• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 13.09.2008 o 22:55, spiderman21 napisał:

Tylko zastanawia mnie jedno SPORE u mnie chodzi a Cobra nie :/


Ja bym nie narzekał, bo Cobra to syfna gra. Komp robi ci przysługę, że nie chce tego uruchomić :)
A Spore jest po prostu świetnie zoptymalizowany i działa na (prawie) każdym PC-cie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 08:32, Dzienciołek napisał:

Mam pytanie, czy Wiedźmin pójdzie mi płynnie na takim laptopie: Pentium Dual-Core 1,46
gHz, GeForce 8400m GS 256 MB, 1 GB ram/566 MHz


ŁoŁ skąd wytrzasnołeś taką petarystyczną kartę graficzną ?! :O Dobra teraz na serio, karta ma naprawdę bardzi mizerną wydajność, słabsza jest nawet od GeForca 7600GT, ale nie przecze, że ten ostatni jest słaby :)
Wracając do twojego pytania ... Procesor do minimalnych starczy, 1GB ... na minimalne wystarczy, karta 8400GS, uhhh, niestety nie możesz liczyć na więcej, niż detale minimalne w rozdzielczości 1024x768. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dobra, to jak polecą niżej wymienione gry na moim sprzęcie ? Opis i tylko dodam, że taktowanie procesora to Intel Core 2 Duo 2,13Ghz.

Mercenaries 2
AoC
Far Cry 2 (tutaj przewidujcie, bo chciałbym wiedzieć czy będzie szansa na płynną rozgrywkę)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 09:40, Xlol1 napisał:

Czy pójdzie mi GTA IV, na Celeron 3.3GhZ, Asus X1600 512 MB, ram 2 GB?

znamy tylko zalecane na razie, ale powinno ruszyć bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 13:04, Xlol1 napisał:

bez problemów? o_0 ale przecież a mam tylko jeden rdzeń

skoro w ZALECANYCH jest Pentium D (obojętnie jak szybki) czyli bardzo słaba i wolna dwurdzeniówka, to myślę, że twój jednojajowy Celeron nie powinien być aż o tyle gorszy, żeby uniemożliwić granie chociażby w minimalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.09.2008 o 20:57, ziptofaf napisał:

> Witam, mam pytanie. Mój kumpel (nie ma Internetu) pyta się, na jakich parametrach
pójdą
> mu Wiedźmin (ten nowy), Assassin''s Creed i Gothic 3 (gust taki jak mój hehe). Jego
sprzęt:
> ***************************
> Procesor: Athlon 3000+; 2.01 GHZ kręcony do 3.00 GHZ''ów; 64-bitowy
> RAM: 1,30GB
> Grafika: ATI Radeon x1650 Pro; AGPx8; 512MB; P i V Shadery 3.0
> ***************************
> Na jakich detalach gry wymienione wyżej pójdą mojemu kumplowi??

Assassin''s Creed - średnio/niskie - ta gra potrzebuje dwurdzeniowego procka do przyzwoitych
detali.
Wiedźmin - niskie.
Gothic 3 - albo niskie, albo średnie, albo wysokie. To gra loteria, na każdym kompie
chodzi zupełnie inaczej. Moim zdaniem powinny być średnio/wysokie detale, ale jak będzie
naprawdę, to trzeba się samemu przekonać.



Hmmm... Wiedźmin niskie powiadasz? Kumpel znalazł gdzieś demo i mu chodzi na średnich (AA i Anizo wyłączone) i tylko jak są czary to mu lekuteńko tnie. Chyba że ta nowa wersja ma wyższe wymagania.
P.S. Ogólnie dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy spore,s.t.a.l.k.e.r. czyste niebo,crysis warhead i gta IV pójdze na takim sprzęcie?

GeForce 8800GTS 512mb

3gb ram

intel pentium D CPU 2.80GHz

proszę o opowiedź

i jeszcze jedno .w jakiej rozdzelcości pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 14.09.2008 o 15:38, Kacper Karcz napisał:

GeForce 8800GTS 512mb

3gb ram

intel pentium D CPU 2.80GHz

proszę o opowiedź

i jeszcze jedno .w jakiej rozdzelcości pójdzie.


Pójść, pójdzie, ale gdzie do takiej karty taki beznadziejnie beznadziejny procesor ? Przez niego schodzisz o poziom detali niżej w każdej z wymienionych przez Ciebię gier.Ale napisze czego powinieneś się spodziewać :

1. Spore - rozdzielczość 1280x1024, detale średnie
2. STALKER Clear Sky - rozdzielczość 1280x1024, detale średnio-niskie
3. Crysis Warhead - rozdzielczość 1024x768, detale średnie nie wyżej
4. GTA 4 - tutaj trudno określić, ponieważ gra w wersji PC nie miała jeszcze prmiery, jednak wymagania zostały już podane, ale jak wiadomo nie zawsze powinno się przywiązywać do nich wielkiej wagi. Strzelam - rozdzielczość 1280x1024, detale średnio-wysokie ( w wymaganiach zalecanych podany jest procesor jednordzeniowy)

Jak już pisałem masz nietolerancyjnie słaby procesor do nowych tytułów. Gdyby był to chociaż Intel Core 2 Duo 1,8Ghz sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej, a tak ... lipnie. Chłopie procesor ogranicza Cię niemiłośiernie ! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 16:56, Qbasmok007 napisał:


> GeForce 8800GTS 512mb
>
> 3gb ram
>
> intel pentium D CPU 2.80GHz
>
> proszę o opowiedź
>
> i jeszcze jedno .w jakiej rozdzelcości pójdzie.

Pójść, pójdzie, ale gdzie do takiej karty taki beznadziejnie beznadziejny procesor ?
Przez niego schodzisz o poziom detali niżej w każdej z wymienionych przez Ciebię gier.Ale
napisze czego powinieneś się spodziewać :

1. Spore - rozdzielczość 1280x1024, detale średnie
2. STALKER Clear Sky - rozdzielczość 1280x1024, detale średnio-niskie
3. Crysis Warhead - rozdzielczość 1024x768, detale średnie nie wyżej
4. GTA 4 - tutaj trudno określić, ponieważ gra w wersji PC nie miała jeszcze prmiery,
jednak wymagania zostały już podane, ale jak wiadomo nie zawsze powinno się przywiązywać
do nich wielkiej wagi. Strzelam - rozdzielczość 1280x1024, detale średnio-wysokie ( w
wymaganiach zalecanych podany jest procesor jednordzeniowy)

Jak już pisałem masz nietolerancyjnie słaby procesor do nowych tytułów. Gdyby był to
chociaż Intel Core 2 Duo 1,8Ghz sytuacja wyglądała by zupełnie inaczej, a tak ... lipnie.
Chłopie procesor ogranicza Cię niemiłośiernie ! Pozdrawiam

a crysis na jakich by poszedł??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 14.09.2008 o 18:06, Kacper Karcz napisał:

a crysis na jakich by poszedł??


Z crysisem będzie to samo 1024x768, detale średnie. Jeżeli chcesz myśleć o graniu w nowsze tytuły, powinieneś najpierw pomyśleć i nowym procesorze. Dla przykładu, najzwyklejszy Intel Core 2 Duo E4300 kosztuje około 350 zł, ale po podkręceniu jest ciekawym potworem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.09.2008 o 19:49, Qbasmok007 napisał:


> a crysis na jakich by poszedł??

Z crysisem będzie to samo 1024x768, detale średnie. Jeżeli chcesz myśleć o graniu w nowsze
tytuły, powinieneś najpierw pomyśleć i nowym procesorze. Dla przykładu, najzwyklejszy
Intel Core 2 Duo E4300 kosztuje około 350 zł, ale po podkręceniu jest ciekawym potworem
:)

mylisz się!:)
crysis mi chodi na max bez ścinek w rozdzielczości 1650x1050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziwne, bo ja mając taką samą kartę jak Ty moge sobie pograć na maksa (Very High) co najwyżej w 1280x800... a ten procesor bardzo ogranicza możliwości Twojego komputera! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się