• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 16.08.2009 o 00:12, szypek26 napisał:

Ale po co gonić C2D dla Radka 9600? Przecież nawet na stockowych zegarach ta karta ogranicza
procka :P


Zapewne pomylił tego Radka z Geforcem 9600GT. Swoją drogą intrygujące połączenie - Dwurdzeniowy proc i kilkuletnia karta xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.08.2009 o 18:39, konio1073 napisał:

Mam pytanie:Czy są jakieś szanse na to,żebym uruchomił i pograł w Gothica III na kompie
1,5 Ghz,768 mb ram, radeon 9600 s.m 2.0???


Skopany silnik g3 nie pozwala nawet na jako taki ''strzał'' czy na danej konfiguracji gra poleci. Zdarza się nawet, że trzecia odsłona Gothic''a chodzi na słabszych komputerach zdecydowanie lepiej niż na znacznie mocniejszych, więc nie pozostaje nic innego jak pożyczyć grę od znajomego i sprawdzić czy ''masz szczęście'', a jak tak, to po prostu udać się czym prędzej do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ale gdybyś miał nie pożyczać a sam kupować to watpię czy się opłaci Radeon 9600, (a nie GeForce) to już naprawdę staaaaroć a Goth 3 od premiery był grą wymagającą. G2 Ci na tym pójdzie ale na G3 raczyj bym nie liczył....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.08.2009 o 18:39, konio1073 napisał:

Mam pytanie:Czy są jakieś szanse na to,żebym uruchomił i pograł w Gothica III na kompie
1,5 Ghz,768 mb ram, radeon 9600 s.m 2.0???

Na moim komputerze lubi gra sobie chrupnąć tzn doczytać coś. Ale po zainstalowaniu patcha 1.7 wszystko uległo zmianie i silnik graficzny wreszcie zaczął chodzić jako tako. Pożyć od kogoś grę i zobacz jak będzie chodziła.
ale na 9600 wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki.Jutro zainstaluję ściągne patche, i może będzie działać.Kiedyś zainstalowałem chodziło jako tako na otwartym terenie nawet pozwalało w miarę komfortowo grać w wioskach trochę cięło a jak doszłem do jakiegoś większego miasta...No cóż nawet nie warto mówić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakimś cudem się uruchomiło jako tako działa.Mam pytanie:jakie patche ściągnąć by poprawić płynność gothica III((oprócz 1,7 za dużo zajmuje)????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2009 o 18:35, konio1073 napisał:

Jakimś cudem się uruchomiło jako tako działa.Mam pytanie:jakie patche ściągnąć by poprawić
płynność gothica III((oprócz 1,7 za dużo zajmuje)????

Radze ci go ściągnąć, poczujesz duża różnice w wydajności.
Inne praktycznie nie poprawiają płynności gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2009 o 18:40, konio1073 napisał:

Dzięki.Czy jakbym kupił jeszcze 1gb ram to poprawiło by się(chociaż trochę)?


Zawsze to wzbogaci rozgrywkę o kilka fps''ów, ale nie przy procesorze i grafice jaką aktualnie posiadasz. Dokupienie 1gb mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kurczę.Jak to czytam(znaczy posty,wasze)to myślę,że najlepiej by było odistalować G3 i zainstalować coś innego :/.Moglibyście polecić coś podobnego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.08.2009 o 18:51, konio1073 napisał:

Jescze jedno pytanko:czy patch 1.7 do Gothica III może być ściągnięty na dowolną wersję
gry,czy tylko na 1.6????

Na dowolną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy na moim sprzęcie bez żadnych zacieków na niskich ustawieniach pójdzie Tomb Raider Underworld?
AMD 2x2.1 GHz
3.25 GB RAM
512 MB Grafika (Zintegrowana)

UT3 chodził na Max. Detalach postaci, lecz niskich detali Świata płynnie w rozdzielczości 800x600.
Tomb Raider Anniversary chodził na max.
GW na max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.08.2009 o 21:04, Cierpik182 napisał:

Pójść to pewnie pójdzie, ale zintegrowana grafa? Toż to nie ma sensu;P ;)

Mam jeszcze stary komputer - AMD 2.1 Ghz, 2GB RAM, ATI X1300 256 MB.
Ale właśnie wciągnął mnie ostatnio TR i chciałbym zagrać w Underwolrd, ale na płynnie działających ustawieniach, dlatego zwracam się do Was z pomocą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Według oficjalnych wymagań gra potrzebuje przynajmniej grafy rzędu ATI X1800, więc na starym kompie mogą byc problemy z wydajnością;/ niestety coś cienko to widzę;/
Najlepiej będzie jak przetestujesz oba kompy na demie gry http://www.gamershell.com/download_35156.shtml
(wiem, duże, ale warto sprawdzić zanim pięniądze wydasz;) )
Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się