• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.06.2009 o 17:56, jakubcool napisał:

Pentium[R] Dual core CPU E5200 2X2.50 GHz 2Gb ram


Przy takim procku na pewno nie pograsz w full detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.06.2009 o 22:47, jakubcool napisał:

więc co polecasz?


C2D E8400, 4 GB ramu i Radeon 4850 to w zupelnosci styka do komfortowej gry w srednio-wysokkich detalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Legend Hand of God nie działa mi na:
Procesor Amd athlon 1800+ 1,5 Ghz.
Karta kraficzna NVIDIA FX 5200 128 mb
RAM 512 MB

czy jest jakiś sposób aby ta gra mi zadziałała, czy np . gdy ściągne najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej??? Czy to poprawi jej wydajność na tyle aby gra działała. Jesli tak to prosze o podanie strony skad mozna ja wziąść itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>/.../ czy jest jakiś sposób aby ta gra mi zadziałała, czy np . gdy ściągne najnowsze sterowniki

Dnia 15.06.2009 o 15:45, 1096 napisał:

do mojej karty graficznej??? Czy to poprawi jej wydajność na tyle aby gra działała.


Tak jak pisał już igor8472 jest to bardzo mało prawdopodobne aby nowe sterowniki Ci coś dały gdyż GeForce z serii FX to już właściwie antyk i aktualne stery od Nvidii już od dawna FX-ów nie wspierają.

jakubcool --->

Procesor Core 2 Duo to na dzień dzisiejszy koszt ok. 700zł
2GB Ram - ok.130zł
Radeon 4850 - ok. 650zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2009 o 18:05, jakubcool napisał:

a czy będzie działała na max detalach

Nie ma niemalże takiego komputera, który pociągnąłby GTA 4 w maksymalnych ustawieniach, ze wszystkimi suwakami przesuniętymi maksymalnie w prawą stronę bez problemów z płynnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.06.2009 o 18:11, jakubcool napisał:

ok.. aczy np. god of war 3, far cry 2 i Władca pierścienia podbój będzie na maxa?



Władca powinien, FC2 też jest wymagający na równi z GTA, na kartach z ok 1GB ram już by w pełni płynnie na fula chodził ale na wersjach 512 raczej nie, na moim 4870 nie chodzi płynnie, czasem zaciachy są. God of War 3 na PC??? A to dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Jade Empire Edycja specjalna pójdzie mi na:

Procesor: AMD Athlon 1800+ 1,5 Ghz.
RAM: 512 Mb.
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200 128 MB z najnowszymi sterownikami do niej.
Directx: 9.0c.
Oraz Windows XP Home Edition z dodatkiem Service Pack 2.

Prosze o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.06.2009 o 10:56, 1096 napisał:

Czy Jade Empire Edycja specjalna pójdzie mi na:

Procesor: AMD Athlon 1800+ 1,5 Ghz.
RAM: 512 Mb.
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200 128 MB z najnowszymi sterownikami do niej.
Directx: 9.0c.
Oraz Windows XP Home Edition z dodatkiem Service Pack 2.

Prosze o odpowiedź...


Może być problem z kartą graficzną, no i o 512 więcej ramu by się przydało do płynnej gry.
Mój stary komp był bardzo podobny tylko że karte miałem GF 5700 i jade jakoś sie odpalało. Jak dołożyłem żeby mieć 1gb ramu było ok w miare płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.06.2009 o 09:51, Darnok_Rukia napisał:

Jest szansa na Prototype?

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual
Core Processor 4000+
2,1GHz , 1GB RAM
NVIDIA GeForce 8500GT z 512 MB


Patrząc na oficjalne wymagania, powinno pujść.Jeśli możesz to, dokup 1GB ramu. W brew pozorom, myślę że nawet ta karta uciągnie Prototype na najniższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam!
Mam pytanie odnośnie Lord of the Rings : Conquest
Czy ta gra powinna ruszyć na sprzęcie : AMD Duron 1,8 GHz; 768 DRR RAM; Radeon 9600 PRO 256/128.
Wiem jakie wymagania podane są na innej stronie o tematyce gier komputerowych, ale myślę, że podane tam wymagania są trochę zawyżone. I jeszcze to, że Wiedźmin i kilka innych nowszych gier, które nie powinny u mnie działać śmiga nawet zadowalająco. A na podstawie wymagań tych gier, stwierdziłem, że nawet menu nie powinno odpalić. Jest jakaś szansa, że dam rade to ruszyć na moim złomku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

komp 3gb ram procek amd kuma 7750 2x 2.7 ghz gf 9600gt 512 mb jak bedzie na nim chodził fear 2,prototype,empire total war? bede dokupywał 1 gb i mam win xp sp3 a i za jakis miesiac ze starego kompa srzedaj czesci i ta karte i kupuje 9800gtx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się