• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

MD Athlon 64 X2 DUAL ,Core Processor 4000+, 2.1 GHz ,1 GB Ram ,NVidia GeForce 8500 GT

Na jakich detalach pogram w:
Alpha Protocol (widziałem gameplaye i nie wyglądało to za dobrze )
Oblivion(słyszałem że strasznie sprzętożerny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

X3: Konflikt Terrański.....Uciągnie?

Intel(R) Pentium(R) D CPU 2.66GHz [3.2GHz max]
1.5 GB RAM
GeForce 8400 GS 512 MB

Na jakich da rade grac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.06.2010 o 15:50, Magok napisał:

W Alpha Protocol nie wiem a w Obliviona średnio-wysokie.
Chcesz to sprzedam ci obliviona za 15zł.


Ciekawa propozycja,wersja polska ,dobry stan i ile za wysyłkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak na sprzęcie poniżej pójdzie GTA IV, jaka rodzielczość i detale?

Athlon 64 X2 Dual Core 5000+
2GB ram
GeForce 9800GT 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.06.2010 o 10:36, ejkers napisał:

Jak na sprzęcie poniżej pójdzie GTA IV, jaka rodzielczość i detale?

Athlon 64 X2 Dual Core 5000+
2GB ram
GeForce 9800GT 512mb


Średnie, może 1680*1050. Do wyższych zabraknie ci mocy obliczeniowej procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no nie wiem czy tak spokojnie 8800 jest dobrą kartą ale nie na tyle aby pociągnąć armę 2 na max detalach w rozdzielczości hd. szczególnie podczas dużej rozwałki

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli pytasz czy czy Ci ruszy, to owszem. Jeśli chodzi o płynność, na najniższych(wyłączeniu wszystkich pierdół) powinno być akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2010 o 14:53, Infes napisał:

Jeśli pytasz czy czy Ci ruszy, to owszem. Jeśli chodzi o płynność, na najniższych(wyłączeniu
wszystkich pierdół) powinno być akurat.

Cholera,to trzeba będzie niedługo zainwestować w nowy sprzęt ;-/. No cóż,dzięki. Bo Ja nie lubię grac na najniższych. Tylko na śred. i wysokich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh, widzę nadal istnieją osoby na tym świecie dla których głównym priorytetem jest grafika. Wiesz...dam Ci dość ciekawy przykład na Sobie. Dawno, dawno temu już właściwie, wychodziła trzecia część Gothic''a. Byłem zafascynowany bo uwielbiałem, Kochałem poprzednie dwie części i świat, wszystko mnie tam doszczętnie wciągnęło. Specjalnie kupiłem 512 ram(by mieć 768) i zakupiłem kartę AGP 7600GS Geforce 256MB tylko po to żeby gra jakoś ruszyła. Grałem na około 10klatkach na sekundę tak mniej więcej, przy większych akcjach nie pytaj(odbijanie wioski np.). Teraz gdy gram w tą grę na laptopie płynnie szczerze mówiąc nie widzę różnicy bo nie liczy się grafika, ilość klatek itd. Wiadomo gra się przyjemniej gdy jest płynnie ale uwierz mi jeśli jest coś więcej niż tylko to że chcesz se zagrać w Stalker''a, lubisz tą serię czy coś to po prostu zakup i graj nawet na tych minimalnych :) Wiem, pewno Cię zanudziłem, pierdoły gadam i...i tak mnie nie posłuchasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bez przesady z tym graniem we wszystko komfortowo na low-mid.
Granie np w gry stricte trącace horrorem-thrillerem na niskich ustawieniach nie tylko psuje wrażenia czysto estetyczne ale równiez klimat gdy np wyłączyć trzeba efekty świetlne i cienie, które w wielu takich tytułach mają ogormny wpływ na to jak odbierzemy dany fragment.
Mi tam osobiście nie wadzi granie na niskich ustawieniach [choć do dziś dnia nie ma na szczęście gry której na tym moim juz prawie 2 letnim pc bym na max nie odpalił, ale pamiętam czasy grania np w nvn2 na low z frame ratem 15-20 fps byle tylko zagrać =)]
Ale z grafiką to każdy kij ma dwa końce, to nie jest też tak że każdy chce grac na full żeby mieć ślinotok przy lepszej jakości tektur, klimat, realizm gry bazuje głównie na jej opcjach graficznych [realizm w sensie stricte - pogoda, efekty specjalne np wybuchy, krew, fizyka, oświetlenie dynamiczne, cienie].
Granie np w stalkera czy batmana na najniższych ustawieniach a na najwyższych to imho ogromna różnica w odbiorze klimatu takich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak to w S.T.A.L.K.E.R.-ach bywa wymagania nie są wygórowane jak na te czasy. Można powiedzieć że minimalne są wręcz komiczne. Jak na moim sprzęcie ruszyło to na twoim tym bardziej.
Wyłącz tylko oświetlenia i będzie śmigało że aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.06.2010 o 16:16, DonSzabla napisał:

Jak to w S.T.A.L.K.E.R.-ach bywa wymagania nie są wygórowane jak na te czasy. Można powiedzieć
że minimalne są wręcz komiczne. Jak na moim sprzęcie ruszyło to na twoim tym bardziej.

Wyłącz tylko oświetlenia i będzie śmigało że aż miło.

Dzięki,Szabla jak zwykle wie wszystko co do Stalkera. Nareszcie wezmę się za CoP ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam, mam zamiar zakupić sobie grę Metro 2033. Wiem że mi na pewno pójdzie ale czy na najwyszych detalach ? Czy te wymagania jakie ma ta gra są prawdziwe, bo nie chce mi się wierzyć żę wymaga czterordzeniowego procesora i karty grafiki GTX 260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się