• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 24.08.2009 o 16:10, Gumisiek2 napisał:

No popatrz, a mi na 8600 GTS udało się wycisnąć max w 1024x768. Niebywałe...


Oczywistym faktem jest to, że albo kłamiesz, albo po prostu masz szczęśliwą konfigurację. Patrząc na możliwości Twojej karty nie możliwe jest ze strony technicznej, aby saints row 2 chodziło Ci w tak wysokich ustawieniach. Dla mnie jest to nic innego jak fikcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po co miałbym kłamać? Jeśli już miałbym kłamać, to bym powiedział, że na maksymalnych działa mi GTA IV, bądź Crysis (na Very High). Bo co kogo obchodzi SR2? EOT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2009 o 16:30, Gumisiek2 napisał:

Po co miałbym kłamać? Jeśli już miałbym kłamać, to bym powiedział, że na maksymalnych
działa mi GTA IV, bądź Crysis (na Very High). Bo co kogo obchodzi SR2? EOT.

Nie napisałem przecież, że kałamiesz, tylko, że rzeczą jest niewiarygodną abyś na 8600GTS mógł grać w sr2 w tak wysokich ustawieniach. A co do gta iv to byłoby raczej to o wiele bardziej prawdopodobne, gdyż gra chodzi zdecydowanie lepiej na max niż na średnich i innych. eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2009 o 16:51, konio1073 napisał:

Witam.Mam pytanie:ruszy mi Mount& Blade na moim złomie:1,5 ghz ,768 mb ram, radeon 9600????


Odpowiedź jest prosta - nie. Wszystkiego za mało/za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2009 o 16:51, konio1073 napisał:

Witam.Mam pytanie:ruszy mi Mount& Blade na moim złomie:1,5 ghz ,768 mb ram, radeon 9600????


Odpowiedź jest prosta! Pójdzie!

# Procesor: Pentium IV 2.0 Ghz / AMD Athlon 64 2.0 Ghz
# Pamięć RAM: 512 MB Windows XP / 1 GB Vista
# Karta graficzna: zgodna z DirectX 9.0c, posiadająca 128 MB VRAM oraz sprzętowe wsparcie technologii Pixel Shader 2.0 (Nvidia GeForce FX5200 / ATI Radeon 9600)

Na minimalny, ale odpali;D Z 15 FPS pewnie wyciągniesz, ale na piękną grafike nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie.
Jak nowy Wolf chodziłby na takiej konfiguracji:
Athlon 4200+ Dual-Core 2.21Ghz X2
1GB RAM
GF 9600GT
Win XP
Odrazu wyjaśniam że nie posiadam takiego sprzętu ale z pewnych przyczyn jestem ciekawy bo możliwe że kupie GF 9600 GT, raczej małe szanse ale może....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.08.2009 o 13:53, konio1073 napisał:

Witam.Kolejne pytanie związane z moim złomem.Pójdzie mi Neverwinter Nights 2 na kompie:1,5
768 mb ram Radeon 9600 gt???


yyy. jedno pytanie, co to za karta? Radeon 9600GT? Chodziło Ci chyba o XT. A więc ja na swoim innym kompie o podzespołach Intel Core 2 Duo 2,13ghz, 2gb ram, gf 9600gt grałem na minimalnych w 1024x768. Więc w ogóle odpalenie gry na Twoim komputerze będzie sukcesem, zaś o jakiejkolwiek rozgrywce możesz zapomnieć. Prędzej radziłbym zastanowić się poważnie nad zakupem nowego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.08.2009 o 14:21, Qbasmok napisał:

> Witam.Kolejne pytanie związane z moim złomem.Pójdzie mi Neverwinter Nights 2 na
kompie:1,5
> 768 mb ram Radeon 9600 gt???

yyy. jedno pytanie, co to za karta? Radeon 9600GT? Chodziło Ci chyba o XT. A więc ja
na swoim innym kompie o podzespołach Intel Core 2 Duo 2,13ghz, 2gb ram, gf 9600gt grałem
na minimalnych w 1024x768. Więc w ogóle odpalenie gry na Twoim komputerze będzie sukcesem,
zaś o jakiejkolwiek rozgrywce możesz zapomnieć. Prędzej radziłbym zastanowić się poważnie
nad zakupem nowego sprzętu.

Nie, sorki pomyliło mi się.Brat mi nad głową skacze,mówi,że kupi sobie Geforce 9600 gt.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.08.2009 o 14:48, konio1073 napisał:

Nie, sorki pomyliło mi się.Brat mi nad głową skacze,mówi,że kupi sobie Geforce 9600 gt.;)


Hmmm, to komp z prockiem 1.5 GHz ma złącze PCI-E, żeby podłączyć 9600GT (którego mocy i tak nie wykorzysta nawet w połowie)? Co do NWN2 - włączyć to się włączy. Ale o płynności zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To dziwne, że z takim sprzętem grałeś na najniższych skoro ja grałem na średnich na : rozdziałka 1024x768, intel pentium 4 3.00GHz, gf 7300 GT i 1gb ramu i było bardzo płynnie (bez cieni oczywiście)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie do osób z podobnym komputerem czy jest szansa na uruchomienie GTA IV na nim?
Nie wiem czy opłaca się wydawać ok 100zł.
AMD Athlon 3800+ 2,2Ghz
2Gb ram
Radeon HD3850 512mb 256bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2009 o 19:45, Gordon92 napisał:

Mam pytanie do osób z podobnym komputerem czy jest szansa na uruchomienie GTA IV na nim?
Nie wiem czy opłaca się wydawać ok 100zł.
AMD Athlon 3800+ 2,2Ghz
2Gb ram
Radeon HD3850 512mb 256bit


W średnich detalach będzie działać na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.08.2009 o 19:48, ziptofaf napisał:

> Mam pytanie do osób z podobnym komputerem czy jest szansa na uruchomienie GTA IV
na nim?
> Nie wiem czy opłaca się wydawać ok 100zł.
> AMD Athlon 3800+ 2,2Ghz
> 2Gb ram
> Radeon HD3850 512mb 256bit

W średnich detalach będzie działać na pewno.

Czyli mimo wszystko pogram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy gry takie jak Assassin''s Creed 1, Far Cry 2 i GTA 4 pójdą na takim sprzęcie (jak tak, to na jakich detalach)?
AMD Athlon 3000+ 3.0 gHz
ATI Radeon HD 4650 1 gB AGPx8
2.5 gB RAM
Windows XP Pro
Dodam, że Gothic 3: Świt Bugów chodzi bez najmniejszej ścinki (trochę długo się loadinguje pasek), a wszyscy gadają, że się im tnie. Proszę o szybką odpowiedź, ewentualnie czemu nie pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gigabyte Technology Co., Ltd.
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20GHz (2 CPUs)
2046MB RAM
NVIDIA GeForce 8600 GT 512Mb
Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3

Pogram sobie w resident evil 5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm, czy na pewno GTA 4 ruszy na średnich? Podobno ta gra to zżeracz proca, a ja mam jednojajowego...
Proszę o szybką odpowiedź co do tego, czy te GTA 4 mi ruszy (config wyżej gdzieś), bo mam okazję od kumpla odkupić (ewentualnie po jakich patchach pójdzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się