Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Core 2 Duo przekracza granicę 3,2 GHz

48 postów w tym temacie

Intel szaleje. A swoją drogą, to, że dwu- i trzyrdzeniowe phenom''y zapowiadają się dobrze raczej nie oznacza, że faktycznie takie będą. Tak samo zapowiadały się czterordzeniowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, to jest już ogromna wydajność :O

No cóż, mam nadzieję że te procesory szybko stanieją i będę się w mógł w takiego zaopatrzyć. Na pewno zapewni on świetne wyniki w różnych testach i dobrze będzie sprawował się w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Core 2 Duo z taktowaniem 2.13 GHz (nie pytajcie mnie o pozostałe parametry - nigdy nie sprawdzałem z... lenistwa? :D), do tego dochodzi 7900 GS, 2 GB RAM(Kingston) i ,,Kryzys" śmiga na średnich aż miło :)
P.S: Koło marca na Allegro chyba pojawi się ta karta, bo może kupię 8800 GT - jakby co to karta używana przez rok. Będzie tania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie widzę sensu kupowania tego procesora. Od pozostałych Penrynów najprawdopodobniej różnił się będzie tylko mnożnikiem. Taką samą wydajność uzyska się więc podnosząc częstotliwość FSB do 370 MHz, mając E8400, lub do 416 MHz przy E8200, co nie jest żadnym problemem, oczywiście wszystko bez zmiany napięć czy chłodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD musi wypuścic coś naprawdę dobrego, bo jak upadnie to Intel będzie miał monopol i ustali ceny jakie tylko będzie chciał, a to będzie koszmar. Procek bardzo fajny tylko ciekawe jak będzie się sprawdzał przy podkręcaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 19:50, perdos1 napisał:

Ja osobiście nie widzę sensu kupowania tego procesora. Od pozostałych Penrynów najprawdopodobniej
różnił się będzie tylko mnożnikiem. Taką samą wydajność uzyska się więc podnosząc częstotliwość
FSB do 370 MHz, mając E8400, lub do 416 MHz przy E8200, co nie jest żadnym problemem,
oczywiście wszystko bez zmiany napięć czy chłodzenia.


Niepotrzebnie sie trudzisz - juz na poczatku probowalem to wytlumaczyc, ale niektorzy nie rozumieja, ze on sie niczym nie rozni, poza mnoznikiem... No, ale oczywiscie niektorzy "wiedza" lepiej. Przynajmniej my swoje wiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie się nieźle podkręcał...z dobra płyta główną. Z początku cena pewnie będzie dość wysoka. Ale znając firmę Intel to będzie obniżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 17:45, Ecko09 napisał:

Intel ostatnio troche przesadza ;P I tak czekamy, by zobaczyć co wyjdzie z Penryn


I dobrze że "przesadza" ;)). Dzięki temu jest rozwój a poprzednie generacje procków szybko tanieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 23:01, lothar-mb napisał:

> Intel ostatnio troche przesadza ;P I tak czekamy, by zobaczyć co wyjdzie z Penryn


I dobrze że "przesadza" ;)). Dzięki temu jest rozwój a poprzednie generacje procków szybko
tanieją


Tylko gorzej będzie jak AMD upadnie, bo sobie wyraźnie nie radzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować