• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 20.09.2008 o 10:23, ziptofaf napisał:

Jakim cudem gra wyglądająca lepiej miałaby mieć niższe wymagania? Wymagania są takie
same jak w przypadku podstawki, co i tak jest sukcesem (bo Warhead jest nieco ładniejszy).


Gra wygląda lepiej, bo nieźle podtuningowali Cry Engine 2 i może posiedzieli więcej czasu na optymalizacji niż w przypadku wersji pierwszej. Teraz można zrobić (prawie) wszystko :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 00:46, M1chał napisał:

Pójdzie Brothers in Arms HH na athlonie 1.66ghz, 512 ram, gf6800xt?


Gra jeszcze nie wyszła ;P
Ale i tak szanse że ci pójdzie są niestety prawie że zerowe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 00:53, k13 napisał:

Gra jeszcze nie wyszła ;P
Ale i tak szanse że ci pójdzie są niestety prawie że zerowe :(

Wiem wiem, tyle co w cda widziałem wymaganie.
W sumie stalker cień czarnobyla też miał mi nie śmigać, a grałem x] I to na gf6600gt x]


EDIT: Hehehehe, właśnie lookam na główną stronę gram.pl i.. http://www.gram.pl/news_8gzqJ,,7_Znamy_wymagania_BiA_Hells_Highway.html
Hmmm... muszę w ten ram w końcu zainwestować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 01:08, M1chał napisał:

> Gra jeszcze nie wyszła ;P
> Ale i tak szanse że ci pójdzie są niestety prawie że zerowe :(
Wiem wiem, tyle co w cda widziałem wymaganie.
W sumie stalker cień czarnobyla też miał mi nie śmigać, a grałem x] I to na gf6600gt
x]


EDIT: Hehehehe, właśnie lookam na główną stronę gram.pl i.. http://www.gram.pl/news_8gzqJ,,7_Znamy_wymagania_BiA_Hells_Highway.html
Hmmm... muszę w ten ram w końcu zainwestować..



Nie zapomnij wymienić procka i karty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 17:17, GeeRLZ napisał:

Czy pójdzie mi wiedzmin i Gothic 3, Call of duty 4


Dwa pierwsze: nie, chyba że naściągasz jakieś ograniczające łatki. CoD4 raczej tak, ale niezbyt płynnie - gra ma całkiem niezły silnik, chodzi na słabych komputerach. Jakbyś dobił RAMami do gigabajta, to może reszta ruszy, ale na więcej niż 25fps nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 17:17, GeeRLZ napisał:

Czy pójdzie mi wiedzmin i Gothic 3, Call of duty 4

AMd athlon 1.6ghz
nVidia GeForce 5500fx
256mb
128bit
768ram


CoD 4 Niestety nie nawet na low detalach będzie ścinało także się nie opłaca. Wiedźmin raczej też nie. O Gothic 3 już nie powiem. Bo to będzie klęska.

Rada: Kupno lepszego komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 17:17, GeeRLZ napisał:

Czy pójdzie mi wiedzmin i Gothic 3, Call of duty 4


Gothic 3 pójdzie na 99% :). U mnie, na starym kompie, na Celeronie 2.93GHz, GF FX 5200, 512MB ramu na najniższych detalach "chodziło". Na takim sprzęcie przeszedłem całą grę :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 18:22, milten6 napisał:

> Czy pójdzie mi wiedzmin i Gothic 3, Call of duty 4

Gothic 3 pójdzie na 99% :). U mnie, na starym kompie, na Celeronie 2.93GHz, GF FX 5200,
512MB ramu na najniższych detalach "chodziło". Na takim sprzęcie przeszedłem całą grę
:).


A czytałeś to? Trochę inny jego komputer od twojego.

AMd athlon 1.6ghz
nVidia GeForce 5500fx
256mb
128bit
768ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 18:33, kacper422 napisał:

A czytałeś to? Trochę inny jego komputer od twojego.

Jasne, mam zwyczaj, że odpowiadając na jakiegoś posta czytam go, to chyba naturalne :P.

Dnia 21.09.2008 o 18:33, kacper422 napisał:

AMd athlon 1.6ghz

Akurat procek wydajnością zbliżoną do mojego Celerona. W prockach AMD gigaherce nie odgrywają tak dużej roli jak w Celeronach/Pentiumach.

Dnia 21.09.2008 o 18:33, kacper422 napisał:

nVidia GeForce 5500fx
256mb
128bit

Karta lepsza od mojej 5200 :P.

Dnia 21.09.2008 o 18:33, kacper422 napisał:

768ram

Ja miałem 512MB więc teoretycznie powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 18:40, milten6 napisał:

> A czytałeś to? Trochę inny jego komputer od twojego.
Jasne, mam zwyczaj, że odpowiadając na jakiegoś posta czytam go, to chyba naturalne :P.

> AMd athlon 1.6ghz
Akurat procek wydajnością zbliżoną do mojego Celerona. W prockach AMD gigaherce nie odgrywają
tak dużej roli jak w Celeronach/Pentiumach.
> nVidia GeForce 5500fx
> 256mb
> 128bit
Karta lepsza od mojej 5200 :P.
> 768ram
Ja miałem 512MB więc teoretycznie powinno być lepiej.


Karta nie ma zbyt wielkiego znaczenia najważniejsze ram i procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gdzie to wyczytałeś ekspercie? Karta graficzna ma największe znaczenie w grach. Słaby procesor luba mała ilość ramu mogą co najwyżej ograniczyć możliwości komputera. Na przyszłość nie przedstawiaj Twoich tez jeżeli na czymś się nie znasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 19:51, AvP2 napisał:

Gdzie to wyczytałeś ekspercie? Karta graficzna ma największe znaczenie w grach.
Słaby procesor luba mała ilość ramu mogą co najwyżej ograniczyć możliwości komputera.
Na przyszłość nie przedstawiaj Twoich tez jeżeli na czymś się nie znasz...


Hmm... A ty nie musisz być nie miły bo ja też zacznę. Tak karta ma znaczenie lecz znikome. Nie musisz mieć super karty żeby, grac w super gry.

Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O.K Może byłem trochę niemiły, ale próbuje Ci wyjaśnić że to karty są najważniejsze... Sam mam MiniMac''a ze zintegrowaną kartą Intela, Core 2 Duo 1.86 i 2 Gb RAM i nie ma mowy o graniu w najnowsze gry, a nawet z kilkuletnimi mam problem... tak więc karty mają decydujące znaczenie czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

karta graificzna intela tłumaczy wszystko, one nie mają wsparcia dla 3d. a co za tym idzie nie ma szans żeby pograć na jakichkolwiek ustawieniach w gry z tego wieku (a i ubiegłowiecznymi będą problemy).

ps co do wspomnianego wcześniej przez kogoś gothica 3 to jedna wielka niewiadoma, ta gra (a śćislej jej prędkość działania) jest nieprzewidywalna ze względu na beznadzieją optymalizację/jej brak (na słabych kompach potrafi chodzić lepiej niż na mocniejszych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.09.2008 o 20:06, kacper422 napisał:

Hmm... A ty nie musisz być nie miły bo ja też zacznę. Tak karta ma znaczenie lecz znikome.

Takiego nonsensu dawno nie słyszałem. Wiesz co - spróbuj sobie uruchomić Far Cry''a (gra z 2004 roku) na GeForce FX5500? Minimalne detale i się tnie? Ciekawe, nie? Możesz mieć wtedy nawet czterordzeniowego QX9650
za 2000 zł i takie podzespoły, że się w palę nie mieści, ale i tak gra będzie ledwo działać. Wina karty graficznej.

Nie ma też czegoś takiego jak "podciąganie" jednych podzespołów przez drugie. Wolny procek + dobra karta graficzna = zwalnianie. Dobry procek + kiepska karta graficzna = zwalnianie. Tylko kombinacja dobry procesor + dobra karta graficzna = płynne granie w nowe tytuły....
Jak sama nazwa wskazuje - karta graficzna zajmuje się...grafiką! A tej na ekranie jest całkiem sporo, nie sądzisz.

Dnia 21.09.2008 o 20:06, kacper422 napisał:

Nie musisz mieć super karty żeby, grac w super gry.

Częściowo się zgodzę - nie musisz mieć super karty, aby sobie pograć. Ale jednak za dzisiejsze minimum należałoby uznać GeForce 9600GSO - słabsze karty z nowymi grami radzą sobie kiepsko. Taki Crysis na średnich detalach zwalnia na każdym PC-cie ze słabszą kartą graficzną (do Radeona X1950PRO i Geforce''a 7900GT włącznie). Że o wysokich i maksymalnych w ogóle nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się