Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Core 2 Duo przekracza granicę 3,2 GHz

48 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2008 o 23:11, Ecko09 napisał:

Tylko gorzej będzie jak AMD upadnie, bo sobie wyraźnie nie radzą.


No różnie może być, zobaczymy jak będzie.
Gdyby nie czuli "oddechu" AMD na karku na pewno by się *aż tak* nie spieszyli z wypuszczaniem kolejnych generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaa... a kto go kupi?? Biorąc pod uwagę jak Intel ceni swoje najlepsze produkty to będzie kosztował co najmniej 2 koła. AMD bankrutem ludzie dowiedzcie się najpierw jak stoi ich budżet!! Jakiego procka macie, że zwiatujecie, że padnie AMD?? Najwiecej osób kupuje procka pewnie do 6 stów!!Ja mam Athlona X2 4000+ wykręconego na 2.8 Ghz i sobie go chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2008 o 11:25, Adolf1941 napisał:

Taaa... a kto go kupi?? Biorąc pod uwagę jak Intel ceni swoje najlepsze produkty to będzie
kosztował co najmniej 2 koła. AMD bankrutem ludzie dowiedzcie się najpierw jak stoi ich
budżet!! Jakiego procka macie, że zwiatujecie, że padnie AMD?? Najwiecej osób kupuje
procka pewnie do 6 stów!!Ja mam Athlona X2 4000+ wykręconego na 2.8 Ghz i sobie go chwalę.

Intel ceni swoje produkty adekwatnie do wydajności i możliwości OC przez nie oferowane. Twoim zdaniem procek będzie 2k kosztował? Biorąc pod uwagę cenę E8200 ( 570 zł ) i cenę E8400 ( 670 zł ) tylko idiota płaciłby grubo ponad 1000 zł za dodatkowe 200 MHz, które można na dodatek uzyskać przy leciuteńkim OC. Ale jak już mówiłem, procek od pozostałych Penrynów różnił się będzie jedynie mnożnikiem, przez co nie opłaca się do niego dopłacać nawet 100 zł. Sądzisz, że najwięcej osób kupuje procka do 6 stów, masz rację. Tylko czy wziąłeś pod uwagę to, że Intel w każdym przedziale cenowym posiada lepszą alternatywę dla AMD. Podam parę przydładów:

do 600 zł E8200 zmiata wszystkie AMD, a przy tym kręci się znakomicie

do 400 zł E4600 już na starcie przewyższa wydajnością porównywalnego cenowo 5600+, a co dopiero po OC?

do 200 zł E2160 lekko przewyższa wydajnością 4200+, ale po OC obu procków AMD dostaje takie baty, że szkoda patrzeć.

4 rdzenie od Intela również są wydajniejsze niż 4 rdzenie od AMD

Czy to co wyżej napisałem nie zwiastuje końca AMD? Oczywiście ja, tak samo jak każdy chciałbym, żeby AMD w końcu dokopało Intelowi, bo chyba każdy wie, co będzie oznaczał monopol Intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 21:51, radek9 napisał:

Zapewne będzie się nieźle podkręcał...z dobra płyta główną. Z początku cena pewnie będzie
dość wysoka. Ale znając firmę Intel to będzie obniżka.

>NIEWIEM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobrze gadasz, potencjał overclockerski na pewno jest wyższy u Intela (no i AMD-ki zawsze miały problem z dość dużą ilością wydzielanego ciepła).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować