• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.05.2009 o 11:31, oskiiq napisał:


Na tym kompie nie mam neta, więc nie mam takiej możliwości, aby za pomocą tej strony sprawdzić czy gra pójdzie, szypek słusznie zauważył nieprawidłowości związane z tą stroną. Jest ktoś w stanie pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Według mnie najgorszą częścią jest procesor. Celerony nie słyną ze swojej wydajności w grach, a do tego ten ma okropną literkę D która za dobrze mi się nie kojarzy. Jeśli tego Fallouta rzeczywiście masz okazję kupić tylko za 20 zł to i tak warto - najwyżej poczeka sobie na lepsze czasy. Tymczasem co do detali to sądze że minimalne (ze względu na procesor). Myślę że reszta sprzętu wystarczyłaby na średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.05.2009 o 22:24, heaton_1992_bdg napisał:

Mam możliwość kupić Fallout 3 za dwie dyszki. Chciałbym zapytać czy warto, a po drugie,
czy będę mógł grać płynnie i w jakich detalach na takim sprzęcie:
Intel Celeron D 3,2 Ghz
1,5 GB Ram
Radeon HD 3650

Z góry dzięki za pomoc.


Warto kupić warto. Ale z tym procesorem to będzie ciężko go ujechać na minimalnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki Chłopaki za pomoc ;) Co do procesora... No właśnie... Dam na przykład grę Burnout Paradise, właśnie przez ten procesor mogę grać tylko na niskich detalach w rozdziałce 1024x768 i to wcale nie komfortowo, a wymiana na jakiś dwurdzeniowy chyba nie ma sensu, lepiej poczekać na nowy sprzęt, Pozdrawiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy pójdzie mi gothic 3?

To mój komp :
windows : Vista
procesor : Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00 GHz
RAM : 3.00 GB
karta grafiki : ATI Radeon HD 2600 PRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hej:) Czy w ogole sobie pogram a jesli tak to na jakich ustawieniach mniej-więcej w takie gry: NWN 2, Wiedźmin, kane and lynch, mass effect (!?), Tom Clancy''s Rainbow Six: Vegas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.05.2009 o 09:29, Sirmaggus napisał:

Hej:) Czy w ogole sobie pogram a jesli tak to na jakich ustawieniach mniej-więcej w takie
gry: NWN 2, Wiedźmin, kane and lynch, mass effect (!?), Tom Clancy''s Rainbow Six: Vegas

yhym.... Wszyscy tutaj jesteśmy wróżkami i wiemy jakim sprzętem dysponujesz -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O kurde sorry zakręciłem się i za szybko posta wysłałem. Moj sprzet to : Płyta główna GA-K8NSC-939 + Athlon 64 3000+, Zotac Geforce 7600 GS 256 mb na ddr2 , 1,5 GB choć całkiem możliwe ze będe mial 2GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W Wiedźmina gram na podobnym sprzęcie, więc chyba pójdzie. Na wysokich też, jak spatchujesz.
Masz 1,5 i być może będzie 2? Lepiej dokup 2, jeśli twoja płyta to udźwignie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy na takim sprzęcie:
Geforce 8500GT
AMD Athlon 4200+ 2,21Ghz X2 dual Core
1GB ram
Win Xp
Mogę liczyć na Assasins creeda na średnich detalach czy tylko niskie?
P.S: Widziałem na YT filmik jak grano na 8500GT na medium bez ścin ale nie wiem czy to autentyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To zależy jaka rozdzielczość... W 1024x768 powinieneś móc odpalić medium, ale w "gorętszych momentach" na pewno będzie ścinać. Wyższe rozdzielczości - możesz zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Czy Company of Heroes: Tales of Valor pójdzie na mim sprzęciku?
PROCesor: AMD Atchlon 64 x 2 5000+
GRAFA: GeForce 8500 GT 256mb DDR2
RAM: 2 GB
WINDOWS: XP

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pójść raczej pójdzie, ale z taką grafiką to na cuda bym nie liczył. Gra na szczęcie chodzi przyzwoicie na słabym sprzęcie, więc może na średnich w 1024x768 będzie dało się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Wiedźmin pojdzie na: Intel Pentium Dual CPU T2330 1.60GHz 1.60GHz, 1GB RAM (karta graficzna to nie wiem bo to laptop siostry i nie dopuszcza mnie do niego a jak chce sprawdzic sprzet to wymaga hasła administratora ;P) ale wiem że karta graficzna spełnia wymagania. To jest laptop TOSHIBA satellite A200 1S9. Wszystko niby wiem ale z prockiem mam wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

GTA IV

Intel Pentium D 2.8 GHz
GF 285GTX 1GB
4 GB RAM

Na jakie ustawienia mogę liczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powinno ruszyć (z tego co widzę to karta to ATI Mobility 2600), ale na jakieś cuda na takim sprzęcie bym nie liczył.

@luq

Ciekawy procesor do takiej karty... a właściwie to bardzo nieciekawy. Gdyby nie on to pewnie byłby bez trudu maks, ale tak to stawiam na średnie/niskie. Wymień go jak najszybciej możesz, choćby na jakiś Core 2 Duo, a wzrost wydajności będzie olbrzymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.05.2009 o 06:34, TBKPredator napisał:

Powinno ruszyć (z tego co widzę to karta to ATI Mobility 2600), ale na jakieś cuda na
takim sprzęcie bym nie liczył.

@luq

Ciekawy procesor do takiej karty... a właściwie to bardzo nieciekawy. Gdyby nie on to
pewnie byłby bez trudu maks, ale tak to stawiam na średnie/niskie. Wymień go jak najszybciej
możesz, choćby na jakiś Core 2 Duo, a wzrost wydajności będzie olbrzymi.


Ma wymienić proca w laptopie? Raczej niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2009 o 23:48, Nevrac napisał:

Czy Wiedźmin pojdzie na: Intel Pentium Dual CPU T2330 1.60GHz 1.60GHz, 1GB RAM (karta
graficzna to nie wiem bo to laptop siostry i nie dopuszcza mnie do niego a jak chce sprawdzic
sprzet to wymaga hasła administratora ;P) ale wiem że karta graficzna spełnia wymagania.
To jest laptop TOSHIBA satellite A200 1S9. Wszystko niby wiem ale z prockiem mam wątpliwości...

Na Satellite A 200 E14 z prockiem 2x2.0, 2gb ramu, gefem 7300 i xpkiem Wiedźmak chodzi u mnie na minimalnych w rozdziałce 1024na 768 i wygładzaniu 2x. Moja karta jest bardzo felerna więc myślę, że na Twojej będzie znacznie lepiej choć ten procek mnie niepokoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się