• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Pójdzie Wiesio 2 na minimalnych bez lagów?

AMD Athlon 64 X2 Dual
Core Processor 3800+
2.01 GHz, 2,00 GB RAM
NVIDIA GeForce 7600 GT
1024 X 1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na laptopie z tym Intelem na pewno się nie uruchomi. Na PC już się uruchomi, ale pograsz jedynie na minimalnych ustawieniach z niską rozdzielczością. Podobnie jak kolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.05.2011 o 20:56, bobobo napisał:

Pójdzie Wiesio 2 na minimalnych bez lagów?

AMD Athlon 64 X2 Dual
Core Processor 3800+
2.01 GHz, 2,00 GB RAM
NVIDIA GeForce 7600 GT
1024 X 1024


Lagi tą są w grach multiplayer.
Nie będziesz grać swobodnie z powodu grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy wiedźmin 2 pójdzie na takiej konfiguracji?

System: XP Home Edition sp3
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo E6750 @ 2.66Ghz
Pamięć ram: 2GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9500 GT (256MB)


Karta graficzna nie spełnia chyba minimalnych wymagań, ale nie ejstem tego pewien, ponieważ owszem pamięć własna karty to 256mb, ale w dxdiag w zakładce ekran ,,Przyblliżona ilość całkowitej pamięci: 1024.0 MB"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.05.2011 o 14:03, Salwatorowiec napisał:

Twoja grafika to tak jak by 8600 więc patrząc na wymagania minimalne to gra była by niegrywalna
ale moim zdaniem zagrasz spokojnie.



Zastanawiam się czy jej nie zmienić, ale boję się, że pociągałoby to za sobą konieczność wymiany także płyty głównej (nie wiem jaką mam, nie umiem sprawdzić, aż wstyd się przyznać)
Ale na stronie nvidii o tej karcie czytam: ,,Zwiększ wydajność
Zwiększ dwukrotnie moc pojedynczej karty graficznej dzięki technologii NVIDIA SLI®. Kartę graficzną GeForce 9500 GT można połączyć z identyczną kartą 9500 GT i uzyskać do dwóch razy wyższą wydajność w porównaniu do jednej karty. Zgodna z architekturą szyny PCI Express oraz nową szyną PCI Express 2.0, karta graficzna GeForce 9500 GT to przyszłościowe rozwiązanie dla wymagających wysokiej przepustowości, przyszłych gier oraz aplikacji 3D."

Czy rzeczywiście przyrost wydajności byłby aż dwukrotny? Czy to by wystarczyło aby zagrać w Wiedźmina na średnich detalach?

Dzięki za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie była by dwukrotna do tego nie w każdej grze ponieważ nie każda gra korzysta z 2 kart graficznych.
Lepiej sprzedaj swoją (jak chcesz to daj gg to może ją kupię od ciebie) i kup np. 9800GTX wydajność zwiększy się o 4-5 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.05.2011 o 14:15, Salwatorowiec napisał:

Nie była by dwukrotna do tego nie w każdej grze ponieważ nie każda gra korzysta z 2 kart
graficznych.
Lepiej sprzedaj swoją (jak chcesz to daj gg to może ją kupię od ciebie) i kup np. 9800GTX
wydajność zwiększy się o 4-5 razy.



O, byłoby super
Może najpierw podam Ci swój mail, a potem przesiądziemy się na gg bo nie chce wszystkim tu upubliczniać numeru gg :) lienoth@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chcę zrobic kompa pod Wiedźmina 2, w inne gry nie będę grał, więc chcę zmienić tylko tyle na ile konieczne jest aby cieszyć się łądną grafiką Wiedźmaka.

Dowiedziałem się jaką mam płytę:
Płyta główna: MSI P35 Neo (MS-7360)

A to reszta co mam, pisałem wyżej ale może komuś się nie będzie chciało szukać :P
System: XP Home Edition sp3
Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Duo E6750 @ 2.66Ghz
Pamięć ram: 2GB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9500 GT (256MB)

Myślę, że procek podoła, kartę zmieniłbym np. na Geforce GTX 260 (1GB), gdzieś czytałem, że moja płyta główna to udźwignie ale nie jestem pewien.
No i ramu jeszcze z 2GB jeśli miałoby to sens.
Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pójdzie mi Brink?

AMD Athlon 64 X2 Dual
Core Processor 3800+
2.01 GHz, 2,00 GB RAM
NVIDIA GeForce 7600 GT
1280 X 1024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Karte graficzną zmień na jakąś z tych: Nvidia GeForce GTS 450 1 GB lub ATI Radeon HD 5770 albo AMD Radeon HD 6770. Cena około 400 zł. A kartę którą chcesz kupić już nie sprzedają, więc lepiej kupić jej lepszy odpowiednik.

O płytę się nie martw, ponieważ na każdej płycie która posiada złącze PCI Expres x16 można podłączyć każdą kartę. A ogólnie to nie ma płyt bez tego złącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.05.2011 o 14:36, Velidergarm napisał:

Karte graficzną zmień na jakąś z tych: Nvidia GeForce GTS 450 1 GB lub ATI Radeon HD
5770 albo AMD Radeon HD 6770. Cena około 400 zł. A kartę którą chcesz kupić już nie sprzedają,
więc lepiej kupić jej lepszy odpowiednik.

O płytę się nie martw, ponieważ na każdej płycie która posiada złącze PCI Expres x16
można podłączyć każdą kartę. A ogólnie to nie ma płyt bez tego złącza.


Dziękuję za szybką odpowiedź. Powinienem jeszcze cos wymienić prócz grafiki? Czy może dorzucic jeszcze 2GB ramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co najwyżej możesz dołożyć 1 Gb ram-u, systemy Windows XP nie obsługują 4 Gb ram-u, tylko 3,25 Gb, więc nie warto kupować dodatkowych 2 Gb, wystarczy dokupić 1 Gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.05.2011 o 15:20, Velidergarm napisał:

Co najwyżej możesz dołożyć 1 Gb ram-u, systemy Windows XP nie obsługują 4 Gb ram-u, tylko
3,25 Gb, więc nie warto kupować dodatkowych 2 Gb, wystarczy dokupić 1 Gb.



to cenna informacja :D Uważasz, że po zmianie karty na którąś z podanych i dokupienie 1GB ramu pozwoli na granie w Wiedźmina 2 na średnich detalach bez przycinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pójdzie mi Brink i Wiedźmin 2 bo nie wiem czy opłaca mi sie kase marnować (i jak pójdzie to na jakich detalach)


Procesor: Intel Core i3 3,33GHz
RAM: 4GB
Windows 7 64 bity
GeForce GTS 450 1024/ GDDR5 128b


THX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.05.2011 o 23:54, sirufok napisał:

Obie bez problemu będą hulać. Wiesiek powinien na wysokich dać radę, a Brink to chyba
nawet na full.

obyś miał racje bo nie chce wyrzucać kasiorki w błoto.

THX za szybko odp. i chciałbym żeby ktoś potwierdził wypowiedz sirufok''a lub dodal coś od siebie żebym byl pewien w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się