Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia kupiła twórców kart PhysX

32 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Nvidia ogłosiła, że ostatnie zakupy firmy okazały się wielkim sukcesem - przejęto twórców technologii PhysX, pracującym pod szyldem Ageia Technologies. Producent chipów graficznych zamierza dzięki tej inwestycji zaprezentować w przyszłości karty GeForce z wbudowanymi akceleratorami fizyki.

Przeczytaj cały tekst "Nvidia kupiła twórców kart PhysX" na gram.pl

Najlepiej byłoby żeby na rynku istniały dwie równorzędne firmy produkujące karty graficzne o świetnych osiągach i w dobrych cenach ( aktualnie jak np. ATI) i wydajności (aktualnie NVIDIA , to połączenie doprowadzi do lepszych modelów GF w przyszłości ale oby nie były one w cenie GF 8800 ultry.

Według mnie nawet świetne info, że w końcu nie będziemy musieli wykładać dodatkowych 600zł na fizykę, a będzie wbudowana w kartę graficzną. Problemem może być to, że po prostu to zostanie wprowadzone w standard dopiero w IV kwartale tego roku, może i później....... ; p

W sumie dobrze, mam nadzieje, że zaczną produkować szybko nowe układy do fizyki, bo jakoś nie jestem do końca przekonany czy dobrze będzie wrzucać te opcje bezpośrednio do GF''ów. Jednak co oddzielna karta to oddzielna, chyba, że naprawdę dobrze to połączą. Jeśli tylko udałoby im się takie osobne karty sprzedawać w cenach np. kart dźwiękowych, tak powiedzmy z półki 250-300zł to z pewnością także kupiłbym sobie PhysiX''a.

No no - wkońcu akceleratory fizyki będą w takiej postaci, że będą popularne... ;)
Mam nadzieję, że większość obecnych kart graficznych pojawi się także w wersji z akceleratorem fizycznym 0 to była by bomba!
Ale pozostaje kwestia pieniędzy - czy NVIDIA też będzie sprzedawała drogo akceleratory?

Cena kart napewno wzrośnie (jeśli nie, to będzie sukces), z tym że nie można patrzeć na to w sposób cena GF + fizyki. Oczywiście cena pójdzie w górę ale jeśli całość będzie najednym układzie to koszty produkcji jednej ''hybrydy'' będą niższe niż 2 oddzielnych kart (przynajmniej taką mam nadzieję).

Dnia 05.02.2008 o 09:52, Emillo2 napisał:

ATI czaiło się i w końcu Nvidia kupiła, czyli będą mieć z Havokiem komplet, oj te Ati
coś śpi

A NVIDIA miała kupić Havoka ... :) No i kiedy Intel kupił Havoka to NVIDIA wybrała coś innego - padło na Ageię

Bardzo cieszy mnie ten news. Perspektywa kupowania oddzielnej karty do fizyki nie była zbyt ciekawa ;) Mniejmy tylko nadzieje, że takie 2w1 będzie w rozsądnych cenach...

Dnia 05.02.2008 o 09:55, kaganiec napisał:

> ATI czaiło się i w końcu Nvidia kupiła, czyli będą mieć z Havokiem komplet, oj te
Ati
> coś śpi

A NVIDIA miała kupić Havoka ... :) No i kiedy Intel kupił Havoka to NVIDIA wybrała coś
innego - padło na Ageię

tak, masz rację, pomyliłem się, za dużo tych fuzji;)

Tyle tych fuzji. Teraz tylko czekać na fuzję Intel Nvidia i w momencie fuzji Inte/Nvidia z AMD/ATI świat dobiegnie końca.

Co to wszystkim się tak na fuzje zebrało? "Małżeństwa" są modne czy jak...? Oby tylko z tego mariażu wyszło coś dobrego dla klientów...

Tylko po co komu taki złom?! Procesory mają już 4 rdzenie. Nie można by wrzucić fizyki na jeden i będzie cacy? Ale po co, skoro można drzeć kasiorę z naiwniaków. Sorry, ale ja sie na takie dojenie nie piszę...

To można było przewidzieć, że karta fizyczna nie przyjmie się, jako oddzielny produkt, ale zostanie zintegrowana z karta graficzna. Cieszę się, że to Nvidia wykupiła Ageie i mam nadzieje, że już w 10 serii kart GeForce zostanie ten moduł dodany i że da lepsze rezultaty niż dotychczas osobna karta fizyczna.

hoho... a ATI tak ładnie się prezentowała ostatnio xP no, chyba że oni też zrobią coś z wbudowaną kartą fizyczną... hm, jest też druga opcja - gry tak jak do tej pory nie będą raczej używać możliwości takiej karty.

Przewidywałem to już przy pierwszych newsach na temat zamiarów NV, gdzie wspominano o wprowadzeniu akceleracji zmiennej geometrii. Dla mnie nic nowego.

Dnia 05.02.2008 o 13:56, szypek26 napisał:

hoho... a ATI tak ładnie się prezentowała ostatnio xP no, chyba że oni też zrobią coś
z wbudowaną kartą fizyczną... hm, jest też druga opcja - gry tak jak do tej pory nie
będą raczej używać możliwości takiej karty.

ATI/AMD zapowiedziało procesor z wbudowanym akceleratorem fizyki :) i to chyba właśnie koniec 2008 lub początke 2009

Zaloguj się, aby obserwować