• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.08.2008 o 18:54, Patryk Mogilno napisał:

Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3 GHz,
2 GB RAM,
karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza),
600 MB HDD,
Windows XP/Vista.
Co do ramu masz racje to bedzie mały problem wszystko jest ok tylko ram troche braknie
ale wydaje mi się że sobie pograsz nie komfortowo ale pograsz


patryk nie wal tutaj wymaganiami z Gry-online bo one są chamsko zawyżone i nic nie wnoszą:P Rozsądne czy żeby hulało na MAX:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2008 o 19:37, marcinshinoda napisał:

patryk nie wal tutaj wymaganiami z Gry-online bo one są chamsko zawyżone i nic nie wnoszą:P
Rozsądne czy żeby hulało na MAX:P

To ja wiem mysle że 1GB to minimal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie czy gra Tom Clancy''s Rainbow Six: Vegas 2 poszła by na takim kąpie ? --> procek 2.4 1,75 GB RAM i karta graficzna ATI radeon 9600 pro ( z pixel shaderem 2.0 :/ )
P.S. jakie wymagania ma Rainbow Six: Vegas jedynka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2008 o 15:20, DrifteaCent napisał:

Hej, a czy "Euro Truck Simulator" pójdzie na takiej konfiguracji:

Intel Pentium 4 3GHz,
512 MB RAM DDRII,
GeForce 7300GS 256MB.

Wydaje mi się że problemem będzie mała ilość ramu.

ET Simulator będzie ci hulał i Pixel Shader 3.0 i na OpenGl z AA x16. Na moim komputerze wszystko bez problemu na 1280x1024 tylko się nie zdziw gra jest nudna. O ram się nie martw wystarczy dobrze zadbany dysk tzn. defragmentowany i duża ilość wolnego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na jakich detalach będzie działać mi Assasin Creed? Config

Procesor - Intel Core 2 Duo 2 x 2,4GHz

Pamięć ram - 2GB 800MHz Samsung

Karta Graficzna - Geforce 8600GTS 256mb DDR3 (słaba... niby ma direct 10.0 i shadery 4.0, ale wiem że to badziew)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.08.2008 o 18:48, Rombacz napisał:

Na jakich detalach pójdą mi gry takie jak: "Wiedźmin", "Gothic 3", "Assassin''s Creed"?
Mój sprzęt:
Procesor: AMD Athlon 64 3000+ 3,0 GHZ (1 rdzeń)
Karta graficzna: NVidia GeForce 7900 GT 512 MB
Pamięć RAM: 2 GB
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.


Chciałbym tylko dodać (sorry że tak późno), ale czy ma jakieś znaczenie to, że moja karta graficzna ma wejście
AGP x8?? Proszę o odpowiedź (byle szybką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.08.2008 o 17:39, Rombacz napisał:

> Na jakich detalach pójdą mi gry takie jak: "Wiedźmin", "Gothic 3", "Assassin''s
Creed"?
> Mój sprzęt:
> Procesor: AMD Athlon 64 3000+ 3,0 GHZ (1 rdzeń)
> Karta graficzna: NVidia GeForce 7900 GT 512 MB
> Pamięć RAM: 2 GB
> Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Chciałbym tylko dodać (sorry że tak późno), ale czy ma jakieś znaczenie to, że moja karta
graficzna ma wejście
AGP x8?? Proszę o odpowiedź (byle szybką).


Większego nie ma znaczenia, bo różnica w wydajności pomiędzy PCI- Express a AGP jest jakieś 3-5%, w Asasynie niby jset napisane, że wymagana karta pod PCI Express, ale sam przeszedłem grę z kartą pod AGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.08.2008 o 17:39, Rombacz napisał:

Chciałbym tylko dodać (sorry że tak późno), ale czy ma jakieś znaczenie to, że moja karta
graficzna ma wejście
AGP x8?? Proszę o odpowiedź (byle szybką).

Na razie nie, aktualnie dostępne gry były projektowane tak żeby nie przekroczyć max transferu agp. dopiero za kilka lat powstajace obecnie silniki graficzne zaczną wykorzystywać w pełni pci-x, i właśnie gry na nich oparte nie pójdą na agp (tak samo było przy przejściu z "zwykłego" pci na agp). Takie "odgórne" ograniczenia muszą być, cobyś nie widział podczas gry np na ścianie napisu teksture loading, please wait......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.08.2008 o 17:45, fish13 napisał:

w Asasynie niby jset napisane, że wymagana karta pod PCI Express


Nieprawda, kolejny mit powstały z powodu braku umiejętności czytania ze zrozumieniem, pozwolę sobie zacytować fragment przypiętego postu z wątku AC na PC odnośnie wymagań sprzętowych.

Oficjalne wymagania sprzętowe:

- system: Windows® XP/Windows Vista® (wyłącznie)
- procesor: Dual core 2.6 GHz Intel Pentium D lub AMD Athlon 64 X2 3800+ (Intel Core
2 Duo 2.2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+ lub lepszy rekomendowany)
- pamięć RAM: 1 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista
- karta graficzna: 256 MB DirectX® 10.0 lub DirectX 9.0, z Shader Model 3.0 lub
wyższym
- karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0 lub 10.0 (rekomendowana 5.1)
- wersja DirectX: DirectX 9.0 lub 10.0 (dołączone do dysku)
- napęd DVD-ROM: DVD-ROM (odczytujacy płyty dwuwarstwowe)
- miejsce na dysku twardym : 8 GB

Karty graficzne obsługiwane w momencie wydania: ATI RADEON serie X1600/1650
(wyłącznie PCI Express)
-1950/HD 2000/3000, NVIDIA GeForce serie 6800(wyłącznie PCI
Express)
, 7/8/9


Tekst "wyłącznie PCI Express" odnosi się tylko do pogrubionych kart graficznych. Na Radkach 1950/HD 2000/3000 pograsz sobie nawet i na AGP, podobnie jak na GF 7xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podobno wyszły pirackie DX10 takie chyba z lewej ręki. Czy ich używanie jest legalne, bo mam XP (nie oczywiście nie wgrałem tego DX10 :D) i może DX10 coś pomaga. Shadery 4.0 chyba działają tylko na Viscie a może to zależy od DXa ? Może to nie post we właściwy temat ale myślę, że niektórzy zwróca na niego uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 01:17, Piwomaniak napisał:

Podobno wyszły pirackie DX10 takie chyba z lewej ręki. Czy ich używanie jest legalne,
bo mam XP (nie oczywiście nie wgrałem tego DX10 :D) i może DX10 coś pomaga. Shadery 4.0
chyba działają tylko na Viscie a może to zależy od DXa ? Może to nie post we właściwy
temat ale myślę, że niektórzy zwróca na niego uwagę.


Mówisz o tzw. Project Alky, emulatorze DX10. Projekt porzucono i na razie nie zapowiada się na kontynuację. Poza tym i tak nie działał :)
Co do legalności - gdyby coś takiego powstało, to byłoby legalne. Skoro na Linuxie wolno zainstalować DX9, to czemu nie DX10 na Windows XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 01:46, ziptofaf napisał:

> Podobno wyszły pirackie DX10 takie chyba z lewej ręki. Czy ich używanie jest legalne,

> bo mam XP (nie oczywiście nie wgrałem tego DX10 :D) i może DX10 coś pomaga. Shadery
4.0
> chyba działają tylko na Viscie a może to zależy od DXa ? Może to nie post we właściwy

> temat ale myślę, że niektórzy zwróca na niego uwagę.

Mówisz o tzw. Project Alky, emulatorze DX10. Projekt porzucono i na razie nie zapowiada
się na kontynuację. Poza tym i tak nie działał :)
Co do legalności - gdyby coś takiego powstało, to byłoby legalne. Skoro na Linuxie wolno
zainstalować DX9, to czemu nie DX10 na Windows XP?


Bo ten DX10 chyba nie wychodził od Microsoftu ale pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 01:46, ziptofaf napisał:

Co do legalności - gdyby coś takiego powstało, to byłoby legalne. Skoro na Linuxie wolno
zainstalować DX9, to czemu nie DX10 na Windows XP?

zależy jak powstało.... bo np jeden z projektów dx10 dla xp powstał na bazie inżymierii wstecznej (zmiana dx10 dla visty z powrotem na kod źródłowy oraz dostosowanie go do xp), i został zablokowany na drodze sądowej. natomiast gdyby ktoś nie skorzystał z oryginalnego dx 10 tylko wszystko zrobił sam, to było by to jak najbardziej legalne (na co wskazuje choćby blem, w 100% legalny emulator ps1 (jego producent wygrał wszystkie procesy wytoczone przez sony, bo nie dopatrzono się niczego co pochodziło by od Sony. nawet bios "konsoli" był napisany całkowicie od nowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 17:21, KinggAdek napisał:

Jak waszym zdaniem G3 będzie mi chodzić na PC: Athlon 1800 1.5Ghz, GeForce 7600 256MB,
1,256 GB RAM?

Procesor za słaby, dodatkowo ta gra to jedna wielka porażka jeśli chodzi o optymalizację ( na kompach grubo przekraczających wymagania minimalne potrafi chodzić fatalnie). Zakładam naturalnie że chodzi ci o Gothica 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 17:21, KinggAdek napisał:

Jak waszym zdaniem G3 będzie mi chodzić na PC: Athlon 1800 1.5Ghz, GeForce 7600 256MB,
1,256 GB RAM?



Miałem dokładnie tego samego procka i też 1,25GB ramu. I starego radeona 9550. Tylko na pustni chodzi jako-tako. W Myrtanie masz po prostu męczarnię...

Widoczność miałem ustawioną na "średnią", tak samo detale. Cała reszta na najniższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2008 o 17:21, KinggAdek napisał:

Jak waszym zdaniem G3 będzie mi chodzić na PC: Athlon 1800 1.5Ghz, GeForce 7600 256MB,
1,256 GB RAM?


najlepiej to ściągnąc demo:/ Bo na oko w tej grze trudno powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Gears of War odpali na maksymalnych ustawaniach na tym kompie?

Core 2 Quad 6600 2.4 GHz
2 GB RAM
GeForce 8800 GS

I czy nie powinno być żadnych problemów?
I przy okazji, kupiłem dzisiaj tą grę z PK, jakie powinienem instalować patche itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się