• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Nie słuchaj ziptofaf bo najwyraznie sie nie zna a pisze gra spokojnie ruszy na tym procku i na karcie ale może ścinać na minimalnych w miastach w dużym tłumie ale tego nie jestem pewiem, ale co do uruchomienia się gry to sopx pozdro:-) większe zastrzeżenia mam do kraty ale ruszyc powinno

Dnia 20.04.2008 o 12:56, Maciek2194 napisał:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 13:07, ziptofaf napisał:

> a grafa??, pamięc?
Za słaba karta, pamięci tylko na minimalne detale. Tyle, że gra nie ruszy, bo procek
tylko jednordzeniowy...

czyli nie warto kupować;/ szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.04.2008 o 20:33, milten6 napisał:

> > & ~ Assassin's Creed ~
Tak, ja gram na Celeronie 2.93GHz (10~18FPSów - Full detale) procek jednordzeniowy spokojnie
starcza
mój 7900GS 256MB gra działa mi na full :|. <ironia

Full detale a możesz dokładniej ?
Rozdzielczość ?
Multipróbkowanie x/3
Jakość grafiki x/4
Poziom szczegółów x/4
Cienie x/3
Synch. pionowa on/off
Post efekty on/off
(jasności to już nie musisz pisać standard 5/10)
Ile czasu ci się wgrywa save za pierwszym razem uruchomienia gry i ile chekpoint jak zginiesz ?
Bo mi się wydaje, że takie granie to udręka a nie granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam :)
mam pytanko odnośnie dwóch gier - Jade Empire i trzeciego Gothica
czy ruszą na PIV 2,8 GHz, 1 GB ramu, Radeon X600 pro?

W sumie martwi mnie tylko karta, ale resztę podaję dla formalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 14:26, adehn napisał:

Witam :)
mam pytanko odnośnie dwóch gier - Jade Empire i trzeciego Gothica
czy ruszą na PIV 2,8 GHz, 1 GB ramu, Radeon X600 pro?


Gothic 3 pójdzie bez problemu, ale może przycinać ze względu na 1gb ramu. U mnie na R9550, 1.5gb ramu i P4 2.4 było znośnie, nawet dobrze (zazwyczaj około 40-50 klatek, czasami przycięcia, grałem z patchem 1.5 Community). Co do Jade Empire to nie wiem, nie grałem, ale powinno spokojnie pójść, w końcu to gra z pierwszego Xboxa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Rozdzielczość - 1280x1024
Multipróbkowanie 3/3
Jakość grafiki 4/4
Poziom szczegółów 4/4
Cienie 3/3
Synch. pionowa - włączone (choć to i tak nie ma wpływu na grafikę)
Post efekty włączone

Czasu na ładowanie gry, praktycznie nie zauważam, napis wczytywanie widnieje co najwyżej 5 sekund.
Podkreślam, że 18 FPSów (w miastach) osiągam na detalach podanych wyżej jak i rozdzielczości. Przy zmniejszeniu ich (szczególnie cieni i multipróbkowania), a także rozdzielczości ilość FPSów wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakoś w to nie wierzę, no ale dobra....
zobaczymy później czy ktoś jeszcze tak samo gra na podobnej konfiguracji oile się tutaj pochwali swoimi osągami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 14:35, Krieeg napisał:

1.5gb ramu i P4 2.4 było znośnie, nawet dobrze (zazwyczaj około 40-50 klatek, czasami
przycięcia, grałem z patchem 1.5 Community).

A co to za patch? Pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.04.2008 o 09:25, marlen230 napisał:

Mam problem z drib\verem. Zawsze dobrze chodził, teraz strasznie tnie. Mam kompa mniej
więcej z pudełka, nieco lepszy ram i karta.

spróbuj wyłączyć programy działajace w tle (np antywirusa), a także zdefragmentować dyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 14:35, Krieeg napisał:

> Witam :)
> mam pytanko odnośnie dwóch gier - Jade Empire i trzeciego Gothica
> czy ruszą na PIV 2,8 GHz, 1 GB ramu, Radeon X600 pro?

Gothic 3 pójdzie bez problemu, ale może przycinać ze względu na 1gb ramu. U mnie na R9550,
1.5gb ramu i P4 2.4 było znośnie, nawet dobrze (zazwyczaj około 40-50 klatek, czasami
przycięcia, grałem z patchem 1.5 Community). Co do Jade Empire to nie wiem, nie grałem,
ale powinno spokojnie pójść, w końcu to gra z pierwszego Xboxa...


Tiaa Gothic 3 chodzi ci na R9550 i 1,5GB ramu płynnie i jeszcze masz 40-50klatek Muhahahahahahahahahahahahahahhahahaahahahha xD No mi też na Procku 233Mhz 128mb ramu i Geforce 2 16mb G3 chodzi bez ścinek i mam 100-200fpsów... śmieszny jesteś, ale mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.04.2008 o 15:08, destruck1 napisał:

Jakoś w to nie wierzę, no ale dobra....
zobaczymy później czy ktoś jeszcze tak samo gra na podobnej konfiguracji oile się tutaj
pochwali swoimi osągami...


To uwierz, bo to prawda :) Wprawdzie sam chyba AC nie kupię (a mam 7900GS), ale widziałem to w akcji na takowej karcie.
Z drugiej strony: czy 18 FPS można nazwać w jakimś stopniu płynną grą? "Chyba" nie. Jednak zmniejszenie detali wpływa zbawiennie i można się cieszyć już normalną grą :)

>U mnie na R9550,

Dnia 20.04.2008 o 15:08, destruck1 napisał:

1.5gb ramu i P4 2.4 było znośnie, nawet dobrze (zazwyczaj około 40-50 klatek, czasami
przycięcia, grałem z patchem 1.5 Community).


LOL. Mój GF7900GS na shaderach 3.0 "śmiga" max 25FPS na początku gry. Spasowałem.

>>Jak mi będą chodziły gry F.e.a.r. i Scraface, na tym sprzęcie:
>P4 1,8ghz 1,25gb ram, radeon9550.?
Scarface - nie wiem, mogę gdybać, że sobie raczej normalnie pograsz.
Co do FEAR - strasznie ogranicza Cię karta graficzna. Teksturki możesz zarzucić bez obaw średnie, ale o opcjach graficznych (nawet podstawowych) możesz zapomnieć :( Ciąć nie będzie, bo RAMu zanadto. Ale wygląd będzie straszny. Pamiętaj jednak, by w opcjach włączyć DX9, bo nawet nie rozłupiesz ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W jakich detalach uruchomi się WiesieK na : INTEL PDC 1.8 GHz, GeForce 8600gt(512 mb) i 2 gb ramu? Jeżeli w max, to czy bardzo będzie się ścinać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2008 o 11:15, W.S.A.D napisał:

W jakich detalach uruchomi się WiesieK na : INTEL PDC 1.8 GHz, GeForce 8600gt(512 mb)
i 2 gb ramu? Jeżeli w max, to czy bardzo będzie się ścinać?


Najprawdopodobniej maksie, ja na 1GB ram AMD Spempron 2600+ i Radku X1950PRo grałem na maksimum, ścinało się w lokacjach gdzie było dużo NPC-ów i obiektów (wyzima handlowa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.04.2008 o 11:20, Bratek196 napisał:

> W jakich detalach uruchomi się WiesieK na : INTEL PDC 1.8 GHz, GeForce 8600gt(512
mb)
> i 2 gb ramu? Jeżeli w max, to czy bardzo będzie się ścinać?

Najprawdopodobniej maksie, ja na 1GB ram AMD Spempron 2600+ i Radku X1950PRo grałem na
maksimum, ścinało się w lokacjach gdzie było dużo NPC-ów i obiektów (wyzima handlowa)...


Pytam, bo na droższy sprzęt mnie raczej nie będzie stać, a w podkręcanie raczej nie chcę się bawić:) chodzi mi o fabryczne ustawienia. dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 22.04.2008 o 11:22, W.S.A.D napisał:

Pytam, bo na droższy sprzęt mnie raczej nie będzie stać, a w podkręcanie raczej nie chcę
się bawić:) chodzi mi o fabryczne ustawienia. dzięki:)



Hmm ale jak masz 8600 GT to porponuje żebyś nie dowalał wszystkiego na maksa (najbardziej AA)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się