byl niewiele starszy od glownego bohatera. Glowny bohater jakos wciaz zachodzil za skore tej bandzie. Wydaje mi sie że cecha charakterystyczna tej bandy bylo to ze ich czlonkowie nosili bluzy basebollowe, badz katany jeansowe z trupia czacha, ale tego nie jestem pewien. Jezeli chodzi o gang wydaje mi sie ze byl to gang rowerowy (rowery typu BMX). Na pewno byla tam jeszcze dziewczyna, ktora wedlug mnie (TUTAJ SIE ROZNIMY Z CHIPSEM11) byla siostra przesladowanego i zakochala sie w przywodcy tego gangu, czyli Vinim. Ow Vinnie zakochal sie ze wzajemnoscia w tej dziewczynie i przestal byl przywodca tego Gangu poniewaz czlonkowie powiedzieli ze nie chca takiego szefa, ktory z babami trzyma.
Wydaje mi sie ze ten glowny bohater wraz ze siostra znalezli sie albo w nowym miescie, albo nowej szkole i takie bylo tlo filmu. Wydaje mi sie ze ten glowny bohater tez jezdzil na rowerze.
NATOMIAST co pamietam na pewno, w ostatnim odcinku tego serialu (filmu) pod koniec filmu, glowny bohater przywiazal rowery tej bandzie lancuchami do czegos i celowo im sie pokazal aby tamci go zaczeli gonic. Ci gdy tylko zobaczyli glownego bohatera ruszyli tymi rowerami za nim w poscig, a ze nie wiedzieli ze one sa przywiazane to powylatywali przez kierownice.
Jezeli ktos zna tytul to prosze o pomoc bo mecze juz sie z tym filmem strasznie dlugo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CHIPS NAPISAŁ TAK:
"Witam. poszukuje filmu z lat 80-tych lub 90-tych niestety film oglądałem bardzo bardzo dawno temu i pamiętam tylko szczątkowe informacje . Film ma charakter młodzieżowy tak ogólnie głównym bohaterem jest chłopak jeżdżący na rowerze chyba kolarzówce który czego nie jestem pewien przenosi się do nowego miasta lub nowej szkoły i tam zadziera z miejscowymi chuliganami i tak pare razy udaje mu się trafnie wejśc im w parade że zakochuje się w nim dziewczyna z tego gangu która przy okazji jest dziewczyną przywódcy chuliganów przez co chłopak ma dodatkowe kłopoty między innymi zostaje mu zniszczony rower. Z takich szczegółów to pamiętam jeszcze że film zaczyna się od sceny jak ten właśnie chłopak w nocy jedzie na rowerze w ujęciu pokazane są nogi jak pedałuje na tym rowerze a ci chuligani na jakimś murze czy ścianie czy jakimś płocie malują grafiti i ten chłopak najeżdża na nich i przeszkadza im ale już nie pamiętam w jaki sposób ale dosyc skuteczny i odjeżdża a później oni go namierzą w tej szkole... Wiem że to nie wiele ale tyle pamiętam a szukam tego filmu już ładnych pare lat.../"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajac jeszcze kilka szczegolow bo juz nie mozna edytowac posta.
Do gangu rowerowego nalezalo 4 moze 5 chlopcow. Wydaje mi sie że przywodca tego gangu Vinnie stanal pewnego razu w obronie tego glownego bohatera czym dodatkowo zaimponowal siostrze glownego bohatera i od tej pory zostal wyrzucony przez chlopcow z bandy.
Nic wiecej nie pamietam. Nie wiem jakiej produkcji mogl byc ten kilkuodcinkowy film, na pewno nie polskiej ;p byc moze kanadyjskiej, amerykanskiej, nowozelandzkiej, australijskiej a byc moze ktoregos z krajow skandynawskich. Raczej nie byl produkcji niemieckiej, a juz na pewno rosyjskiej tudziez naszych poludniowych sasiadow. Posadzam ze emisja tego filmu mogla byc w latach 88-91. To chyba tyle. Jeszcze pogmyram za tym filmem w internecie jakbym cos znalazl dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gosia_wwy na nostalgii pisze:
"Witam, dawno temu (chyba początek lat 90) oglądałam w tvp film, a może mini serial, coś mi się kojarzy, że w 4 - 5 odcinkach. Ojciec z córką i synem przeprowadza się do małego miasteczka, chyba po śmierci żony. W nowej szkole rządzi gang młodzieżowy. Pamiętam te skórzane kurtki :) Chłopak i dziewczyna nie są dobrze przyjęci przez ten gang, są bójki. Jednak szef gangu zakochuje się w tej dziewczynie i chyba odchodzi z tego gangu. Więcej nie pamiętam, a wiem, że bardzo podobał mi się ten film. Chętnie obejrzałabym go znów. Jeśli ktoś coś pamięta bardzo proszę o informację."

To udalo mi sie znalezc, a wiec nie jestem odosobniony ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Poszukuje tytułu filmu emitowanego najprawdopodobniej we wakacje pod koniec lat 80 (87-90) w godzinach przedpołudniowych. Jego emisja wydaje mi sie była chyba po Ernim (serial Partnerzy). Był to film raczej kilkuodcinkowy, ale co do tego moge sie mylic, z gatunku najprawdopodobniej fantasy. Był zapewne produkcji radzieckiej, czechoslowackiej, bulgarskiej lub naszych innych wschodnich sasiadow. Na pewno nie byl produkcji amerykanskiej ani australijskiej, ani zadnej innej tym podobnej.
Pamietam jedynie ostatnia scene z tego filmu, że główny bohater- młody chłopiec dowiedzial sie (ewnetualnie ktos mu powiedzial?) ze zlego czarownika mozna pokonac tylko w taki sposob ze nalezy odnalezc jego serce i je zniszczyc. Ow chlopiec samotnie zakradl sie do jaskini badz groty skalnej, prawdopodobnie siedziby złego czarownika i tam pod jego nieobecnosc odnalazl cos co okazało sie byc wlasnie sercem tego czarownika (czarodziej ukrył je tam). Ów zły czarownik jechał wówczas po jakichs skalnych wzgórzach na koniu. Chłopiec pamietam że bał sie tego, że kiedy bedzie w tej jaskini to ten czarownik moze w do niej w kazdej chwili powrócic. Chłopiec odnalazl jego serce w tej jaskini i rzucił nim o ziemie i ono sie rozwalilo, lub co jest duzo mniej prawdopodobne przecial je mieczem na pol. W tym momencie jadacy na koniu zly czarodziej chwycil sie za serce, spadl z konia i umarl. Tak sie ten film skonczyl. Pamietam ten film jako mroczny i bardzo balem sie tego zlego czarownika. Chyba w tym filmie ten czarodziej wymawial przy czarowaniu? slowa (BUUGADI, BUUGADI)- tak przynajmniej slyszalem jako maly chlopiec.
Ostatnio o podobnej tematyce odnalazlem gdzies w internecie legende o Koscieju Niesmiertelnym (ze ukryl swoje serce w formie jaja, gdzies w trudno dostepnym miejscu i ktos je odnalazl i zniszczyl), byc moze taki byl tez tytul tego filmu, ale w kinematografii radzieckiej znalazlem tylko wzmianke o filmie, ktorego bohaterem jest Kosciej Niesmiertely, ale jest to producja z lat 40, a to nie o ten film mi chodzi. Nie chodzi mi tez o film Mio moj Mio.

2. Poszukuje tytulu bajki emitowanej w TVP1 posadzam ze w latach 86-89, ktorej bohaterami byly misie (cos na wzor Uszatka, badz Coralgola). W kazdym razie nie byla to bajka animowana. Nie pamietam ile bylo tych miskow, ale pamietam ze w kazdym odcinku (byc moze pod jego koniec) miski chwytaly sie za rece i chodzily wokoło spiewajac (umiem zanucic cala ta piosenke do dzis pod nosem- pisze tak jak slyszalem te slowa wowczas):
DIA DU DEL DIK
DIA DU DEL DIK
DIA DIK TOL DIK TOL DIUDE
DIA DIK TOL DIK
DIA DIK TOL DIK
DIA DIK TOL DIK TOL DIIK
DJA DJU DEL DIK
DJA DJU DEL DIK
DJA DIK TOL DIK TOL DIK

3. Poszukuje tytulu teatru dla mlodziezy prawdopodobnie produkcji polskiej. Pamietam tylko jego koncowke, ze dzieci bawiły sie w domu w chowanego. Kazda osoba ktora wychodzila schowac sie do innego pokoju zamieniala sie w kukiełkę (czemu? nie wiem). Kukiełki stawały sie wiernym odzwierciedleniem owych postaci. Przy napisach koncowych pojawiła sie piosenka Krzysztofa Antkowiaka pt. Przyjaciel wie.

4. Poszukuje tytulu teatrzyku dla dzieci emitowanego na TVP1 w roku ok (1985-1987). Pamietam tylko tyle ze co jakis czas przez caly pokoj przejezdzala lokomotywa zabawka (bez wagonow) i wjezdzala np. pod szafe. Nie bylo wiadomo kiedy przejedzie i nikt przez to nie mogl jej zlapac. Wydaje mi sie ze slowo lokomotywa bylo w tytule tego teatrzyku, ale moge sie mylic. Moje typy to „Szalona lokomotywa”. Pamietacie takie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2014 o 18:02, Transylvanian_Hunger napisał:

> Przy napisach koncowych pojawiła sie piosenka Krzysztofa Antkowiaka pt. Przyjaciel
wie.
To prawdopodobnie "Cudowne dziecko" (1986) http://www.filmweb.pl/film/Cudowne+dziecko-1986-4751



To nie byl typowy film, tylko jednoodcinkowy teatr dla mlodziezy (cos jak w stylu jak np Rodzina Zastepcza, lub np. Kiepscy) , ale dzieki za chec pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się