• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 12.03.2010 o 17:48, Oksydan napisał:

W opisie koleś podał swój sprzęt i że ma lagi. Jak gra z 2007 chyba roku może przycinać
na czterojajowcu


Ano tak że ten 4jajowiec ma zegar taktowany na 2.2Ghz, a gra wykorzystuje z tych almighty 4 jaj tylko jedno...
To że masz 4 rdzenie nie znaczy że każda gra je wykorzystuje [w większości przypadków nawet najnowsze produkcje wciąż wykorzystują max 2 rdzenie... gier korzystających z wszystkich 4 jest tyle że się da na palcach obu rąk zliczyć]

Dodaj do tego tragiczną optymalizację gothica 3 = wynik masz oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2010 o 10:49, player000 napisał:

Mam pytanie (mało precyzyjne); czy na laptopie http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=58204
będę w stanie grać w nowe gry, m.in. Assassin''s Creed 2, Battlefield BC2, MW2, czy NFS
Shift?

Moim zdaniem będziesz w stanie grać, na 100 % na max NFS i MW2 , co do BC 2 CHYBA na średnich tak samo AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam jeszcze jedno pytanie która gra jest bardziej wymagająca: CoD 4 MW czy Borderlands czy Stalker Cień Czarnobyla czy Gothic 3.
Chciałbym grać na max na 1024 x 768 albo 1366 x 768.
Mój laptop:
-Athlon X2 QL-64 2 x 2.1 Ghz
-1790 Mb RAM DDR 2
-Radeon HD 4570 512 Mb DDR 2
-Vista
Z góry dziękuję.
Proszę o kilka odpowiedzi i również proszę by podać parametry swojego laptopa/PC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2010 o 11:11, Oksydan napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie która gra jest bardziej wymagająca: CoD 4 MW czy Borderlands
czy Stalker Cień Czarnobyla czy Gothic 3.
Chciałbym grać na max na 1024 x 768 albo 1366 x 768.
Mój laptop:
-Athlon X2 QL-64 2 x 2.1 Ghz
-1790 Mb RAM DDR 2
-Radeon HD 4570 512 Mb DDR 2
-Vista
Z góry dziękuję.
Proszę o kilka odpowiedzi i również proszę by podać parametry swojego laptopa/PC

O Gothicu 3 na maksymalnych detalach możesz zapomnieć, optymalizacja tej gry zaskakuje (w negatywnym sensie). Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie CoD 4 Modern Warfare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.03.2010 o 19:29, konio1073 napisał:

> Mam jeszcze jedno pytanie która gra jest bardziej wymagająca: CoD 4 MW czy Borderlands

> czy Stalker Cień Czarnobyla czy Gothic 3.
> Chciałbym grać na max na 1024 x 768 albo 1366 x 768.
> Mój laptop:
> -Athlon X2 QL-64 2 x 2.1 Ghz
> -1790 Mb RAM DDR 2
> -Radeon HD 4570 512 Mb DDR 2
> -Vista
> Z góry dziękuję.
> Proszę o kilka odpowiedzi i również proszę by podać parametry swojego laptopa/PC

O Gothicu 3 na maksymalnych detalach możesz zapomnieć, optymalizacja tej gry zaskakuje
(w negatywnym sensie). Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie CoD 4 Modern Warfare.

A co myślicie o Borderlands ( chyba jednak to sobie kupię ), czy na 1024 x 768 mógłbym grać w miarę komfortowo na całkowitym max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Takie programy/testery opierają się na różnego typu algorytmach(jak się nie myle) - w teorii wygląda to inaczej. Zawsze gdzieś trafi się niekompatybilna konfiguracja.
Ps. Po zabawach z takimi stronami polecam przeczyścić komputer, lubi wejść spory syf....

Żeby nie było iż zaprzeczam tematowi...<zapytam z ciekawości>
Assassin''s Creed 2 wraz z Fallout 3(wraz z dodatkami, jeżeli ma to jakieś znaczenie)
Moja konfiguracja:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8200 @ 2.66GHz (2 CPUs)
4GB RAM;
ATI Radeon HD 4850;
Windows XP Home Edition(wraz ze SP3)
Można liczyć na maksymalne ustawienia graficzne, stabilną liczbę FPS-ów(~60?) przy rozdziałce 1440x900?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.03.2010 o 14:26, Oksydan napisał:

> > Mam jeszcze jedno pytanie która gra jest bardziej wymagająca: CoD 4 MW czy
Borderlands
>
> > czy Stalker Cień Czarnobyla czy Gothic 3.
> > Chciałbym grać na max na 1024 x 768 albo 1366 x 768.
> > Mój laptop:
> > -Athlon X2 QL-64 2 x 2.1 Ghz
> > -1790 Mb RAM DDR 2
> > -Radeon HD 4570 512 Mb DDR 2
> > -Vista
> > Z góry dziękuję.
> > Proszę o kilka odpowiedzi i również proszę by podać parametry swojego laptopa/PC

>
> O Gothicu 3 na maksymalnych detalach możesz zapomnieć, optymalizacja tej gry zaskakuje

> (w negatywnym sensie). Najlepszym wyborem będzie zdecydowanie CoD 4 Modern Warfare.

A co myślicie o Borderlands ( chyba jednak to sobie kupię ), czy na 1024 x 768 mógłbym
grać w miarę komfortowo na całkowitym max.

W Borderlands chyba tak, ale pewien na 100% nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmm powiem ci tak :

Na E8400 OC do 4.0, GTXie 260, 4 GB Ram, Win XP Pro SP3 obie giery smigają mi na max w rozdziałce własnie 1440/900, w stabilnych 45-60 fps [wiadomo że trafi się np w fallu ujęcie kamery obejmujące wielki obszar krajobrazu i klatki czasem spadną ze stałych 60 do tych 45-50, analogicznie w AC2]
Generalnie do dziś dnia nic mi nie spadło poniżej 30 klatek [prócz boskiego wiedźmina, 22 w wyzimie płonącej rules =P]

Masz nieco podobny config [w sumie nie tak znowu wiele słabszy, ot u mnie OC robi swoje to inna sprawa], ale i tak sądzę że w tych komfortowych 30-60 fps pograsz sobie spokojnie, polecam w razie co zjechać z AA, przy sporej rozdzielczości różnica wizualna między np AA x8 a AA x4 nie powinna być znaczna, a może czasem dać kopa wydajnościowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy by mi tutaj odpalil AC II?

Karta Graf:ASUS AH3650 Series
Processor:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80 GHz
RAM:1GB
Windows Home Edition SP3?

Z ciekawosci pytam,jak nie odpali no to cóż...Trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2010 o 07:03, Bartex69 napisał:

Czy by mi tutaj odpalil AC II?

Karta Graf:ASUS AH3650 Series
Processor:Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.80 GHz
RAM:1GB
Windows Home Edition SP3?

Z ciekawosci pytam,jak nie odpali no to cóż...Trudno


Powinien odpalić. Może w wysokich nie pograsz ale w niedużej rozdziałce będzie hulał, choć pewnie tylko w niskich bo masz mało ramu. Jednak 2 GB dużo by zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.03.2010 o 13:06, Hommicide napisał:

Na jakich detalach pogram w Assasins Creed 2? Dodam, że rozdziałka, którą zawsze włączam,
to 1024x768

Parametry kompa w podpisie


Średnie. W 1024x768.

EDIT:
dlaczego zawsze 1024x768? ja na słabszym sprzęcie gram w 1440x900 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.03.2010 o 09:34, UnknownBoy napisał:

> Na jakich detalach pogram w Assasins Creed 2? Dodam, że rozdziałka, którą zawsze
włączam,
> to 1024x768
>
> Parametry kompa w podpisie

Średnie. W 1024x768.

EDIT:
dlaczego zawsze 1024x768? ja na słabszym sprzęcie gram w 1440x900 :P


Wiesz, mam stary monitor (kwadrat) i przyzwyczaiłem się do tej rozdziałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wybij sobie ze łba granie na max. Po co ci to?
Masz laptopa gorszego od mojego, gdzie u mnie MW przycina więc zapomnij o nowszych grach na full typu borderlands. I jeszcze vista...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wybacz że się wtrące, ale co ma Vista do szybkości działania gry?

@Oksydan

Co do Twojego laptopa - zdecydowanie nie służy on do gier (jak większość laptopów). Jeśli chcesz mieć maszynę do gier - kup komputer stacjonarny. Wyjdzie taniej i lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się