KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

Witam,
Ciekaw jestem, czy komuś uda się rozwiązać mój problem. Otóż jakieś dwa lata temu widziałem w telewizji film, z którego baaaardzo niewiele pamiętam i, niestety, nie miałem już nigdy okazji go zobaczyć. Co więcej, udało mi się zobaczyć tylko pierwsze 10-15 minut.
W filmie był pokazany mecz rugby (nie mylić z futbolem amerykańskim). Czas wydarzeń w filmie nie był aktualny, ale że niewiele pamiętam, mogło to być 20, 30, a równie dobrze i 80 lat temu, w każdym razie - takie bardziej retro klimaty (co było o tyle fajniejsze, że film powstał stosunkowo niedawno). Niestety, nie mogę sobie przypomnieć żadnego aktora, który tam występował. Według programu telewizyjnego, film miał opowiadać o jakiejś drużynie ligowej i tym, co działo się w samej lidze (czyli transfery, szachrajstwa, kariery, itp.).
Był to film raczej brytyjski, aczkolwiek mogę się mylić - był w klimatach lekko komediowych, bo już w ciągu pierwszych 15 minut zdążyłem zaśmiać się kilka razy, ale mimo wszystko miałem wrażenie, że film jest w miarę poważny (ale co ja mogę oceniać po 15 minutach...).

I to wszystko, co pamiętam z tego filmu, niestety, musiałem wyłączyć telewizor, a nie spisałem sobie tytułu tego filmu.
Jeżeli komuś uda się to znaleźć, będę baaaaaardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2014 o 21:29, Prosiaq napisał:

Witam,
Ciekaw jestem, czy komuś uda się rozwiązać mój problem. Otóż jakieś dwa lata temu widziałem
w telewizji film, z którego baaaardzo niewiele pamiętam i, niestety, nie miałem już nigdy
okazji go zobaczyć. Co więcej, udało mi się zobaczyć tylko pierwsze 10-15 minut.
W filmie był pokazany mecz rugby (nie mylić z futbolem amerykańskim). Czas wydarzeń w
filmie nie był aktualny, ale że niewiele pamiętam, mogło to być 20, 30, a równie dobrze
i 80 lat temu, w każdym razie - takie bardziej retro klimaty (co było o tyle fajniejsze,
że film powstał stosunkowo niedawno). Niestety, nie mogę sobie przypomnieć żadnego aktora,
który tam występował. Według programu telewizyjnego, film miał opowiadać o jakiejś drużynie
ligowej i tym, co działo się w samej lidze (czyli transfery, szachrajstwa, kariery, itp.).


Wielki Mike. The Blind Side. Może to ale to futbol amerykański..

Dnia 10.03.2014 o 21:29, Prosiaq napisał:

Był to film raczej brytyjski, aczkolwiek mogę się mylić - był w klimatach lekko komediowych,
bo już w ciągu pierwszych 15 minut zdążyłem zaśmiać się kilka razy, ale mimo wszystko
miałem wrażenie, że film jest w miarę poważny (ale co ja mogę oceniać po 15 minutach...).

I to wszystko, co pamiętam z tego filmu, niestety, musiałem wyłączyć telewizor, a nie
spisałem sobie tytułu tego filmu.
Jeżeli komuś uda się to znaleźć, będę baaaaaardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, też nie. :(

Rugby, lata dawne. Mogę się mylić, ale teraz skojarzył mi się okres II wojny światowej, chyba wtedy (mniej więcej) mogła dziać się akcja filmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu leży pies pogrzebany, bo byłem na tej stronie, widziałem to, przejrzałem chyba wszystkie filmy tam podane i... Wciąż nic. Dlatego poważnie się zastanawiam, czy to aby na pewno był film o rugby, czy pomyliło mi się z innym sportem... Ale uważam, że raczej rugby, bo kojarzę kolesi przepychających się na boisku w pasiastych strojach, ze skórzanymi ochraniaczami na głowach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję filmu o II w.ś znajdujący się w Afryce. A mianowicie był taki zniszczony zamek (garizon?) i była walka o dostęp do wody na studni.
Jest taka scena, że sobie rozmawiają na murze, a nagle

Spoiler

niemiecki snajper zabija jednego z nich strzałem w głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 21:28, BartexooN napisał:

Witam, poszukuję filmu o II w.ś znajdujący się w Afryce. A mianowicie był taki zniszczony
zamek (garizon?) i była walka o dostęp do wody na studni.
Jest taka scena, że sobie rozmawiają na murze, a nagle

Spoiler

niemiecki snajper zabija jednego
z nich strzałem w głowę.


Sahara (1943) ewentualnie remake Sahara (1995)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam tytułu rosyjskiego filmu, to bodajże dramat psychologiczny. Zaczyna się tak, że jakaś rodzina jechała samochodem przez pustynię czy jakieś pustkowie i skończyło im się paliwo, lub się wóz zepsuł. W pobliżu mieszkał jakiś koleś z córką. Chcieli ich zaprosić, ale facet z samochodu stwierdził, że prześpią się w samochodzie. Rano jednak gdy facet się obudził nie było już ani żony ani córki.
Możliwe że coś pomyliłem bo piszę to co powiedział mi znajomy a on sam dokładnie nie pamięta szczegułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była taka scena w jakimś filmie, a mianowicie leżał umierający facet i ostatkiem sił wyciągnął rękę w stronę drugiego gościa. Następnie powoli przekręcił tę dłoń i pokazał środkowy palec. Podejrzewam, że to była komedia. Ktoś zna tytuł tego filmu? Ta scena jest dosyć znana, bo moi koledzy ją kojarzą, jednak również jest problem z tytułem filmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 14:36, kerkas napisał:

/.../

Constantine (2005)

Spoiler

końcówka filmu



Hmm, a jeszcze jakiś film z podobną sceną? Coś nie wydaję mi się żeby to był Constantine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2014 o 15:35, Orion napisał:

Hmm, a jeszcze jakiś film z podobną sceną? Coś nie wydaję mi się żeby to był Constantine.


Oni żyją (1988)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2014 o 20:30, kerkas napisał:

> Hmm, a jeszcze jakiś film z podobną sceną? Coś nie wydaję mi się żeby to był Constantine.


Oni żyją (1988)


Też nie. Ale założę się, że to była komedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 24.05.2014 o 21:26, Orion napisał:

> Oni żyją (1988)

Też nie. Ale założę się, że to była komedia.


Ciężka próba (1991)

Adrenalina 2. Pod napięciem (2009)

Wściekłe psy (1992)

i więcej pomysłów na razie nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję filmu produkcji brytyjskiej, rok wydania: 2010/2011/2012. Opowiadał bodajże o byłym członku SAS bądź MI6, który zostaje w coś wrobiony i ofc musi się dowiedzieć co/jak/czemu. Większość akcji działa się w Afganistanie. Z tego co pamiętam, TVP1 go kupiła dość szybko po premierze i puściła, bodajże w 3 częściach. Ktoś kojarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czarno białego filmu, który oglądałem bardzo dawno temu, w którejś z telewizji. Akcja działa się w jakimś dużym domu/dworze i fabuła opierała się na powieści "Dziesięciu murzynków" Agaty Christie. Pamiętam jedynie końcówkę filmu. Zabójcą okazała się kobieta, który cały czas była w przebraniu starszego mężczyzny. Na samym końcu zrywa maskę starca i pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Bodajże kobieta stała w oknie. Z ofiar przeżyła chyba jedna osoba, albo na samym końcu też zginęła. Nic więcej nie pamiętam. Film na pewno jest bardzo stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się