• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.03.2010 o 16:06, RobixMaster napisał:

Intel Core 2 Duo 2 razy 2.00
2 GB ramu
GeForce Go 7600

Mój przyjaciel grał w Podbój na sprzęcie o bardzo podobnych parametrach, prawdopodobnie na maksymalnych detalach graficznych - rozgrywka była płynna. Haczyk taki, że kolega posiada komputer stacjonarny. Nie jestem pewien jak by to wypadło w laptopie. Raczej nie powinno być problemów, proponuję jednak przed ewentualnym zakupem pobawić się wersją demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak będzie z Risenem i Prototype na kompie, którego parametry są umieszczone w podpisie? Przypomnę, że gram tylko w rozdzielczości 1024x768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Risen - nie mam pojęcia.
Prototype - kiepsko zoptymalizowany, do dziś dnia nie wyszedł do niego żaden patch, miewa u mnie na sporo mocniejszym sprzęcie brzydkie spadki do około 22-26 fps miejscami [spore zadymy], aczkolwiek na średnich w tej rozdzielczości powinien jakoś względnie chodzić [do tego cienie wyłączysz i będzie gites], giera ma także tendencję do wyskakiwania na pulpit bez powodu. U mnie pomogło mówię z góry ustawienie w panelu nvidii : Przyspieszenie wieloekranowe - tryb jednoekranowy, Wygładzanie krawędzie Przezroczystość - próbkowanie wysokiej jakości [po kilku godzinach eksperymentów z configiem.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niesmiertelne pytanie :) Czy pójdzie?
Neverwinter Nights 2 - Na najniższych detalach, z wyłączeniem wszystkiego co się da i może nawet przypominać grafiką Baldura ;) jak gdzieś doczytałam o wyglądzie neverwintera przy minimalnych detalach (kiedyś grałam u kumpla na dobrym sprzęcie, gdzi nie musiałam się detalami :P przejmować), byle dało się jako tako grać - jako tak, czyli z zacięciami, ale bez pokazu slajdów (lapek jest używany do intensywnej pracy stanowczo niezwiązanej z grami :) i z pokorą serwuję mu starsze tytuły, ale ten NWM2 tak kusi... skończy się pewnie tak, że wraz z dodatkami stanie na półce czekając na to jak za kilka lat dorobię się stacjonarnego i pewnie będę go na linuxie odpadalać bo aktualny windows odmówi współpracy no ale bez czarnowidztwa ;] ).

Laptop Thinkpad R500intel core 2 duo T6570 2x 2,10 GHz 64-BIT, 4 gb pamięć, Win XP, no i pies pogrzebany :( dedykowana ATI Mobility Radeon hd 3470 128MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jest najgorzej. Moim zdaniem i na maksymalnych detalach nie powinno być problemu. To wcale nie taka młoda gra. Odpalałem na średnich detalach na takowym sprzęcie:
Athlon Xp 1800+
1GB RAM
Radeon HD 2900 XT, 512MB, jeszcze pod AGP ;)
Więc u Ciebie winno śmigać na maksymalnych detalach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może i nowy to NWN2 nie jest za to optymalizacja zawsze była do dupy [gtx 295 kumpla - max cienie, zjazd fpsów mmiejscami do 18-20 klatek, to mówi wszystko o optymalizacji NWNa dawniej i dziś =P]

Wyłączyć cienie - tudzież jak juz gramy z cieniami to bezwzględnie low [cienie na low wyglądają nota bene podobnie do cieni na high z opcją dodatkową gładkie cienie, wizualnie sporo podobieństw], wyłączyć też renderowanie odległych cieni, nie daje ta opcja wiele jak chodzi o ogólną estetyke [nie zwraca się na to tak wielkiej uwagi] a żre sporo fps.
Wyłączyć odbicia i refleksy na wodzie [powodują w pewnych lokacjach ogromny spadek fps, równie mocno zwalona opcja co cieniowanie]

Reszta w sumie wedle woli, w rozsądnej rozdziałce średnie ustawienia raczej polecą [z max ustawieniami tekstur itp to już musisz poeksperymentować, polecam tutorial - stanąć sobie tak żeby widzieć z nad wody całą czeredę ludu na festynie dożynkowym koło areny na której odbywa się konkurencja wielkiej dożynkowej bójki i tam testować ustawienia grafiki, byle nie spaść w twoim przypadku poniżej 25-30 fps i jest git]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zaświtał mi dzień nadziei. To jeszcze jedno pytanie, niby nie oceniaj karty graficznej po jej pamięci, ale jednak tu te nieszczęsne 128 mb nie staną na przeszkodzie? Bo teoretycznie ona w minimalnych ma 128 mb, ale zalecane to juz 256 (buu czemu rpgi nie maja dem :P ). Dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ludzie odpalali na minimum NWNa 2 na kartach rzędu Ge Force 6200-6600.
Ten radek nie jest taki tragiczny, nie będziesz wariował z rozdzielczością, wyłączysz to co napisane [cienie na low, odbicia na wodzie, rendering odległych cieni] i powinno śmigać.

Z tego co pamiętam na tym radku odpalali nawet pierwszego AC [co prawda znośnie dało się grac dopiero na low z niską rozdzielczością bo frame rate w rozdziałce 1280/800 był tragiczny]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2010 o 12:50, Magok napisał:

Mi na 6600 gra chodziła na średnich.

To czy mi na AMD Sempron 1.60 GHz, 512 RAM GF 6600 256 VRAM ruszyło by NWN 2? Bo kiedyś chciałem tę grę kupić ale mnie wymagania nieco speszyłu:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciężko będzie, ramu malutko, odpalić może odpali ale raczej granie to będzie ciągły slideshow.
Jak by tam było te minimum 1.5-2 gb ram + procek z 1.8-2.0 to wtedy była by szansa że na low [lub nawet na mieszanych ustawieniach mid-low] gra by jakoś względnie działała [15-30 fps zaleznie od tego co by się działo na ekranie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam mam zamiar sobie kupic bad company 2 czy ktos mi powie na jakich detalach mi ruszy

oto moj sprzet
amd athlon x4 630
ati radeon hd 3850 256mb
2gb ram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.04.2010 o 17:14, Magok napisał:

Ja uważam że na najmniejszych mogą być momenty gdzie będzie ciąć z powodu małej ilości
ram.

Dobra ok już niech nikt nie odpowiada:) Kapuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się