KulpaDawid

Szukam filmu, nie znam (nie pamiętam) tytułu ani aktorów . Proszę o pomoc! =)

894 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2014 o 17:59, Kraju napisał:

Szukam czarno białego filmu, który oglądałem bardzo dawno temu, w którejś z telewizji.
Akcja działa się w jakimś dużym domu/dworze i fabuła opierała się na powieści "Dziesięciu
murzynków" Agaty Christie. Pamiętam jedynie końcówkę filmu. Zabójcą okazała się kobieta,
który cały czas była w przebraniu starszego mężczyzny. Na samym końcu zrywa maskę starca
i pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Bodajże kobieta stała w oknie. Z ofiar przeżyła chyba
jedna osoba, albo na samym końcu też zginęła. Nic więcej nie pamiętam. Film na pewno
jest bardzo stary.

Jest film z 1945 roku "And then there were none" . http://www.filmweb.pl/film/A+potem+nie+by%C5%82o+ju%C5%BC+nikogo-1945-110952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Film nie jest czarno biały ale opis się zgadza

Ten Little Niggers (1949)

Ten Little Indians (1965)

Zabity na śmierć (1976)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2014 o 20:11, Kraju napisał:

To niestety nie to. Końcówkę pamiętam bardzo dobrze, więc nie mogłem się pomylić, a ten
film ma zupełnie inną.

Są jeszcze dwa filmy, pierwszy nakręcony w 1959 i drugi w 1965.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam filmu, które dość słabo pamiętam. Pamiętam, że w tym filmie było Pole Kukurydzy, Szosa
i wydaje mi się, że był jakiś motyw czerwieni. Tak coś mi się z demonami kojarzy, albo jakąś apokalipsą.

BTW, to nie jest Child of the Corn. Sprawdzałem i to nie jest to, co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to nie to ale ... Znaki z Gibsonem? :D Możesz określić jeszcze cokolwiek? Przypuszczalny wiek filmu - nawet w dziesięcioleciach, aktorów? Gatunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 20:18, SurgeonOfDeath napisał:

Szukam filmu, które dość słabo pamiętam. Pamiętam, że w tym filmie było Pole Kukurydzy,
Szosa
i wydaje mi się, że był jakiś motyw czerwieni. Tak coś mi się z demonami kojarzy, albo
jakąś apokalipsą.

BTW, to nie jest Child of the Corn. Sprawdzałem i to nie jest to, co pamiętam.

Może ten http://www.filmweb.pl/film/Krwawy+%C5%82an-2010-585640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2014 o 20:35, TigerXP napisał:

Moze ktoras czesc smakosza? Ot taki wolny strzal, ktory mi sie skojarzyl.

@Tyler_D na pewno nie znaki.
@prf nie
@TigerXP też nie.

Ten film wydaje mi się, że ma więcej niż 5+ lat. Może nawet i 10+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam trzech filmów.

1) Dwóch ludzi porywa córkę głównego bohatera i wymusza na na nim zastrzelenie jakiejś celebrytki pod groźbą zabicia dziecka.
2) Facet po 20-30 latach życia w podziemnym bunkrze z rodzicami (od urodzenia bodajże) poznaje prawdziwy świat.
3) Jakiś typowy Kowalski w wyniku pewnego biegu wydarzeń temporarnie pełni urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Chyba komedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Szukam filmu który bardzo dawno temu oglądałem był to horror na początku rolnik wyrywa słup lub kamień i uwalnia diabła który morduje całą miejscowość.Wiem też że był też ksiądz który sprzedał dusze.Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2014 o 22:32, sebciu76 napisał:

Witam Szukam filmu który bardzo dawno temu oglądałem był to horror na początku rolnik
wyrywa słup lub kamień i uwalnia diabła który morduje całą miejscowość.Wiem też że był
też ksiądz który sprzedał dusze.Proszę o pomoc

To zdecydowanie nie Wishmaster gdzie zły dżin siedział w rubinie i wylazł gdy ten ktoś "pęknął". Natomiast opisany początek z rolnikiem i słupem przypomina mi Rawhead Rex (1986) : nie ma diabła ale to może być to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam filmu, z ktorego pamietam naprawde niewiele. Kategoria thriller. Jakby amerykanska baza wojskowa, w ktorej mieszka malzenstwo. Ktos probuje zabic zone, potem okazuje sie, ze to maz, i jakas silna wizja pileczek ping-pongowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ktos moze kojarzy dosc stary film gdzie ludzie schodzili pod powierzchnie ziemi i gineli bo byli tam obcy czy cos takiego ?
rok produkcji byl raczej ~2000 roku
poza tym o ile dobrze pamietam przez caly film nie pokazali tych istot, ale moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Proszę o pomoc. Poszukuję filmu oglądałem go gdzieś w 2005r. A teraz napiszę to co pamiętam z tego filmu.
Biedna dzielnica główna bohaterka(dziewczynka z 13lat) przyjaźni się z bezdomną kobietą(kobieta chodzi po śmietniskach- i chyba jest bezdomna) w śmieciach znajduje prawie całą serię encyklopedii bez 1 tomu i daje jej i dziewczynka uczy się na pamięć wszystkich tomów, jest bardzo zdolna. Miedzy czasie jej matka narkomanka przedawkuje i umiera, dziewczynka trafia do domu dziecka (nie wiem czy później jest w rodzinie zastępczej) gdy zaczyna chodzić do szkoły okazuje się że, jest bardzo zdolna, lecz nie umie wszystkiego gdyż brakująca wiedza znajdowała się w tomie encyklopedii której nie miała...(chyba była tam matematyka i może fizyka). Wyrasta na bardzo mądrą osobę.
I tyle pamiętam, przepraszam, troche mało szczegółów ale więcej nie pamiętam. :/
Proszę o pomoc! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się